۲۳۰۵۴۹
۱۲۴۰۵
۱۲۴۰۵

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

کوتاه کردن مو یکی از تغییرات ظاهری است که معمولا خانم‌ها بلافاصله بعد از انجامش احساس پشیمانی می‌کنند. شاید فکر می‌کنید دیگر راه چاره‌ای برای موهای کوتاه شده وجود نداشته باشد و باید مدتی صبر کنند تا موها دوباره رشد کنند. اما راه حل ساده‌ای وجود دارد: اکستنشن مو.

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

کوتاه کردن مو یکی از تغییرات ظاهری است که معمولا خانم‌ها بلافاصله بعد از انجامش احساس پشیمانی می‌کنند. شاید فکر می‌کنید دیگر راه چاره‌ای برای موهای کوتاه شده وجود نداشته باشد و باید مدتی صبر کنند تا موها دوباره رشد کنند. اما راه حل ساده‌ای وجود دارد: اکستنشن مو.

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

به‌این ترتیب هم می‌توانید موی کوتاه داشته باشید و هم هروقت که دلتان خواست می‌توانید به‌کمک اکستنشن موهایتان را بلند نشان دهید. خانم‌هایی که موهای تنک و کم پشتی دارند هم می‌توانند از اکستنشن مو استفاده کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با ترفند اکستنشن مو برای موهای کوتاه آشنا شوید.

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

اکستنشن مو چیست؟

به اضافه کردن موی طبیعی یا مصنوعی به موهای روی سر، اکستنشن مو می‌گویند. موی طبیعی در مقایسه با موی مصنوعی هزینه بالاتری دارد. اکستنشن مو با چسب مخصوص کمی بالاتر از ریشه روی موهای سر می‌‌چسبد، و موها با کمک گیره‌ای به‌هم فشرده می‌شوند و چسب با حرارت انبرک آب شده و موها به‌هم می‌چسبند.

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

این روش معروف‌ترین نوع اکستنشن مو است که اتصال حرارتی نام دارد. در برخی روش‌های اکستنشن، موها از ریشه به موی طبیعی سر وصل می‌شوند.

نحوه استفاده از اکستنشن مو برای موهای کوتاه

خوبی اکستنشن مو این است که هروقت که بخواهید می‌توانید موهای بلندتان را برگردانید. به‌علاوه اینکه همیشه هم تنوع دارید. در ادامه مراحل نصب اکستنشن مو برای موهای کوتاه را آورده‌ایم:

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

از اکستنشن پر حجم استفاده کنید.

مرحله نخست، انتخاب مجموعه اکستنشن با حجم متناسب با موهای خودتان است. از انجایی که قرار است موهای کوتاه به موهای بلندتر تبدیل شوند، باید موی بیشتری اضافه شود.

بنابراین بهتر است اکستنشن پرحجم‌تری انتخاب کنید تا نتیجه طبیعی‌تری در نهایت حاصل شود. قبل از اضافه کردن هر مویی، حتما موهایتان را با برس شانه بزنید.

بیشتر بخوانید: این ۲ ویتامین ریزش مو را قطع و موهایتان را تقویت می‌کند

برای موهای زیری از سنجاق استفاده کنید.

برای پوشاندن موهای کوتاه روی گردن حین اکستنشن از این ترفند استفاده کنید. موهای سر را به دو قسمت تقسیم کنید و قسمت پایین باقی بماند و باقی موها را ببندید. موی باقیمانده را به سمت عقب شانه کنید و بعد پیچانده یا ببافید و با سنجاق پشت سر فیکس کنید. بعد موی اکستنشن را روی این قسمت قرار دهید.

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

به رنگ موی خود و رنگ اکستنشن توجه کنید.

استفاده از دو رنگ مختلف اکستنشن مو برای موهای کوتاه، بُعد و عمقی به موها می‌دهد و خطای دید ایجاد می‌کند. می‌توانید برای زیبایی و جلوه بیشتر از اکستنشن مو بالیاژ شده هم استفاده کنید.

تا حد امکان موهایتان را بالاتر ببندید.

