۲۲۸۷۱۷
۷۲۹۹
۷۲۹۹

اتاق کودک پسر ساده و شیک، بخوانید و ایده بگیرید!

از نظر بعضی والدین، دکوراسیون اتاق نوزاد پسر کار سختی است و نیاز به بررسی دقیق دارد. به علاوه، دیگر آن روز‌هایی که رنگ صورتی برای دختران و رنگ آبی برای پسران بود، گذشته است و در دنیای مدرن امروزی، جایی ندارد. در ادامه، چند ایده برای اتاق کودک پسر ساده و شیک را به شما معرفی می‌کنیم.

اگر برای اتاق پسربچه‌ی دوست ‌داشتنی خود، دنبال ایده‌های جدید و خاص می‌گردید، مقاله‌ی خوبی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید!
در ادامه، چند روش دکوراسیون برای اتاق کودک پسر ساده و شیک به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید از آن‌ها ایده بگیرید و اتاق کودک پسر خود را تزیین کنید.

اتاق کودک پسر ساده و شیک، بخوانید و ایده بگیرید!

بیشتر بخوانید: اتاق مناسب کودکان، چگونه باید باشد؟

در این مقاله می‌خوانید:

با برنامه‌ریزی درست و چند حقه‌ی کوچک می‌توانید از فضای اتاق، بیشترین بهره‌برداری را داشته باشید.
 • ایده‌هایی برای اتاق کودک پسر ساده و شیک
 • ایده‌های دکوراسیون اتاق نوزاد پسر

ایده‌هایی برای اتاق کودک پسر ساده و شیک

در این‌جا، هریک از ایده‌های اتاق کودک پسر ساده و شیک را در ۴ بخش برایتان آورده‌ایم. این بخش‌ها عبارتند از: مبلمان، رنگ دیوار، دکور و اکسسوری.
هر کدام از این بخش‌ها را جداگانه بررسی کنید تا اتاق کودک شما از همه نظر جذاب و خاص شود.

ایده برای اتاق‌های کوچک

اگر اتاق کودک پسر شما خیلی کوچک است، ناامید نشوید. چرا که با برنامه‌ریزی درست و چند حقه‌ی کوچک می‌توانید از همین فضای کوچک، بیشترین بهره‌برداری را داشته باشید.

 • مبلمان : چون فضای اتاق کوچک است، بهتر است فقط وسایل لازم و ضروری را بخرید. ت خت‌های کوچک ، فضای کمتری را اشغال می‌کنند و هم‌چنین بسیار جمع‌و‌جور و زیبا هستند. حتی می‌توانید گهواره‌ی چرخ‌دار بخرید تا آن را به‌راحتی هر کجا که می‌خواهید، جابه‌جا کنید. از طرف دیگر، دنبال تختی باشید که کمد و جایگاه تعویض پوشک نیز داشته باشد. به این ترتیب می‌توانید فضای تعیین شده برای کمد یا میز تعویض پوشک جداگانه را ذخیره کنید.
 • رنگ دیوا ر : ترکیبی از رنگ‌های روشن و خنثی می‌توانند یک اتاق کوچک را بزرگ‌تر از حد واقعی آن نشان دهند. برای ایجاد یک توهم نوری می‌توانید قسمتی از دیوار اتاق را گلبه‌ای کنید و سایر دیوارهای اتاق را رنگ سفید بزنید. الگوهایی مثل راه‌راه‌های افقی نیز اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.
 • دکور : برای ایجاد فضا در اتاق، تمام درها را حذف کنید. چه درهای کمد باشد و چه درهای اتاق، آن‌ها را با پرده‌های رنگ روشن یا درهای شیشه‌ای جایگزین کنید.
 • اکسسوری : کمدها و قفسه‌های دیواری ، یک راه عالی برای نگهداری وسایل و در عین حال، استفاده از فضای کوچک هستند. لامپ‌های آویزان نیز باعث می‌شوند سقف بلندتر به نظر برسد.

اتاق کودک پسر ساده و شیک، بخوانید و ایده بگیرید!

بیشتر بخوانید: نورپردازی اتاق نوزاد، بچه‌ها و چراغ خواب

اتاق کودک پسر مدرن

اتاق کودک پسر مدرن باید شیک و تمیز و دارای رنگ‌های جسورانه باشد.

اتاق کودک پسر مدرن باید شیک و تمیز و دارای رنگ‌های جسورانه باشد.
 • مبلمان : می‌توانید از رنگ‌های سیاه و سفید و خاکستری استفاده کنید. مبلمان اتاق را طوری بچینید که وسایل مورد نظر شما در دسترس باشند.
 • رنگ دیوار : می‌توانید دیوارها را تماماً سفید رنگ بزنید؛ یا این‌ که کمی خلاقیت به خرج دهید و از نقاشی‌های رنگی‌رنگی دیواری در زمینه‌ی سیاه و سفید استفاده کنید. بخش‌های تصادفی دیوارها را رنگ بزنید تا ظاهری امروزی به شما بدهد.
 • دکور : اگر هم رنگ دیوار و هم رنگ مبلمان، هر دو سفید باشند، اتاق، ظاهری کسل‌ کننده به خود می‌گیرد. پس بهتر است اثاثیه یا لوازم داخلی را با الگوهای مدرن و رنگ‌های جسورانه‌تر انتخاب کنید.
 • اکسسوری : برای اضافه کردن رنگ و جزئیات بیشتر به اتاق، یک فرش طرح‌دار مدرن بخرید و وسط اتاق پهن کنید. هم‌چنین می‌توانید دیوارهای اتاق را با تابلوهای نقاشی ساده و مدرن تزیین کنید.

