۲۱۷۲۲۶
۶۸۸۶
۶۸۸۶
پ

دستگاه های لیزر موهای زائد، کدام مناسب پوست شماست؟

کدام دستگاه لیزر برای پوست‌های تیره و کدام دستگاه برای پوست‌های روشن مناسب است؟

رفع موهای زائد همیشه برای خانم ها و آقایان دغدغه بوده که با ساخت دستگاه ها و تکنولوژی های بروز دیگر این دغدغه را نداریم و خیلی راحت میتوانیم با داشتن آگاهی و دانش کافی دستگاه مناسب را برای کار لیزرمان انتخاب کنیم.
برای افزایش آگاهی درمورد انواع لیزر ویدئو زیر را تماشا کنید.

دستگاه های لیزر موهای زائد، کدام مناسب پوست شماست؟

انواع دستگاه‌های لیزر مو‌های زائد

به طور کلی ۴ نوع دستگاه لیزر بسیار رایج در کشور ما وجود دارند که در اکثر کلینیک‌های لیزر مو‌های زائد مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر یک از این دستگاه‌ها می‌توانند برای نوع خاصی از پوست مناسب باشند. در ادامه این ۴ دستگاه را به شما معرفی می‌کنیم.

لیزر Nd:YAG

یکی از مهم‌ترین لیزر‌هایی که در بسیاری از کلینیک‌های لیزر مو‌های زائد کاربرد دارد، دستگاه لیزر Nd:YAG است. این نوع لیزر نیز به نوبه خود دارای مزای و معایبی است. پیش از اینکه مزایا و معایب این دستگاه را با شما به اشتراک بگذاریم، ابتدا در رابطه با چگونگی عملکرد این دستگاه به شما خواهیم گفت.
این نوع لیزر‌ها با استفاده از تابشی که توسط کریستال یاگ تولید می‌شوند و از طریق فیبر‌های نوری (با طول موجی ۱۰۶۴ نانومتر) از دستگاه خارج می‌شوند. دستگاه‌های لیزری که مبتنی بر تکنولوژی ان دی یاگ هستند نیز خود متعددند. از این لیزر در زمینه درمان‌های عروقی و تتو پاک کردن نیز می‌توان استفاده کرد.

دستگاه های لیزر موهای زائد، کدام مناسب پوست شماست؟

دستگاه لیزر الکساندرایت

اگر اقداماتی برای انجام لیزر مو‌های زائد انجام داده باشید، حتما نام این دستگاه پیشتر به گوشتان خورده است. لیزر الکساندرایت را می‌توانیم رایج‌ترین نوع لیزر بدانیم که می‌تواند برای انواع مختلفی از پوست‌ها گزینه بسیار مناسبی باشد.
این دستگاه سرعت نسبتا بالایی در از بین بردن مو‌های زائد بدن دارد و از همین رو نیز معمولا برای قسمت‌های وسیع بدن، مانند لیزر کل بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه دارای سیستم خنک کننده است که سبب می‌گردد به هنگام انجام لیزر مو‌های زائد، فرد درد و سوزش کمتری را احساس کند.

دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر مو‌های زائد دایود ، نسبت به دو دستگاه دیگر، جدیدتر به حساب می‌آید و در همین مدت کوتاه نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. اگرچه گفته می‌شود که نتیجه‌گیری از این دستگاه نسبت به دستگاه‌های لیزر دیگر کمتر است، اما این نوع دستگاه لیزر نیز می‌تواند برای نوع خاصی از پوست، گزینه مناسبی باشد.
این لیزر پالس‌هایی با طول موج‌های ۸۰۰ تا ۸۱۰ متری ساطع می‌کند و سبب می‌گردد که مو‌های زائد بدن از بین رفته و یا کمتر شوند. گفته می‌شود این نوع دستگاه مناسب‌ترین گزینه برای نژاد ایرانی‌هاست.

دستگاه های لیزر موهای زائد، کدام مناسب پوست شماست؟

دستگاه لیزر ۳ طول موج

با توجه به محدودیت‌هایی که هر دستگاه و نوع لیزری دارند، بی شک دستگاهی که هر ۳ طول موج را فراهم کند گزینه مناسب تری برای پوست است.
این تکنولوژی همانند لیزر‌های دایود عمل می‌کند با این تفاوت که به جای اینکه تنها طول موج ۸۰۸nm را از خود ساطع کند، طول موج‌های ۷۵۵nm و ۱۰۶۴nm را نیز از خود ساطع میکند و برای تمامی تیپ‌های پوستی مناسب اند.

شاید روزگاری رهایی از خارش ناشی از موهای تیغ زده و یا دیدن موهای زبر و مجعد بر روی چانه، یک خواب و خیال بود اما امروزه تکنولوژی لیزر موهای زائد تمام رویاهای بشر را به حقیقت رسانده است.

کارکرد لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟

برخلاف سایر روش های از بین بردن مو، لیزر موهای زائد شامل استفاده از فناوری نور است. لیزر، با انتشار پالس های انرژی نور به یک ناحیه مشخص پوست عمل می کند و ریشه و فولیکول هر تار مو را از بین می برد. با از بین رفتن ریشه و فولیکول، موها نمی توانند دوباره رشد کنند و این باعث می شود تا موهای بدن به طور دائمی برداشته شوند.

بیماران باید تحت یک سری جلسات درمانی با لیزر قرار بگیرند که طی هفته ها و ماه ها پخش شده اند. این فاصله برای از بین بردن جداگانه فولیکول های مو و دستیابی به حذف دائمی مو لازم است. به طور کلی ریشه مو، سه مرحله از رشد را طی می کند و موها در یک منطقه خاص از بدن هرکدام می توانند در یک زمان مشخص، در مراحل مختلف قرار داشته باشند. فاصله داشتن جلسات لیزر درمانی بسیار مهم است. برای جلوگیری از رشد مجدد فولیکول های مو، لازم است لیزر موهای زائد در مرحله رشد فعال، رخ دهد.

