578
کد: 167914
16 بهمن 1396 - 19:25
کودک بیست ماهه ام بعد از سرماخوردگی و تب و مصرف داروی آزیترومایسین ۲۰۰بعد از چند روز دچار یبوست شدید شده، چی کار کنم؟
 سوال مخاطب نی‌نی‌بان: با سلام کودک بیست ماهه ام بعد از سرماخوردگی و تب و مصرف داروی آزیترومایسین ۲۰۰بعد از چند روز دچار یبوست شدید شده تا جایی که هنگام دفع همش میخواد بغلش کنم و دیگه تلاشی نمیکنه. دو بار از نصف شیاف بیزاکودیل استفاده کردم و بعد از چند دقیقه با گریه دفع داشته. باتوجه به اینکه سابقه یبوست نداشته و تقریبا هر روز دفع داشته دلیلش چیه و چه دارویی مناسبه؟ و آیا مصرف شیاف ضرر نداره؟

پاسخ دکتر عباس شکری، متخصص اطفال:
آزیترومایسین معمولا باعث یبوست نمی شود. اگر بچه شیرخشک می خورد می توانید 10 عدد آلو بخارا را خیس کنید و روز بعد آلوها را  5-6 دقیقه بجوشاید و سپس آن را از صافی رد کرده و این مخلوط را روزی یکبار میان وعده های شیر به او بدهید. علت گریه هنگام دفع می تواند نشانه فیسور مقعد باشد برای بررسی بیشتر بهتر است به پزشک مراجعه کنید.  
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: