۲۲۶۵۱۳
۳۰۳۰
۳۰۳۰

چگونه با بارداری ناخواسته کنار بیایم؟

بارداری ناخواسته برای کسی که قصد فرزنددار شدن نداشته باشد بسیار وحشتناک است.

بسیاری از زن و شوهرها برای داشتن فرزند ماه ها برنامه ریزی می کنند تا بتوانند به خوبی از پس داشتن آن بربیایند...برای هزینه های آن ، اتاق کودک و زمانی که صرف آن می کنند برنامه می ریزند تا بتوانند مدیریت بهتری داشته باشند.اما برخی از زوجین بدون اینکه آمادگی داشتن فرزند را داشته باشند بچه دار می شوند .شاید اگر شرایط مساعد باشد شرایط آسان تر بگذرد اما برخی زوجین نه تنها آمادگی مالی داشتن فرزند را ندارند آمادگی روحی لازم را برای داشتن فرزند ندارند.اما چگونه می توان با این موضوع کنار امد ؟ آیا می توان بدون از بین بردن جنین با این موضوع کنار آمد و از بودن این فرد جدید در زندگی لذت برد؟ در این مرحله از زندگی باید بتوان این موضوع را با ترفندهایی حل کرد.

سقط جنین بهتر است یا پذیرش کودک؟
بارداری ناخواسته
هیج کس جای هیچ کس نیست و نمی توان برای کسی در جایگاه های ویژه نسخه پیچید اما به نظر می رسد سقط جنین برای شرایط خاص و ویژه مانند مشکلات روانی مادر و یا پدر ،بیماری های خاص ، اعتیاد پدر و یا مادر و مشکلات و سو پیشینه پدر و مادر منطقی تر است اما برای شرایط نرمال به نظر می رسد نگه داشتن کودک می تواند بهترین کار باشد .چه بسیار زوجینی که سال ها برای داشتن فرزند تلاش می کنند اما خدا به شما هدیه ای گران قدر داده و باید از داشتن آن شگرگذار باشید.
مراحل پذیرش یک بارداری ناخواسته
بارداری ناخواسته برای کسی که قصد فرزنددار شدن نداشته باشد بسیار وحشتناک است. قطعا همه ی خانم هایی که بارداری ناخواسته را تجربه کرده اند در اوایل شنیدن خبر بارداریشان شوک شده اند.اما هر کس در هر مرحله از سختی های زندگی می تواند با راهکارهایی به خودش کمک کند که بارداری ناخواسته هم از این قاعده مستثنی نیست.پذیرش بارداری بسیار مهم است .تا قبل از به دنیا آمدن کودک باید این مشکل را حل کنید .احساسات شما به کودکتان منتقل می شود .احساسات منفی و احساس اینکه کودک شما وجود نامناسبی داشته با کودک منتقل می شود .
قبول کنید که در شوک هستید
اگر به تازگی متوجه شده اید که باردار هستید ، و آن را برنامه ریزی نکرده اید ، باید قبول کنید که در شوک هستید ، شوک شما با احساسات ترکیبی از هیجان و دلهره گرفته تا منفی بودن و سردرگمی شروع می شود. این مرحله ای است که شما باید سعی کنید آن را بپذیرید و پس از گذشت چند روز منتظر شدیدترین احساساتتان باشید که برای فروکش کردن آن باید کاری انجام دهید و به خودتان کمک کنید.
نسبت به احساسات خود صادق باشید
به خودتان اجازه دهید تا غلطک احساسات را تجربه کنید ، آنها را بپذیرید و بگذارید همانطور که می خواهند بیایند و بروند و احساسات خود را درک کنید. از احساساتی آگاه باشید که واکنشهای بدنی واقعی را در شما ایجاد می کند و به آنهایی که واکنش های ویژه ای دارند توجه کنید. این احساسات را در یک دفترچه خصوصی بنویسید ، به طوری که بعد از گذشت چند روز ، می توانید به آنها رجوع کنید .
به شریک زندگیتان زمان بدهید
اگرچه ممکن است چالش برانگیز باشد ، سعی کنید مسائل بیرونی مانند شغل ، تحصیلات و عقاید خانوادگی را کنار بگذارید و به طور واقعی به این مسئله بپردازید.قطعا شریک زندگی شما در شوک است باید این موضوع را حل کنید و به او زمان بدهید تا این بارداری ناخواسته را بپذیرد.
چشم اندازهای زندگی
همه دارای این دیدگاه هستند که اگر بتوانند به بهترین نتیجه برسند زندگی آنها چگونه خواهد بود. زندگی که احساس می کنند نزدیک به کمال است. از ارزیابی این دیدگاه ها نترسید ، بلکه این را بدانید که همه افراد دید کاملی در مورد زندگی ندارند. زمانی که آماده بودید با شریک زندگی خود در مورد دیدگاههایتان صحبت کنید .
