۲۲۸۱۸۲
۶۱۶۴
۶۱۶۴
پ

بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی

تغذیه سالم مساوی است با داشتن جسم و روان سالم. با این وجود بسیاری از افراد سراغ رژیم‌های عجیب غریب و غیراستاندارد می‌روند و سلامتی خود را به خطر می‌اندازند. در این مقاله قصد داریم درباره بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی صحبت کنیم.

رژیم آب، رژیم کرفس، رژیم سالاد... لیست رژیم‌های غیراستاندارد تمامی ندارد و هر بار هم یکی از آن‌ها مد می‌شود. اما تا به حال فکر کردید هر کدام از این رژیم‌های غذایی به ظاهر تاثیرگذار، چقدر به بدن آسیب می‌رسانند؟ اینجا است که اهمیت مراجعه به بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی مشخص می‌شود.
یک مشاور تغذیه با شما درباره موضوعاتی مانند ارزش غذایی موادی که مصرف می‌کنید، مشکلات تغذیه‌ای شما، برنامه غذایی‌تان و رژیم‌درمانی، اطلاعاتی را به شما ارائه می‌دهد و بر اساس همین موضوعات یک برنامه غذایی برایتان تهیه می‌کند.

در این مقاله می‌خوانید:

 • متخصص تغذیه کیست؟
 • یک متخصص تغذیه چه کارهایی انجام می‌دهد؟
 • بهترین دکتر تغذیه در تهران
 • رژیم درمانی آنلاین
 • معایب رژیم‌های غذایی غیراستاندارد برای لاغر شدن
 • هزینه مشاور تغذیه

بیشتر بخوانید: چگونه به کودک خود غذا بدهیم؟

متخصص تغذیه کیست؟

متخصص تغذیه یعنی فردی متخصص در زمینه تغذیه که متناسب با وضعیت جسمانی شما، برنامه غذایی استاندارد و قابل اعتمادی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

متخصص تغذیه یعنی فردی متخصص در زمینه تغذیه که متناسب با وضعیت جسمانی شما، برنامه غذایی استاندارد و قابل اعتمادی را در اختیارتان قرار می‌دهد. تا با رعایت آن بتوانید هم به وزن دلخواهتان برسید و هم ‌مطمئن باشید که سلامتی خود را صرفاً به خاطر یک رژیم غذایی نادرست به خطر نمی‌اندازید.
گاهی اوقات به متخخص تغذیه، دکتر یا مشاور تغذیه نیز می‌گویند.

یک متخصص تغذیه چه کارهایی انجام می‌دهد؟

 • توضیحاتی جامع و کامل درباره تغذیه و رژیم درمانی به شما ارائه می‌دهد.
 • با مشخص کردن نیازهای مراجعه‌کننده، برنامه‌ای مطابق با آن تنظیم می‌کند.
 • درباره تاثیرات برنامه غذایی با بیمار صحبت می‌کند.
 • مشکلات تغذیه ای را شناسایی و آن‌ها را برطرف می‌کند.
 • با بیمار درباره مصرف موادی با ارزش غذایی بهتر صحبت می‌کند.

بهترین دکتر تغذیه در تهران

برای پیدا کردن بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی در تهران می‌توانید لیست زیر را مدنظر قرار دهید:

بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی

دکتر تغذیه و لاغری موضعی، سرکار خانم معصومه مرادی

دکتر معصومه مرادی مدرک دکترای تخصصی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کرده و فعالیت خود را به عنوان بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی از سال ۸۵ شروع کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: مشاوره تغذیه کودکان، پنج استراتژی کاربردی

بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی

پزشک و متخصص رژیم و تغذیه، جناب آقای محمدحسن ابوالحسنی

دکتر محمدحسن ابوالحسنی نیز تخصص خود را در زمینه رژیم و تغذیه از دانشگاه علوم پزشکی تهران گرفته‌اند و تاکنون بیشتر از 30 سال سابقه کاری دارند. تنها با تکیه بر این همه تجربه و سابقه کاری می‌توان گفت ایشان هم بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید: تغذیه قبل از بارداری قابل اصلاح است؟

بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی

متخصص تغذیه و رژیم درمانی، جناب آقای کوروش صمدپور

دکتر کوروش صمدپور برای خانم‌های باردار یا شیرده، کودکان چاق یا لاغر و حتی سالمندان و ورزشکاران نیز رژیم غذایی ارائه می‌دهند. و حتی می‌توانند با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لاغری به کاهش سایز بدن بیمار کمک کنند.

بیشتر بخوانید: رژیم دوران شیردهی، رژیم ضد ریفلاکس

بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی

متخصص تغذیه و رژیم درمانی، سرکار خانم مریم مظاهریون

دکتر مریم مظاهریون نیز فارغ ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. ایشان هم با داشتن بیش از 15 سال سابقه کاری و به چاپ رساندن 14 مقاله علمی معتبر، بدون تردید بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید: چاقی مانع بارداری می‌شود؟

بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی

رژیم درمانی آنلاین

بعضی از افراد ترجیح می‌دهند بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی خود را در اینترنت پیدا و به صورت آنلاین به او مراجعه کنند. هیچ ایرادی هم ندارد. با یک سرچ ساده در گوگل می‌توانید با متخصصین تغذیه بسیاری که خدمات آنلاین ارائه می‌دهند آشنا شوید.
اما توصیه می‌کنیم به هرکسی اعتماد نکنید و سوابق متخصصین آنلاین را نیز چک کنید تا به دردسر نیفتید. در ضمن پیشنهاد می‌کنیم از اطرافیان خود، کسانی که قبلاً رژیم آنلاین را تجربه کرده‌اند پیدا کنید و با آن‌ها درباره تجربه‌ و دکتری که از او مشاوره آنلاین گرفته‌اند صحبت کنید. بدین ترتیب، انتخاب مطمئن‌تری خواهید داشت.

