۲۳۴۱۵۰
۲۱۹۶
۲۱۹۶

راهنمای خرید فرش کودک

برای خرید فرش اتاق کودک، لازم است که تمام نکات درباره انتخاب طرح و رنگ آن را بدانید؛ در یک اتاق با مساحت مشخص، چه سایزی از فرش را پهن کنید؛ بهتر است؟ در ادامه بخوانید.

در انتخاب و خرید فرش کودک ، نباید فقط به ظاهر یا عکس روی فرش دقت کنید. اگر نکات خرید این کالا را ندانید؛ شاید با یک انتخاب سرسری، بعد از خرید خود پشیمان شوید. بهتر است که درباره فرش اتاق بچه بیشتر بدانید تا هم دکوراسیون اتاقش را بهبود بخشید؛ هم برای ایمنی او ملزوماتی را فراهم کرده باشید. موارد فیزیکی و ابعاد فرش هم مهم است؛ در صورتی‌که به آن نگاه نکنید؛ اتاق فرزندتان خیلی کوچک به نظر می‌رسد. برای این‌که فرش اتاق بچه با شخصیت او هماهنگ باشد و کودک بتواند روی آن ساعت‌ها بازی کند و سرگرم باشد؛ لازم است که در انتخاب طرح فرش کودک، خیلی دقت کنید. فرش‌هایی که رنگ تندی دارند؛ اتاق را کوچک می‌کنند؛ در مقابل فرش‌هایی که خیلی روشن هستند؛ اتاق‌های بزرگ را لخت نشان می‌دهند. در ادامه می‌توانیم این نکات را مرور کنیم؛ با ما همراه باشید.
برای خرید فرش اتاق کودک، لازم است که تمام نکات درباره انتخاب طرح و رنگ آن را بدانید؛ در یک اتاق با مساحت مشخص، چه سایزی از فرش را پهن کنید؛ بهتر است؟ در ادامه بخوانید.
راهنمای خرید فرش کودک
برای انتخاب فرشی که در اتاق فرزندتان پهن می‌کنید؛ باید به این موارد توجه ویژه‌ای داشته باشید:
• سایز فرش
• جنس فرش
• رنگ فرش
• طرح فرش
• فروشگاه خرید فرش
اگر در خرید فرش کودک، هر کدام از این موارد را بی‌دقت رد کنید؛ ممکن است از انتخاب خود پشیمان شوید. سایز از آن جهت مهم است که اتاق کوچک یا خیلی خالی به نظر نرسد. جنس فرش باید مرغوب باشد که حساسیت پدید نیاید و ایمنی کودک هم حفظ شود. رنگ فرش هم باید با تمام اجزای دکوراسیون هماهنگ باشد؛ هم برای کودک جذابیت داشته باشد. طرح فرش نباید خیلی بزرگ‌تر از ابعاد کودک باشد. در نهایت اگر هم بخواهید فرش را با خیال راحت تهیه کنید؛ باید یک فروشگاه خوب را در نظر بگیرید تا هم درست راهنماییی‌تان کنند؛ هم فرش‌هایی با جنس مرغول الیاف را ارائه دهند.

سایز فرش اتاق کودک چقدر باشد؟

برای خرید فرش اتاق کودک، یک قطعه فرش با اندازه مشخص، می‌تواند اولین انتخاب شما باشد. با این‌ حال شما باید برای فرش اتاق فرزندتان؛ ابتدا ابعاد اتاق را اندازه بگیرید. اگر می‌خواهید اتاق بزرگ و مدرن به نظر برسد؛ باید برای فاصله لبه‌های فرش تا اثاثیه و دیوار فاصله مشخصی را در نظر بگیرید؛ یعنی حدود 30 تا 120 سانتی متر.

در هر سنی چه سایزی از فرش؟

بعد از این‌که ابعاد اتاق را با متر اندازه گرفتید؛ دقت داشته باشید که فرزند شما چند ساله است؟ برای اتاق نوزادان، لازم است که بیشتر فضای اتاق را با فرش پر کنید. اگر نوزاد از تخت خود بیافتد؛ فرش اتاق می‌تواند مانند یک ضربه‌گیر عمل کند. در مقابل اگر فرزند شما حدود سن دبستان را دارد؛ دیگر لازم نیست؛ تمام اتاق مفروش باشد؛ می‌توانید از فاصله لبه فرش تا دیوار یا اثاثیه، یک منظره زیبا درست کنید. نوعی مدرنیته برای دیدن کف‌پوش اتاق، ایجاد می‌شود. همچنین اگر فرزند شما حدود سنین خردسالی یا نوپایی است؛ زیاد کف اتاقش می‌نشیند، می‌خوابد یا می‌خزد. بنابراین باید فرش طوری باشد که بدن او یخ نکند.
راهنمای خرید فرش کودک

جنس فرش اتاق کودک

در مورد جنس الیاف فرش اتاق کودک، دقت داشته باشید که اتاق فرزند شما محلی است که هم پنجره دارد؛ همه افراد روی کف آن تردد می‌کنند؛ بنابراین باید فرش‌هایی را بخرید که هم گرد وخاک را زود به خود جذب نکنند؛ همچنین خیلی راحت، لک نشوند. از طرفی یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب فرش اتاق کودک، میزان ترکیب الیاف مصنوعی مختلف در آن است. معمولا نمی‌توان یک فرمول مشخص از این الیاف مختلف ارائه کرد؛ برای این منظور هر کارخانه ترکیبی از الیاف مصنوعی و طبیعی را در آزمایشگاه نساجی خود، می‌سازد؛ تست می‌کند؛ سپس برای بافت فرش آن را به طور انبوه، سفارش می‌دهد. بنابراین به جای این‌که بخواهید لیست مواد مصرفی موجود در الیاف فرش اتاق کودک را بررسی کنید؛ بهتر است که فرش‌هایی را بخرید که شرکت‌های بزرگ تولید و بافت فرش، دقیقا مخصوص کودکان می‌بافند. این فرش‌ها از نظر کنترل کیفیت، بررسی شده‌اند و پوست فرزندتان را اذیت نمی‌کنند.

