۲۲۹۶۵۶
۴۰۸۱
۴۰۸۱

روز جهانی بدون رژیم، حداقل امروزو بی‌خیال شو!

هر سال، روز جهانی بدون رژیم در تاریخ ۶می جشن گرفته می‌شود. این جشن به معنی پذیرش بدن است که شامل تمام اشکال و اندازه‌ها می‌شود. این روز، آگاهی از پذیرش بدن و تنوع شکل بدن را افزایش می‌دهد.

روز جهانی بدون رژیم، حداقل امروزو بی‌خیال شو!

هر سال، روز جهانی بدون رژیم در تاریخ 6می جشن گرفته می‌شود. این جشن به معنی پذیرش بدن است که شامل تمام اشکال و اندازه‌ها می‌شود. این روز، آگاهی از پذیرش بدن و تنوع شکل بدن را افزایش می‌دهد.
روز جهانی بدون رژیم همچنین به ترویج یک سبک زندگی سالم با تمرکز بر سلامت اختصاص دارد.

تاریخچه روز جهانی بدون رژیم
روز جهانی بدون رژیم در سال ۱۹۹۲میلادی توسط «مری ایوانز» معرفی شد. تنها هدف آن کمک به مردان و زنان در سراسر جهان است که از بدن خود قدردانی کنند. مری ایوانز خودش دچار بی‌اشتهایی بود. او اولین روز بدون رژیم را برای افزایش آگاهی ایجاد کرد.
اکنون، از این روز برای کمک به مقابله با مسائل سخت در مورد رژیم غذایی و آگاهی از بدن، با تمرکز بر تعدادی از پروتکل‌ها استفاده می‌شود. بیایید نگاهی به اهمیت روز جهانی بدون رژیم بیندازیم.

بیشتر بخوانید: رژیم های لاغری معروف دنیا موثراند؟

روز جهانی بدون رژیم، حداقل امروزو بی‌خیال شو!

اهمیت روز جهانی بدون رژیم
در بزرگداشت روز جهانی بدون رژیم غذایی، شما تلاش می‌کنید این موارد را انجام دهید:

 • ایده شکل بدن زیبا را به چالش بکشید و بپذیرید که اندام بدن افراد مختلف، تنوع دارند.
 • روزی را عاری از رژیم غذایی و وسواس در مورد وزنتان سپری می‌کنید.
 • حقایق مربوط به صنعت رژیم غذایی را می‌آموزید و ناکارآمدی رژیم‌های غذایی تجاری را درک می‌کنید.
 • به پایان دادن به تبعیض وزن، اندازه‌گرایی و فوبیای چربی کمک می‌کنید.

بیشتر بخوانید: آیا رژیم میکروبیوم در سلامت دستگاه گوارش موثر است؟

چگونه طرز فکر خود را درباره کاهش وزن تغییر بدهیم؟
در دنیایی که در آن وسواس زیادی برای کاهش وزن وجود دارد، چگونه می‌توانیم طرز فکر فعلی خود را تغییر دهیم و به چالش بکشیم؟
باور کنید که همه چیز از شما شروع می‌شود!


روز جهانی بدون رژیم، حداقل امروزو بی‌خیال شو!
۱- از غذا لذت ببرید
ماجراجو باشید و سعی کنید چیزی بپزید که همیشه دوست داشتید امتحان کنید، اما قبلا هرگز آن را امتحان نکرده‌اید. یک مهمانی شام ترتیب دهید و یک منو برنامه‌ریزی کنید، یا یک پیک‌نیک با دوستانتان ترتیب بدهید که در آن هر کدام یک نوع غذا برای به اشتراک گذاشتن به همراه داشته باشید.

۲- با بدن خود مهربان باشید
ماساژ صورت، یا هر چیزی که فکر می‌کنید به شما احساس خوبی می‌دهد برنامه‌ریزی کنید. چند شمع روشن کنید و یک حمام حباب طولانی بگیرید. در لحظه زندگی کنید و از زمانی که صرف کرده‌اید تا بدن خود را آرام کنید لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: چطور با خودمان مهربان باشیم؟

۳- رژیم را کنار بگذارید!
ترازو را کنار بیندازید و ارزش خود را بر اساس یک عدد روی برچسب لباس یا روی ترازو ارزیابی نکنید. در عوض، ویژگی‌های درونی خود را بپذیرید و از آن‌ها تجلیل کنید.


روز جهانی بدون رژیم، حداقل امروزو بی‌خیال شو!
۴- آنچه را که دوست دارید بخورید
به خودتان اجازه بدهید غذا بخورید فقط به این دلیل که طعم خوبی دارد. «خوب»، «بد»، «باید» و «نباید» را کنار بگذارید و در عوض، آنچه را که واقعا می‌خواهید بخورید.

بیشتر بخوانید: رژیم غذایی غربی شامل چه چیز‌هایی است؟

۵- خود را در مورد مشکلات رژیم غذایی آموزش دهید
هر چند وقت یک‌بار به خودتان (و دیگران) یادآوری کنید که اگر رژیم‌های غذایی موثر بودند، افراد چاق وجود نداشتند.

وقفه در رژیم چیست؟
یک وقفه در رژیم دقیقا همان چیزی است که به نظر می‌رسد یعنی یک دوره زمانی که طی آن شما سعی در کاهش وزن ندارید. این مدت، بسته به شرایط فردی شما می‌تواند از یک هفته تا چند ماه طول بکشد.
وقفه در رژیم به معنای بازگشت به عادات قبلی نیست. در عوض، برای حفظ وزن خود غذا بخورید و در عین حال به خود اجازه دهید تا کمی زیاده‌روی کنید. این زمان استراحت به ذهن و بدن شما زمان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: رژیم غذایی تیروئید هاشیموتو، حتماً بخوانید!

