۲۲۸۱۱۲
۱۸۲۶۳
۱۸۲۶۳

هزینه عمل چال گونه چقدر است؟

عمل چال گونه نوعی جراحی پلاستیک یا زیبایی است که برای ایجاد چال گونه انجام می‌شود. چال گونه همان فرورفتگی‌هایی است که بیشتر در هنگام لبخند زدن پیدا می‌شوند و در برخی از افراد به طور طبیعی وجود دارند. در این مقاله می‌توانید درباره هزینه عمل چال گونه بخوانید.

از آن جایی که چال گونه یکی از پارامترهای زیبایی محسوب می‌شود، ممکن است شما هم بخواهید چال گونه داشته باشید. جراحی چال گونه در سال‌های اخیر طرفداران بیشتری پیدا کرده است. قبل از بررسی هزینه عمل چال گونه، چند نکته درباره روند این نوع جراحی را با هم مرور می‌کنیم.

در این مقاله می‌خوانید:

 • چطور برای جراحی چال گونه آماده شویم؟
 • مراحل عمل چال گونه
 • هزینه عمل چال گونه چقدر است؟
 • مدت زمان ریکاوری
 • آیا عمل چال گونه عوارضی هم دارد؟
 • توصیه نهایی

هزینه عمل چال گونه چقدر است؟

بیشتر بخوانید: لاغرسازی صورت، معرفی روش‌های کاربردی

چطور برای جراحی چال گونه آماده شویم؟

بعضی از متخصصان پوست، در جراحی چال گونه نیز تخصص دارند، اما ممکن است بهتر باشد در عوض، به جراح پلاستیک یا زیبایی مراجعه کنید. انتخاب جراح معتبر و حرفه‌ای اهمیت خاصی دارد زیرا جراحی روی صورت شما انجام می‌شود. یعنی اولین قسمت بدن که در زیبایی هرکس نقش دارد!همچنین باید مطمئن شوید که هزینه عمل چال گونه را بیهوده پرداخت نکرده باشید.

با مراجعه به متخصص زیبایی می‌توانید با او درباره‌ی خطرات و مزایای این جراحی مشورت کنید و اصلاً ببینید آیا شرایط مناسب برای انجام جراحی پلاستیک را دارید یا خیر. محل ایجاد چال گونه را هم می‌توانید با مشورت با متخصص زیبایی تعیین کنید.

بیشتر بخوانید: برجسته کردن گونه با آرایش، خانم‌ها میدانید؟

مراحل عمل چال گونه

عمل چال گونه به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیاز به بستری در بیمارستان ندارد. یعنی به راحتی می‌توانید در مطب متخصص زیبایی، جراحی خود را انجام دهید. به علاوه ممکن است هیچ نیازی به بیهوشی عمومی هم نداشته باشید.

عمل چال گونه به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیاز به بستری در بیمارستان ندارد. یعنی به راحتی می‌توانید در مطب متخصص زیبایی، جراحی خود را انجام دهید.

روند جراحی به این صورت است که ابتدا متخصص زیبایی نوعی بی‌حس کننده‌ی موضعی مثل لیدوکائین را در ناحیه پوست‌تان قرار می‌دهد. سپس بی‌حسی موضعی باعث می‌شود بدون نیاز به بیهوشی، در هنگام جراحی احساس درد و ناراحتی نداشته باشید. (البته حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد تا بی‌حسی اثر بگذارد.)

بعد از گذشت ۱۰ دقیقه و اطمینان از بی‌حس شدن پوست، جراح با نوعی وسیله مخصوص سوراخ‌هایی را روی پوست شما ایجاد می‌کند تا به صورت دستی بتواند روی گونه، گودی ایجاد کند. جراح برای این کار ناچار است مقدار کمی عضله و چربی (حدود ۲ تا ۳ میلی‌متر) از زیر پوست شما بردارد.

سپس جراح زیبایی بعد از ایجاد گودی، یک طرف عضله گونه را به طرف دیگرش بخیه می‌زند و این کار را برای گونه‌ی دیگر نیز تکرار می‌کند. در پایان، گودی ایجاد شده به طور دائمی در جای خود باقی می‌ماند و به این صورت چال گونه به روش جراحی ایجاد می‌شود.

هزینه عمل چال گونه چقدر است؟

بیشتر بخوانید: گونه گذاری بدون جراحی، قابل توجه خانم‌ها

هزینه عمل چال گونه چقدر است؟

هزینه عمل چال گونه در کلینیک‌های زیبایی مختلف کمی متفاوت است و بیشتر به همان کلینیک جراحی پلاستیکی که به آن مراجعه می‌کنید بستگی دارد.

