۲۳۲۳۶۲
۱۷۲۲
۱۷۲۲

سرنوشت باورنکردنی ساکنان غریب‌ترین عکس سینمای ایران

این تصویر از فیلم «درباره الی» یکی از ماندگاترین لحظات تاریخ سینمای ایران را ثبت کرده.

سرنوشت باورنکردنی ساکنان غریب‌ترین عکس سینمای ایران

به نقل از برترین‌ها: این تصویر از فیلم «درباره الی» یکی از ماندگاترین لحظات تاریخ سینمای ایران را ثبت کرده. تصویری از یک مشت سلبریتی که آنجا جلوی دوربین فیلمی درجه‌یک را ساختند و بعد پشت دوربین سرنوشت‌های عجیب و متفاوتی را تجربه کردند.

سرنوشت باورنکردنی ساکنان غریب‌ترین عکس سینمای ایران

بگذریم از این که خود پشت صحنه فیلم «درباره الی» را می‌شود روزی فیلم یا کتاب کرد. از اتفاقاتی که بین اصغر فرهادی و بازیگرانش افتاد و روابط پرتنش یا عاطفی میان بازیگران. از کشیده‌ای که مانی حقیقی به گلشیفته زد و نزدیک بود گلشیفته برای همیشه شنوایی یک گوشش را از دست بدهد، تا تجربه ترانه علیدوستی در سردخانه و ترسش از فضاهای بسته که برای او دقایق هولناک و خاطرات تلخی را رقم زد. به اینها اضافه کنید همه اتفاقات مگو و همه آن مراودات و مجادلات و روابطی را که باید بماند برای همان فیلم یا کتاب موعود. اما بیایید مروری بکنیم بر آنچه که بر سر حاضران در این عکس آمده. داستان‌هایی پر از شیرینی و عذاب.

سرنوشت باورنکردنی ساکنان غریب‌ترین عکس سینمای ایران

گلشیفته فراهانی

سرنوشت برای او پرتب‌تاب‌ترین مسیر را در نظر گرفته بود. گلشیفته چند سال پس از بازی در این فیلم و در شرایطی که یکی از سوپراستارهای سینمای ایران بود به خارج از کشور مهاجرت کرد و ماجراجویی عجیبی را آغاز کرد که کسی تصوری از سرانجامش نداشت. او اما توانست با تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی بازی در فیلم‌ها و سریال‌هایی را تجربه کند که برای بازیگران زن داخل کشور شبیه خواب و خیال است. گلشیفته حالا خودش را به عنوان بک بازیگر در فراسوی مرزها جا انداخته. اگرچه که این روزها با فعالیت‌های سیاسی‌اش و همراهی با معترضان داخل کشور، بیش از گذشته نامش بر سر زبان‌هاست. اگر بگوییم گلشیفته یاغی سینمای ایران است پربیراه نگفته‌ایم.

سرنوشت باورنکردنی ساکنان غریب‌ترین عکس سینمای ایران

مانی حقیقی

پسر آقای نعمت حقیقی و نوه ابراهیم گلستان، آنقدر با استعداد بود که فقط به عنوان بازیگر و نویسنده فیلمنامه نتواند به کارش ادامه دهد. او در ادامه فیلم‌های درجه یکی ساخت و البته از ساخت آثار بفروش و عامه‌پسند هم چشم‌پوشی نکرد. مانی در همه این سال‌ها رابطه نزدیکی با ترانه علیدوستی داشته و بازی ترانه در بهترین فیلم‌هایش برای برخی، شاهدی بر این مدعاست. مانی حقیقی هم این روزها زبان سرخش را در کام نگه نمی‌دارد و از گفتن تندترین انتقادات ابایی ندارد. موضوعی که آینده کاری او را در سینمای ایران مبهم کرده.

سرنوشت باورنکردنی ساکنان غریب‌ترین عکس سینمای ایران

شهاب حسینی

احتمالا پرفرازونشیب‌ترین مسیر زندگی و کاری این جمع را شهاب تجربه کرده. بازیگر درجه یکی که مدام بین محبوبیت و انزجار عمومی در رفت و برگشت است. ستاره‌ای که به دلایل نامعلوم همیشه به نوعی خواسته هم پایی در اینور جوی داشته باشد و هم آنور جوی. او کارگردانی و مجری‌گری را هم تجربه کرده. به آمریکا رفت و آمد دارد و در مجموع همیشه در تلاطم است. شهاب هم اخیرا با حرف‌هایش دردسرساز بوده و باید دید بالاخره برای همیشه به کدام طرف بام خواهد افتاد.

