۲۳۲۳۷۳
۱۴۳۲
۱۴۳۲

تحت تعقیب ترین زنان اروپا؛ از «ملکه کریپتو» تا تاجری که قاتل استخدام کرد

این‌ها فقط پنج درصد از تحت تعقیب‌ ترین فراری ‌های اروپا را تشکیل می‌دهند که جرایمشان از استخدام قاتل برای کشتن شوهر گرفته تا رهبری باندهای سازمان‌یافته جنایتکار متفاوت است.

تحت تعقیب ترین زنان اروپا؛ از «ملکه کریپتو» تا تاجری که قاتل استخدام کرد

به نقل از روزیاتو: این‌ها فقط پنج درصد از تحت تعقیب‌ ترین فراری ‌های اروپا را تشکیل می‌دهند که جرایم شان از استخدام قاتل برای کشتن شوهر گرفته تا رهبری باندهای سازمان‌یافته جنایتکار متفاوت است.بر اساس فهرستی که هر سال در ماه سپتامبر از سوی یوروپل منتشر می‌شود و ده‌ها پروفایل از مجرمان مفقود شده در سراسر اتحادیه اروپا را معرفی می‌کند، این‌ها تحت تعقیب‌ترین زنان فراری اروپا هستند.تا کنون تنها یک مورد از آنها ردیابی شده؛ یک قاچاقچی جنسی، که ماه اکتبر در یک شهر جنگلی دورافتاده در آمریکای جنوبی پیدا شد و پنج زن تحت تعقیب دیگر همچنان متواری هستند.

تحت تعقیب ترین زنان اروپا؛ از «ملکه کریپتو» تا تاجری که قاتل استخدام کرد

قاچاقچی مواد مخدر در لباس فرشته نجات سگ ها

تانیا گومز (Tania Gomez) در دنیای مجازی به عنوان صاحب پر زرق و برق موسسه خیریه نجات سگ HundGärin شناخته می‌شود، اما طبق گفته یوروپل، او در طیف گسترده‌ای از فعالیت های شرورانه نیز شرکت داشته است. این زن ۳۰ ساله از مارس ۲۰۲۱ برای جرایم جدی مربوط به قاچاق مواد مخدر و پولشویی، توسط مقامات سوئد تحت تعقیب بوده است. همچنین تصور می‌شود که او با یک گروه جنایت‌کار سازمان‌یافته در استکهلم مرتبط باشد که مقادیر زیادی مواد مخدر و پول را برای آن‌ها حمل می‌کرد.

تحت تعقیب ترین زنان اروپا؛ از «ملکه کریپتو» تا تاجری که قاتل استخدام کرد

«ملکه کریپتو» کلاهبردار، یکی از ۱۰ فرد در فهرست تحت تعقیب ترین های FBI

روجا ایگناتوا (Ruja Ignatova) بلغاری، مشهور به «ملکه کریپتو»، نه تنها در فهرست یوروپل قرار دارد، بلکه یکی از ۱۰ فردی است که در لیست تحت تعقیب ترین های اف‌ بی‌ آی است و برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری او شود تا ۱۰۰ هزار دلار جایزه تعیین شده است. دکتر ایگناتوا، ۴۲ ساله، متهم است که از ارز دیجیتال وان کوین (OneCoin) خود به عنوان یک کلاهبرداری بازاریابی چند سطحی برای هدف قرار دادن سرمایه گذاران در سراسر جهان بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ استفاده کرده است. کارآگاهان بر این باورند که پس از صدور حکم بازداشتش توسط دادگاه منطقه ای ایالات متحده در نیویورک در سال ۲۰۱۷، خبر آن به گوش ایگناتوا رسید که منجر شد این کلاهبردار به یونان سفر کند و ناپدید شود.

تحت تعقیب ترین زنان اروپا؛ از «ملکه کریپتو» تا تاجری که قاتل استخدام کرد

ایگناتوا که متولد بلغارستان است، یازدهمین زنی است که در فهرست افراد تحت تعقیب FBI در تاریخ ۷۲ ساله این نهاد قرار گرفته است.او همچنین از طریق اعلامیه قرمز اینترپل در آلمان تحت تعقیب است، که هشدار می‌دهد ممکن است برای جلوگیری از دستگیری، ظاهر خود را با جراحی تغییر داده باشد.مقامات می‌گویند که او پیش از صدور حکم دستگیری و سفر به صوفیه، پایتخت بلغارستان، زندگی فوق العاده لوکسی داشت. بر اساس گزارش‌ها او در ۲۵ اکتبر از صوفیه به آتن در یونان سفر کرده و از آن زمان دیگر دیده نشده است.