هزینه عمل چال گونه در کلینیک‌های زیبایی مختلف کمی متفاوت است و بیشتر به همان کلینیک جراحی پلاستیکی که به آن مراجعه می‌کنید بستگی دارد.

در ضمن هزینه عمل چال گونه تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد چون نوعی عمل زیبایی محسوب می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت که هزینه عمل چال گونه بین ۳ونیم تا ۶ میلیون تومان است که نسبت به سایر جراحی‌های زیبایی ارزان‌تر به نظر می‌رسد.

با این حال اگر تقبل این مقدار هزینه عمل چال گونه برایتان دشوار است، می‌توانید فقط یکی از گونه‌های خود را جراحی کنید. شاید این کار حتی طبیعی‌تر از عمل کردن جفت گونه‌ها به نظر برسد. زیرا بسیاری از افراد هستند که به طور طبیعی فقط یکی از گونه‌هایشان چال دارد.

هزینه عمل چال گونه چقدر است؟

بیشتر بخوانید: بهترین خدمات پوست و مو، به ویژه برای خانم‌ها

مدت زمان ریکاوری

حال که با روند و هزینه عمل چال گونه آشنا شدیم، می‌توانیم دوره ریکاوری آن را هم بررسی کنیم.

دوران ریکاوری بعد از عمل چال گونه به نسبت ساده است و خیلی نیاز به نگرانی ندارد. حالا چرا؟ چون اولاً گفتیم جراحی چال گونه نیاز به بستری در بیمارستان ندارد و در مطب خود جراح قابل انجام است. ثانیاً بلافاصله بعد از جراحی در مطب هم می‌توانید به خانه برگردید.

علائم بعد از عمل نیز فقط شامل تورم خفیف گونه‌ها است. اما اگر حساس هستید، می‌توانید برای کاهش تورم از کمپرس‌های سرد استفاده کنید. اما اگر تحمل کنید، خودش بعد از چند روز به طور خود به خودی برطرف می‌شود.

اکثر افراد می‌توانند ۲ روز پس از جراحی پلاستیک گونه به فعالیت‌های روزمره خود از قبیل کار و دانشگاه برگردند. اما احتمالاً تا چند هفته باید برای ارزیابی نتایج عمل به متخصص زیبایی خود مراجعه کنید.

هزینه عمل چال گونه چقدر است؟

آیا عمل چال گونه عوارضی هم دارد؟

عوارض ناشی از عمل گونه نسبتاً نادر است اما در صورت بروز، خطرات احتمالی باید جدی گرفته شود. برخی از عوارض احتمالی این عمل عبارتند از:

 • خونریزی در محل جراحی گونه
 • آسیب اعصاب صورت
 • قرمزی و تورم ناحیه گونه
 • عفونت همان ناحیه
 • جای زخم در محل جراحی

خونریزی بیش از حد در ناحیه جراحی شده خطرناک است و در صورت بروز باید سریعاً به پزشک مراجعه کنید. زیرا در صورت بی اعتنایی ممکن است دچار عفونت شوید. هر چه عفونت سریع‌تر درمان شود، بهتر است. چون احتمال سرایت آن به جریان خون و تشدید عفونت و ایجاد عوارض بعدی کمتر می‌شود.

ایجاد زخم در محل جراحی شده نیز عارضه جانبی نادری محسوب می‌شود. اما مطمئناً در صورت بروز باید جدی گرفته شود.

جدا از عوارض جانبی گفته شده، گاهی اوقات ممکن است نتیجه عمل خیلی به دلخواه شما نباشد و مورد پسندتان قرار نگیرد. در چنین شرایطی معکوس کردن نتایج جراحی کمی دشوار است. پس بهتر است قبل از تصمیم‌گیری قطعی، این موضوع و هم‌چنین موضوع هزینه عمل چال گونه را در نظر بگیرید تا از تصمیم نهایی خود پشیمان نشوید.

هزینه عمل چال گونه چقدر است؟

بیشتر بخوانید: بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران

توصیه نهایی

همان طور که دیدید، جراحی چال گونه مثل هر عمل زیبایی دیگری ممکن است با انواع خطرات کوتاه مدت یا طولانی مدت همراه باشد. اما به طور کلی می‌توان گفت که این خطرات نادر و کمیاب هستند و اکثر افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند، تجربه مثبتی دارند.

فقط لازم است قبل از انتخاب این جراحی، دائمی بودن نتایجش را بپذیرید. حتی اگر باب دل‌تان نباشد! سپس با در نظر گرفتن هزینه عمل چال گونه، به متخصص زیبایی معتبر مراجعه کنید تا نسبت به نتایج عمل اطمینان بیشتری داشته باشید.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: healthline

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.