۲۲۸۱۷۱
۸۲۳۳
۸۲۳۳

آنچه در مورد تزریق چربی به صورت باید دانست!

تزریق چربی به صورت که با اسم لیپوفیلینگ نیز شناخته می‌شود، یکی از رایج‌ترین روش‌های جوان‌سازی پوست است. در این مطلب شما را با آنچه در مورد تزریق چربی به صورت باید دانست، آشنا می‌کنیم.

تزریق چربی به صورت که با اسم لیپوفیلینگ نیز شناخته می‌شود، یکی از رایج‌ترین روش‌های جوان‌سازی پوست است. در این مطلب شما را با آنچه در مورد تزریق چربی به صورت باید دانست، آشنا می‌کنیم.
در تزریق چربی به صورت از چربی‌های بدن خود فرد استفاده می‌کنند. این چربی اضافه از طریق لیپوساکشن و از قسمت‌های شکم یا باسن گرفته و به صورت تزریق می‌شود. البته روش‌های دیگری نیز برای جوان‌سازی صورت وجود دارد. اما تزریق چربی به صورت یکی از پرطرفدارترین آن‌ها است.
بر اساس گزارش‌هایی که درباره این روش وجود دارد، دوران بهبود آن سریع است و شما خیلی زود صورتی جوان و بدون ورم خواهید داشت. فرایند تزریق چربی به صورت به صورت سرپایی نیست و نیازی به بستری ندارد.

در این مقاله می‌خوانید:

 • تفاوت تزریق ژل و چربی در چیست؟
 • مزایای تزریق چربی به صورت چیست؟
 • معایب تزریق چربی به صورت چیست؟
 • آیا تزریق چربی به صورت دائمی است؟
 • آیا در دوران بارداری می‌توانیم تزریق چربی به صورت انجام دهیم؟
 • عوارض جانبی تزریق چربی به پوست چیست؟
 • قیمت تزریق چربی به صورت چقدر است؟
 • توصیه نهایی در مورد تزریق چربی به صورت

بیشتر بخوانید: فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در ناحیه صورت بدانید

آنچه در مورد تزریق چربی به صورت باید دانست!

تفاوت تزریق ژل و چربی در چیست؟

تزریق ژل و چربی، هر دو برای بازیابی حجم از دست رفته پوست و پر کردن چین و چروک‌های صورت موثر هستند. اما معمولاً تزریق چربی را بیشتر تایید می‌کنند.

تزریق ژل یا چربی، دوراهی آشنایی است که اغلب افراد هنگام انتخاب فیلرهای پوستی با آن مواجه می‌شوند.

در این مورد باید گفت تزریق ژل و چربی، هر دو برای بازیابی حجم از دست رفته پوست و پر کردن چین و چروک‌های صورت موثر هستند. اما معمولاً تزریق چربی را بیشتر تایید می‌کنند. زیرا اغلب کسانی که تجربه تزریق چربی داشته‌اند، آن را روش راحتی می‌دانند.
به علاوه گزارش‌ها نشان می‌دهند دوران ریکاوری هم سریع است و تورم صورت به سرعت برطرف می‌شود. همه‌ی این‌ها در کنار طبیعی بودن و ماندگاری نتایج، تزریق چربی را به گزینه‌ی بهتری تبدیل می‌کند.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل یا چربی، جوان‌سازی پوست زنان

آنچه در مورد تزریق چربی به صورت باید دانست!

مزایای تزریق چربی به صورت چیست؟

 • همان‌طور که گفتیم در تزریق چربی به جای ژل مصنوعی از سلول‌های چربی زنده بدن استفاده می‌کنند که همین موضوع نتایج طبیعی و ماندگارتری را به ارمغان می‌آورد.
 • می‌شود با یک تیر دو نشان زد! علاوه بر جوان‌سازی پوست، مناطقی که از آن‌ها چربی برداشته می‌شود، کمی لاغرتر می‌شوند.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی برای چروک، نکات مهم زنانه

 • در تزریق چربی دیگر لازم نیست نگران آلرژی پوست به فیلر باشید! پس با خیال راحت می‌توانید تمام چین و چروک‌های صورت خود را پر کنید.
 • هم‌چنین، چربی منبع غنی سلول‌های بنیادی است که به جوان‌سازی هر چه بیشتر پوست کمک می‌کنند.

معایب تزریق چربی به صورت چیست؟

 • از آن‌ جایی که ممکن است مقداری از چربی تزریق شده دوباره توسط بدن جذب شود، برای دستیابی به نتایج طولانی‌مدت احتمالاً ناچارید بیشتر از یک بار تزریق انجام دهید. البته اگر جراح ماهری انتخاب کنید، احتمالش است که تا سال‌ها به تزریق مجدد احتیاجی پیدا نکنید.
 • تزریق چربی در ابتدا گران‌تر از تزریق ژل است. اما با گذشت زمان معمولاً به گزینه مقرون به صرفه‌تری تبدیل می‌شود. چرا که نتایج آن ماندگار است.

آنچه در مورد تزریق چربی به صورت باید دانست!

