۲۳۱۴۹۸
۴۶۹۹
۴۶۹۹

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که هر اتاق نشیمن باید داشته باشد، دیوار سرگرمی است. از این دیوار برای قرار دادن تلویزیون با تمام لوازم آن استفاده می‌شود. در این راهنمای نی نی بان به شما کمک می‌کنیم بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون را انتخاب کنید.

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که هر اتاق نشیمن باید داشته باشد، دیوار سرگرمی است. از این دیوار برای قرار دادن تلویزیون با تمام لوازم آن استفاده می‌شود. در این راهنمای نی نی بان به شما کمک می‌کنیم بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون را انتخاب کنید.

در این مقاله می‌خوانید:

 • دیوار پشت تلویزیون، رنگ‌آمیزی ساده‌ترین کار است
 • بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، 10طرح ساده و کاربردی
 • دیوار زغالی‌رنگ عمودی برای پشت تلویزیون
 • دیوار خاکستری و سفید افقی
 • دیوار کامل به رنگ سرمه‌ای
 • دیوار سبز تیره
 • دیوار زرشکی- شرابی پر زرق و برق
 • دیوار خاکستری قاب‌شده با ساعت قرمز
 • دیوار آبی و سفید
 • پانل Shiplap برای دیوار پشت تلویزیون
 • پانل چوبی
 • دیوار قهوه‌ای و طلایی افقی
 • خلاصه

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی
دیوار پشت تلویزیون، رنگ‌آمیزی ساده‌ترین کار است
بیشتر خانواده‌های ایرانی، تلویزیون را در اتاق نشیمن قرار می‌دهند، اما ممکن است برخی از آن‌ها تی‌وی روم یا اسکرین روم هم داشته باشند. تبدیل دیوار پشت تلویزیون به یک دیوار زیبا، دغدغه کمی نیست و البته کار دشواری هم نیست.

رنگ پس‌زمینه تیره پشت تلویزیون باعث می‌شود چشم‌های شما بیشتر روی صفحه تلویزیون متمرکز شوند و حواستان پرت نشود.

شاید راحت‌ترین راه، رنگ‌آمیزی متفاوت دیوار پشت تلویزیون باشد، اما برای رسیدن به سطح بعدی، باید از خلاقیت و تخیل خود استفاده کنید تا یک دیوار برجسته که بتواند چشم‌ها را خیره کند، داشته باشید.
یکی از مهم‌ترین نکات برای به دست آوردن بهترین نتیجه، انتخاب رنگ مناسب برای دیوار است. در بیشتر موارد، رنگ‌های تیره بهترین عملکرد را دارند. رنگ پس‌زمینه تیره پشت تلویزیون باعث می‌شود چشم‌های شما بیشتر روی صفحه تلویزیون متمرکز شوند و حواستان پرت نشود. اما گاهی اوقات، رنگ‌های ملایم هم می‌توانند نتیجه خوبی داشته باشند .
معمولا یک دیوار ساده بدون تزئینات اضافی، خودش یک گزینه عالی است، اما در شرایط خاص، باید چند آیتم یا افکت تزئینی اضافی به دیوار پشت تلویزیون بیفزایید تا دلپذیرتر به نظر برسد. مثلا اگر دیوار بزرگی دارید، بهتر است برای جلوگیری از خالی به نظر رسیدن دیوار، مقداری دکور اضافی مانند دیوارکوب به آن اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: انواع فرش پرز بلند، فرش شگی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی
بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰طرح ساده و کاربردی
اگر برای تبدیل دیوار پشت تلویزیون به یک دیوار زیبا نیاز به ایده‌های تازه دارید، می‌توانید از ایده‌های ما برای الهام گرفتن استفاده کنید.

