۲۲۸۴۵۸
۱۴۳۰۲
۱۴۳۰۲

کاربرد سبد اسباب بازی کودک در نظم‌دهی اتاق فرزندان

استفاده از سبد اسباب بازی کودک یکی از بهترین روش‌ها برای نظم‌دهی به اسباب‌ بازی‌ها و لوازم کودکان است و تا حد بسیار زیادی از بروز آشفتگی و به‌هم ریختی در اتاق کودکان جلوگیری می‌کند. این سبدها در انواع و اقسام مختلفی وجود دارند و حتی افراد با کسب دانش اندکی درباره بافندگی، می‌توانند این سبدها را خود به تنهایی ببافند و تهیه کنند.

کاربرد سبد اسباب بازی کودک در نظم‌دهی اتاق فرزندان

یکی از معضلاتی که افراد پس از بچه‌دار شدن با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، مرتب نگه داشتن اتاق فرزندشان است. کودکان دائما در حال بازی با اسباب ‌بازی‌هایشان هستند و این کار منجر به ریخت و پاش و آشفتگی خواهد شد. اما قطعا راه حل‌هایی برای این مسئله وجود دارد. یکی از موثرین‌ترین این راه حل‌ها استفاد از سبد اسباب بازی کودک است. در کنار دقت در زیبایی دکوراسیون اتاق کودک ، نظم‌دهی و مرتب نگه داشتن آن بسیار اهمیت دارد.

این مطلب را بخوانید: همه چیز درباره‌ی اهمیت اسباب‌بازی، از انتخاب درست تا خرید آنلاین

مهم است که اجازه ندهید اسباب بازی‌ها و لوازم فرزندتان روی زمین رها شوند. یکی از بهترین روش‌ها برای منظم نگه داشتن اتاق کودکان، استفاده از انواع سبد اسباب بازی کودک است. در ادامه به معرفی تعدادی از این سبدها می‌پردازیم.
البته اسمش «سبد اسباب بازی» است، اما شما می‌توانید از این وسیله برای نظم‌دهی سایر وسایل کودک هم استاده کنید. مثلا جوراب‌ها یا لباس‌هایش را داخل آن قرار بدهید. در صورت نیاز به تمیز کردن جعبه هم از دستمال مرطوب، یا کمی صابون بهره بگیرید.
در این مطلب می‌خوانیم:

 • سبد اسباب بازی کودک از نوع آویز
 • سبد اسباب بازی حصیری
 • سبد اسباب بازی مکعبی
 • سبد اسباب بازی کودک از نوع عروسکی
 • سبد اسباب بازی بافتنی
 • سبدهای پارچه‌ای
 • نکات مربوط به تهیه سبد اسباب بازی

کاربرد سبد اسباب بازی کودک در نظم‌دهی اتاق فرزندان

سبد اسباب بازی کودک از نوع آویز

استفاده از سبدهای آویز یک گزینه بسیار مناسب برای اتاق‌هایی است که فضای کافی در اختیار ندارند . این سبدها را می‌توان به هر جایی آویزان کرد و به این ترتیب نه تنها فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند، بلکه فضای بیشتری را جهت قرار دادن اسباب بازی‌ها در اختیارتان قرار می‌دهند. این سبدها را می‌توان به صورت آماده و به همراه قلاب تهیه کرد.

کاربرد سبد اسباب بازی کودک در نظم‌دهی اتاق فرزندان

سبد اسباب بازی حصیری

این دسته از سبدها جزو ارزان‌ترین نوع سبد محسوب می‌شوند که تقریبا به سادگی در همه جا یافت می‌شوند. این سبدها از تنوع بالایی از نظر طرح، رنگ و... برخوردارند و از همین جهت می‌توان از آن‌ها در هر دکوراسیونی استفاده کرد و گرما و زیبایی خاصی را به فضای اتاق فرزندان بخشید.

سبد اسباب بازی حصیری جزو ارزان‌ترین نوع سبد محسوب می‌شوند که تقریبا به سادگی در همه جا یافت می‌شوند.

کاربرد سبد اسباب بازی کودک در نظم‌دهی اتاق فرزندان

سبد اسباب بازی مکعبی

از این نوع سبد اسباب بازی کودک می‌توان به تعداد مختلف در قفسه‌های اتاق کودکان استفاده کرد. این سبدها به راحتی در طبقه‌های مکعبی جای می‌گیرند و فضای اضافه‌ای را اشغال نمی‌کنند؛ به همین علت موجب صرفه‌جویی در فضا می‌شوند. این سبدها یک انتخاب بسیار زیبا و کاربردی برای نظم دادن به اسباب بازی‌ها و لوازم فرزندتان است.

این مطلب را بخوانید: خرید اسباب بازی کودک، ویژگی اسباب بازی مناسب

کاربرد سبد اسباب بازی کودک در نظم‌دهی اتاق فرزندان

سبد اسباب بازی کودک از نوع عروسکی

این نوع از سبدها به شکل عروسک تولید می‌شوند و معمولا دارای درب هستند تا اسباب بازی‌ها به صورت مطمئن داخل آن‌ها قرار بگیرند. این سبد علاوه بر کاربری خود که جهت ذخیره اسباب بازی‌های کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد، ظاهر عروسکی و بسیار زیبایی داشته که هم فضای اتاق فرزندتان را زیباتر جلوه می‌دهد و هم کودکتان آن را بسیار دوست خواهد داشت.

