۲۰۶۷۳۶
۳۰۰۷۵
۳۰۰۷۵

بهترین ماموگرافی در تهران، پیشنهاد ما کجاست؟

ماموگرافی روش تشخیصی برای بررسی بافت پستان است. سرطان سینه شایع‌ترین نوع سرطان بین خانم‌ها محسوب می‌شود، به‌همین دلیل زنان بالای ۴۰ سال باید سالی یک بار آزمایش ماموگرافی برای تشخیص تومور یا توده سرطانی انجام دهند. هرچقدر تشخیص زودتر و سریع‌تر انجام شود احتمال موفقیت درمان و بهبودی بالاتر می‌رود. در این مطلب با ما باشید تا با ماموگرافی، مزایا و عوارض، و بهترین ماموگرافی در تهران بیشتر آشنا شوید.

بهترین ماموگرافی در تهران، پیشنهاد ما کجاست؟

ماموگرافی تکنیک تصویربرداری از بافت پستان با پرتو اشعه ایکس است. نکته مهم درباره این آزمایش این است که حتما باید ماموگرافی را در مرکز یا کلینیکی مجهز به دستگاه های پیشرفته و به روز انجام دهید

بهترین ماموگرافی در تهران، پیشنهاد ما کجاست؟

چرا باید ماموگرافی انجام شود؟

سرطان سینه از بیماری های شایع سرطانی در بین خانم ها است. زنان بالای 40 سال یا خانم هایی که سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان پستان دارند باید ماموگرافی انجام دهند. البته در مواردی هم پزشک زنان بدون هیچگونه سابقه بیماری و پیش از 40 سالگی ممکن است بنا به علایم زیر ماموگرافی تجویز کند:

 • درد در سینه
 • وجود توده در پستان
 • تغییر شکل ظاهری نوک پستان
 • پوست پوست شدن سینه

به کمک ماموگرافی سرطان سینه بیماری زودتر تشخیص داده می شود و با انجام به موقع اقدامات درمانی می توان از پیشروی آن جلوگیری کرد. فرقی نمی کند خانمی باشید که پزشک به دلیل احتمال ابتلا به سرطان سینه، ماموگرافی تجویز کرده باشد یا آقایی که از سینه های بزرگ و غیرطبیعی رنج می برد، در هرصورت در انتخاب بهترین ماموگرافی دقت کنید.

بهترین ماموگرافی در تهران

در تهران، بسیاری از مراکز پزشکی و بیمارستان‌ها خدمات ماموگرافی ارائه می‌دهند. اما هر یک از این مراکز ممکن است ویژگی‌ها و کیفیت خدمات متفاوتی داشته باشند. بنابراین، انتخاب بهترین ماموگرافی در تهران بستگی به نیازها و ترجیحات شما دارد. قبل از هرچیزی مطمئن شوید که مرکزی که انتخاب می‌کنید، دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه ماموگرافی است. مراکز مختلف ممکن است از تجهیزات و دستگاه‌های مختلف برای ماموگرافی استفاده کنند. مطمئن شوید که مرکزی را انتخاب می‌کنید، از تجهیزات پیشرفته و به روز استفاده می‌کند که دقت و صحت تشخیص را بهبود می‌بخشد.

قبل از انتخاب مرکز ماموگرافی، می‌توانید از تجربیات و نظرات افراد دیگری که از آن مرکز استفاده کرده‌اند، استفاده کنید. مهم است که در انتخاب بهترین مرکز ماموگرافی، به نیازها و موارد شخصی خود توجه کنید و پس از بررسی‌های دقیق و مطالعه، تصمیم خود را بگیرید.

ماموگرافی چیست؟

ماموگرافی یک فرایند تصویربرداری پزشکی است که برای تشخیص و غربالگری سرطان پستان به کار می‌رود. در این روش، از دستگاه تصویربرداری به نام ماموگراف استفاده می‌شود که با اشعه‌ ایکس پرتوبرداری می‌کند. پستان در بین دو صفحه پلاستیکی فشرده می‌شود و سپس تصاویر رادیوگرافی از آن گرفته می‌شود.