1- دیوار ذغالی‌رنگ عمودی برای پشت تلویزیون
اگر مطمئن نیستید که آیا باید تمام دیوار پشت تلویزیون خود را با رنگ تیره، رنگ‌آمیزی کنید یا نه، می‌توانید فقط قسمت کوچکی از آن را به عنوان دیوار برجسته به رنگ زغالی، رنگ‌آمیزی کنید. در این طرح، ما فقط یک دیوار عمودی باریک ایجاد کردیم که منطقه اصلی دیوار پشت تلویزیون را برجسته کرده است.
این رویکرد، یک جلوه عمودی ایجاد می‌کند که اگر سقف کوتاه باشد، فضای شما کمی بلندتر به نظر می‌رسد.
برای این دیوار، از رنگ زغالی استفاده کردیم که یک سایه تیره خاکستری دارد و ظریف و مجلل به نظر می‌رسد ، همچنین کنتراست زیادی با سایر دیوارهای سفید ایجاد می‌کند.
البته بسیاری از مردم از استفاده از این رنگ می‌ترسند، چون بسیار تیره است و امکان دارد کل اتاق را تاریک جلوه بدهد. اما اگر فقط یک دیوار برجسته کوچک و باریک مانند این ایجاد کنید، مطمئن باشید که بهترین انتخاب را انجام داده‌اید.

بیشتر بخوانید: زیباسازی منزل با کمترین هزینه، ۱۵ ایده فوق‌العاده

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی
۲- دیوار خاکستری و سفید افقی
این رویکرد هم مشابه روش قبلی است، اما این بار ما یک اِفِکت افقی ایجاد کردیم. قسمت میانی دیوار با خاکستری تیره و قسمت بالا و پایین با رنگ سفید رنگ‌آمیزی شده است.
این نوع دیوار می‌تواند هر اتاقی را بزرگ‌تر و جادارتر نشان بدهد، بنابراین اگر اتاق نشیمن کوچکی داشته باشید ، این رویکرد می‌تواند عالی عمل کند.
شما می‌توانید از خلاقیت خود برای بازی با ترکیب رنگ‌های دیگر استفاده کنید که با سبک فعلی داخلی اتاق نشیمن شما مطابقت دارد.

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی
۳- دیوار کامل به رنگ سرمه‌ای
در دو ایده قبلی، یک دیوار تاکیدی ایجاد کردیم. اما شما می‌توانید دیوار تاکیدی را برای کل دیوار پشت تلویزیون ایجاد کنید. ساخت آن آسان است، اما به لطف رنگ سرمه‌ای، همچنان زیبا به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید: ۷ ایده کاربردی استفاده از تزئینات سه بعدی اتاق بچه و بزرگسال

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی
۴- دیوار سبز تیره
یکی دیگر از رنگ‌های عالی برای دیوار برجسته پشت تلویزیون، سبز تیره است. این رنگ هنوز هم عمق زیادی را به ارمغان می‌آورد و در عین حال تازه و طبیعی به نظر می‌رسد.
این دیوار برای استفاده در اتاق نشیمن مدرن، بسیار عالی است .

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی
۵- دیوار زرشکی- شرابی پر زرق و برق
اگر دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شما دارای سبک دکوراسیون شیک و پر زرق و برق است، می‌توانید از رنگ زرشکی- شرابی برای دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید. همانطور که در تصویر می‌بینید، این رنگ دیوار، با دکور شیک و مجلل ، بی‌عیب به نظر می‌رسد.
این رنگ خیره‌کننده می‌تواند به راحتی هر دیواری را به یک دیوار جلوه‌گر تبدیل و چشم‌ها را خیره کند.

بیشتر بخوانید: نورپردازی اتاق نوزاد، بچه‌ها و چراغ خواب

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی
۶- دیوار خاکستری قاب‌شده با ساعت قرمز
اگر فکر می‌کنید یک دیوار خاکستری، خسته‌کننده و یکنواخت است، می‌توانید از دو ترفند ساده‌ای که در این طرح به کار رفته، استفاده کنید تا دیوار را بسیار جذاب و جالب نشان دهید. ابتدا یک فریم سفید برای دو طرف راست و چپ دیوار ایجاد کنید. این فریم‌ها که انگار دیوار را قاب گرفته‌اند، باعث جلوه و زیبایی آن می‌شوند و حتی دکور دیوار را مدرن‌تر نشان می‌دهند .
در مرحله دوم، می‌توانید از لوازم جانبی استفاده کنید تا دیوار از حالت سکون و یکنواختی خارج شود مثلا استفاده از یک ساعت قرمز، ایده‌ای است که می‌توانید آن را اجرایی کنید. این مورد می‌تواند تفاوت بزرگی برای تبدیل دیوار پشت تلویزیون به یک دیوار خیره‌کننده ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: طراحی اتاق کودک به روش مونته سوری چه فوایدی دارد؟

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی
۷- دیوار آبی و سفید
همیشه لازم نیست برای برجسته‌تر نشان دادن یک دیوار فقط از یک رنگ استفاده کنید. گاهی می‌توانید از دو ترکیب رنگ برای ایجاد ترکیب‌های هیجان‌انگیزتر، بهره بگیرید. در این طرح، یک دیوار پشت تلویزیون با استفاده از رنگ‌های آبی و سفید ایجاد شده. استفاده از یک پانل چوبی هم حالتی قدیمی‌تر در این دیوار ایجاد کرده است.

