۲۳۱۹۷۱
۲۲۳۳
۲۲۳۳

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

پوست تیره، گود شدن زیر چشم، چهره خسته و کسل، از شرایطی هستند که سبک زندگی غلط، آلودگی هوا و محیط، تغذیه نامناسب برای افراد به وجود می آورد.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

به نقل از دلگرم: پوست تیره، گود شدن زیر چشم، چهره خسته و کسل، از شرایطی هستند که سبک زندگی غلط، آلودگی هوا و محیط، تغذیه نامناسب برای افراد به وجود می آورد. اگر شما نیز به دنیال راهکارهای اساسی جهت رفع خستگی صورت و به دست آوردن دوباره زیبایی خود پوست برای خود هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

نکاتی در رابطه با رفع خستگی صورت

برای اینکه پوستی زیبا و سالم داشته باشید که دیگر صورتتان احساس خستگی نداشته باشد، می توانید با انجام نکاتی که در رادامه ذکر شده به رفع موارد گفته شده و بازسازی انرژی صورت خود بپردازید.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

تقویت کردن پوست

همان طور که شما با دیدن چهره خسته و کسل خود در آیینه احساس رضایت نمی کنید، دیگران نیز با دیدن خستگی صورت شما حس ناخوشایندی دارند. اگر به رفع خستگی پوست خود فکر می کنید می توانید؛ بعد از بازگشت از مهمانی و محل کار به تقویت پوست خود مشغول شوید. برای انجام این کار می توانید از انواع بخور ها در منزل و سالن های آرایشی کمک بگیرید و یا می توانید به جای آن، حوله ای مرطوب را گرم کنید و برای دقایقی بر روی پوست خود قرار دهید.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

آبرسانی کافی به پوست

برای اینکه همواره پوستی شاداب و پر طراوت داشته باشید، باید به اندازه کافی پوست خود را مرطوب نگه دارید و عمل آب رسانی را به خوبی انجام دهید. برای این کار می توانید در طول روز یکی الی دوبار از کرم های مرطوب کننده و آب رسان استفاده کنید. در مرحله اول انجام این کار ابتدا پوست خود را با صابون شستشو دهید تا تمام آلودگی ها پاک شود و سپس با کرم مرطوب کننده پوست خود را مقداری ماساژ دهید. این عمل برای اثر بخشی مناسب، بهتر است قبل از خواب انجام شود.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

آرایش را بر روی آرایش تکرار نکنید

از اشتباه های که اکثر خانم ها انجام می دهند، آرایش کردن بر روی آرایش قبلی خود است .اگر می خواهید خستگی صورت را از خود دور کنید، و چهره ای جذاب و پر انرژی داشته باشید؛ باید قبل از تجدید آرایش، آرایش قبلی را از صورت خود پاک کنید. قبل از خواب نیز باید با آب و صابون و یا شیر پاک کن تمامی آرایش ها را از صورت خود پاک کنید و بعد بخوابید. با انجام این کار اجازه هوا دهی به پوست و بازسازی سلول های پوستی را برای تجدید زیبایی خود می دهید.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

به درستی آرایش کنید

اگر زیر چشم شما گود افتاده و رنگ آن تیره شده است می توانید با کرم های ضد سیاهی دور چشم این مشکل را رفع کنید. این کرم ها را می توانید برای زیر چشم، روی پلک، روی جوش ها استفاده کنید و بعد از مدتی شاهد تاثیرات آن باشید. برای آرایش های خود می توانید از کرم پودری با رنگ نزدیک به صورت خود استفاده کنید تا پوستی شاداب از خود به دیگران نشان دهید.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

پوست خود را از اشعه های ماورا بنفش حفاظت کنید

قبل از خارج شدن از منزل؛ کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی را فراموش نکنید. این کار در رفع و جلوگیری از خستگی صورت بسیار موثر عمل می کند. در انتخاب عینک آفتابی بهتر است، عینکی انتخاب کنید که به خوبی دور تا دور چشم را پوشانده است. شماره کرم ضد آفتاب خود را بر اساس میزان دمای گرمای شهر خود انتخاب کنید و از مصرف کرم هایی با شماره های بالا جلوگیری کنید.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

