۲۳۱۰۹۰
۳۱۰۴
۳۱۰۴

از پاریس تا لندن با بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین فشن‌شوهای دنیا

ایده هفته مد از زمانی شکل گرفت که بازاریاب های صنعت مد تلاش کردند تا مدل هایی استخدام کنند تا توسط آنها، محصولات مختلف را در مراکز عمومی و فضاهای باز به نمایش گذاشته و طیف بیش تری از مردم را با کالاهای لوکس آشنا کنند. صنعتی که همه ساله هزینه های صرف آن می شود. در ادامه لوکس ترین فشن شو ها را باهم ببینیم. همراه ساعدنیوز باشید.

از پاریس تا لندن با بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین فشن‌شوهای دنیا

ساعد نیوز: هفته مد ، فرصتی است که در آن، به قول علمای مدیریت، B2B (BUSINESS TO BUSINESS) یا ارتباط تاجران با تاجران بوجود می آیدو از طرفی(BUSINESS TO CUSTOMER) B2C یا ارتباط تاجران با خرده فروشان به وجود می آید. یعنی شما طراح لباس موفق هستید و میتوانید در هفته مد، کالکشن پذیرفته شده خود را معرفی و در اختیار کارآفرینان و سرمایه گذاران قرار داده تا نسبت به بازار سنجی و تولید انبوه آن اقدام شود.

از طرفی، کارآفرینان و سرمایه گذاران حوزه فشن (FASHION INDUSTRY) قادر خواهند بود تا محصولات عرضه شده در هفته های مد و حاشیه مراسم را بررسی و نسبت به عقد قرارداد با طراحان لباس و شرکت های عرضه کننده اقدام کنند. در واقع بستر نمایشگاهی و جشنواره ای فوق العاده ای برای فعالان فشن به وجود می آید تا کالاها و خدمات خود را به یکدیگر معرفی کنند. از طرفی، شرکتکنندگان نیزکه معمولا گردشگران یا متخصصان فشن و دانشجویان طراحی پارچه و لباس هستند، قادر خواهند بود تا از این فرصت نمایشگاهی برای ارتقا معلومات و اطلاعات خود استفاده کنند.

معمولا در حاشیه هفته های مد، کارگاه ها و نشست های تخصصی با حضور استایلیست ها و طراحان ارشد خانه های مد (CREATIVE DIRECTORS) برگزار می شود تا یافته های علمی و بازاری درباره جدید ترین ترندها و روش های طراحی و دوخت و برش و چاپ و عرضه و معرفی لباس مردانه، زنانه، بچه گانه و هم چنین اوت کوتور های فاخر، مورد تبادل نظر قرار بگیرد.

هفته مد پاریس(Paris Fashion Week)

هفته مد پاریس (به فرانسوی: Semaine de la mode de Paris) مجموعه ای از ارائه های طراحان است که هر شش ماه یکبار در پاریس، فرانسه با رویدادهای بهار/تابستان و پاییز/زمستان هر سال برگزار می شود. تاریخ ها توسط فدراسیون مد فرانسه تعیین می شود. هفته مد پاریس در مکان های سراسر شهر برگزار می شود.

علاوه بر نمایش های لباس های آماده، نمایش های مد لباس مردانه و مردانه نیز وجود دارد که به صورت شش ماهه برای فصل های بهار/تابستان و پاییز/زمستان برگزار می شوند.همچنین، هر ساله برندهای معروفی مانند دیور، شانل، لویی ویتون، کنزو، جیوانشی و سلین، نمایش های خود را در مکان های تاریخی مانند کاروسل دو لوور و کاخ بزرگ برگزار می کنند.

اگرچه اولین هفته مد در نیویورک برگزار شد، این رویداد خود از "نمایش های سالن" ("défilés de mode" در فرانسوی، به معنای واقعی کلمه "رژه مد") در سالن های مد پاریس ناشی می شود.

یک هفته مد شامل یک هفته رویدادهای سازماندهی شده از مجموعه های طراحان متعدد است. قبل از اینکه این رویداد سازمان یافته در شهر نیویورک به رسمیت شناخته شود، نمایش های مد در پاریس در اوایل دهه 1700 برگزار می شد. برخی از نمایش های قبلی روی مانکن ها ارائه می شد که مشاهده کامل قطعات مد را برای مشتریان دشوار می کرد، زیرا آنها فاقد تحرک یک مدل بودند. این نمایش های اولیه فقط برای مشتریانی بود که اقلام خریداری می کردند و روی مانکن ها نشان داده می شد. در دهه 1800، نمایش ها شروع به تغییر کردند. چارلز فردریک ورث، که به دلیل لباس های مد برجسته مشهور بود، شروع به نشان دادن چندین قطعه با هم و با طراحی بالاتر کرد. این طرح ها برای جلب توجه مشتری در خرید قطعات به نمایش گذاشته شد. Jeanne Paquin اولین طراح است که نمایش های خود را عمومی می کند و پل پوآره اولین کسی است که میزبان مهمانی ها پس از رویدادهایش است.

از پاریس تا لندن با بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین فشن‌شوهای دنیا
در سال ۱۹۴۵، Chambre Syndicale de la Haute Couture مجموعه دیگری از قوانین را برای تنظیم و تعیین خانه های مد لباس بالا ایجاد کرد. برای برآوردن این معیارها، خانه باید اطمینان حاصل می کرد که قوانین به روز شده را رعایت می کردند، یکی از آنها این بود که در هر فصل، یک خانه لباس باید مجموعه ای از حداقل ۳۵ دوره را با لباس های روز و شب به مطبوعات پاریس ارائه دهد. برخی دیگر شامل داشتن حداقل ۲۰ عضو در کارکنان، و اینکه هر طراحی باید شامل اتصالات باشد و به سفارش مشتری ساخته شود.رویدادهای دوسالانه زیر در خانه های اوت کوتور مطابق با دستورالعمل های جدید تعیین شده توسط Chambre Syndicale de la Haute Couture به عنوان اولین جفت از هفته های مد در پاریس دیده می شود.

هفته مد نیویورک(New York Fashion Week)

هفته مد نیویورک (NYFW) که در فوریه و سپتامبر هر سال برگزار می شود، مجموعه ای از رویدادهای نیمه سالانه در منهتن است که معمولاً ۷ تا ۹ روز طول می کشد و مجموعه های مد بین المللی به خریداران، مطبوعات و عموم مردم نشان داده می شود. این یکی از چهار هفته مد اصلی در جهان است که در مجموع به عنوان "۴ بزرگ" شناخته می شود، همراه با آنهایی که در پاریس، لندن و میلان هستند.شورای طراحان مد آمریکا (CFDA) مفهوم مدرن یک "هفته مد نیویورک" متمرکز را در سال ۱۹۹۳ ایجاد کرد، اگرچه شهرهایی مانند لندن قبلاً از نام شهر خود در ارتباط با کلمات هفته مد در دهه ۱۹۸۰ استفاده می کردند. NYFW بر اساس یک سری رویدادهای قدیمی تر به نام "هفته مطبوعات" است که در سال ۱۹۴۳ تأسیس شد.در مقیاس جهانی، بیشتر نمایش های تجاری و فروش محور و برخی از نمایش های مد لباس در شهر نیویورک برگزار می شوند.

یک تقویم متمرکز از رویدادهای سراسر شهر (از جمله رویدادهای وابسته به WME/IMG) توسط CFDA نگهداری می شود، و از بنیانگذار تقویم روث فینلی به دست آمده است.تأثیر اقتصادی سالانه هفته مد نیویورک بر شهر نیویورک ۸۸۷ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ برآورد شد.

از پاریس تا لندن با بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین فشن‌شوهای دنیا

هفته مد میلان (Milan Fashion Week)

هفته مد میلان، که در سال 1958 تاسیس شد، بخشی از "چهار هفته مد بزرگ" جهانی است، که بقیه هفته مد پاریس، هفته مد لندن و هفته مد نیویورک هستند. این برنامه با نیویورک شروع می شود، پس از آن لندن، و سپس میلان، و با پاریس به پایان می رسد. از سال 1958، هفته مد میلان به صورت نیمه سالانه با هفته مد زنان و مردان برگزار می شود.

هفته مد میلان تا حدی توسط Camera Nazionale della Moda Italiana (اتاق ملی مد ایتالیایی) سازماندهی شده است، یک انجمن غیرانتفاعی که نظم دهنده، هماهنگی و ترویج توسعه مد ایتالیایی است و مسئول میزبانی رویدادهای مد است. و نمایش های میلان. Camera Sindacale della Moda Italiana، در 11 ژوئن 1958 راه اندازی شد. این پیشرو بدنه ای بود که متعاقباً به Camera Nazionale della Moda Italiana تبدیل شد.

از پاریس تا لندن با بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین فشن‌شوهای دنیا

هفته مد لندن(London Fashion Week)

هفته مد لندن (LFW) یک نمایشگاه تجاری لباس است که دو بار در سال، در ماه های فوریه و سپتامبر در لندن برگزار می شود. با نمایش بیش از ۲۵۰ طراح به مخاطبان جهانی از رسانه ها و خرده فروشان تأثیرگذار، یکی از هفته های مد «چهار بزرگ» همراه با نیویورک، میلان و پاریس است.

هفته مد لندن که توسط شورای مد بریتانیا (BFC) برای آژانس توسعه لندن با کمک دپارتمان تجارت، نوآوری و مهارت سازماندهی شد، برای اولین بار در اکتبر ۱۹۸۳ برگزار شد. در حال حاضر در کنار نیویورک، پاریس و میلان به عنوان یکی از "چهار بزرگ" هفته مد قرار دارد. خود را به سرمایه گذاران به عنوان یک رویداد تجاری معرفی می کند که توجه مطبوعات و منافع قابل توجهی را برای مالیات دهندگان به خود جلب می کند. این بیان می کند که بیش از ۵۰۰۰ مطبوعات و خریداران در آن شرکت می کنند و سفارشات آن بیش از ۱۰۰ میلیون پوند تخمین زده شده است. یک رویداد متمرکز بر خرده فروشی، جشنواره هفته مد لندن، بلافاصله پس از آن در همان مکان برگزار می شود و برای عموم آزاد است.

رویدادهای طبق برنامه یا در محل نمایش خود شورای مد بریتانیا، ۱۸۰ Strand، یا در مکان های خارجی در اطراف مرکز لندن برگزار می شد.

در طول SS۱۶ (نشان داده شده در سپتامبر ۲۰۱۵) و AW۱۶ (نشان داده شده در فوریه ۲۰۱۶)، شورای مد بریتانیا تصمیم گرفت تا نمایشگاه های طراحان را در "کارخانه وینیل"، واقع در پارکینگ فعال در سوهو، خارج از خیابان بروئر، میزبانی کند.

پس از افزایش تعداد معترضان ضد خز، هفته مد لندن که در سپتامبر ۲۰۱۸ برگزار شد، اولین هفته بزرگ مد بدون خز بود.

از پاریس تا لندن با بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین فشن‌شوهای دنیا

هزینه های هفته مد

هزینه شرکت در هفته های مد، توسط اسپانسرها یا خانه های مد یا طراحان لباس یا دعوت کننده هفته فشن پرداخت می شود. اگر برند، معروف نباشد، باید هزاران دلار برای شرکت در مراسم پرداخت کند. البته استخدام مدل و آرایشگر و هزینه های اقامت نیز بر عهده صاحب برند خواهد بود.

سلبریتی ها مثل لیدی گاگا و بیانسه برای حضور در هفته های فشن، رقم های بسیار بالایی دریافت می کنند و این یک ترفند برای دیده شدن بیش تر رویداد های مد سالانه محسوب می شود. گاهی مدل ها لباس ها یا اکسسوری های عجیب و متفاوتی را در این مراسم ها استفاده می کنند که نماد خاصی است. برند شنل یک جمله معروفی دارد که می گوید: «اگر می خواهید جایگزینی نداشته باشی، متفاوت باش.»

هرچند در بسیاری از شهرهای دیگر این کشورها و سایر کشورها هم هفته های مد برگزار می شود و فعالان و علاقه مندان این حوزه در آن ها شرکت می کنند، ما در این مقاله تنها به 4 هفته جهانی مد که در پایتخت های کشورها برگزار می شود، پرداختیم. فشن شوهایی برای مدل های اسلامی نیز برگزار می شود.

رویداد های مد، علاوه بر بازدید زنده، در تلویزیون و سایر رسانه ها نیز پخش می شوند و هر بار میلیون ها بازدید کننده دارند. هم چنین بسیاری از مجله های معروف نیز از این مراسم ها می نویسند. ناگفته نماند که این رویدادها حواشی هم به دنبال خود دارند.

بیشتر بخوانید: ت اثیرگذارترین طراحان مد درباره‌ی دنیای فشن چه می‌گویند؟ جملاتی که دیدگاهتان را تغییر می‌دهد!

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.