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی
۸- پانل Shiplap برای دیوار پشت تلویزیون
هر پانل چوبی می‌تواند گزینه‌ای عالی برای دیوار پشت تلویزیون باشد. این رویکرد نه تنها دیوار را منحصر به فردتر و جذاب‌تر نشان می‌دهد، بلکه جلوه‌های طبیعی تازه‌ای را هم به منزل شما خواهد آورد .
در این طرح، یک پانل چوبی عمودی برای پشت تلویزیون قرار داده شده تا ظاهری ساده و مدرن‌تر ایجاد کند تا جلوه‌های طبیعی به دکوراسیون منزل اضافه شود. راستی، به این طرح چوب، Shiplap گفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، همه مدل‌های ارزان و گران!

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی
۹- پانل چوبی
این دیوار پشت تلویزیون برای یک اتاق نشیمن به سبک خانه‌های کشاورزی ایجاد شده، بنابراین استفاده از چوب برای این نوع سبک، مناسب است. برای افزودن جلوه‌های مدرن‌تر به این دیوار، از خطوط عمودی استفاده شده است.
استفاده از این طرح و بهره‌گیری از عنصر چوب در آن، دکوراسیون اتاق نشیمن را بی‌عیب و نقص ساخته، همچنین هماهنگی آن با سایر مبلمان که از عناصر چوب ساخته شده‌اند، هارمونی خوبی ایجاد می‌کند.
خوب است بدانید که سبک خانه‌های کشاورزی یا «فارم هاوس» ، یک سبک طراحی داخلی است که کاربردی بودن، سادگی و جذابیت روستایی را در اولویت قرار می‌دهد.

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی
۱۰- دیوار قهوه‌ای و طلایی افقی
یکی دیگر از لوازمی که می‌توانید به جای چوب برای دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید، کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری دارای الگوها، بافت‌ها و طرح‌های مختلفی است که دیوار را بسیار غنی‌تر و جالب‌تر از یک دیوار ساده معمولی نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید به راحتی انتخاب کنید که کدام رنگ و بافت کاغذ دیواری با دکوراسیون فعلی اتاق نشیمن شما مطابقت دارد.

کاغذ دیواری دارای الگوها، بافت‌ها و طرح‌های مختلفی است که دیوار را بسیار غنی‌تر و جالب‌تر از یک دیوار ساده معمولی نشان می‌دهد.

برای این طرح، از کاغذ دیواری قهوه‌ای و طلایی راه‌راه افقی استفاده شده. شاید بپرسید چرا؟ به این دلیل که خطوط افقی این توهم را ایجاد می‌کنند که دیوار بسیار گسترده‌تر است .
این طرح برای فضاهای کوچک بسیار مفید است. رنگ قهوه‌ای و طلایی برای ایجاد جلوه‌ای پر زرق و برق و زیبا انتخاب شده‌اند.
مطمئن باشید که این طرح را هم دوست خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: چیدمان اتاق نوزاد، همه نکاتی که باید بدانید

بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون، ۱۰ طرح ساده و کاربردی
خلاصه
در این مقاله از نی نی بان به شما کمک کردیم تا بهترین مدل دیوار پشت تلویزیون را برای اتاق نشیمن یا «تی‌وی روم» انتخاب کنید. شما آموختید کدام سبک‌ها می‌توانند جلوه‌ای روستایی ایجاد کنند، کدام طرح‌ها سقف را بلندتر نشان می‌دهند و کدام طرح‌ها برای فضاهای کوچک، بسیار مفیدند.

برای مطالعه مقالات بیشتر در حوزه مد و دکوراسیون، به بخش مد و دکوراسیون سر بزنید.

منبع: roomdsign

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.