رنگ فرش اتاق کودک

وقتی می‌خواهید برای اتاق فرزندتان یک فرش زیبا بخرید که دکوراسیون اتاقش، شیک شود؛ باید به ترکیب رنگ لوازم اتاق او دقت داشته باشید. اگر لوازم دکوری او تیره هستند؛ اتاق هم خیلی فضای بزرگی ندارد؛ باید رنگ فرش را نسبتا روشن و خنثی انتخاب کنید؛ به این ترتیب فضای بصری اتاق کودک، خیلی شلوغ نخواهد شد. از طرفی برخی رنگ‌های به کار رفته در لوازم دکوری اتاق کودک، روشن هستند؛ مثلا سفید یا آبی روشن؛ در انتخاب فرش برای این‌گونه اتاق‌ها، لازم است که فرشی با طرح و رنگ هماهنگ با این تم روشن بخرید.

طرح فرش اتاق کودک

فرش‌هایی که مخصوص اتاق کودکان بافته می‌شوند؛ معمولا یکی از این چند نوع طرح را دارند:
• شخصیت‌های کارتونی محبوب، مثلا بتمن یا میکی‌ماوس
• حیوانات مهربان
• حشرات مهربان
• طرح بازی‌های فکری
• طرح قطار، کشتی یا هواپیما
• انواع ماشین آلات صنعتی
• طرح باربی
• شکل‌های هندسی
• طرح ساده
• انواع ماشین
فرزند شما خودش نمی‌تواند در انتخاب طرح فرش اتاقش تصمیم بگیرد؛ شما با بررسی شخصیت او و همچنین کارهایی که در طول روز بیشتر دوست دارد انجام دهد؛ می‌توانید طرح فرش اتاق کودک را انتخاب کنید.
راهنمای خرید فرش کودک
طرح فرش اتاق کودک را در خرید خوب بررسی کنید.

فروشگاه خرید فرش

بعد از این‌که نکات مهم در انتخاب فرش اتاق کودک را بررسی کردید و چارچوب انتخاب‌تان مشخص شد؛ باید برای خرید فرش اتاق کودک یا به بازار فرش شهرتان بروید؛ همچنین می‌توانید از وبسایت‌های معتبر، خرید فرش را انجام دهید. فرش خریدن در هر دو روش، بهتر است که از برندهای معتبر فرش باشد. این تولیدکنندگان، لاین تولید تخصصی فرش برای کودک را در کارخانه‌های خود دارند؛ بنابراین شما می‌توانید از ویژگی‌های پایه‌ای فرش اتاق فرزندتان مطمئن باشید. یکی دیگر از نکات مهم خرید فرش برای بچه‌ها قیمت مناسب فرش‌های برندهای مشهور است.

قیمت فرش اتاق کودک

برای خرید فرش اتاق کودک، باید ابتدا تمام ویژگی‌های بالا را مد نظر قرار دهید؛ بعد بر اساس بودجه‌ای که دارید از وبسایت یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهر فرش، قیمت فرش مورد نظرتان را بپرسید. این قیمت‌ها اگرچه مقطوع هستند اما به دلیل تولید انبوه و فروش بسیار گسترده در سراسر کشور، بسیار منصفانه هستند. بنابراین اگر فرشی را برای چند سال پهن کردن در اتاق فرزندتان می‌خواهید؛ برای مقطعی از دوره رشد کودکی او یا اصلا یک فرش ساده خوش‌رنگ نیاز دارید که در اتاق کودک پهن کنید؛ می‌توانید از همین تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان، خرید فرش کودک را انجام دهید.

جمع‌بندی

در خرید فرش اتاق کودک، به همین راحتی هر طرح یا رنگی که در اولین فروشگاه فرش، جلوی چشم‌تان قرار گرفت؛ بسنده نکنید. فرش اتاق کودک، بخشی از دنیای کودکانه اوست. برای خرید فرشی زیبا توصیه ما این است که ابتدا، نکات مهمی که در این راهنما توضیح دادیم را پیش بگیرید؛ همه تصمیم‌های نهایی خود را روی کاغذ بیاورید؛ سپس از فروشگاه شهر فرش، در شعب سراسر کشور یا وبسایت شهر فرش، دیدن کنید. در این فروشگاه هزاران مدل و طرح و اندازه، برای فرش کودک یا سایر فرش‌ها، موجود است. می‌توانید روی کیفیت الیاف، طرح‌های بی‌نظیر و خاص، همچنین خدمات پس از فروش فرش‌های کودک، حساب کنید. این فرش‌ها الیافی مرغوب دارند و در درازمدت برای کودک حساسیت ایجاد نمی‌کنند.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.