۲۲۸۲۴۶
۲ نظر
۵۹۱۲
۲ نظر
۵۹۱۲

فرش فانتزی طرح آبرنگی مناسب اتاق کودک

فرش‌ها بر اساس نوع نخ، ترکیب رنگ، دست بافت بودن یا نبودن، نقش و نگار و... به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که شناخت همه آن‌ها کار ساده‌ای نیست. اما امروز به شناخت فرش فانتزی طرح آبرنگی خواهیم پرداخت.

فرش‌ها بر اساس نوع نخ، ترکیب رنگ، دست بافت بودن یا نبودن، نقش و نگار و... به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که شناخت همه آن‌ها کار ساده‌ای نیست. اما امروز به شناخت فرش فانتزی طرح آبرنگی خواهیم پرداخت.
در کشور عزیزمان ایران، فرش همواره از اصلی‌ترین و زیباترین بخش‌های دکوراسیون یک خانه به شمار می‌رود که ما ایرانی‌ها توجه ویژه‌ای به آن داریم.
شاید پیش از هر چیز بخواهید بدانید که فرش فانتزی طرح آبرنگی چیست. فرش فانتزی طرح آبرنگی، چندین رنگ مختلف را شامل می‌شود بنابراین می‌توانید متناسب با چیدمان مورد نظرتان، بهترین طیف رنگی را انتخاب کنید.

در این مقاله می‌خوانید:

 • فرش فانتزی چیست؟!
 • فرش فانتزی طرح آبرنگی چیست؟
 • مزایای فرش فانتزی طرح آبرنگی چیست؟!
 • فرش‌های فانتزی طرح آبرنگی برای چه مکان‌هایی مناسب هستند؟!
 • هزینه فرش فانتزی طرح آبرنگی به چه عواملی بستگی دارد؟

شاید بتوانیم بگوییم علت این توجه ویژه‌ی ما نسبت به فرش، این است که ما ایرانیان از زمان‌های بسیار دور در هنر بافندگی فرش بسیار مهار بوده و همواره در صنعت بافت آن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده‌ایم.

فرش فانتزی طرح آبرنگی مناسب اتاق کودک

لازم به ذکر است که ایران امروزه نیز جزء بزرگ‌ترین تولید کنندگان و صادر کنندگان فرش در جهان است که هر سال سرمایه بسیار زیادی را از طریق صدور فرش به بازار‌های بین المللی به‌دست می‌آورد.
فرش‌ها بر اساس نوع نخ، ترکیب رنگ، دست بافت بودن یا نبودن، نقش و نگار و... به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که شناخت همه آن‌ها کار ساده‌ای نیست. اما امروز با نی نی بان همراه باشید تا به شناخت فرش فانتزی طرح آبرنگی، که بسیار پر طرفدار است بپردازیم و استفاده‌ی صحیح از آن را بیاموزیم.

فرش فانتزی چیست؟!

تاثیر زینت و زیبایی فرش‌ها روی محیط خانه‌ی شما امری کاملا مشهود است که به هیچ عنوان نمیتوان منکر آن شد. همین تاثیر به سزا موجب می‌شود که فرش‌ها بخشی جدا نشدنی از خانه‌ی خانواده‌های ایرانی باشند و جایگاه خود را همواره کنار دیگر وسایل خانه حفظ کنند.
استفاده از انواع مختلف فرش‌ها، بسته به محیط مورد نظر برای استفاده، متفاوت است به طوری که هر فرش مکان و جایگاه خاصی برای خود دارد.

فرش فانتزی طرح آبرنگی مناسب اتاق کودک

فرش‌های فانتزی با برخورداری از تنوع زندگی گسترده میتواند گزینه‌ی مناسبی برای مکان‌های متعدد باشد چرا که نسبت به سایر فرش‌ها از قابلیت همخوانی بیشتری برخوردار هستند و به راحتی با دیگر وسایل خانه هم‌سویی پیدا میکنند. " فرش مدرن فانتزی " نام دیگر فرش فانتزی است که در بافت آن بیشتر از رنگ‌های شاد و براق بهره گرفته می‌شود که همین امر دلیل جلب توجه بالای این نوع فرش شده است.
اگر به استفاده از رنگ‌های گرم و شاد علاقه دارید فرش‌های فانتزی حتما انتخاب خوبی برای شما خواهند بود و شما را خوشنود خواهند ساخت.

فرش فانتزی طرح آبرنگی مناسب اتاق کودک

فرش فانتزی طرح آبرنگی چیست؟

بعد از ورود سبک دکوراسیون مدرن به خانه‌ها، ایجاد طیف رنگی و اهمیت به ترکیب صحیح رنگ‌های مختلف بسیار افزایش یافت. در سبک دکوراسیون مدرن و امروزی طیف رنگی و ترکیب رنگ‌ها بسیار مورد توجه و حساس است.
رنگ تک تک المان‌های یه دکوراسیون مدرن میتوانند روی محیط خانه و سبک دکوراسیون تاثیر بگذارند، اما فرش در میان این المان‌های مختلف حرف اول را میزند.

