۲۲۹۷۸۹
۶۴۸۶
۶۴۸۶

کارتون قرمز شدن، احساسی نشو دختر!

قرمز شدن (Turning Red) یک انیمیشن کامپیوتری کمدی آمریکایی محصول سال ۲۰۲۲ میلادی است که توسط استودیوی انیمیشن پیکسار تولید و توسط استودیو والت‌دیزنی موشن پیکچرز توزیع شده است.

کارتون قرمز شدن، احساسی نشو دختر!

قرمز شدن (Turning Red) یک انیمیشن کامپیوتری کمدی آمریکایی محصول سال ۲۰۲۲ میلادی است که توسط استودیوی انیمیشن پیکسار تولید و توسط استودیو والت‌دیزنی موشن پیکچرز توزیع شده است.

داستان کارتون قرمز شدن
داستان این انیمیشن در سال ۲۰۰۲میلادی در تورنتو، انتاریو اتفاق می‌افتد.

میلین «می» لی، یک دانش‌آموز 13ساله چینی-کانادایی است که در آستانه نوجوانی دچار مشکلی می‌شود. او می‌فهمد که موقع عصبانی شدن، یا احساس شدید، به یک پاندای قرمز غول پیکر تبدیل می‌شود.

میلین «می» لی، یک دانش‌آموز ۱۳ساله چینی-کانادایی است که در آستانه نوجوانی دچار مشکلی می‌شود. او می‌فهمد که موقع عصبانی شدن، یا احساس شدید، به یک پاندای قرمز غول پیکر تبدیل می‌شود.

نکات بیشتر درباره انیمشن «قرمز شدن»
این فیلم با الهام از تجربیات «دومی شی»؛ کارگردان آن که در «تورنتو» بزرگ شده، ساخته شده است.
قرمز شدن، اولین فیلم پیکسار است که صرفا توسط یک زن کارگردانی شده است و دومین فیلمی است که شخصیت اصلی آن یک آسیایی است.
این انیمیشن ۱۸.۱میلیون دلار در خارج از ایالات متحده و کانادا به دست آورد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

بیشتر بخوانید: خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک

کارتون قرمز شدن، احساسی نشو دختر!

داستان «قرمز شدن»، یک مادر سخت‌گیر
در سال ۲۰۰۲میلادی، میلین «می» لی، یک دختر ۱۳ساله چینی-کانادایی است که در تورنتو زندگی می‌کند.
او یک دختر با اعتماد به نفس و حرف‌گوش‌کن است که هر روز بعد از ساعات مدرسه در مراقبت از معبد خانوادگی‌شان که به جدشان «سان یی» اختصاص داده شده به مادرش کمک می‌کند.
مادر او «مینگ» سخت‌گیر و بیش از حد محافظه‌کار است، بنابراین میلین «می» لی، علایق شخصی خود را از او پنهان می‌کند. مثلا او و بهترین دوستانش «میریام»، «پریا» و «ابی» از طرفداران یک گروه موسیقی هستند.
هنگامی که مینگ، متوجه علاقه می به یکی از همکلاسی‌هایش می‌شود، ناخواسته او را در ملاء عام تحقیر می‌کند.

بیشتر بخوانید: انیمیشن موش ها هم به بهشت میروند

کارتون قرمز شدن، احساسی نشو دختر!

کابوس‌های یک نوجوان
می، یک کابوس واضح با پانداهای قرمز می‌بیند. وقتی صبح از خواب بیدار می‌شود، به یک پاندا بزرگ قرمز تبدیل شده است. او خودش را پنهان می‌کند و متوجه می‌شود که هر موقع هیجان‌زده می‌‌شود، به یک پاندای بزرگ تبدیل می‌شود. می، سعی می‌کند خود را آرام کند و دوباره به یک دختربچه تبدیل می‌شود، اما موهایش نارنجی می‌ماند.
مینگ، مادر «می» فکر می‌کند که او دوره قاعدگی‌اش را آغاز کرده و اصرار دارد که پدهای بهداشتی را در اختیار «می» بگذارد.

بیشتر بخوانید: دانلود کارتون باب اسفنجی، فصل اول

کارتون قرمز شدن، احساسی نشو دختر!