با ترس خود روبرو شوید
حتی زنانی که بارداری را در شرایط مناسب برنامه ریزی کرده اند ، از نظر سلامتی ، رابطه با همسر و پول و آینده ی مبهم بعد از تولد فرزند می ترسند.این ترس کاملا طبیعی است .
به یاد داشته باشید که ما نمی توانیم همه جنبه های زندگی خود را کنترل کنیم ، و در حالی که شما این روند را طی می کنید ، ترس های خود را بپذیرید و با خود صادق باشید.
تجسم را امتحان کنید
تجسم ابزاری بسیار مفید برای بسیاری از شرایط زندگی است. خود را در خانه خود با کودک جدید خود تجسم کنید - این احساس چگونه است؟ تجسم خود را در حال قدم زدن به مغازه یا کافه محلی خود با کودک خود در کالسکه ببینید. هر آنچه را که برای شما طبیعی به نظر می رسد ، تجسم کنید .تجسم می تواند به آرامش شما خیلی کمک کند.
به دنبال پشتیبانی باشید
با اطرافیان خود صحبت کنید که می دانید حامی و متعادل هستند. این نوع پشتیبانی بسیار مهم است. شخصی را پیدا کنید که با شما صحبت کند: یک درمانگر ، مربی زندگی ، نزدیکان .فردی که مطمین باشید به شما گوش می دهد و همراهتان است.
نسبت به پیشینه خانواده خود صادق باشید
اگر کودکی شاد داشته اید ، ممکن است قبول کردن این بارداری ناخواسته در زندگی تان راحت تر باشد. با این وجود از نظر روانشناختی ، اگر چنین کودکی نداشته اید پذیرش این بارداری ناخواسته و کودک جدید می تواند برای شما بسیار سخت باشد ، پس به دنبال پشتیبانی باشید و شاید ، مشاوره به شما کمک کند تا در این نقش قدم بردارید و آن را در آغوش بگیرید ، که می تواند بسیار شفابخش باشد .
به دنبال یک کمک حرفه ای باشید
اگر احساس کردید مراحل را پشت سر گذاشته اید باز هم به دنبال یک کمک حرفه ای باشیدواحساسات بالاو پایین دارند و می روند و می آیند و در شرایط سخت قوت می گیرند یک کمک حرفه ای می تواند احساسات شما را نسبت به این قضیه تثبیت کند.
بارداری یک تجربه بسیار شخصی است
چه برنامه ریزی و چه برنامه ریزی نشده ، بارداری یک تجربه شخصی است. به این اعتماد داشته باشید که از نظر روانی وضعیت منحصر به فرد خود را دارید و نسخه های خاص خودتان برای خودتان است و خودتان باید بیشتر از هرکس برای پذیرش این موضوع به خود کمک کنید.
یک حاملگی بدون برنامه ریزی می تواند به بسیاری از مسیرهای مختلف منتهی شود - سقط جنین ، فرزندپروری ، مادری و یا احساسات مادرانه ی منفی.
آزمایش بارداری انجام دهید
یک آزمایش بارداری انجام دهید و نتیجه دقیقی را که انتظار نداشتید ببینید، ببینید
یادآوری کنید
صبح روز دیگر از خواب بیدار شوید و به خود یادآوری کنید که یک رویا نیست. شما واقعاً باردار هستید درسته.
تکرار آزمایش بارداری برای پذیرش
آزمایش بارداری دیگری انجام دهید. شاید حتی آزمایش دیگری لزم باشد تا به باور برسید.
احساساتان را بشناسید
هرچه احساس می کنید احساس کنید. از ترس ، ناامیدی ، هیجان ، وحشت محض و تغییر آنها احساس ها.تمام احساسات خود را بدون پیش داوری احساس کنید و بشناسید.
از افکار منفی نترسید
هرچه را که فکر می کنید را احساس کنید، حتی به مواردی که هرگز با صدای بلند نمی گویید. احساسات شما در این لحظه هیچ گونه مانعی برای نوع شخصیت شما و یا نوع مادری که شما انجام می دهید ، نیست. آنها فقط احساسات و افکار شما هستند. ترس ها ، غم ها و افکار منفیه خود را مورد توجه قرار دهید .با آن ها روبه رو شوید .این افکار را جنین حس نمی کند و به او منتقل نمی شود.
در سکوت با خود خلوت کنید
لحظه ای دور از افکار و گفتگوها و واکنشهای هرج و مرج فاصله بگیرید - فقط بنشینید و ساکت باشید. از خود بپرسید که چه می خواهید.