انجام این آزمایش در بهترین مرکز ماموگرافی در تهران به عنوان یک ابزار مهم در غربالگری سرطان پستان محسوب می‌شود، به ویژه برای زنان بالای 40 سال یا زنانی که در خانواده‌ خود موارد سابقه‌ سرطان پستان دارند. با کمک ماموگرافی، تشخیص زودرس سرطان پستان ممکن است و این امر می‌تواند در تشخیص و درمان موثرتر این بیماری کمک کند.

بهترین ماموگرافی در تهران، پیشنهاد ما کجاست؟

ارتباط ماموگرافی با سن

غربالگری سرطان سینه با کمک ماموگرافی به صورت سالانه باید از ۴۰ سالگی به بعد در افراد سالم که سابقه خانوادگی سرطان ندارند انجام شود. غربالگری سرطان سینه سالانه در خانم‌هایی که نوعی جهش ژنی دارند، باید از حدود سن ۲۵ تا ۳۰ سالگی انجام شود.

همچنین آن دسته از خانم‌هایی که ابتلا به سرطان سینه در خانواده آن‌ها دیده می‌شود باید ماموگرافی را زودتر انجام بدهند. به عبارت روشن‌تر اگر مادر، خواهر یا دختر، قبل از یائسگی به این نوع سرطان دچار شده باشند، خانم باید غربالگری سرطان به کمک ماموگرافی را ۱۰ سال زودتر انجام بدهد یعنی اگر مادر فرد با سن ۳۴ سال به سرطان مبتلا شده باشد، ماموگرافی دختری که مادرش به سرطان مبتلا شده، در ۲۵ سالگی انجام می‌شود.

بهترین ماموگرافی در تهران، پیشنهاد ما کجاست؟

ماموگرافی را جدی بگیرید

خانم‌هایی که به دلیل ابتلا به سرطان، رادیوتراپی قفسه سینه انجام داده اند، باید هشت سال بعد از رادیوتراپی (سن بالای ۲۵ سال) ماموگرافی انجام بدهند. همچنین آن دسته از افرادی که نمونه برداری از سینه انجام داده اند و نتیجه پاتولوژی آن‌ها یک مسئله خاص مثل تومور‌های پیش سرطانی را نشان داده است نیز باید از همان سنی که این کار را انجام داده اند ماموگرافی غربالگری را انجام بدهند.

همچنین آن دسته از خانم‌هایی که یک سینه آن‌ها دچار سرطان شده است و آن را برداشته اند نیز باید ماموگرافی‌های دوره‌ای را در بهترین ماموگرافی تهران حتما انجام بدهند.

نحوه انجام ماموگرافی

ماموگرافی یک فرایند ساده است که به طور معمول در مراکز تصویربرداری و بیمارستان‌ها انجام می‌شود. در ادامه، نحوه انجام بهترین ماموگرافی در تهران را برای شما توضیح می‌دهیم:

آمادگی قبل از ماموگرافی

هرگونه اشیای فلزی را از خود دور کنید، لباس مخصوص بپوشید. حتما درباره داروها، حساسیت احتمالی، بارداری یا سابقه سرطان پستان به متخصص ماموگرافی اطلاع دهید.

شیوه آزمایش

در حالت ایستاده یا نشسته پستان‌ها را به صورت تک در حالت فشرده بین دو صفحه پلاستیکی قرار دهید. این فشار کمک می‌کند تا تصویر روشن و واضحی از بافت پستان به دست آید.

تصویربرداری

دستگاه ماموگراف از اشعه‌ ایکس برای گرفتن تصاویر استفاده می‌کند. در حین تصویربرداری، شما باید به طور موقت تا زمانی که عکس گرفته می‌شود، ساکت بمانید تا جلوی حرکت موجود در تصویر را بگیرید. ممکن است در طی ماموگرافی تصاویر چند زاویه از پستان‌ها گرفته شود.

تفسیر نتایج

پس از اتمام ماموگرافی، تصاویر به تخصصی که بررسی و تفسیر آن‌ها را انجام می‌دهد، ارسال می‌شوند. این تخصصی می‌تواند یک پزشک رادیولوژیست یا متخصص سرطان پستان باشد. آنها نتایج را بررسی کرده و به پزشک اطلاع خواهند داد.