بیشتر بخوانید: ۱۲مدل فرش فانتزی اتاق خواب

فرش فانتزی طرح آبرنگی آبرنگی شامل ترکیب چندین رنگ مختلف است که شما میتوانید متناسب با چیدمان مورد نظر خود بهترین طیف رنگی را انتخاب کنید. متنوع بودن رنگ‌های فرش فانتزی طرح آبرنگی دست شما را در انتخاب باز می‌گذارد و شما را به انتخاب صحیح نزدیک میکند.

فرش فانتزی طرح آبرنگی چه ویژگی‌هایی دارد؟
تعداد گره‌های عرضی فرش آبرنگی ۳۲۰ و تعداد گره‌های طولی آن ۱۲۰۰ است که ضخامت بالایی دارد به همین دلیل هم نرم و راحت است. چه چیزی بهتر از یک فرش نرم و راحت برای اتاق کودک؟! از نظر قیمت هم این نوع فرش نسبت به فرش‌های ماشینی، قیمت کمتری دارد.

فرش فانتزی طرح آبرنگی مناسب اتاق کودک

مزایای فرش فانتزی طرح آبرنگی چیست؟!

برای ایجاد یک طیف رنگی خوب و کامل شما باید از اجسام و وسایل گوناگون با رنگ‌های متنوع استفاده کنید. هرچه تعداد وسایل و رنگ‌های آن‌ها بیشتر باشد، طیف رنگی دکوراسیون خانه شما گسترده‌تر و در نتیجه چشم نواز‌تر میشود . اما با استفاده از فرش فانتزی آبرنگی شما میتوانید با یک تیر چندین و چند نشان را هدف قرار دهید!

فرش فانتزی طرح آبرنگی مناسب اتاق کودک

ترکیب بیش از ۸ رنگ در یک فرش، طیف رنگی دکوراسیون مدرن شما را گسترده‌تر میکند و به آن روح سرحال و شاداب میدهد.
علاقه‌مندی به رنگ‌های شاد و استفاده از آن‌ها تاثیر بسیار مهمی در روحیات شما دارد که این امر وجود فرش فانتزی آبرنگی را برای خانه شما ضروری می‌سازد. انتخاب فرش فانتزی طرح آبرنگی برای اتاق کودک نیز مناسب است.

فرش‌های فانتزی طرح آبرنگی برای چه مکان‌هایی مناسب هستند؟!

تنوع طرح و رنگ در فرش‌های طرح آبرنگی دست شما را در استفاده از آن در مکان‌های مختلف باز می‌گذارد. نقش و نگار‌های مدرن و به روز فرش‌های فانتزی طرح آبرنگی، این نوع فرش‌ها را بین نوجوانان و جوانان محبوب می‌سازد.
استفاده از فرش‌های فانتزی آبرنگی برای اتاق خواب میتوان گزینه مناسبی برا تزیین اتاق باشد. تزیینی زیبا که متناسب با سلایق جوانان امروزی است.

بیشتر فرش‌های فانتزی با طرح آبرنگی در ابعاد کوچک به تولید میرسند و مناسب استفاده در قسمت‌های کوچک خانه هستند . اگر آشپزخانه‌ی شما دارای طیف رنگی خاصی است، انتخاب فرش فانتزی آبرنگی برای فرش آشپزخانه‌ی شما بسیار هوشمندانه خواهد بود.

فرش فانتزی طرح آبرنگی مناسب اتاق کودک

یکی از مهم ترین کاربردهای این فرش، استفاده از این فرش برای اتاق کودک است. کثیف شدن این فرش‌ها دیرتر اتفاق می‌افتد از همین رو نیز این فرش‌ها برای اتاق کودک مناسب هستند.

هزینه فرش فانتزی طرح آبرنگی به چه عواملی بستگی دارد؟

فرش از جمله کالا‌هایی است که قیمت آن به عوامل گسترده‌ای بستگی دارد. جنس نخ و رنگ آن از جمله نکات مهم در صنعت بافندگی فرش است که کیفیت تاثیری مستقیم روی قیمت فرش دارد. هر جنس نخ مرغوب‌تر و رنگ نخ طبیعی‌تر باشد، قیمت و کیفیت نخ بالا‌تر می‌رود.

هنر بافندگی از هنر‌های پرزحمت ایرانی است که به صبر و تلاش بالایی نیاز دارد. میزان زحمات یک بافنده‌ی فرش باید به طور مستقیم روی قیمت فرش اثر بگذارد. بدیهی است که فرش دست بافتی که با نیروی مستقیم انسانی تولید شده است قیمت بالاتری نسبت به فرش‌های ماشینی داشته باشند.

همچنین ابعاد فرش نقش تایین کننده‌ای در میزان استفاده از مواد اولیه دارد که هرچقدر ابعاد فرش بزرگ‌تر باشد استفاده از مواد اولیه بیشتر خواهد بود و در نتیجه قیمت فرش بالاتر خواهد رفت.

خلاصه
فرش فانتزی طرح آبرنگی دارای طیف وسیعی از رنگ‌هاست که همین ویژگی باعث می‌شود طیف رنگ دکوراسیون خانه، گسترده‌تر و چشم‌نوازتر شود. معمولا این نوع فرش‌ها در اندازه‌های کوچک تولید می‌شوند و هزینه آن‌ها با توجه به اندازه و مواد به کار رفته، تغییر می‌کند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • ویزاچی
   درباره فرش فانتزی طرح آبرنگی مناسب اتاق کودک

   بسیار عالی

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام، ممنون از توجه و لطف شما

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.