هدف از جمع کردن موهای کوتاه این است که موی طبیعی کوتاه زیر اکستنشن دیده نشود. یعنی هر چقدر موهای اکستنشن بالاتر روی سر قرار بگیرد، جلوه طبیعی‌تر و بهتری ایجاد می‌کند.

آرایش موهای جلوی سر را فراموش نکنید.

موهای قسمت جلوی سر همانند قابی برای چهره عمل می‌کنند. بهتر است موهای اکستنشن اضافه شده را مثل موهای طبیعی کوتاه کنید تا طبیعی‌تر به‌نظر برسد. بافت مو هم گزینه خوبی است که هم جذابیت بصری دارد و هم موها را طبیعی نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: با چه لباسی چه مدل مویی بیشتر جور در میاد؟

اقدامات پیش از اکستنشن

اقدامات و مراقبت‌هایی هستند که رعایت آن‌ها کمک می‌کند نتیجه اکستنشن بهتر باقی بماند. در ادامه به برخی اقدامات مراقبتی مهم برای اکستنشن مو می‌پردازیم:

بهتر است قبل از نصب موهای طبیعی یا مصنوعی اضافی، موهای سر خود را با شامپو مناسب پوست سر خود شست‌وشو دهید تا سطح موها از چربی، آلودگی و محصولات آرایشی پاک شود.

هرچقدر موهای سرتان بلندتر باشد، نصب اکستنشن راحت‌تر می‌شود. حداقل اندازه مناسب برای نصب اکستنشن ۷ تا ۱۰ سانتی‌متر است. البته برای موهای خیلی کوتاه هم می‌توان اکستنشن نصب کرد.

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

برای اینکه بین رنگ موهای اکستنشن و موهای طبیعی‌تان همخوانی وجود داشته باشد توصیه می‌کنیم که قبل از شروع کار، یک تکه از موهای خود را در اختیار آرایشگر قرار دهید تا بتواند موی اکستنشن همرنگ موی اصلی پیدا کند.

اضافه کردن موهای بلندتر از 40 سانت برای موهای خیلی کوتاه توصیه نمی‌شود چرا که ممکن است باعث ریزش موهای طبیعی شود. علت ریزش مو هم این است که اگر حجم زیادی از موی بلند لای موهایتان اضافه شود، وزن زیاد آن به موهای اصلی فشار آورده و باعث ریزش می‌شود.

اضافه کردن موهای بلندتر از ۴۰ سانت برای موهای خیلی کوتاه توصیه نمی‌شود چرا که ممکن است باعث ریزش موهای طبیعی شود.

معمولا مدتی پس از نصب، موهای اضافی از کف سر فاصله می‌گیرند که به‌خاطر رشد موهای طبیعی است. البته میزان رشد موها در افراد مختلف فرق می‌کند اما معمولا هر ماه 1.5 سانت و حدود 15 سانتی‌متر در سال موهای سر رشد می‌کنند.

به‌علاوه اینکه سرعت رشد موها با بالا رفتن سن کاهش پیدا می‌کند. در برخی افراد، به‌خاطر کشش زیاد موها احتمال سردرد وجود دارد.

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

مراقبت‌های بعد اکستنشن

بعد از اتمام کار و پیش از شستشوی موها، آن‌ها را شانه کنید تا گره‌ مو باز شود. برای شستشو ابتدا موها را از فرق سر باز کنید و سرتان را رو به عقب گرفته و به آرامی زیر دوش بدهید. افرادی که اکستنشن مو کرده‌اند نباید حین شستشو سر را پایین بگیرند.

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

تنها برای شستن موهای قسمت جلو می‌توانید سر را پایین نگه دارید. به اندازه لازم شامپو روی کف دست ریخته و بدون هیچ گونه حرکت مالشی، فقط با دست از بالا به پایین روی موها حرکت دهید تا مو کاملا تمیز شود. بعد دوباره با همان حالتی که سر را رو به عقب گرفته زیر دوش بروید و موها را آبکشی کنید.

از نرم کننده موی سر استفاده کنید اما نرم کننده نباید به قسمت اکستنشن‌ها بخورد .

بهتر است از نرم کننده موی سر استفاده کنید اما نرم کننده نباید به قسمت اکستنشن‌ها بخورد. تماس نرم کننده با محل نصب اکستنشن مو باعث شل شدن چسب شده و موها زودتر از آنچه که باید می‌ریزند.