معمولا انجام این آزمایش در بهترین ماموگرافی در تهران به عنوان یک فرایند سریع و بدون درد و ناراحتی شناخته می‌شود. با این حال، اگر در هر مرحله از فرایند یا نگرانی خاصی دارید، بهتر است با پزشکتان یا تخصصی که ماموگرافی را انجام می‌دهد، مشورت کنید.

طول مدت تصویربرداری در بهترین ماموگرافی در تهران

مدت زمان کلی برای انجام ماموگرافی حدودا ۳۰ دقیقه است. اما لازم به ذکر است که این مدت زمان ممکن است بین مراکز مختلف تحت تاثیر عواملی مانند تعداد بیماران، جریان کاری و نوبت‌دهی متفاوت باشد. در هر صورت، بهتر است با مرکز ماموگرافی خود تماس بگیرید و از آنها جزئیات دقیق تر در مورد زمان مورد نیاز برای انجام ماموگرافی را دریافت کنید.

آیا ماموگرافی درد دارد؟

درست است که برخی افراد ممکن است حین این آزمایش احساس درد و ناراحتی کنند. اما معمولا کوتاه مدت است و بعد از انجام تست بهبود می‌یابد. برای کاهش ناراحتی و درد در بهترین ماموگرافی در تهران روی موارد زیر متمرکز شوید:

 • بهتر است ماموگرافی را بین دوره قاعدگی انجام دهید چرا که در این زمان بافت سینه کمتر حساس است.
 • اگر در گذشته درد یا حساسیت بیشتری در سینه تجربه کرده‌اید، به تکنسین ماموگرافی اطلاع دهید تا او بتواند مراقبت‌های لازم را انجام دهد.
 • مصرف قهوه، شکلات و مواد غذایی پرادویه و تند قبل از آزمایش را محدود کنید، زیرا ممکن است احساس درد را بیشتر کنند.
 • تکنسین‌های متخصص ماموگرافی در بهترین ماموگرافی تهران برای این آزمایش آموزش دیده‌اند و تلاش می‌کنند تا زمان تصویربرداری را به حداقل برسانند و به شما راحتی بیشتری بدهند. به آنها اعتماد کنید و هرگونه سوال یا نگرانی خود را با آنها در میان بگذارید.

خودتان پیش قدم شوید

در کشور‌های پیشرفته به دلیل اینکه ماموگرافی رایگان است. خانم‌ها خودشان برای بررسی به عنوان غربالگری مراجعه می‌کنند. اما در کشور ما به دلیل اینکه باید هزینه برای انجام این کار پرداخته شود، معمولاً خانم‌ها تا زمانی که با مشکلی مواجه نشوند برای بررسی مستقیما مراجعه نمی‌کنند و تا زمانی که پزشک توصیه به انجام این کار نکند، به صورت داوطلبانه اقدام انجام نمی‌دهند.

مزایای ماموگرافی در بهترین ماموگرافی در تهران

این روش‌ تصویربرداری پزشکی مزایای مهمی در تشخیص زودهنگام سرطان سینه و مشکلات دیگر سینه دارد. برخی از مزایای ماموگرافی در بهترین ماموگرافی در تهران عبارتند از:

 1. تشخیص زودهنگام سرطان سینه
 2. کاهش مرگ و میر
 3. کاهش نیاز به درمان‌های تجربی و گسترده‌تر
 4. افزایش احساس اطمینان و آرامش
 5. آزمایش غیرتهاجمی

بهترین ماموگرافی در تهران، پیشنهاد ما کجاست؟

ماموگرافی چقدر دقیق است؟

ماموگرافی نیز مثل هر روش تشخیصی دیگری ممکن است کمی خطا داشته باشد برای مثال این احتمال وجود دارد که در حدود ۵ تا ۱۰ درصد مواردی که تومور بزرگ‌تر از یک سانتی متر است، تشخیص داده نشود. علاوه بر این ممکن است از هر ۲۰ مورد یکی مخفی بماند یعنی ممکن است که توده سرطانی تشخیص داده نشود که معمولاً این مسئله در شرایطی که فرد سینه (پستان) متراکم دارد اتفاق می‌افتد. این مسئله را منفی کاذب می‌گویند.

آیا ماموگرافی عوارض دارد؟

ماموگرافی، مانند هر آزمون پزشکی دیگری، ممکن است عوارض و ناراحتی داشته باشد. اما در اکثر موارد، در صورتی که آزمایش را در بهترین ماموگرافی تهران انحام دهید نگرانی چندانی بابت عوارض احتمالی نخواهید داشت. هرچند که این عوارض کم و معمولا موقتی هستند:

 • درد و ناراحتی به خاطر فشارهایی که حین ماموگرافی به سینه وارد می‌شود
 • استفاده از فشار مناسب برای تصویربرداری سینه ممکن است تنگی نفس موقتی را در برخی از افراد ایجاد کند
 • استرس و اضطراب به علت نگرانی از نتایج آزمون یا تجربه ناراحتی‌های قبلی
 • در طول ماموگرافی، اشعه ایکس استفاده می‌شود. اگرچه میزان اشعه دریافت شده ناچیز و احتمال ایجاد آسیب جدی به بافت سینه کم است، اما ممکن است در برخی موارد نگرانی ایجاد شود.

انتخاب بهترین ماموگرافی در تهران

برای یافتن بهترین مرکز ماموگرافی در تهران نکات زیر را رعایت کنید:

جستجوی اینترنتی

می‌توانید با جستجوی عبارات مرتبط با "مرکز ماموگرافی در تهران"، "بهترین ماموگرافی در تهران"، یا "مرکز تشخیص سرطان سینه در تهران" لیستی از مراکز مختلف را دریافت کنید. در نتایج جستجو، می‌توانید نظرات کاربران، امتیازات و بازخوردها را بررسی کنید. همچنین، می‌توانید وبسایت مراکز مختلف را بررسی کنید تا اطلاعات بیشتری درباره خدمات، تجهیزات و تجربه آنها بدست آورید.

صفحات مجازی

صفحات اجتماعی مراکز ماموگرافی، مانند اینستاگرام و فیسبوک، می‌توانند منابعی مفید برای شناخت بهتر مراکز باشند. در این صفحات، ممکن است نمونه کارها، توصیه‌های پزشکان، اطلاعات درباره تجهیزات و فضاهای مرکز و سایر جزئیات مربوط به خدمات قرار داده شود.

نظرات و تجربیات دیگران

از دوستان، آشنایان یا افرادی که به مراکز مختلف مراجعه کرده‌اند، درباره تجربیاتشان و نظراتشان در مورد خدمات مراکز مختلف بپرسید. این روش ممکن است به شما کمک کند تا اطلاعات بیشتری درباره کیفیت خدمات و رضایتمندی بیماران دریافت کنید.

هنگام انتخاب بهترین مرکز ماموگرافی در تهران ، به فاکتورهایی مانند تجهیزات پزشکی، تجربه و تخصص پزشکان، نظم و نظارت بر کیفیت خدمات، قابلیت ارائه خدمات تکمیلی (مانند سونوگرافی) و رضایتمندی بیماران توجه داشته باشید.

برند دستگاه ماموگرافی برتر در دنیا

۱) هالوژیک (HOLOGIC)

در حال حاضر می‌توان برند ماموگرافی هالوژیک را جزء عالی‌ترین دستگاه‌های ماموگرافی در نظر گرفت. مهم‌ترین ویژگی این دستگاه‌ها، تشخیص زودهنگام بافت سرطانی پستان، کیفیت بالای تصویربرداری و پایین بودن میزان دوز اشعه ایکس است. همچنین به دلیل استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته در این دستگاه می‌توان تصاویر با عمق پیکسلی بسیار بالایی تولید کرد.

بهترین ماموگرافی در تهران، پیشنهاد ما کجاست؟

۲) فوجی (FUJIFILM)

دستگاه ماموگرافی فوجی یک برند ماموگرافی منحصربه‌فرد است که با بکارگیری تکنولوژی‌های پیشرفته در بهترین ماموگرافی در تهران می‌تواند متناسب با بافت سینه هر بیمار، دوز اشعه ایکس را به طور اتوماتیک تنظیم کند. همچنین فاصله زمانی بین تصویربرداری‌های متوالی نیز بسیار کوتاه بوده و حدود ۱۵ ثانیه است.
بهترین ماموگرافی در تهران، پیشنهاد ما کجاست؟

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.