تحت تعقیب ترین زنان اروپا؛ از «ملکه کریپتو» تا تاجری که قاتل استخدام کرد

استخدام شوهر فعلی با ۵۰ هزار یورو برای قتل شوهر سابق

سومین زن فراری مفقود شده، اوا زامچینکووا (Eva Zámečníková) ۴۱ ساله، تبعه چک است که پس از محکومیت غیابی به هشت سال زندان به دلیل استخدام یک قاتل برای کشتن شوهر سابقش، در اسلواکی تحت تعقیب است. در ژانویه ۲۰۱۴ قرار شد این زن گلفروش به دوستش مارتین آدامکوویچ -سربازی که تنها دو ماه از ازدواجش با اوا می‌گذشت- ۵۰ هزار یورو بپردازد تا شوهر سابقش را بکشد. ظاهرا او قصد داشت بعد از دو سال او را مفقود اعلام کرده و اموالش را به دست آورد. ظاهرا اوا برای انجام این قتل اسلحه تهیه کرد اما نتیجه نداد. بنابراین نقشه‌‌اش را تغییر داد و به آدامکوویچ گفت که باید شوهرش را با طناب خفه کند. اما او در عوض اوا را به پلیس تحویل داد و به آنها کمک کرد تا برای به دست آوردن شواهد کافی ترتیب صحنه قتل را بدهند.

تحت تعقیب ترین زنان اروپا؛ از «ملکه کریپتو» تا تاجری که قاتل استخدام کرد

فرار از محکومیت ۱۰ ساله به اتهام استثمار جنسی زنان

در همین حال، آناماریا رادو استویکا (Anamaria Radu-Stoica) مجارستانی پس از محکومیت به ۱۰ سال زندان در کشور خود تحت تعقیب است. این زن ۳۴ ساله به همراه دو نفر دیگر، یک گروه جنایی سازمان یافته را با هدف استثمار جنسی زنان و همچنین تسهیل فحشا، گاهی اوقات با دختران زیر سن قانونی، تأسیس کردند. او از آگوست ۲۰۱۲ متواری است.

تحت تعقیب ترین زنان اروپا؛ از «ملکه کریپتو» تا تاجری که قاتل استخدام کرد

متهم به جرایم اقتصادی به کمک فاکتورها و ترازنامه های جعلی

سرآخر، آندره آ دودلا (Andrea Dudla) مجارستانی، معروف به استر کاتونا، از سال ۲۰۱۲ پس از محکوم شدن به بیش از ۱۵ سال زندان به دلیل مشارکت در ده ها جنایت اقتصادی، متواری است. در دهه ۲۰۰۰، دادلا و دو شریک خود وانمود کردند که صاحب یک شرکت واقعی هستند و فاکتورهای جعلی و ترازنامه‌هایی با ظاهر واقعی درست کردند تا صدها میلیون فورینت از بانک‌ها وام بگیرند. آنها همچنین ۴۴۰۰ تن ذرت را به قیمت ۲۵۰ میلیون فورینت (۶۱۰۰۰۰ پوند) فروختند اما هرگز ذرت را تحویل ندادند. زمانی اعتقاد بر این بود که این زن ۴۳ ساله ممکن است در تایلند پنهان شده باشد، جایی که پیش‌تر یکی از شرکای جنایتکار او در آن دستگیر شد.

تحت تعقیب ترین زنان اروپا؛ از «ملکه کریپتو» تا تاجری که قاتل استخدام کرد
قاچاق انسان، خرید و فروش مواد مخدر، پولشویی و سرانجام، دستگیری!

تنها زن فراری از فهرست افراد تحت تعقیب سال ۲۰۲۲ یوروپل که تاکنون دستگیر شده است، ویویانا آندره آ والخو گوتیرز (Viviana Andrea Vallejo Gutiérrez) است که در مالچالا، اکوادور به اتهام قاچاق انسان، خرید و فروش مواد مخدر و پولشویی دستگیر شد. پلیس به دنبال این شهروند کلمبیایی معروف به «ویوی» بود که پس از متهم شدن به اداره فاحشه خانه هایی که در آن زنان قاچاق شده مجبور به کارگری جنسی بودند، از اسپانیا گریخت.گفته می‌شود که او بخشی از سازمانی بوده است که از زنان برای ورود به اسپانیا ۱۵۰۰ یورو دریافت می‌کرد، جایی که آنها مجبور بودند این پول را از طریق کارگری جنسی پس بدهند. پلیس می‌گوید که این زن ۳۶ ساله مسئول نظارت بر زنان بود که باید به صورت ۲۴ ساعته در دسترس می‌بودند و همچنین برای مشتریان کوکائین تهیه می‌کرد.او که در اکوادور مخفی شده بود پس از پیدا شدن در ۲۸ اکتبر با ۳۲ سال زندان روبه‌رو شد.

بیشتر بخوانید: فوری: ارائه خدمات به زنان بدون حجاب ممنوع شد

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.