بعد از شستشو، حوله حمام را دور موها بیندازید تا آب اضافی موها گرفته شود. توجه کنید که حرکت بالا و پایین حوله روی موها ممنوع است. همانطور که حوله روی موها قرار دارد، موها را کمی فشار دهید تا خشک شوند.

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

ترمیم اکستنشن مو برای موهای کوتاه

تقریبا مثل بیشتر روش‌های زیبایی، اکستنشن مو هم علاوه بر مراقبت به ترمیم نیاز دارد. حواستان باشد که خام حرف‌های تبلیغاتی مثل «اکستنشن مو بدون نیاز به ترمیم» نشوید. موهای اکستنشن شده مراقبت و نگهداری مداوم می‌خواهند. البته افتادن و باز شدن یک تا دو عدد از اکستنشن‌ها بعد از مدتی کاملا طبیعی است.

بهترین حالت ترمیم اکستنشن موها مراجعه ماهی یکبار است. هرچقدر در نگهداری از اکستنشن‌ها مراقبت بیشتری داشته باشید، ماندگاری و زیبایی آن‌ها بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید: ۶ مدل موی ساده و شیک روزانه

نهایت زمان ماندن اکستنشن‌ها روی سر نباید بیشتر از ۳ ماه باشد چرا که روند طبیعی رشد موها باعث کرک شدن و گره‌خوردگی موها می‌شود. جدا کردن اکستنشن‌ها هم کار ساده و راحتی است و باید بدون درد و کشیدگی انجام شود.

اگر حین برداشتن موهای اضافه شده احساس درد یا کشیدگی در موهای سر دارید بدانید که مشکلی در کار است چرا که چسب استفاده شده برای اکستنشن از کراتین است که به‌راحتی با مواد حلال مخصوص از مو جدا می‌شود.

برای شانه کردن موهای اکستنشن شده باید از برس نرمی استفاده کنید و قسمت به قسمت موها را از پایین به بالا شانه بزنید.

هرچند برداشتن اکستنشن‌ها کار ساده‌ای است و به کمک این مواد به‌راحتی می‌توانید در خانه این کار را انجام دهید، اما توصیه ما در کلینیک نی نی بان مراجعه به آرایشگر است تا با کمترین میزان آسیب‌دیدگی، موهای اضافه را بردارد.

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

یکی دیگر از نکته‌های مهم مراقبت بعد اکستنشن، عدم استفاده از حالت‌دهنده‌ها و تافت‌های سیلیکون‌دار است. مصرف این نگهدارنده‌ها باعث از بین رفتن چسب اتصال و جدا شدن موها از محل نصب می‌شود.

برای شانه کردن موهای اکستنشن شده باید از برس نرمی استفاده کنید و قسمت به قسمت موها را از پایین به بالا شانه بزنید.

خوابیدن با موهای اکستنشن شده هم شرایط خاص دارد: موها را باید بالای سر جمع کنید، چرا که اگر زیر سر جمع شوند باعث گره خوردگی می‌شود.

برای رنگ کردن موهای اکستنشن بهتر است به آرایشگاه مراجعه کنید.

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

کلام آخر

تنوع از ارکان اصلی دنیای مد و زیبایی به‌خصوص در حوزه آرایشی محسوب می‌شود. تقریبا تمام خانم‌ها عاشق تغییر ظاهری هستند و یکی از گزینه‌های تغییر ظاهری هم کوتاه کردن موهاست. اما پشیمانی بعد کوتاه کردن موها هم حسی است که معمولا بلافاصله بعد از این کار سراغ همه می‌آید.

اکستنشن مو برای موهای کوتاه

اما اکستنشن مو خیال تمام خانم‌ها را راحت کرده است! موی اضافی مصنوعی یا طبیعی که به موهای کوتاه روی سر اضافه شده تا جلوه زیباتری به موها بدهد. مراقبت‌های قبل و بعد اکستنشن نقش مهمی در دوام و زیبایی موهای اضافه شده دارند. بهتر است این کار را به متخصص و اهل فن بپردازید تا به بهای زیبایی، به موهای سرتان آسیب نرسد.

منبع: hadviser

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.