اتاق کودک پسر ساده و شیک، بخوانید و ایده بگیرید!

بیشتر بخوانید: چیدمان اتاق نوزاد، همه نکاتی که باید بدانید

ایده‌های دکوراسیون اتاق نوزاد پسر

ایده‌های بیشتر برای دکوراسیون اتاق نوزاد پسر عبارتند از:

اتاق کودک پسر ساده

اتاق کودک پسر ساده باید مینیمال و بدون هرج‌ومرج باشد.

اتاق کودک پسر ساده باید مینیمال و بدون هرج‌ومرج باشد.
 • مبلمان : اتاق کودک می‌تواند در عین سادگی، هر چیزی را که کودک شما به آن نیاز دارد داشته باشد. به عنوان مثال می‌توانید یک تخت ساده یا یک تخت با حاشیه‌های برجسته در اتاق قرار دهید و از کمد کودک، هم برای نگهداری لباس‌ها و هم به‌عنوان میز تعویض پوشک استفاده کنید.
 • رنگ دیوار : از یک رنگ برای دیوارهای کل اتاق استفاده کنید. اما اگر کسل کننده شد، چند پوستر و الگوی آماده را نیز روی دیوارها بچسبانید. (البته تا حدی که ظاهر مینیمال اتاق محفوظ بماند.)
 • دکور : اگر دیوارهای اتاق را با رنگ‌های خنثی و بی‌حال رنگ‌آمیزی کرده‌اید، با استفاده از پ رده‌های رنگ روشن مثل زرد یا نارنجی به اتاق رنگ اضافه کنید. همین‌طور، روتختی‌ها و روبالشی‌هایی با رنگ‌های روشن انتخاب کنید تا به‌خوبی با رنگ‌های خنثی مثل سفید، آبی یا خاکستری ترکیب شوند و اتاق را زنده کنند.
 • اکسسوری : می‌توانید به جای فرش، یک قالیچه‌ی نرم و خوش‌رنگ را وسط اتاق پهن کنید و اسباب‌ بازی‌های نرم و پشمی را نیز در گوشه‌ای بچینید. دیوارها را هم می‌توانید با عکس‌های نوزادی پسر خودتان تزیین کنید.

اتاق کودک پسر ساده و شیک، بخوانید و ایده بگیرید!

بیشتر بخوانید: جدیدترین مبلمان اتاق کودک با لیست قیمت

اتاق کودک پسر کم‌خرج

حتی اگر بودجه‌ی کمی داشته باشید هم می‌توانید اتاق کودک خود را به بهترین نحو ممکن دکوراسیون کنید.

حتی اگر بودجه‌ی کمی داشته باشید هم می‌توانید اتاق کودک خود را به بهترین نحو ممکن دکوراسیون کنید.
 • مبلمان : با یک تیر دو نشان بزنید! یعنی یک تخت قابل تبدیل یا کمددار بخرید که کار هر دو را برایتان انجام دهد. هم‌چنین اگر کمدی قدیمی داشته باشید، می‌توانید آن را با کمی تغییر، به یک میز تعویض پوشک تبدیل کنید.
 • رنگ دیوار : مجبور نیستید که حتماً کاغذ دیواری فانتزی بخرید. در عوض می‌توانید از ایده‌های مقرون به صرفه‌‌تری مثل استفاده از رنگ و نوار چسب‌های فانتزی کمک بگیرید.
 • دکور : از خرید سرویس خواب‌های گران‌قیمت صرف نظر کنید. در عوض، خودتان برای تخت کودک خود، چادر سایبان بسازید یا بالش و پتوی استاندارد بدوزید.
 • اکسسوری : چوب بستنی‌ها را رنگ کنید و با آن‌ها قاب عکس بسازید. برای داخل این قاب عکس‌ها نیز از نقاشی‌های کودک خود استفاده کرده و همه‌ی آن‌ها را روی دیوار بچسبانید. استفاده از نوارهای پارچه‌ای نیز روشی جالب و ارزان برای رنگ بخشیدن به اتاق کودک محسوب می‌شوند.

اتاق کودک پسر ساده و شیک، بخوانید و ایده بگیرید!

بیشتر بخوانید: طراحی اتاق کودک به روش مونته سوری چه فوایدی دارد؟

جمع‌بندی

روش‌های زیادی برای دکوراسیون کردن اتاق کودک پسر ساده و شیک وجود دارد. امیدواریم بتوانید از روش‌هایی که در این مقاله عنوان کرد‌ه‌ایم، ایده بگیرید و اتاق کودک پسر خود را آن‌طور که دوست دارید، دکوراسیون کنید.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: بهترین دکتر جراح بینی در تهران

پیشنهاد ویژه نی نی بان: لابیاپلاستی چیست و چه مراقبت‌هایی دارد؟

پیشنهاد ویژه نی نی بان: بهترین سونوگرافی تهران

پیشنهاد ویژه نی نی بان: درمان ناباروری در مردان، وقتی هیچ اسپرمی ندارند!

به کلینیک نی نی بان هم سر بزنید.

منبع: momjunction

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.