روز جهانی بدون رژیم، حداقل امروزو بی‌خیال شو!

چه زمانی باید در رژیم خود وقفه بیندازید؟
اگر بیش از چند ماه متوالی رژیم گرفته‌اید، باید چند هفته مکث کنید.
اگر نمی‌توانید آخرین باری را که رژیم نداشتید، به خاطر بیاورید، حتما باید احتمالا برای مدت طولانی در رژیمتان وقفه بیندازید.

این یک وقفه موقت است، نه اینکه از اهداف کاهش وزن خود دست بکشید. اگر مدت طولانی رژیم گرفته‌اید یا از نظر روحی و جسمی آن را احساس نمی‌کنید، در رژیمتان وقفه بیندازید.

اگر همه کارها را درست انجام می‌دهید، اما نتایج متناسبی نمی‌بینید یا اگر قبلا کالری بسیاری کم کرده‌اید، احتمالا زمان وقفه در رژیم غذایی‌تان فرا رسیده است.
این یک وقفه موقت است، نه اینکه از اهداف کاهش وزن خود دست بکشید. اگر مدت طولانی رژیم گرفته‌اید یا از نظر روحی و جسمی آن را احساس نمی‌کنید، در رژیمتان وقفه بیندازید.
بدن شما به خاطر آن از شما تشکر خواهد کرد و در درازمدت وضعیت بهتری خواهید داشت . به خواندن این مطلب ادامه دهید تا دلیل آن را بفهمید.

بیشتر بخوانید: اسنک های مقوی در بارداری، کدام ها است؟

روز جهانی بدون رژیم، حداقل امروزو بی‌خیال شو!

فواید فیزیکی
با کاهش وزن، میزان متابولیسم شما کاهش می‌یابد. وقفه در رژیم برای چند هفته به هورمون‌های شما زمان می‌دهد تا پس از مدتی که کمبود کالری داشته‌اند، بهبود یابند.
برخی از افراد در طول رژیم غذایی، کاهش عملکرد یا توده عضلانی را تجربه می‌کنند که می‌توان آن را تا چند هفته با کالری اضافی جبران کرد.
استراحت‌های رژیمی به طور بالقوه می‌تواند به بدن شما کمک کند تا در وزن جدید، وزن پایین‌تر خود تثبیت شود. همچنین به بدن شما شانس بیشتری برای پذیرش آن وزن به عنوان وزن طبیعی جدید می‌دهد.

بیشتر بخوانید: رژیم فستینگ چیست؟ یک راهنمای کامل

روز جهانی بدون رژیم، حداقل امروزو بی‌خیال شو!

فواید روانی
بسیاری از مردم با رژیم گرفتن طوری برخورد می‌کنند که انگار قرار است برای همیشه فداکاری کنند. فقط کمتر غذا بخورند و بیشتر حرکت کنند تا روزی در آینده، به وزن ایده‌آل خود برسند.

وقفه در رژیم غذایی، نوری در انتهای تونل ایجاد می‌کند. وقتی می‌دانید که به زودی وقفه خواهید داشت، انجام کارها برایتان آسان‌تر می‌شود.

بسته به میزان وزنی که یک فرد باید کم کند، این کار می‌تواند واقعا دلهره‌آور و طاقت‌فرسا باشد. وقفه در رژیم غذایی، نوری در انتهای تونل ایجاد می‌کند. وقتی می‌دانید که به زودی وقفه خواهید داشت، انجام کارها برایتان آسان‌تر می‌شود.
علاوه بر این، دانستن اینکه این وقفه‌ها بخشی از برنامه‌ای بلندمدت هستند، بازگشت به مسیر را آسان‌تر می‌کند. یعنی انجام یک مرحله کاهش چربی دیگر پس از وقفه در رژیم، ممکن است دیگر برایتان مشکل به نظر نرسد.
مهم‌تر از همه، وقفه‌های رژیم غذایی، پایبندی طولانی‌مدت شما را افزایش می‌دهد که تقریبا مهم‌ترین چیز است. این وقفه‌ها به شما کمک می‌کنند تا به‌طور موثرتری چربی‌های خود را کاهش دهید، اما همچنین شانس موفقیت طولانی‌‌مدت شما را افزایش می‌دهند چون دائما در مورد رژیم غذایی بی‌پایان استرس نخواهید داشت.

پیشنهاد ویژه: آشنایی با متخصص تناسب اندام و متخصص تغذیه در کلینیک نی نی بان

روز جهانی بدون رژیم، حداقل امروزو بی‌خیال شو!

چگونه انجامش بدهیم؟
با افزایش میزان کالری دریافتی خود تا زمانی که وزنتان تثبیت شود، از کمبود کالری خود خلاص شوید.
به خودتان یادآوری کنید که استراحت در رژیم به اندازه رژیم غذایی واقعی برای سلامت جسمی و روانی و همچنین موفقیت طولانی‌مدت شما مهم است.
شما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید! از یک متخصص تغذیه دراین‌باره کمک بگیرید.
و یادتان باشد که امروز که روز جهانی بدون رژیم است، رژیم غذایی خود را کنار بگذارید.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید تا متخصص مورد نظر خود را پیدا کنید.

منبع: estheravant

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.