خود را جای دیگران قرار دهید
سعی کنید از یک دیدگاه عینی به آن نگاه کنید: اگر این اتفاق برای خواهر یا بهترین دوست شما افتاد ، چه چیزی به او می گفت که انجام دهد؟ چگونه او را تسلی می دهی؟
افکار و احساساتتان را بنویسید
برخی از استراتژی های مقابله ای سالم تر را امتحان کنید. این ممکن است به نوشتن آن افکار و احساسات تیره تر کمک کند ، فقط این که آنها را از سر خود خارج کنید. آرام باشید و احساسات خود را هرچه که در ذهن دارید وارد دفترتان کنید هیپ کس آن ها را نمی خواند و قرار نبست در جایی چاپ بشوند ، نوشتن می تواند خیلی کمک کننده باشد آن را حتما امتحان کنید.
از خود بپرسید
از خود بپرسید: اگر زندگی من یک کتاب یا فیلم بود و من آن را به عنوان یک ناظر تماشا می کردم ، شخصیت من در ادامه چه خواهد کرد؟ فصل بعدی چیست؟ آیا از این شخصیت راضی هستید.
از خود بپرسید: آیا شما این تصمیم را از عشق به شریک زندگی خود می گیرید ، یا ترس از اینکه مردم درباره شما چه فکر کنند؟ وقتی تشخیص دهید که واقعاً عشق و ترس در کجا وجود دارد ، می توانید انگیزه ها را آسان تر تحلیل کنید.
افسردگی را جدی بگیرید
اگر استراتژی مقابله با خود مخرب است ، مثل این که از مراقبت از کودک خودداری کنید، این بدان معنا نیست که شما یک شخص وحشتناک هستید. احتمالاً به این معنی است که شما احتمالاً واقعاً افسرده هستید. حتما با یک درمانگر در ارتباط باشید و این افسردگ را جدی بگیرید.
سوگواری کنید
برای غم و اندوه زندگی سابق خود وقت بگذارید. برای ضررهای اجتناب ناپذیر سوگوار شوید.سوگواری لازم است از سوگواری نترسید .این ناراحتی ها و سوگواری ها به معنای بد بودن شما نیست .اینکه تا مدتی رویاها را رها کنید ، برنامه ها را به تعویق بی اندازید و کارهای عادی به تاخیر بی افتد بسیار طبیعی است و ترس از دست دادن آن ها هم طبیعی است.
شکرگذاری کنید
یک تمرین سپاسگزاری را شروع کنید. از این بارداری غیر منتظره با سه درس زندگی همراه باشید. دلایل کوچک برای شکرگذاری پیدا کنید.قدر دانی شفا بخش است .در این شرایط کار آسانی نیست که قدردانی کنید اما تلاش کنید که بتوانید مسائل مثبت و قابل ستایش زندگی خود را ببینید.
از خود مراقبت کنید
به مراقبت از خود ادامه دهید. نقاط روشن را پیدا کنید. به خاطر خوشبختی و هیجان خود احساس گناه نکنید. شما سزاوار آن هستید
خاطره بسازید
برخی از عکسهای سلفی باردار یا عکسهای سونوگرافی و پیشرفت بارداری را نگه دارید .همه را در یک فایل و یا یک آلبوم قرار دهید .حتی اگر نمی خواهید آن ها را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید باز هم این کار را انجام دهید.زمانی که کودک شما به دنیا بیاید قطعا این روزها برای شما خاطره می شود .کودک با خودش چنان عشقی به همراه می آورد که می توانید تمام دردها را فراموش کنید .با ذخیره ی عکس ها در زهنتان دنبال روزهای آرام و خوب خواهید بود.
با کودک خود ملاقات کرده و زندگی خود را شروع کنید
به طور کلی بارداری ناخواسته می تواند یکی از اتفاقات ناخواسته ی زندگی باشد .اتفاق های زیادی هستند که می توانند ناخواسته پیش بیایند و اجتناب ناپذیرند.این شما هستید که باید یاد بگیرید با مشکلات روبه رو شوید و آن ها را بپذیرید .یادتان باشد تمام پذیرش ها در زندگی به تمرین قوی بودن نیاز دارد .انسان های قوی و خوددار ، قوی به دنیا نیامده اند بلکه قوی بودن را یاد گرفته اند .قوی بودن به معنای بی خیال بودن و یا سوپر من بودن نیست ، قوی بودن یعنی مشکلات را بپذیری ، برای آن کاری کنی و به خودت کمک کنی .

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.