۲۳۴۱۶۱
۱۶۶۲
۱۶۶۲

استعدادهای پنهانی بازیگران که در خلوتشان شکوفا شده

بازیگران بسیار فعال بوده و کارهای زیادی می کنند. از همان دوران سینمای صامت و عصر طلایی هالیوود که بعد از آن آمد، بازیگران نه تنها در فیلم ها بازی کردند بلکه در جریان فیلم ها هم رقصیدند و هم آواز خواندند. به عبارت دیگر، کسانی که در سینما و تلویزیون نقش آفرینی می کنند، استعدادهای قابل توجهی دارند.

استعدادهای پنهانی بازیگران که در خلوتشان شکوفا شده
بازیگران بسیار فعال بوده و کارهای زیادی می کنند. از همان دوران سینمای صامت و عصر طلایی هالیوود که بعد از آن آمد، بازیگران نه تنها در فیلم ها بازی کردند بلکه در جریان فیلم ها هم رقصیدند و هم آواز خواندند. برخی بازیگران مقدار زیادی از وزن خود را کاهش داده، در زمینه استفاده از سلاح آموزش دیده یا حتی برای بدست آوردن یک نقش، زبان جدیدی یاد گرفتند. برخی بازیگران مانند برادران مارکس، ویل فرل و بازیگران فیلم های آدام مک کی نوعی زمانبندی کمدیک خاص در نقش هایشان ایجاد کردند که به برند خاص آن بازیگران تبدیل شد. به عبارت دیگر، کسانی که در سینما و تلویزیون نقش آفرینی می کنند، استعدادهای قابل توجهی دارند.

بیشتر بخوانید: آقای بازیگر به خاطر همسر سابق به اسکار ۲۰۲۳ نیامد!

استعدادهای پنهانی بازیگران که در خلوتشان شکوفا شده

تمامی این مهارت های منحصربفرد باعث می شوند که یک نقش آفرینی ماندگارتر شود و اکثر طرفداران شوکه نمی شوند که بازیگر مورد علاقه شان دارای مهارت ها و استعدادهایی مانند کمی رقصیدن است. اما شاید از این موضوع تعجب کنند که برخی از بازیگران محبوبشان قهرمان شنا و شیرجه هستند. از این رو، برای درک اینکه چطور بازیگران به اشکال مختلف فیلم های محبوب ما را می سازند، می خواهیم شما را با استعدادهای پنهان برخی از بازیگران مشهور آشنا کنیم که نقش مهمی در نقش آفرینی هایشان داشته است.

اندرو گارفیلد بازیگر ژیمناست


استعدادهای پنهانی بازیگران که در خلوتشان شکوفا شده
اندرو گارفیلد اخیراً نوعی رنسانس حرفه ای را تجربه کرده است. فیلم Spider-Man: No Way Home از دنیای مارول بار دیگر به مخاطبان یادآور شد که این بازیگر بریتانیایی-آمریکایی یک پیتر پارکر خارق العاده در فرانچایز Amazing Spider Man است. در این اثنا، او در یک فیلم موزیکال به نام Tick Tick Boom و سریال رازآلود جنایی Under the Banner of Heaven از شبکه FX بازی کرد و ثابت کرد که می تواند در نقش های متفاوتی بازی کند. اما استعدادهای گارفیلد تنها آن چیزهایی نیست که در این فیلم ها دیده ایم زیرا در واقع، او یک ورزشکار حرفه ای است. او در مصاحبه ای با گاردین فاش کرده که در یک خانواده ورزشکار به دنیا آمده است.

گارفیلد در رشته های ژیمناستیک، شنا، راگبی و فوتبال فعالیت داشته اما بعد از سال ها فعالیت جدی و حرفه ای در زمینه ژیمناستیک، به این نتیجه رسید که باید از این ورزش کناره گیری کند. مشکل این بود که گارفیلد فشار زیادی را برای ادامه ورزش ژیمناستیک حس می کرد و به همین خاطر تصمیم گرفت که سلامت ذهنی اش را در اولویت قرار دهد. اگر چه خود گارفیلد در رقابت های ژیمناستیک تجربه خوشایندی کسب نکرده اما توان و آمادگی بدنی اش در دنیای بازیگری بسیار به کمکش آمده است. بعد از پی بردن به تجربه گذشته گارفیلد در زمینه ژیمناستیک، جای تعجب ندارد که می بینیم او چقدر در نقش مرد عنکبوتی خوب و طبیعی بازی می کرد زیرا او همانند این شخصیت کمیک بسیار چابک است.

دانیل کالویا و قدرت گریه کردن در هر لحظه


استعدادهای پنهانی بازیگران که در خلوتشان شکوفا شده
دانیل کالویا اولین بار با بازی در نقش کریس واشنگتن در فیلم Get Out در سال ۲۰۱۷ همه توجهات را به خود جلب کرد. اولین تجربه کارگردانی جوردن پیل نه تنها بدنبال انتشارش به سرعت به یک کالت کلاسیک تبدیل شد بلکه یک شبه کالویا را به یک ستاره گرانقیمت تبدیل نمود و البته این اعتبار بی دلیل نبود. کالویا در نقش کریس به معنای واقعی کلمه می درخشد. او شخصیتی آسیب پذیر و حساس، بسیار بامزه و آنقدر معمولی است که مخاطب به خوبی باور می کند این شخصیت پایان داستان را به چشم نخواهد دید. اما کالویا یک استعداد خیره کننده دارد و آن این است که می تواند به اختیار خودش اشک بریزد، مهارتی که نقش کریس را برای او تضمین کرد.

در یک برنامه تلویزیونی به نام Hot Ones که در آن سلبریتی ها بال مرغ بسیار تند خورده و باید به سوالاتی در مورد زندگی و حرفه شان پاسخ دهند، کالویا از توانایی خود برای گریه کردن به محض دستور دادن کارگردان می گوید. او تایید کرده که در جریان تست بازیگری برای فیلم Get Out، او سکانس Sunken Place (مکان غرق شده) را پنج بار بازی کرده است. در هر بار تست، او گریه کرده و اشک هایش از مسیری مشابه روی گونه هایش جاری شده بود. اگر این نوعی قدرت فراانسانی بازیگری نیست پس چیست؟ کنترل کالویا روی اشک هایش باعث شد که یکی از ماندگارترین و مهم ترین سکانس های فیلم نیز رخ دهد که همواره از آن به عنوان پوستر اصلی فیلم استفاده می شود: تصویری که در آن کریس در داخل مکان غرق شده به دام افتاده، چشم هایش پر از اشک شده و دست هایش به کاناپه چسبیده اند.

آنا تیلور جوی و جاری کردن خون از بینی


استعدادهای پنهانی بازیگران که در خلوتشان شکوفا شده
گریه کردن به درخواست کارگردان یک بحث است اما تصور کنید که هر لحظه که خواستید از بینی تان خون جاری کنید. هنگام ساختن فیلم Emma، آنا تیلور-جوی دریافت که می تواند هر وقت که دلش خواست از بینی اش خون جاری کند. در این فیلم که اقتباسی از رمان اِما نوشته جین آستین در سال ۱۸۱۵ است، تیلور-جوی نقش اِما وودهاوس را بازی می کند، یک دلال عشق جوان و شجاع که تلاش دارد تا در زندگی عاشقانه اطرافیانش دخالت کرده و این موضوع مشکلاتی را برای او و دیگران ایجاد می کند. در مصاحبه ای با گاردین، تیلور-جوی به فیلمبرداری سکانسی از فیلم اشاره می کند که در آن شخصیت او در جریان یک لحظه بسیار احساسی دچار خونریزی بینی می شود.

وی گفته است که نقشه اورجینال این بود که این سکانس از چند زاویه گرفته شود تا بتوان در مرحله تدوین، خون را به این سکانس اضافه کرد. اما تیلور-جوی با کنترل خودش دچار خونریزی بینی شد، که بسیار مورد رضایت کارگردان، آتم دی وایلد، و تیم ساخت فیلم قرار گرفت. تیلور-جوی در ادامه گفت که نمی تواند توضیح دهد که چطور توانست خود را دچار خونریزی بینی کند اما به شوخی گفته است: «شبیه لیام نیسون در فیلم ربوده شده هستم، از این لحاظ که مهارت هایی بسیار خاصی دارم که مرا در هر جایی غیر از دنیای بازیگری بی ارزش می سازد». در هر صورت، تیلور-جوی در نقش اِما وودهاوس بسیار بی نقص ظاهر شده است.

استیو مک کویین راننده حرفه ای


استعدادهای پنهانی بازیگران که در خلوتشان شکوفا شده
استیو مک کویین که لقب «پادشاه خونسردها» را یدک می کشید به شدت شیفته ماشین بود. اما علاقه او به ماشین تنها به ظاهر زیبایی آن ها محدود نمی شد. بسیاری او را راننده حرفه ای هالیوود می نامند، با توجه به تعداد فیلم هایی که مک کویین در آن ها سوار یک خودرو کلاسیک است، برای مثال خودرو فورد موستانگ جی تی در فیلم Bullitt یا پورشه ۹۱۷ در فیلم Le Mans. بدین ترتیب جای تعجب ندارد اگر بفهمیم که مک کویین در واقع روی خودروها کار می کرد و در مسابقات اتومبیلرانی نیز به عنوان راننده حرفه ای شرکت می کرد. اما این استعداد ثانویه نقش مهمی در یکی از مشهورترین فیلم های استیو مک کویین داشت.

در فیلم he Thomas Crown Affair، در سکانسی مشهور، شخصیت ثروتمند توماس کراون با بازی او، شخصیت ویکی اندرسون با بازی فی داناوی را سوار بر اتومبیل ویژه Meyers Manx به ماشین سواری می برد. این خودرو قرار بود به یک موتور استاندارد فولکس واگن مجهز شود اما مک کویین خواست که یک موتور شورلت قوی تر روی آن نصب شود. این طراحی جدید باعث شد که فیلم سرعت بیشتری پیدا کرده و مک کویین در آن سکانس ماندگار در کنار ساحل، جست و خیز بیشتری با ماشین خود بزند.

مارگو رابی و دنیای تتو


استعدادهای پنهانی بازیگران که در خلوتشان شکوفا شده
از اولین نقش آفرینی بزرگش در فیلم The Wolf of Wall Street تا بازی اش در نقش ضد قهرمان هارلی کویین در دنیای دی سی که به یک فرانچایز گسترش یافت، هر بازی از مارگو رابی واضح تر نشان می دهدکه او استعداد بازیگری خاصی دارد. اما استعداد او تنها به حوزه هنرپیشگی محدود نمی شود، زیرا رابی به شدت شیفته دنیای تتو است. در سال ۲۰۱۶ در برنامه نیویورک دیلی نیوز در مورد مارگو رابی گفته شد که اولین بار این بازیگر در هنگام زندگی با گروهی از هم خانه ای هایش در لندن به تتو علاقمند شد. او در جریان فیلمبرداری فیلم Suicide Squad یک ابزار مخصوص تتو کردن در اختیار خود دید و شروع به تتو کردن برای دیگر بازیگران و تیم ساخت فیلم کرد.

در جریان حضور در برنامه جیمی فالون نیز مارگو رابی فاش کرد که عبارت SKWAD را برای تیم سازنده فیلم تتو کرده است. اما به گفته خود مارگو رابی، به خاطر یک سری اشتباهات خنده دار و مشکلات املایی، به سرعت از دنیای تتو کردن خداحافظی کرده است. علیرغم کناره گیری رابی از دنیای تتو کردن، تتوهای رابی در فیلم بعدی جیمز گان در سال ۲۰۲۱ به نام The Suicide Squad خود را نشان داد. در این فیلم، شخصیت ریک فلگ با بازی جوئل کینامان یک تتوی SKWAD دارد. اگر چه کینامان خود در اینستاگرامش فاش کرد که این تتوی روی بازو کار ویل اسمیت بوده است، علاقه رابی به تتو کردن باعث شد که هنرش به شکلی دیگر روی پرده سینما به تصویر کشیده شود.

کریستوفر واکن رام کننده شیر


استعدادهای پنهانی بازیگران که در خلوتشان شکوفا شده
با صدای بسیار خاص و منحصربفردش، بازی های بی نقصش و ریتمی که حتی جف گلدبلوم را نیز خجالت زده می کند، تنها یک کریستوفر واکن وجود دارد. اگر چه صدای خاص و سبک بازیگری ویژه واکن باعث می شود او تا همینجا هم یک نابغه با استعداد دنیای بازیگری باشد، او یک استعداد دیگر نیز دارد که شاید طرفدارانش را حیرت زده کند. استعداد ویژه کریستوفر واکن چه می تواند باشد؟ رام کردن شیر. بله درست خوانده اید: رام کردن شیر. در سال ۲۰۲۱ در مصاحبه ای با گاردین، واکن فاش کرد که او زمانی که ۱۶ سال داشته یک تابستان را به عنوان رام کنننده شیر کار می کرده است و این تجربه را بسیار خوشایند توصیف کرده است.

اگر چه در فیلم های متعدد واکن شاهد به نمایش گذاشتن دیگر استعدادهایش مانند آواز خواندن، رقصیدن، جوک گفتن، حرکات کمیک و حتی آشپزی کردن بوده ایم، رام کردن شیر هنوز در فیلم هایش به تصویر کشیده نشده است. این فرصتی برای فیلمسازان در سراسر جهان است که می توانند از کریستوفر واکن به عنوان رام کننده شیر در فیلم هایشان استفاده کنند.

آنجلینا جولی قهرمان اکشن واقعی


استعدادهای پنهانی بازیگران که در خلوتشان شکوفا شده
با بازی در فیلم Lara Croft: Tomb Raider در سال ۲۰۰۱، آنجلینا جولی خود را به عنوان یک ستاره اکشن در دهه ۲۰۰۰ و ۲۰۱۰ تثبیت کرد. در حالی که جولی رویه مشابه دیگر بازیگران در این نقش های به شدت فیزیکی را در پیش گرفت- کمک بدلکاران و صفحه های مخصوص- طرفداران او شاید ندانند که جولی مهارت های خاصی دارد که باعث شده مناسب نقش شخصیت های اکشن باشد. برای شروع، جولی یک خلبان دارای گواهینامه خلبانی است. او پرواز را از سال ۲۰۰۴ شروع کرد و در گفتگو با مجله People فاش کرد که به خاطر علاقه پسرش، مدوکس، به خلبانی، ترغیب شده که خلبانی یاد بگیرد. جدای از آن، جولی از مهارت هایش برای پرواز و فرود آمدن در مستند ویژه The Queen's Green Planet استفاده کرد.

اما خلبانی تنها مهارت ویژه این بازیگر و فعال بشردوست نیست زیرا جولی در کار با چاقو نیز بسیار خبره است. در مصاحبه ای با کونان اوبراین، جولی تصریح کرد که همیشه به کلکسیون های چاقو و اسلحه علاقه داشته است. سپس مانند یک فرد حرفه ای یک چاقوی پروانه ای را درآورده و با آن بازی کرد. این توانایی برای بازیگری که نقش لارا کرافت، خانم اسمیت وثنا را بازی کرده بسیار درخور و بجاست.

تام کروز مردی با گواهینامه های فراوان


استعدادهای پنهانی بازیگران که در خلوتشان شکوفا شده
در سال های اخیر، تام کروز به یک بدلکار واقعی تبدیل شده است. هر پروژه جدیدی که وی در آن کار می کند، انگار به این منظور ساخته می شود که ببیند آیا او می تواند بدون نگاه کردن به پایین روی لبه یک صخره راه برود یا خیر. برخلاف همکارانش، تام کروز هرگز در سکانس های خطرناک پلک هم نمی زند. در حدود یک دهه گذشته، او هر کاری روی پرده نمایش انجام داده است، از دویدن روی نمای بلندترین ساختمان جهان تا غواصی کردن و پرواز کردن با هواپیما و هلیکوپتر. او همچنین کارهای مشابه بسیاری در دنیای واقعی انجام داده است.

اگر چه بدلکار بودن و انجام کارهای خطرناک نمی تواند ضرورتاً یک استعداد پنهان باشد، کروز گواهینامه ها و لایسنس های متعددی جمع آوری کرده تا بتواند بدلکاری هایش را خود انجام دهد. در جریان حضور در برنامه جیمز کوردن در سال ۲۰۲۲، از کروز پرسیده شد تا برخی از گواهینامه هایی که کسب کرده را نام ببرد. این فهرست بدین ترتیب است: گواهینامه خلبانی هواپیماهای تجاری، جت، هلیکوپتر، موتورسواری، قایق سواری، چتربازی و غواصی. این همه گواهینامه ها آنقدر زیاد هستند که در هر فیلمی می توان از یکی یا چند مورد از آن ها استفاده کرد و کروز همچنان این مسیر را ادامه می دهد. کروز این استعدادهای خود را به خوبی در فیلم هایش به نمایش گذاشته، چه خلبانی یک جت در Top Gun: Maverick باشد و چه کوبیدن یک هلیکوپتر به زمین در Mission Impossible: Fallout.

لوسی لیو بازیگری با انعطاف بی پایان


استعدادهای پنهانی بازیگران که در خلوتشان شکوفا شده
لوسی لیو بازیگری است که نه در یک بلکه در دو مورد از بهترین فرانچایزهای اکشن اوایل دهه ۲۰۰۰ حضور یافته است: Charlie's Angels و Kill Bill. در جریان حضور در برنامه جیمز کوردن و تبلیغ سریال Elementary، کوردن از لیو در مورد دوران حضورش در نقش های به شدت اکشن پرسید. کوردن به طور خاص می خواست بداند که آیا لیو هنوز هم بدلکاری هایش را خودش انجام می دهد، همان کاری که در فیلم های اکشن قبلی اش انجام می داد. او این موضوع را تایید کرد و همانجا با انجام حرکت باز کردن ۱۸۰ درجه پاها، تناسب اندام و آمادگی جسمانیش را به رخ کشید.

با توجه به بازی او در نقش او-رن ایشی و ترسناک بودنش در هنگام رویارویی با شخصیت بئاتریس کیدو اُما تورمن در آخرین بخش از فیلم Kill Bill: Part ۱ به خوبی می توان به آمادگی جسمانی بالای لیو پی برد. یا کارهای فوق العاده ای که لیو در فیلم Charlie's Angels ساخته الکس ماندی در سال ۲۰۰۰ و دنباله آن با نام Charlie's Angels: Full Throttle در سال ۲۰۰۳ انجام داد. همچنین در فیلم Shanghai Noon است که لیو مهارت های رزمی خود را در کنار جکی چان به نمایش می گذارد. در حالی که لیو تنها بازیگری نیست که بدلکاری هایش را خودش انجام می دهد، شاید یکی از معدود کسانی باشد که توانسته با انجام حرکت باز کردن ۱۸۰ درجه پاهایش طرفداران خود را غافلگیر کند. او امیدوار است که هر چه زودتر بار دیگر مهارت های بدنی اش را در فیلم های اکشن به رخ بکشد.

جیسون استاتهام و شیرجه رفتن در نقش


استعدادهای پنهانی بازیگران که در خلوتشان شکوفا شده
جیسون استاتهام با تمام جست و خیزها و درگیری ها و مشت زدن هایش در نقش های سینمایی، یکی از بهترین ستارگان اکشن این روزهای سینماست. او در هر نقشی که بازی می کند کاملاً باورپذیر است، از فیلم های Crank گرفته تا فرانچایز Fast and Furious و Death Race. بازی های باشکوه استاتهام در نقش های خطرناک را باید اثر جانبی دوران فعالیت او به عنوان یک شیرجه زن حرفه ای دانست. او حتی در مسابقات مشترک المنافع در سال ۱۹۹۰ به عنوان نماینده بریتانیا حضور یافت، رقابتی که دستکمی از مسابقات المپیک در زمینه مهارت ورزشکاران و رقابت بین آن ها ندارد. در حالی که استاتهام شیرجه های بسیاری روی پرده سینما انجام داده، اما به طور ویژه در سال ۲۰۱۸ در فیلم The Meg توانست مهارت خود در این زمینه را به نمایش بگذارد.

در این فیلم، استاتهام نقش یک غریق نجات به نام جوناس تایلر را بازی می کند. طبیعی است که تایلر گذشته ای ناخوشایند دارد که رهایش نمی کند اما او در نهایت با گمک به گروهی از دانشمندان برای شکست دادن یک کوسه غول پیکر، به سعادت می رسد. جان تورتلتوب کارگردان این فیلم گفته است که توانایی های شناگری بالای استاتهام به ساخت این فیلم کمک بسیاری کرد، فیلمی که در آن استاتهام باید برای مدت های طولانی زیر آب می ماند. کمتر کسانی توانسته اند در مسابقات ورزشی بین المللی حضور یابند و تعداد کمتری ورزشکار شانس بازی در فرانچایزهای بلاک باستری را پیدا کرده اند اما استاتهام در هر دو عرصه موفق بوده است.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.