در آخر باید گفت تزریق چربی نتایج بلافاصله چشم‌گیری را به وجود می‌آورد. ممکن است تغییر چهره ابتدایی برایتان کمی ناخوشایند باشد که کاملاً طبیعی است. کمی زمان بدهید و صبر کنید تا چند هفته بگذرد، تورم صورت بخوابد و اثرات کامل تزریق، خودشان را نشان دهند. تا آن موقع احتمالاً شما هم به تغییر چهره خود عادت می‌کنید و از غیبت چین و چروک‌های پوست‌تان خوشحال می‌شوید!

آیا تزریق چربی به صورت دائمی است؟

تزریق چربی به صورت از پیری در آینده و چین و چروک‌هایی که بعداً قرار است به وجود بیایند، جلوگیری نمی‌کند. اما می‌تواند چین و چروک‌های حیّ و حاضر صورت را به حداقل برساند.

دائمی نه! اما ممکن است تا چندین سال دوام داشته باشد. با این حال به خاطر داشته باشید که تزریق چربی به صورت از پیری در آینده و چین و چروک‌هایی که بعداً قرار است به وجود بیایند، جلوگیری نمی‌کند. اما می‌تواند چین و چروک‌های حیّ و حاضر صورت را به حداقل برساند. و در نهایت باید انتظار این را داشته باشید که با گذشت زمان، نتایج تزریق مقداری کمرنگ شوند.

آیا در دوران بارداری می‌توانیم تزریق چربی به صورت انجام دهیم؟

نوع بی‌حسی که در تزریق چربی استفاده می‌شود، موضعی است. اما به هر حال ممکن است خطراتی را ایجاد کند. پس توصیه می‌کنیم در دوران بارداری سراغ این کار نروید.

بیشتر بخوانید: زیبایی در دوران بارداری، چه اقداماتی مجاز است؟

به طور کلی به مادران باردار توصیه می‌شود عمل‌‌های زیبایی را به دلیل غیرضروری بودن آن‌ها به تعویق بیندازند.

آنچه در مورد تزریق چربی به صورت باید دانست!

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس در بارداری، خطری برای جنین دارد؟

عوارض جانبی تزریق چربی به پوست چیست؟

معمولاً بعد از تزریق چربی این علائم را مشاهده می‌کنید:

 • کبودی و تورم قابل توجه
 • بی‌حسی موقت
 • زخم‌های کوچک که البته محو می‌شوند. اما امکان دارد به طور کامل از بین نروند.
 • جذب شدن مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن طی چند ماه اول

قیمت تزریق چربی به صورت چقدر است؟

تعیین قیمت دقیق تزریق چربی ممکن نیست. زیرا میزان چین و چروک‌های صورت افراد مختلف با هم فرق می‌کند. و هزینه تزریق نیز بنا بر همین چین و چروک‌ها و مقدار چربی تزریق شده محاسبه می‌شود. پس برای اطلاع از قیمت دقیق باید به یک جراح یا متخصص زیبایی مراجعه کنید.

تعیین قیمت دقیق تزریق چربی ممکن نیست. زیرا میزان چین و چروک‌های صورت افراد مختلف با هم فرق می‌کند. و هزینه تزریق نیز بنا بر همین چین و چروک‌ها و مقدار چربی تزریق شده محاسبه می‌شود. پس برای اطلاع از قیمت دقیق باید به یک جراح یا متخصص زیبایی مراجعه کنید.

با این حال، ما می‌توانیم عوامل دخیل در هزینه عمل را به شما معرفی کنیم:

شهر محل زندگی

تزریق چربی در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود. متاسفانه یا خوشبختانه کلینیک‌های زیبایی مختلف قیمت ثابتی ندارند و ممکن است مثلاً هزینه عمل در در کلینیک‌های زیبایی شهر تهران با شهرهای کوچکتر فرق داشته باشد. از طرفی بعضی از متخصصین جراحی که کارشان بسیار خوب است، امکان دارد تعرفه‌های گران‌تری را به شما ارائه دهند.

وسعت منطقه تزریقی و میزان مواد تزریق شده

همان‌طور که در بالاتر اشاره کردیم، قطعاً هر چقدر بیشتر بخواهید تزریق کنید؛ به همان نسبت باید هزینه‌اش را هم بپردازید. حتی نوع بیهوشی مورد استفاده یا روش عمل هم در تعیین هزینه کلی موثر است.

آنچه در مورد تزریق چربی به صورت باید دانست!

توصیه نهایی در مورد تزریق چربی به صورت

در نهایت مهم‌ترین پارامتر در مورد تزریق چربی به صورت، انتخاب جراح یا متخصص زیبایی مناسب است. گاهی اوقات افراد به دلیل قیمت پایین‌تر یا تبلیغات فریب‌دهنده به جراحانی مراجعه می‌کنند که مهارت کافی ندارند. بعد که عمل را انجام دادند، از نتایج شاکی می‌شوند و در بعضی از موارد دیگر حتی سمت فیلرهای پوستی نمی‌روند. در صورتی که فرق عمل کردن نزد جراح ماهر و جراح بی‌تجربه از زمین تا آسمان است.
و ممکن است حتی دیدگاه شما را نسبت به تزریق ژل یا چربی تغییر دهد. در نتیجه توصیه می‌کنیم اگر قصد عمل زیبایی دارید، حتماً به چند کلینیک زیبایی مختلف سر بزنید و از آشنایان خود نیز پرس‌وجو کنید. تا جراحی باتجربه و قابل اعتماد پیدا کنید.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.