مراحل دریافت رژیم درمانی آنلاین معمولاً به صورت زیر است:

 • ابتدا به وب‌سایت مشاور تغذیه مدنظر خود مراجعه می‌کنید.
 • سپس اطلاعات خود را از قبیل وزن، قد، سن، بیماری‌های خاص و غیره وارد سایت می‌کنید.
 • کمی صبر به خرج می‌دهید تا اطلاعات شما توسط دکتر تغذیه بررسی شود.
 • در آخر دکتر برنامه غذایی متناسب شما را تهیه کرده و معمولاً از طریق ایمیل برایتان ارسال می‌کند.

معایب رژیم‌های غذایی غیراستاندارد برای لاغر شدن

رژیم‌های غذایی غیراستاندارد همیشه باعث لاغر شدن شما نمی‌شوند. و حتی اگر با این رژیم‌ها لاغر شوید، هزینه‌ی گزافی در قبال لاغری خود پرداخت کرده‌اید. و این هزینه‌ی گزاف هم چیزی نیست جز سلامت شما!

رژیم‌های غذایی غیراستاندارد همیشه باعث لاغر شدن شما نمی‌شوند. و حتی اگر با این رژیم‌ها لاغر شوید، هزینه‌ی گزافی در قبال لاغری خود پرداخت کرده‌اید.
و این هزینه‌ی گزاف هم چیزی نیست جز سلامت شما!
اصلاً هدف از مراجعه به مشاوره تغذیه این است که بتوانیم با حفظ سلامت خود لاغر شویم؛ نه با دستورالعمل‌های خودسرانه و زیان‌بار که اغلب بسیار طاقت‌فرسا هم هستند.
اتفاقاً لاغر شدن با برنامه غذایی که مشاوره تغذیه به شما می‌دهد بسیار راحت‌تر و مفرح‌تر است. (این که بتوانید تقریباً همه غذاها رو بخورید و لاغر شوید بهتر است یا این که از صبح تا شب فقط کرفس و نان بخورید؟)

برای رژیم لاغری بهتر است صبر و حوصله به خرج دهید و فریب آگهی‌های تبلیغاتی چرب‌‌وچیل را نخورید.

احتمالاً مشکل اینجا است که عادت کرده‌ایم در همه‌ی کارها عجله کنیم و فقط دنبال نتیجه باشیم، که اتفاقاً در بعضی مواقع طرز فکر خوبی است اما متاسفانه یا خوشبختانه این روش در رژیم گرفتن جواب نمی‌دهد. بلکه برای رژیم لاغری بهتر است صبر و حوصله به خرج دهید و فریب آگهی‌های تبلیغاتی چرب‌‌وچیل را نخورید.
پس همین الآن، تمام رژیم‌های لاغری غیراستاندارد خود را دور بریزید و از طریق لیستی که در بالا معرفی کرده‌ایم، مشاوره تغذیه مورد علاقه خود را پیدا کنید و از او وقت ملاقات بگیرید.

هزینه مشاور تغذیه

ممکن است فکر کنید خب مسلماً مراجعه به بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی گران تمام می‌شود! اما نه! همیشه اینطور نیست. به عبارتی هزینه مشاور تغذیه علاوه بر ویزیت مشاوره، به نوع ارائه خدمات نیز بستگی دارد.

بسیاری از افراد برنامه غذایی را از دکتر دریافت ولی بعد از یکی دو هفته آن را نیمه کاره رها می‌کنند. در نتیجه مجبور می‌شوند دوباره به دکتر مراجعه کنند و بابت برنامه غذایی جدید هزینه گزاف بپردازند. پس برای کاهش هزینه‌ها هم که شده، به برنامه غذایی خود وفادار باشید و رژیم را رعایت کنید.

با این حال حتی اگر هزینه مشاور تغذیه برایتان گران هم باشد، باز هم ارزشش را دارد. می‌پرسید چرا؟ واضح است. چون هر غذایی که می‌خوریم به طور مستقیم بر سلامت ما تاثیر می‌گذارد. اینجا دیگر بحث چاقی یا لاغری یا استانداردهای زیبایی نیست.
بحث سر سلامت بدن است. بسیاری از بیماری‌ها حتی سردردها و دل‌دردهای گاه و بی‌گاهی که تجربه می‌کنیم، ممکن است منشاء غذایی داشته باشند. یا خیلی از بیماری‌ها صرفاً با تغییر رژیم غذایی به طور کامل درمان شوند یا حداقل تا حد زیادی بهبود یابند.

پس مراجعه به بهترین مشاور تغذیه برای رژیم درمانی و پرداخت هزینه آن، گامی است در جهت داشتن جسم و روانی سالم. به هر حال هزینه مشاور تغذیه بیشتر به مراجعین مربوط می‌شود تا دکتر تغذیه!
چون بسیاری از افراد برنامه غذایی را از دکتر دریافت ولی بعد از یکی دو هفته آن را نیمه کاره رها می‌کنند. در نتیجه مجبور می‌شوند دوباره به دکتر مراجعه کنند و بابت برنامه غذایی جدید هزینه گزاف بپردازند. پس برای کاهش هزینه‌ها هم که شده، به برنامه غذایی خود وفادار باشید و رژیم را رعایت کنید.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

پ
منبع: pezeshka

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند