۲۲۸۲۳۴
۷۵۳۷
۷۵۳۷
پ

راهنمای کامل انتخاب کاغذدیواری برای اتاق؛ بهترین انتخاب کدام است؟

کاغذ دیواری برای تزئین و زیبایی اتاق‌ها استفاده می‌شود. تنوع بالا در شکل و طرح کاغذدیواری و دکوراسیون‌های مختلف اتاق‌ها، انتخاب آن را دشوار ساخته است. عوامل بسیار بالایی در انتخاب کاغذ دیواری اتاق وجود دارد.

کاغذ دیواری برای تزئین و زیبایی اتاق‌ها استفاده می‌شود. تنوع بالا در شکل و طرح کاغذدیواری و دکوراسیون‌های مختلف اتاق‌ها، انتخاب آن را دشوار ساخته است. عوامل بسیار بالایی در انتخاب کاغذ دیواری اتاق وجود دارد که رعایت کردن هر کدام از موارد برای زیبایی محیط و خانه شما موثر خواهد بود.
انتخاب کاغذ دیواری مناسب علاوه بر زیبایی محیط منزل، می‌تواند باعث بزرگتر دیده شدن خانه ، رفع نقص‌های دیوار و روشن شدن اتاق‌ها شود. در ادامه این مقاله، راهنما کامل برای انتخاب کاغذدیواری را برای شما مطرح خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

 • هدف از استفاده کاغذ دیواری برای اتاق
 • بهترین رنگ کاغذ دیواری برای اتاق
 • تاثیر نور بر انتخاب کاغذ دیواری مناسب
 • انتخاب کاغذ دیواری با کیفیت
 • متخصص برای نصب کاغذ دیواری

راهنمای کامل انتخاب کاغذدیواری برای اتاق؛ بهترین انتخاب کدام است؟

هدف از استفاده کاغذ دیواری برای اتاق

یکی از مهم‌ترین عواملی که برای انتخاب کاغذ دیواری اهمیت دارد، هدف از استفاده آن است. اتاق خواب ، آشپزخانه، نشیمن و... هرکدام هارمونی و ترکیب رنگ مجزای خود را دارند و از طرفی باید کیفیت بالا و جنس کاغذ دیواری در اتاق‌های پر رفت و آمد مانند اتاق خواب مورد توجه قرار گیرد.
استفاده از کاغذ دیواری باکیفیت و مرغوب شست و شو و پاکسازی آن را آسان کرده و انتخاب مناسبی برای اتاق خواب و محل‌های پر رفت و آمد است. همچنین بودجه مدنظر گرفته شده برای هر اتاق نیز بسیار مهم بوده و باید عواملی همچون تعمیرات داخلی و اصلاح نقص دیوار را برای آن در نظر گرفت.

توصیه ما این است که، پس از تجزیه و تحلیل دیوار مد نظر خود، از نظر اندازه، نوع اتاق و میزان نور اتاق، بهترین جنس کاغذ دیواری را انتخاب کنید.

برای انتخاب کاغذ دیواری باید به کلیت و ماهیت اتاق توجه داشته باشید و باتوجه به آن و دکوراسیون موجود برنامه ریزی کنید. انتخاب کاغذ دیواری برای هر اتاق شور و هیجان ویژه‌ای به وجود خواهد آورد که این امر مطابق با موضوعی است که شما برای آن در نظر گرفته اید.
برای مثال برای دکوراسیون اتاق کلاسیک می‌توانید از رنگ‌های تیره با سایه‌های ظریف استفاده کنید.
بنابراین برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب در هر محیط باید به رنگ وسایل اتاق، میزان نورپردازی، میزان بودجه، جنس کاغذ دیواری استفاده شده و نوع دیواراتاق که برای کاغذ دیواری مدنظر است، توجه داشته باشید.

راهنمای کامل انتخاب کاغذدیواری برای اتاق؛ بهترین انتخاب کدام است؟

بهترین رنگ کاغذ دیواری برای اتاق

فکر می‌کنید کاغذ دیواری فقط وسیله‌ای برای زیبایی اتاق‌هاست؟ نه اینطور نیست. کاغذ دیواری بر حسب شکل و طرح و رنگ آن می‌تواند فضای اتاق را کوچک یا بزرگ، دلگیر یا دلباز کند.
رنگ اتاق علاوه بر زیبایی دکوراسیون داخلی منزل می‌تواند بر روحیات و حس آدم‌ها نیز تاثیر داشته باشد. انتخاب رنگ‌های سرد مانند آبی و بنفش، علاوه بر بزرگتر دیده شدن فضا و بلندی سقف، بسیار چشمگیر و آرامبخش است. این درحالی است که رنگ‌های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی هیجانات افراد را بالا برده و برای اتاق‌هایی که شمالی هستند مناسب است.

بیشتر بخوانید: 9 روش خرید کاغذ دیواری اتاق کودک

بهتر است برای محل استراحت، از رنگ‌های تند و تیره استفاده نشود ، زیرا چنین رنگ‌هایی در خواب افراد تاثیر مخرب داشته و باعث اختلال در خواب می‌شود. بهترین رنگ کاغذ دیواری برای اتاق خواب، رنگ‌های روشن و ساده بوده که علاوه بر زیبایی و همخوانی با لوازم اتاق خواب، موجب آرامش و افزایش کیفیت خواب خواهد شد.

راهنمای کامل انتخاب کاغذدیواری برای اتاق؛ بهترین انتخاب کدام است؟

تاثیر نور بر انتخاب کاغذ دیواری مناسب

رنگ روشن ۸۰ درصد و رنگ تیره ۴ درصد از نور دریافتی را منعکس می‌کند؛ بهترین انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق‌های شمالی، راهرو تاریک و فضای بدون پنجره که از نور کافی برخوردار نیستند، دیوارپوش ساده و تک رنگ است که علاوه بر انعکاس نور، باعث بزرگ‌تر دیده شدن محیط و افزایش جلوه اتاق شما نیز خواهد شد.
در اتاق‌های جنوبی به دلیل داشتن نور کافی می‌توان از رنگ‌های خنثی و ملایم استفاده کرد. هرچه طرح استفاده شده در اتاق ساده و تک رنگ باشد، محیط را بزرگ‌تر نشان داده و باعث راحتی در انتخاب و هماهنگی وسیله منزل با رنگ اتاق خواهد بود.
انتخاب کاغذدیواری باطرح‌های ساده و کلاسیک نیز برای اتاق نشیمن جنوبی مناسب بوده و زیبایی منحصر به فردی را به محیط می‌دهد.

راهنمای کامل انتخاب کاغذدیواری برای اتاق؛ بهترین انتخاب کدام است؟

انتخاب کاغذ دیواری با کیفیت

این روز‌ها کاغذدیواری در انواع رنگ و مواد در بازار موجود است و باتوجه به افزایش تنوع در این حوزه، به شما آزادی عمل در انتخاب کاغذ دیواری را می‌دهد.
توصیه ما این است که، پس از تجزیه و تحلیل دیوار مد نظر خود، از نظر اندازه، نوع اتاق و میزان نور اتاق بهترین جنس از کاغذ دیواری را انتخاب کنید. زیرا انتخاب کاغذ دیواری باکیفیت برای اتاق‌هایی که به حمام نزدیکند و یا نشتی و بخار آب بر روی آن‌ها تاثیر می‌گذارد بسیار با اهمیت است.

بیشتر بخوانید: جدیدترین مدل کاغذ دیواری پذیرایی

انتخاب کاغذ دیواری ضخیم علاوه بر محافظت از دیوار باعث می‌شود تا سال‌های سال از کیفیت و زیبایی ایده آل برخوردار باشد؛ بنابراین بودجه در نظر گرفته شده در اتاق‌هایی که احتیاج به تعمیر یا بازسازی دارند اهمیت به سزایی دارد.

نکات طلایی انتخاب کاغذ دیواری

 • بهتر است اگر دنبال تنوع هستید، از انتخاب طرح‌های شلوغ چشم‌پوشی کنید.
 • می‌توانید برای بخش‌هایی از خانه از طرح‌های ساده و برای بخش‌هایی دیگر از طرح‌های ساده و طرح‌دار انتخاب کنید.
 • انتخاب کاغذ دیواری با نقش‌های هندسی، پویایی فضای اتاق‌ها را بیشتر می‌کند.
 • طرح کاغذ دیواری کوچک و کمرنگ که رنگ ملایم دارد، در اتاق، فضایی آرام‌بخش ایجاد می‌کند.

راهنمای کامل انتخاب کاغذدیواری برای اتاق؛ بهترین انتخاب کدام است؟

متخصص برای نصب کاغذ دیواری

ممکن است برخی تصور کنند که نصب کاغذ دیواری بدون نیاز به متخصص بوده و می‌توانند به تنهایی آن را نصب کنند. یکی از مهم‌ترین عوامل برای نصب کاغذ دیواری انتخاب متخصص کارآمد و باتجربه است که با توجه به اندازه اتاق کاغذ دیواری را نصب کرده و بدون ایجاد هیچگونه خراش و با گرفتن هوا بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می‌آورند.
این متخصصین در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با استفاده از دستگاه و وسایل مخصوص خود اقدام به برش و نصب کاغذ دیواری کرده و ننتیجه زیبایی را مهیا می‌سازند.

پ

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند