۲۰۱۵۶۰
۴۴۷۸۸
۴۴۷۸۸

عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره

لابیاپلاستی نوعی عمل جراحی زیبایی واژن است. برخی از دختران جوان نگران عوارض عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره هستند.

عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره

لابیاپلاستی نوعی عمل جراحی زیبایی واژن خانم‌ها است. برخی از دختران جوان نگران عوارض این عمل هستند و نمی‌دانند که آیا لابیاپلاستی برای دختران باکره هم انجام می‌شود یا خیر؟ و اینکه اصلا آیا لابیاپلاستی در دختران باکره به پرده بکارت آسیب می‌زند یا خیر. لابیاپلاستی صرفا عمل زیبایی است بلکه در مواردی عمل درمانی هم به‌شمار می‌آید.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی (labiaplasty) نوعی جراحی زیبایی است که به وسیله آن، شکل ظاهری لبه داخلی ، یا لبه بیرونی واژن را بهبود می‌بخشند. آمارها نشان می‌دهد بیشتر خانم‌هایی که متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند، دوست دارند اندازه، یا طول لبه داخلی واژن‌شان کاهش یابد.

به احتمال زیاد مطالب بسیاری درباره لابیاپلاستی به گوشتان رسیده است، اما نمی‌دانید که کدام‌یک از آن‌ها درست و کدام‌یک غلط است. در این مطلب به باورهای رایج اما اشتباه درباره لابیاپلاستی می‌پردازیم تا اگر در حال برنامه‌ریزی برای این جراحی هستید، خیالتان کاملا راحت شود. در سال‌های اخیر انجام عمل لابیاپلاستی رواج پیدا کرده، اما شاید خانم‌هایی که ازدواج نکرده‌اند درباره عمل لابیاپلاستی برای دختر باکره نگرانی یا پرسشی داشته باشند. این مطلب به این گروه اطلاعات لازم را ارائه می‌دهد.

لابیاپلاستی برای دختر

برخی نگران عوارض لابیاپلاستی برای دختران باکره هستند. اما با اطمینان می‌گوییم که با عمل لابیاپلاستی برای دختران هیچ آسیبی به هایمن یا پرده بکارت آن‌ها نمی‌رسد چرا که لابیاپلاستی بیرون واژن است و اصلا کاری با قسمت داخلی واژن ندارد. در صورتی که واژن در اثر تصادف دچار ضربه شدید شود، یا دخول انجام شود یا اینکه جسمی وارد واژن شود، پرده بکارت آسیب می‌بیند.

آیا دختران می توانند عمل لابیاپلاستی انجام دهند؟

یکی از پرسش‌های متداولی که درباره لابیاپلاستی پرسیده می‌شود همین است که «آیا دختران می‌توانند عمل لابیاپلاستی انجام دهند؟». لابیاپلاستی نوعی عمل جراحی زیبایی واژن است که هیچ ممنوعیتی برای دخترخانم‌ها یا همان دختران باکره ندارد. جراح زیبایی زنان بسته به شرایط بیمار، روش لابیاپلاستی با جراحی (همراه با بخیه) یا لیزر را پیشنهاد می‌دهد.

لابیاپلاستی می‌تواند رسیدن به ارگاسم را دچار مشکل کند؟

این‌که فکر کنید لابیاپلاستی می‌تواند رسیدن به ارگاسم را دچار مشکل کند، یک باور کاملا نادرست است. لابیاپلاستی در بیشتر موارد فقط بافت اضافی لب‌های مینور را اصلاح می‌کند. گاهی اوقات لب‌های بزرگ نیز چربی‌زدایی و از طریق برش‌های پنهان اصلاح می‌شود تا از حجم آن‌ها کاسته شود.

حتی اگر روی کلاهک کلیتورال هم جراحی انجام شود (برای اصلاح برخی از چین‌های اضافی پوست در قسمت جلو آن)، هیچ آسیبی به کلیتوریس، که یک مجموعه عمیق از اعصاب است و تحریک جنسی زنان را ایجاد می‌کند، وارد نمی‌شود، در نتیجه روی کاهش ارگاسم هم تاثیری ندارد.

عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره
اگر چه جای زخم‌های بسیار سطحی به وجود می‌آید که نتیجه جراحی لابیاپلاستی است، اما کیفیت جای زخم بسیار عالی است.
برای این‌که درک بهتری داشته باشید به این موضوع فکر کنید که چه زمانی داخل لب یا مخاط گونه خود را گاز گرفته‌اید. در این نواحی حتی اگر یک بریدگی عمیق وجود داشته باشد، خیلی سریع التیام می‌یابد و پس از چند روز تا چند هفته هیچ اثری از جای زخم باقی نمی‌ماند.
بهبودی بعد از لابیاپلاستی کمی بیشتر از ترمیم زخم‌های ایجاد شده داخل دهان شما طول می‌کشد (احتمالا به دلیل این‌که در ناحیه تحتانی بدن قرار گرفته و جراحی هم گسترده‌تر است)، اما روند بهبود بسیار شبیه روند بهبود ایجاد زخم در دهان است.

مزایای جراحی لابیاپلاستی در دختران باکره

عمل لابیاپلاستی در دختران باکره از ۱۶ سالگی به بعد و پس از رسیدن به دوره بلوغ در دختران قابل انجام است. مزایای جراحی لابیاپلاستی در دختران باکره عبارتند از:

 • بهتر شدن فرم و ظاهر لابیاها
 • بارداری و زایمان راحت‌تر در آینده
 • هرچقدر زمان عمل لابیاپلاستی زودتر باشد، نتیجه عمل مطلوب‌تر می‌شود.
 • احتمال بازگشت لابیاها به شکل اولیه نیست.
 • اثر جراحی باقی نمی‌ماند.

آیا لابیاپلاستی در دختران موجب آسیب دیدگی بکارت می‌شود؟

جراح حین لابیاپلاستی برای دختران باکره کاری با پرده بکارت یا هایمن ندارد. درواقع، لابیاپلاستی روی لابیای مینور انجام می‌شود. پرینورافی هم در قسمت خارجی و بیرونی دستگاه تناسلی دختران انجام می‌شود که ارتباطی به پرده بکارت ندارد. بنابراین، می‌توان گفت که لابیاپلاستی در دختران باکره آسیبی به پرده بکارت نمی‌زند. پرده بکارت در قسمت داخلی دستگاه تناسلی زنان قرار دارد درحالی‌که لابیاپلاستی فقط با لابیاهای بیرونی سروکار دارد. رد زخم و اسکار هم حتی روی پرده بکارت نمی‌ماند.

اگر ازدواج نکرده‌اید و فکر می‌کنید عمل لابیاپلاستی در دختران باکره، مشکلی ایجاد می‌کند، باید بدانید که این باور نادرست است.

قبل از اینکه یک زن برای اولین بار رابطه جنسی برقرار کند، در منافذ واژن یک نوار محکم بافت وجود دارد که « هیمن » نامیده می‌شود و اغلب در زمان شروع رابطه جنسی پاره می‌شود.
عمل لابیاپلاستی در این ناحیه انجام نمی‌شود و از آنجا که به عمق واژن نمی‌رود، خانم‌هایی که رابطه جنسی نداشته‌اند،‌ پس از جراحی لابیاپلاستی همچنان باکره خواهند بود.

برای برخی از خانم‌ها هم این پرسش مطرح است که آیا باید برای انجام لابیاپلاستی تا بعد از بچه‌دار شدن صبر کنند یا نه. برداشتن بافت اضافی لب‌های مینور، نتایجی دائمی به همراه دارد و در آینده نیازی به انجام مجدد آن نخواهد بود، حتی اگر بیمار از طریق زایمان‌های واژینال ده فرزند به دنیا بیاورد.

نتایج لابیاپلاستی معلوم می‌شود و همسر آینده من ممکن است بفهمد که من لابیاپلاستی کرده‌ام

نتایج لابیاپلاستی، ظریف و طبیعی است. لابیاپلاستی ظاهر چین‌های اضافی، بافت و چین‌های اضافی کلاهک را به حالت طبیعی و ظاهری طبیعی تغییر می‌دهد. مشخص نیست که روی شخص لابیاپلاستی انجام شده و جای زخم معمولا غیرقابل مشاهده است.
بهتر است بیمارانی که تحت عمل جراحی لابیاپلاستی قرار گرفته‌اند، در آینده هنگام انجام آزمایش پاپ‌اسمیر یا معاینه لگن به پزشکشان درباره انجام این عمل توضیح بدهند.
این پزشکان باید در مورد لابیاپلاستی بیشتر بیاموزند و نتایج خوب، طبیعی و ظریف آن را مشاهده کنند تا در مورد این روش عالی جراحی بیشتر آگاه شوند.

مراقبت‌های لازم پس از لابیاپلاستی برای دختر خانم‌ها

با رعایت نکات مراقبی بعد از لابیاپلاستی برای دختران باکره می‌توانید نتیجه بهتر عمل را تضمین کنید. مراقبت‌های لازم پس از لابیاپلاستی در دختران باکره عبارتند از:

 • کمپرس یخ تا ۴۸ ساعت بعد عمل لابیاپلاستی
 • شستشوی ناحیه عمل با آب خنک و شامپو بچه تا ۱۰ روز
 • بیمار بعد عمل لابیاپلاستی باید از توالت فرنگی استفاده کند
 • ورزش سنگین تا ۴۰ روز بعد لابیاپلاستی ممنوع است
 • دویدن، پرش و سریع قدم زدن ممنوع است
 • مصرف آنتی بیوتیک خوراکی تا یک هفته
 • پرهیز از پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبان
 • مصرف پمادهای ترمیم کننده و نرم کننده برای نرم کردن ناحیه تناسلی و ترمیم لابیا تا ۳ هفته بعد لابیاپلاستی در دختران باکره.
 • برای کاهش درد می‌توانید از ژل بی‌حس کننده استفاده کنید.
 • خشک نگه داشتن ناحیه تحت جراحی برای لابیاپلاستی با روش جراحی به مدت ۱۰ روز

آیا بیمه هزینه لابیاپلاستی را پرداخت می‌کند؟

متاسفانه، حتی اگر در بافت لب‌های مینورا از ناراحتی جسمی رنج می‌برید و بهترین بیمه درمانی در جهان را هم دارید، این جراحی مشمول بیمه نمی‌شود زیرا لابیاپلاستی یک عمل زیبایی به حساب می‌آید.


عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره
هزینه لابیاپلاستی

قیمت جراحی لابیاپلاستی، شامل هزینه‌های جراحی، زمان حضور در اتاق عمل، هزینه‌های بیهوشی و دستمزد جراح است. این هزینه در مطب برخی از پزشکان مشاوره‌های قبل از جراحی و همه ویزیت‌های بعدی در آینده را هم شامل می‌شود.

برای لابیاپلاستی باید تا بعد از بچه‌دار شدن صبر کنم؟

برای برخی از خانم‌ها هم این پرسش مطرح است که آیا باید برای انجام لابیاپلاستی تا بعد از بچه‌دار شدن صبر کنند یا نه.
برداشتن بافت اضافی لب‌های مینور، نتایجی دائمی به همراه دارد و در آینده نیازی به انجام مجدد آن نخواهد بود، حتی اگر بیمار از طریق زایمان‌های واژینال ده فرزند به دنیا بیاورد.

برداشتن بافت اضافی لب‌های مینور، نتایجی دائمی به همراه دارد و در آینده نیازی به انجام مجدد آن نخواهد بود، حتی اگر بیمار از طریق زایمان‌های واژینال ده فرزند به دنیا بیاورد.

بهترین زمان انجام لابیاپلاستی کی است؟

بهترین زمان برای جراحی لابیاپلاستی در زندگی یک زن به موقعیت شخصی او و این عوامل بستگی دارد: بافت اضافی واژن چقدر او را آزار می‌دهد؟ آیا او قادر است برای بهبودی یک هفته از کار یا مدرسه مرخصی بگیرد؟ آیا او از نظر احساسی به اندازه کافی بالغ شده است که این روش را که در یک منطقه حساس و ظریف از بدن خود انجام دهد؟


عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره
چه سنی برای لابیاپلاستی در دختران مناسب است؟

برای عمل لابیاپلاستی، محدودیت سنی وجود ندارد. تا زمانی که یک زن در مورد خطرات و مزایای عمل لابیاپلاستی، عوارض احتمالی، گزینه‌های احتمالی و نتایج مورد انتظار جراحی کاملا آگاهی داشته باشد، می‌توان در هر زمان و هر سنی این نوع جراحی را انجام دهد، حتی قبل از این‌که شخص خانواده‌ای تشکیل بدهد.

منبع: drkarenhorton

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.