این مطلب را بخوانید: پاف عروسکی کودک، انتخابی متفاوت و زیبا برای اتاق فرزندتان

کاربرد سبد اسباب بازی کودک در نظم‌دهی اتاق فرزندان

سبد اسباب بازی بافتنی

این نوع از سبدها را خودتان هم به تنهایی می‌توانید درست کنید، تنها کافی است کمی با بافتن آشنایی داشته باشید؛ به این ترتیب می توانید سبدهای بافتنی ساده و بسیار زیبا یا حتی طرح‌دار و رنگی ببافید. البته این نوع سبدهای بافتنی به صورت آماده هم قابل تهیه هستند.

کاربرد سبد اسباب بازی کودک در نظم‌دهی اتاق فرزندان

سبدهای پارچه‌ای

سبدهای پارچه‌ای نوع دیگری از انواع سبد اسباب بازی کودک هستند. این سبدها در تنوع بسیار بالایی از طرح، رنگ، ابعاد و... موجود هستند و برای هر نوع دکوراسیونی شما قادر به یافتن سبد پارچه‌ای مناسب خواهید بود. این نوع از سبدها هم ساختار بسیار ساده‌ای دارند و افراد خود به تنهایی قادر به درست کردن آن خواهند بود.

کاربرد سبد اسباب بازی کودک در نظم‌دهی اتاق فرزندان

نکات مربوط به تهیه سبد اسباب بازی کودک

به هنگام تهیه این نوع سبدها لازم است نکاتی را مد نظر قرار دهید تا از انتخاب خود پشیمان نشده و برای مدت طولانی فرزندتان قادر به استفاده از آن باشد.

توجه به متراژ و صرفه‌جویی در فضا

استفاده از سبدهای مکعبی که در طبقات جای می‌گیرند و همچنین سبدهای آویزی، گزینه‌های مناسبی برای ذخیره و صرفه‌جویی در فضا هستند.

به هنگام تهیه این سبد سعی کنید تا از فضای اتاق حداکثر استفاده را داشته باشید. استفاده از سبدهای مکعبی که در طبقات جای می‌گیرند و همچنین سبدهای آویزی ، گزینه‌های مناسبی برای ذخیره و صرفه‌جویی در فضا هستند. بنابراین به هنگام انتخاب سبد اسباب بازی باید حتما متراژ فضای در اختیار خود را مد نظر قرار دهید.

توجه به متریال ساختاری سبد

به هنگام خرید سبد به متریال ساختاری آن توجه لازم را داشته باشید. مواد تشکیل‌دهنده سبد هرگز نباید زبر باشند زیرا ممکن است به پوست لطیف فرزندتان آسیب وارد کنند. باید توجه داشته باشید که مواد به کار رفته هرگز حساسیت‌زا نباشند تا موجب بروز حساسیت کودکان نشوند.

این مطلب را بخوانید:‌ مهمترین نکات برای انتخاب اسباب بازی برای کودکان

توجه به کیفیت ساخت سبد

حتما به کیفیت سبد توجه کنید زیرا کیفیت بالا موجب دوام و پایداری آن شده و مانع از این می‌شود که به سرعت و در مقابل عوامل مختلف دچار آسیب و خرابی شود. زیرا فرزندتان به هنگام بازی ممکن است آسیب‌هایی را به سبد وارد کند که در این شرایط با وجود کیفیت بالا، این مسئله اتفاق نخواهد افتاد.

کاربرد سبد اسباب بازی کودک در نظم‌دهی اتاق فرزندان

خواست و سلیقه کودک

اگر کودکتان در سنی است که قادر به نظر دادن و بیان درخواست خود است، حتما به هنگام انتخاب سبد نظرش را درمورد طرح و رنگ بپرسید زیرا قرار است که فرزندتان در طول شبانه‌روز با آن در ارتباط باشد و بسیار مهم است که مجذوب سبد شده و به این ترتیب علاقه‌اش جهت قرار دادن اسباب بازی‌ها و منظم بودن بیشتر شود.

این مطلب را بخوانید: بازی و سرگرمی کودکان، چی مناسبه؟

کلام آخر
استفاده از سبد اسباب بازی کودک، یکی از بهترین روش‌هایی است که به کمک آن می‌توانید به فرزندتان نظم داشتن را آموزش دهید. رها شدن اسباب بازی‌ها علاوه بر آن‌که اتفاق خوشایندی نیست و ظاهر اتاق فرزندتان را بسیار نامطلوب جلوه می‌دهد، ممکن است موجب بروز آسیب به فرزندتان شود. بنابراین بسیار مهم است که اسباب بازی‌ها در فضایی به صورت مرتب و منظم ذخیره شوند.
در خرید سبد اسباب بازی، به متراژ و صرفه‌جویی در اتاق، مواد به کار رفته در سبد و کیفیت ساخت آن توجه کنید. صد البته که خواست و سلیقه کودک را هم در نظر بگیرید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.