همواره به زیبایی موهای خود اهمیت دهید

اگر صورتی خسته و کسل دارید، حداقل به زیبایی موی خود اهمیت کافی را بدهید تا ظاهرتان دو برابر خسته مشخص نشود. مدل موی پریشان شما را خسته تر نشان می دهد، برای جلوگیری از این کار می توانید موهای خود سشوار بزنید و حالتی مناسب به آن بدهید، و یا آن را به صورت گوجه بالای سر خود جمع کنید. همچنین با پوشیدن لباس های مرتب و آراسته چهره ای دیگر از خود نشان می دهید که جذابیت شما را دو چندان می کند.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

تغذیه مناسب برای خود در نظر بگیرید

برای داشتن چهره ای شاداب و پر انرژی فقط آرایش کافی نیست، بلکه باید تغذیه ای مناسب با رژیم غذایی خوب داشته باشید. کاهش مصرف چربی و افزایش مصرف مواد غذایی با ویتامین C سر انجام به رفع خستگی صورت شما منجر می شود. قبل از شروع روز و یا رفتن به مهمانی می توانید خود را به نوشیدن ۱ لیوان آب مرکبات، شربت آبلیمو و یا خوردن کلم بروکلی، کیوی مهمان کنید و تا آخر شب از داشتن پوستی شاداب و پر طراوت لذت ببرید.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

نوشیدن چایی یا قهوه

این نوشیدنی ها از جمله عواملی هستند که خستگی صورت را کنترل می کنند. این نوشیدنی ها با دارا بودن کافئین مورد نیاز به عنوان بمب انرژی و جلوگیری بروز از خستگی های مفرط به شما کمک می کند. اگر روز پر مشغله و خسته کننده ای داشته اید ساعاتی را برای نوشیدن نوشیدنی های انرژی بخش به خود هدیه دهید.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

مصرف عسل

اگر شب ها به طور معمول پوستی خسته دارید، می توانید با کمک گرفتن از عسل در طول هفته، انرژی پوستی خود را بازیابی کنید. برای این کار مقداری عسل به پوست خود بزنید و بعد از نیم ساعت که اثر آن را بر روی پوست خود حس کردید با آب ملایم آن را شستشو دهید.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

استراحت کافی

دیر خوابیدن و یا شب نخوابیدن از عوامل بسیار تاثیر گذار در سلامت پوست می باشد. اگر می خواهید صورتی با طراوت و زیبا داشته باشید؛ قبل از مهمانی به خوبی استراحت کنید و یا برای زمانی کوتاه دراز بکشید و برای دقایقی چشمان خود ببندید. این کار هرچند کوتاه به زیبایی شما در مهمانی کمک بسیار می کند. در طول شب شرایط مناسب برای خواب آرام را برای خود فراهم آورید، به خوبی بخوابید و صبحی با نشاط و انرژی را شروع کنید.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

استفاده از قالب های یخ

استفاده از قالب های یخ و مالش آن روی صورت می تواند موجب شادابی و جوان سازی پوست شود، ضمن اینکه پف زیر چشم

ها را نیز از بین می برد، در واقع استفاده از قالب های یخ روی صورت, پوست را سفت می کنید، از این رو کافی است کمی یخ را روی صورت تان ماساژ دهید و از نتایج آن بهرمند شوید.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت

وازلین برای استخوان گونه و پلک

با استفاه از وازلین که به راحتی در همه داروخانه ها یافت می شود، می توانید خستگی صورت خود را رفع کنید، برای این منظور کمی وازلین را روی پلک و استخوان روی گونه تان بزنید تا چهره تان از حالت خستگی درآید.

ترفندهای طلایی برای بهبود و رفع خستگی صورت


اسپری گلاب روی صورت

گلاب دارای خاصیت آبرسانی و روشن کنندگی است، از این رو می توانید مقدری پنبه را به گلاب آغشته کنید و آن را به صورت بزنید، بعد از مدت زمان کوتاهی می توانید نتیجه آن را مشاهده کنید، ضمن اینکه گلاب به دلیل رایحه و بوی دلپذیر خود موجب بهبود روحیه شما شده و خستگی و استرس را دور می کند.

بیشتر بخوانید: این ماسک‌ها برای پوست کدر و تیره معجزه می‌کنند!

منبع: دلگرم

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.