۲۲۶۵۱۴
۱۵۰۳
۱۵۰۳

آیا در بارداری میتوان مو رنگ کرد؟

باردار بودن به معنای این نیست که شما نمی توانید موهای زیبا داشته باشید اما قطعا باید بیشتر از زمان های دیگر احتیاط کنید.

باردار بودن به معنای این نیست که شما نمی توانید موهای زیبا داشته باشید اما قطعا باید بیشتر از زمان های دیگر احتیاط کنید.سلامتی جنینی که در رحم شما وجود دارد به سلامتی شما و رفتارها و عادات شما می تواند بستگی داشته باشد.بسیاری از خانم ها در دوران بارداری تمایل دارند برای بهتر شدن روحیه و ظاهر خسته شان تغییری در رنگ موی خود ایجاد کنند اما همیشه از رنگ کردن در دوران بارداری هراس دارند و می ترسند رنگ مو به سلامتی جنینشان آسیب وارد کند.

آیا می توانید موهای خود را هنگام بارداری رنگ کنید؟
بله ، شما می توانید موهای خود را در حالی که باردار هستید رنگ کنید ولی قطعا اما و اگرهایی در رنگ کردن مو در دوران بارداری وجود دارد.دوران بارداری دوران بسیار حساسی است و هر تغییری می تواند موجب آسیب شود و نگرانی هایی را به وجود بیاورد.البته تاکید می کنیم که تحقیقات کمی مبنی بر آسیب رنگ مو بر جنین وجود دارد اما به هرحال بهتر است حساسیت دوران بارداری را درک کرد.

آیا رنگ آمیزی مو در دوران بارداری ایمن است؟
اکثر پزشکان می گویند رنگ کردن مو در دوران بارداری خطرات بسیار کمی برای شما دارد و تقریباً برخی پزشکان معتقدند خطرات صفر می باشد و خطری برای کودک شما وجود ندارد. با این حال ، آنها توصیه می کنند به جای رنگ موهای شیمیایی ، به رنگ های طبیعی روی بیاورید. در دوران بارداری سیستم ایمنیی بدن ضعیف می شود و ممکن است شما از تاثیر مواد شیمیایی رنگ مو بر بردن خود اگاهی نداشته باشید و باعث واکنش های آلرژیک شود.

نظر کارشناسان چیست؟
همانطور که گفته شد تحقیقات و نمونه ها برای اثبات خطرات رنگ مو در دوران بارداری مفی نمی باشند. اکثر رنگ موها ،عوارض جانبی کمی دارند. توصیه می شود قبل از استفاده از رنگ مو ، با پزشک مشورت کنید تا آنها بتوانند در تشخیص اینکه چه رنگ مویی در دوران بارداری برای شما بی خطر است ، کمک کنند.
این را هم در نظر بگیرید برخی رنگهای طبیعی هم می توانند باعث بروز واکنش های آلرژیک به پوست شوند. رنگهای شیمیایی ممکن است همین کار را انجام دهند. یکی دیگر از دلایل مشورت با پزشک این است که بدانید در چه زمانی از حاملگی شما رنگ مو مجاز است و می تواند خطری نداشته باشد

پس رنگ مو چه زمانی می تواند ایمن باشد؟
بسیاری از متخصصان به مادران توصیه می کنند که تا ابتدای سه ماهه دوم برای رنک کردن موهایشان صبر کنند. در ماه های اولیه بارداری ممکن است به علت افزایش هورمون ها رشد موهایتان بیشتر شود و نیاز بیشتری به رنگ کردن موهای ریشه زدیتان احساس کنید.اما ۱۲ هفته اول زمان رشد عمده کودک شما است: ارگان ها شکل می گیرند ، ماهیچه ها و تارهای صوتی شکل می گیرند ، و بستر ناخن و فولیکول های مو شروع به توسعه می کنند. حتی اگر بسیاری از مواد شیمیایی موجود در رنگ مو را جذب نکنید (و در واقع هیچ مدرک سختی وجود ندارد که نشان دهد این مواد شیمیایی برای کودک شما مضر هستند) بهتر است این کار را نکنید.

راه هایی برای کاهش خطر رنگ مو در بارداری
انتخاب امن ترین خدمات
هنگامی که شما از پزشک خود برای تهیه جلسات سالن استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید مجدداً مورد بررسی قرار دهید که کدام سرویس را دریافت می کنید. لمس های ریشه و تغییر رنگ ریشه به نوک ، تک رنگ فرآیند محسوب می شوند. این بدان معنی است که رنگ روی مو و پوست سر اعمال می شود ، جایی که منافذ پوست شما مواد شیمیایی را خیس می کند. برای یک جایگزین امن تر ، تکنیک هایی را امتحان کنید که رنگ مستقیماً روی ساقه مو کشیده شود - مثلاً هایلایت ، استفاده از کلاه رنگ.
کشیدن مو از طریق یک کلاه و سپس رنگ این موها می تواند روشی کمتر رایج اما ایمن باشد، زیرا کلاه سر پوست سر را پوشانده است.
از رنگ ملایم استفاده کنید. همچنین باید نوع رنگی را که استفاده می کنید در نظر داشته باشید . رنگ موهایی که از دکلره استفاده می شود تا موها را بی رنگ کنند می توانند روشی بسیار قوی باشند .مخصوصا اگر رنگ دکلره را به پایه برسانید.
می توانید رنگ های نیمه دائمی را انتخاب کنید
رنگهای گیاهی و حنا گزینه های مناسبی هستند درست است که این رنگ ها ممکن است مدت زمان طولانی ای روی موهایتان نماند و به سرعت محو شوند اما این رنگ ها تهاجمی نیستند و می توانند ایمنی بیشتری داشته باشند.البته قبل از خرید حتما برچسب روی رنگ را بررسی کنید برخی رنگ های به ظاهر طبیعی حاوی مواد شیمیایی بسیار زیادی هستند که می توانند برای برخی خانم ها واکنش های آلرژیک ایجاد کند.
در محیط باز و با تهویه مناسب کار رنگ مو را انجام دهید
در زمان رنگ موهایتان در دوران بارداری بهتر است که نکات ایمنی را بهتر رعایت کنید.
اگر در یک سالن قرار دارید ،از مسیول سالن بخواهید در یک مکان با تهویه مناسب این کار را انجام دهد. اگر در خانه هستید ، پنجره ها را باز کنید تا در هوای تازه نفس بکشید . اگر محصول را روی موهای خود استفاده می دستکش بپوشید و برای پوشاندن بدن خود لباس آستین بلند بپوشید. دستورالعمل های ایمنی را انجام دهید ، و مطمئن شوید که هنگام انجام کار ، پوست سر خود را کاملاً بشویید.
در صورت امکان ، ابتدا دسته ای از موها را آزمایش کنید.
به یاد داشته باشید که تغییرات هورمونی می تواند باعث شود موهای شما واکنش متفاوتی نشان دهند ، بنابراین ممکن است آنچه را که انتظار دارید - به دست نیاورید - حتی از فرمول های حرفه ای رنگ هم ممکن است نتیجه ی دلخواه را نگیرید و موهایتان به شدت آسیب ببینند. قبل از اینکه کل سر خود را رنگ کنید، یک رشته آزمایشی را امتحان کنید.

آیا هنگام شیردهی استفاده از رنگ مو بی خطر است؟
مواد شیمیایی موجود در رنگ موهای دائمی و نیمه دائمی بسیار سمی نیستند. بیشتر تحقیقات ، اگرچه محدود است ، اما نشان می دهد رنگ آمیزی موهایتان در شیردهی بی خطر است و به راحتی می توانید موهایتان را رنگ کنید.مواد شیمیایی موجود در رنگ به میزان خیلی خیلی کمی وارد جریان خون شما می شود بنابراین بعید است که به شیر شما منتقل شود و در تغذیه کودک شما اختلال ایجاد کند.
این دوزها بسیار ناچیز هستند و زمانی که موهای خود را رنگ می کنید بسیار کم در معرض این مواد شیمیایی خطرناک قرار می گیرید.
در گذشته ، بسیاری از خانمها ضمن شیردهی ، از روشهای درمانی مو استفاده کرده اند که هیچ نتیجه منفی مشخصی روی شیردهی و کیفیت شیرشان نداشته است.
رنگ موی گیاهی ارگانیک جایگزین طبیعی بسیار خوبی برای مواد شیمیایی است ، این نوع رنگ حاوی دودهای شیمیایی نیست که باعث کاهش خطر تهوع در طی فرایند رنگ آمیزی می شود و از آنجایی که به عنوان یک شکل سالم تر از رنگ مو برای موهای شما در نظر گرفته می شود. ریشه های مو را تضعیف نمی کند.
اگر رنگهای گیاهی برای شما جذابیت ندارند ، نگران نباشید ، گزینه های بیشماری برای شما وجود دارد که می توانید آن ها را امتحان کنید.
حنا
یک شکل سنتی برای رنگ کردن موهایتان می باشد.کاملاً طبیعی است و از نوعی گیاه برای تهیه حنا استفاده می شود و هیچ ماده شیمیایی مضرری در آن استفاده نشده. این نوع رنگ امن ترین روش برای رنگ آمیزی موهای شما محسوب می شود.
رنگ کردن موها با حنی فقط یم رنگ قهوه ای رو به نارنجی را به شما می دهد اما بهتر از رنگ های شیمیایی است و می تواند بسیار ایمن باشد و برای پوشاندن موهای سفید و خاکستری و یا ایجاد لایت می تواند مفید باشد.
برای استفاده از برگ حنا مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید:
برگ های حنا را یک شب در اب خیس کنید.
اگر در هنگام رنگ آمیزی به دنبال تغذیه موهایتان هستید ، برگ های چای یا سفیده تخم مرغ را به مخلوط اضافه کنید.
هنگام استراحت روز ، با استفاده از یک مخلوط کن ، برگ های خیس خورده را خمیر کنید.البته برخی از برگ های حنا به شکل آسیاب شده موجود می باشند.
با استفاده از یک برس ، مناطقی را که می خواهید با خمیر رنگ کنید ، به آرامی حنا بزنبد ، اطمینان حاصل کنید که آن را به طور یکنواخت بمالید.
بگذارید خشک شود.
اگر سفیده تخم مرغ را در مخلوط دارید موهای خود را با یک شامپوی ملایم بشویید
در صورت عدم وجود سفیده تخم مرغ در مخلوط ، از شامپو خودداری کنید و موهای خود را بشویید.
قهوه
با دم کردن نصف فنجان اسپرسو یک فنجان قهوه بو داده تیره تهیه کنید. آن را با نصف فنجان تهویه مطبوع کاملاً مخلوط کنید. روی موهای تمیز و مرطوب بمالید ، یک ساعت بگذارید و آن را بشویید. موهای شما را تیره می کند و همچنین به موهای سفیدتان رنگی می دهد.
چای بابونه
جوشانده بابونه در صورتی که غلیظ باشد می تواند به موهای شما رنگ دهد و موهای خاکستری را نیز بپوشاند. موها را با آب مرطوب کنید و چای بابونه را بمالید ، بگذارید یک ساعت بماند و بعد بشویید. این رنگ روشن و زیبایی به مو می بخشد.
آب هویج
آب هویج به موهای شما سایه ای مایل به قرمز و نارنجی می بخشد و می تواند موهای سفید را هم رنگی دهد. آب هویج را با روغن زیتون یا روغن نارگیل مخلوط کرده و روی موها بمالید. بگذارید یک ساعت بنشیند و با سرکه سیب بشویید. اگر سایه قرمز عمیق تری می خواهید ، به جای آب هویج از آب چغندر استفاده کنید.
آب لیمو
آب تازه فشرده شده را به طور مساوی روی موها بمالید و یک ساعت بگذارید بمانید. برای نتیجه مطلوب زیر آفتاب بنشینید و درنهایت خوب بشویید.
از رنگ مو ملایم استفاده کنید.
رنگهای طبیعی خود را انتخاب کنید.
دستورالعمل های بسته را هنگام استفاده از رنگ بخوانید.
قبل از استفاده از رنگ و در صورت بروز هرگونه عوارض جانبی ، با پزشک خود مشورت کنید.
از شامپو های ملایم استفاده کنید.
موهای خود را بعد از پایان سه ماهه اول رنگ کنید.
مارک های قابل اعتماد از رنگ مو را خریداری کنید ، زیرا ارزان ترین آنها ممکن است به مو ، کودک شما یا سلامتی شما آسیب برساند.
اطمینان حاصل کنید که در هنگام رنگ کردن موهایتان هیچ غذایی یا نوشیدنی مصرف نکنید تا از خوردن اتفاقی مواد شیمیایی جلوگیری نشود.
از استفاده از رنگ مو در نزدیکی چشم خودداری کنید ، به یاد داشته باشید که خطر عفونت همچنین می تواند به کودک شما آسیب برساند.
برای حفظ سلامت موهایتان از نرم کننده های با کیفیت استفاده کنید.
از دکلره برای سفید کردن و بی رنگ کردن موهایتان استفاده نکنید ، زیرا این ممکن است به کودک آسیب برساند.
همیشه مقادیر کمی را ابتدا بمالید تا ببینید چطور قبل از استفاده کامل به آن واکنش نشان می دهید.
یادآوری این نکته حائز اهمیت است که در صورت استفاده بیش از حد از آن ، رنگ مو می تواند باعث آسیب شود ، اما در بیشتر موارد ، استفاده از رنگ مو به هیچ عنوان منجر به اسیب نمی شود. به خاطر داشته باشید که بدن شما ممکن است نسبت به رنگهای خاص حساسیت داشته باشد. قبل از استفاده از رنگ مو با پزشک خود مشورت کنید. درک این که شما به چه چیزی حساسیت دارید و رنگ موی شما حاوی چه چیزهایی است ، ضروری است. قبل از استفاده از رنگ روی کل سر خود ، مقدار کمی در یک نقطه استفاده کنید و مدتی آن را رها کنید. ببینید آیا بدن شما به خوبی نسبت به رنگ واکنش نشان می دهد یا خیر. اگر اینگونه نباشد ، توصیه می شود نوع رنگ را تغییر دهید.. به یاد داشته باشید اگر با عوارض جانبی روبرو هستید ، باید فوراً با پزشک خود مشورت کنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.