دستگاه های لیزر موهای زائد، کدام مناسب پوست شماست؟

از لیزر موهای زائد انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

پس از اولین جلسه لیزر خود، نتایج را مشاهده خواهید کرد، اما برای از بین بردن دائمی موها چندین جلسه درمانی لازم است. در طی شش تا هشت جلسه، با فاصله تقریباً چهار هفته، شاهد کاهش 70 تا 80 درصدی رشد مو خواهید بود.

بعد از هر بار لیزر موهای زائد، به نظر می رسد که رشد موها برای یک دوره 1-2 هفته ای ادامه داشته باشد، اما این موها در واقع زنده نیستند و بدن، آنها را به راحتی بیرون می اندازد. هنگامی که این موها به بیرون رانده می شوند، موهای ظریف تری به جای آنها رشد می کنند. با هر بار درمان، موها ریزتر و پراکنده تر می شوند.

لیزر مو برای چه قسمت هایی از بدن مفید است؟

می توانید تقریباً در هرجای صورت و بدن، لیزر موهای زائد را انجام دهید؛ حتی نواحی حساس مانند صورت و نواحی شرمگاهی. سایر نواحی که به صورت تکی و یا چند قسمت از بدن برای لیزر مناسب هستند عبارتند از:

 • وسط و اطراف ابروها
 • استخوان های گونه
 • چانه
 • زیر بغل
 • لیزر بیکینی مردانه (از خدمات لیزر مورد علاقه آقایان که شامل لیزر بخش فوقانی دستگاه تناسلی، اطراف بیضه و باسن است.)
 • پهنای شانه
 • تمام پشت
 • تمام پشت، شانه ها و بازوها
 • تمام بدن (شامل قفسه سینه ، شکم ،تمام کمر، بازوها، زیر بغل، تمام پاها، باسن، اطراف مقعد و ناحیه تناسلی)

لیزر موهای زائد برای آقایان

لیزر موهای زائد فقط مخصوص خانم ها نیست. در کلینیک پوست دکتر نیلفروش زاده، ما به هزاران مشتری مرد کمک کرده ایم تا موهای ناخواسته خود را برطرف کنند. در حقیقت، لیزر درمانی یک راه حل ایده آل برای از بین بردن موهای زائد برای آقایان است زیرا می تواند بدون نگرانی از موهای زیرپوستی یا خارش ناشی از اصلاح کردن، در بیشتر مناطق صورت و بدن استفاده شود.

از بین بردن موهای زائد با لیزر برای مردانی که از داشتن موهای زائد در پشت، قفسه سینه، شکم یا سایر نقاط ناراحت هستند، مناسب است و اجازه دهید یک باور غلط را برطرف کنیم:
بسیاری از مردان قفسه سینه خود را لیزر می کنند، نه به این دلیل که می خواهند کاملاً از شر موهای خود خلاص شوند، بلکه دوست دارند آنها را نازک تر و کم پشت تر کنند.

باور غلط: داشتن مقدار زیاد موی بدن، نشانه رعایت نکردن بهداشت نیست. اما برخی افراد برای کاهش تحریکات پوستی، آن ها را از بین می برند. برخی دیگر ممکن است این کار را برای کم پشت کردن و و جلوگیری از ایجاد حس خارشی که مو در ماه های تابستان ایجاد می کند، انجام دهند.

دستگاه های لیزر موهای زائد، کدام مناسب پوست شماست؟

چگونه لیزر موهای زائد می تواند به ورزشکاران کمک کند؟

برخی افراد در رشته بدنسازی مشغول به کار هستند و نمی خواهند مویی روی بدنشان باشد، زیرا این کار به بهتر نشان دادن عضلات بدن کمک می کند.

همچنین ورزش های دیگری مثل دوچرخه سواری و یا فوتبال وجود دارد که پا و پایین تنه مشخص است. بسیاری از موهای بدن در مدت زمان طولانی سوار شدن روی زین و برخورد با بدنه ی دوچرخه، عرق سوز شده و دچار تحریک پوستی می شوند. این کار همچنین استفاده از ساپورت ورزشی (جوراب شلواری)، فوم رولینگ و ماساژ را آسان تر و بدون درد می کند، زیرا موها گیر نمی کنند و یا دیگر کنده نمی شوند.

لیزر موهای زائد ورزشکاران علاوه بر موارد فوق، باعث صرفه جویی در وقت های نظافت آنها می شود. با لیزر مو، قبل از مسابقه یا رقابت ها دیگر نیازی به تراشیدن و آماده سازی بدن نیست و خطر آلوده شدن، بریدگی یا ایجاد خراش پوستی در رختکن یا استخر از بین می رود.

آیا لیزر موهای زائد بر قدرت باروری مردان تأثیر دارد؟

به طور کلی، لیزر موهای زائد بر قدرت باروری یا عملکرد نعوظ مردان تأثیر نمی گذارد. واقعیت این است که لیزر موهای زائد، به عمق پوست و اندام های داخلی نفوذ نمی کند. این در واقع برای هر قسمت از بدن که ممکن است در معرض لیزر قرار گیرد، صادق است.

دستگاه های لیزر موهای زائد، کدام مناسب پوست شماست؟

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید

۰۹۲۲۴۹۱۶۶۷۱

۰۲۱۲۲۲۵۴۷۲۲

دستگاه های لیزر موهای زائد، کدام مناسب پوست شماست؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت بهدادطب مراجعه کنید

behdadteb.com

پ

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.