سرنوشت باورنکردنی ساکنان غریب‌ترین عکس سینمای ایران

پیمان معادی

توصیف این که پیمان چه می‌کند سخت است. او که پس از بازی در شاهکارهای فرهادی، کارگردانی را هم تجربه کرد و موفق بود، با تسلط به زبان انگلیسی، بارها در آثار هالیوودی حاضر شده، اگرچه کارنامه‌اش چندان پربار نیست. پیمان معادی که به عنوان بازیگر با حضور در فیلم‌های سعید روستایی توانست مسیرش را به عنوان یک ستاره و بازیگری توانمند ادامه دهد، پس از رفتن با گروه سازندگان «برادران لیلا» به کن و صحبت‌هایی که مطرح کرد، خیلی‌ها را آزرد. کسانی که انتظار همراهی بیشتر او با منتقدان دولت را داشتند. سکوت پیمان معادی در این روزها سرشار از ناگفته‌هاست. بعضی از سینمایی‌ها می‌گویند پیمان در نهایت یک بیزنس‌من است و جایی نمی‌خوابد که زیرش آب برود.

سرنوشت باورنکردنی ساکنان غریب‌ترین عکس سینمای ایران

مریلا زارعی

شاید در میان جمع حاضر در عکس، مریلا زارعی متفاوت‌ترین باشد. او معمولا خرجش را از اکثریت جامعه سینمایی جدا کرده و مسیر شخصی‌اش را رفته. نزدیکی با محافل رسمی‌تر و انقلابی در سینما، بازی در فیلم‌های حاتمی‌کیا و روایت‌هایی که در این مورد هست، حضور در فیلم‌های جشنواره‌پسند و غیبت در فعالیت‌های اجتماعی زنانه هنرمندان زن سینما، از مریلا زارعی چهره‌ای متفاوت ارائه می‌دهد. او معمولا در حوادث و تلاطم‌های اجتماعی ترجیح می‌دهد سکوت کند و همین‌ها برایش هوادارانی از جنس دیگر و البته منتقدانی فراوان درست کرده.

سرنوشت باورنکردنی ساکنان غریب‌ترین عکس سینمای ایران

احمد مهرانفر

یکی از بی‌حاشیه‌ترین بازیگران سینما و البته بی‌حرف‌وحدیث‌ترین فرد این جمع احتمالا کسی جز مهرانفر نیست. او از این فیلم به آن سریال می‌رود، کارش را می‌کند، نان و ماستش را می‌خورد و آسه می‌رود و می‌آید تا گربه شاخش نزند. نه با حرف‌هایش جنجال درست می‌کند و نه معمولا بازی‌هایش آنقدر فوق‌العاده‌اند که جریانی خبری بسازد. بازیگر دوست‌داشتنی سریال پایتخت با این شیوه در هر شرایطی جلوی دوربین خواهد بود و نه دشنامی خواهد شنید و البته، احتمالا، نه کسی از او تمجید ویژه‌ای خواهد کرد.

سرنوشت باورنکردنی ساکنان غریب‌ترین عکس سینمای ایران

رعنا آزادی‌ور

بازیگری که با فیلم «مارمولک» معروف شد و البته با «درباره الی» به اوج کارش رسید، همیشه به اندازه خود سینما بابت زندگی شخصی‌اش مورد توجه بوده. آخرین خبرسازی او ازدواج با مهدی پاکدل بود که زندگی مشترک‌شان همچنان ادامه دارد. رعنا آزادی‌ور را هم بیشتر می‌توان به خاطر لباس‌ها و محافلی که حضور می‌کند و در اخباری از این دست دنبال کرد.

سرنوشت باورنکردنی ساکنان غریب‌ترین عکس سینمای ایران

و بالاخره ترانه علیدوستی

بازیگر شاخص و باسواد سینمای ایران این روزها در راس خبرهاست. از رابرت دنیرو تا مشهورترین سینماگران دنیا برایش بیانیه می‌دهند و درخواست آزادی‌اش را دارند. ترانه علیدوستی همیشه نشان داده بازیگر متفاوتی است. چه در انتخاب نقش‌ها و بازی‌های کم‌نقص‌اش و چه در فعالیت‌های اجتماعی‌اش که مدام برایش مشکل‌ساز شده. او بازیگری کم‌کار و سختگیر است و همیشه سطح خود را بالاتر از یک ستاره گیشه نشان داده. آخرین حرکتش در تغییر پوشش برایش پرونده سنگینی درست کرده و حالا خبرسازترین ستاره تاریخ سینمای ایران است که بازداشت و زندان را تجربه می‌کند. برایش عاقبت به خیری آرزو می‌کنیم.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.