پاندای قرمز در مدرسه
مینگ که برای دخترش نگران است مخفیانه وارد حیاط مدرسه می‌شود تا ببیند حال او چطور است، اما با این رفتار، «می» را خجالت‌زده می‌کند و این همان زمانی است که «می» دوباره به یک پاندای غول‌آسا تبدیل می‌شود و به سمت خانه فرار می‌کند.
«مینگ» با دیدن این صحنه می‌فهمد که نفرین روح پاندای بزرگ که در خانواده‌شان مرسوم است، روی «می» هم تاثیر گذاشته و تصمیم می‌گیرد با یک مراسم سنتی، این نفرین را از بین ببرد.
همه دخترهای این خانواده پس از رسیدن به سن بلوغ دچار این دگرگونی می‌شوند، اما جای امیدواری هست. روح پاندای قرمز باید در مراسمی در شب ماه سرخ در یک طلسم مهر و موم شود.
بعد از گذشت یک ماه، دوستان می، تحول او را کشف می‌کنند، اما آن را دوست دارند و می متوجه می‌شود که تمرکز روی دوستانش به کنترل پاندای قرمز درون او کمک می‌کند.
اتفاقات زیادی در طول داستان این انیمیشن رخ می‌دهد، اما قرار نیست آن‌ها را لو بدهیم، پس به جنبه‌های دیگر این انیمیشن کودکانه می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: بازی لگو برای کودکان، چه فوایدی دارد؟

کارتون قرمز شدن، احساسی نشو دختر!

کارتون قرمز شدن و مشکلات نوجوانان
این انیمیشن در وهله اول می‌خواهد مشکلات نوجوانان را به نمایش بگذارد، فرزندانی که در آستانه رسیدن به نوجوانی هستند، فرمان‌پذیری دوران کودکی خود را ندارند و به دنبال استقلال‌اند، هر چند که این ویژگی‌ها از خصوصیات نوجوانی است، اما والدین آن‌ها را برنمی‌تابند.
رسیدن به نوجوانی با تغییراتی در ظاهر و فیزیک نوجوانان همراه است، تغییرات هورمونی آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، خشمگین، افسرده، یا گوشه‌گیر می‌شوند.
این تغییرات در دخترها با شروع قاعدگی همراه است، اتفاقی کاملا طبیعی، اما ناشناخته، عجیب و ناپذیرفتنی.
«مینگ» مادر این داستان هم در ابتدا فکر می‌کند تغییرات روحی «می» به خاطر همین موضوع است. او قبلا با «می» دراین‌باره حرف زده، حتی انواع پدهای بهداشتی را برایش آماده کرده.
ساده به نظر می‌رسد، اما همین موضوع ساده می‌خواهد به مادرها بگوید که دخترهایشان را برای چنین اتفاقی آماده کنند.
همچنین «قرمز شدن» می‌خواهد از نوجوانانی حرف بزند که علایقی متفاوت از بزرگسالان و حتی متفاوت از علایق کودکی خود دارند، آن‌ها عشق و ناکامی را تجربه می‌کنند و در صدد جلب رضایت والدین هستند، اتفاقی که در طول دوره نوجوانی به سختی رخ می‌دهد.

بیشتر بخوانید: تاثیر انیمیشن در کودکان، چگونه باید کنترلش کرد؟

کارتون قرمز شدن، احساسی نشو دختر!

یک ایهام ساده
انیمیشن «قرمز شدن» می‌تواند فقط درباره یک نفرین خانوادگی باشد، یعنی همان تبدیل شدن دخترهای خانواده به پانداهایی قرمز در آستانه بلوغ. اما فقط این نیست. می‌توانیم «قرمز شدن» را « عصبانیت » هم در نظر بگیریم.
این انیمیشن این پیام را هم می‌تواند منتقل کند که «عصبانیت» از ما فردی ترسناک می‌سازد، فردی متفاوت که کمی شبیه هیولاهای عجیب است، اما اگر بر عصبانیت غلبه کنیم، می‌توانیم خودمان را تحت کنترل داشته باشیم.

درس‌های دیگر انیمیشن قرمز شدن
مفاهیمی مانند اطاعت‌پذیری، اهمیت سنت‌های خانوادگی، بودن در کنار خانواده و دوستان و مهم‌تر از همه ارتباط مادر و دختر، در این انیمیشن به تصویر کشیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: انیمیشن درون و بیرون، اکران زمستان ۹۴

کارتون قرمز شدن، احساسی نشو دختر!

درباره عوامل سازنده انیمیشن «قرمز شدن»
این انیمیشن را «دومی شی» کارگردانی کرده و برخی از چهره‌های مشهور سینمایی به جای شخصیت‌های آن حرف زده‌اند که « ساندرا اوه » یکی از آن‌هاست.
«ساندرا اوه»، بازیگر کانادایی است که او را بیشتر به خاطر بازی در نقش «کریستیانا یانگ» سریال «آناتومی گری» می‌شناسند. او به جای شخصیت «مینگ» یعنی مادر «می» صحبت کرده.
«ساندار اوه»، به خاطر بازی در سریال «کشتن ایو» جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را در گلدن‌گلوب دریافت کرده است.

منبع: wikipedia

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.