۲۲۸۷۰۶
۴۷۶۳
۴۷۶۳

تاتو کار خوب در تهران، تاتو کردن درد دارد؟

امروزه، تاتو کردن بسیار رایج شده است. تاتو‌ها انواع مختلفی دارند و تقریباً با همه‌ی سلیقه‌ها نیز جور در می‌آیند. در ادامه، چند تاتو کار خوب در تهران را به شما معرفی می‌کنیم.

تاتو کردن دیگر مثل گذشته تابو نیست و امروزه افراد زیادی را می‌بینیم که مشتاقانه می‌خواهند نواحی مختلف بدن‌شان را تاتو کنند. اگر شما هم به فکر تاتو کردن هستید، بهتر است این مقاله را تا آخر بخوانید تا با ابعاد مختلف تاتو کردن بیشتر آشنا شوید و چند تاتو کار خوب در تهران را نیز بشناسید.

در این مقاله می‌خوانید:

 • معرفی چند تاتو کار خوب در تهران
 • آیا تاتو کردن خطرناک است؟
 • قبل از تاتو کردن چکار باید بکنیم؟
 • آیا تاتو کردن درد دارد؟
 • آیا از بین بردن تاتو درد دارد؟

تاتو کار خوب در تهران، تاتو کردن درد دارد؟

معرفی چند تاتو کار خوب در تهران

در ادامه شما را با چند تاتو کار خوب در تهران آشنا می‌کنیم:

دکتر وحید ظفرمند صدیق

متخصص پوست و مو و زیبایی، ارائه‌ی خدماتی شامل جوان‌سازی، رفع اسکار آکنه و جای سوختگی، ضایعات پوستی و تاتو، تاتو کار خوب در تهران.

دکتر فریبا بسیج

متخصص پوست و مو و زیبایی، ارائه‌ی خدماتی شامل درمان ریزش مو، لیزر موهای زائد، مزوتراپی و پاک کردن تاتو، تاتو کار خوب در تهران.

دکتر خسرو تقی زاده

متخصص پوست و مو و زیبایی، ارائه‌ی خدماتی شامل کاشت موی طبیعی، رفع موهای زائد و تاتو با لیزر، تاتو کار خوب در تهران.

دکتر سامیه موحد

متخصص پوست و مو و زیبایی، ارائه‌ی خدماتی شامل لیزر کک و مک، از بین بردن اسکار آکنه و از بین بردن تاتوی ابرو، تاتو کار خوب در تهران.

تاتو کار خوب در تهران، تاتو کردن درد دارد؟

آیا تاتو کردن خطرناک است؟

تاتو کردن رایج و محبوب است، اما خطرات بالقوه‌ای نیز دارد که لازم است قبل از تصمیم‌گیری آن‌ها را بشناسید:

 • واکنش آلرژیک به رنگ‌های خالکوبی ، به‌ویژه رنگ‌های سبز، آبی، زرد و قرمز ممکن است باعث شود در محل خالکوبی‌ شده، احساس خارش کنید.
 • عفونت و سایر مشکلات پوستی نیز از عوارض دیگر خالکوبی هستند.
 • اگر تجهیزات خالکوبی به‌خوبی استریل نشده باشند، ممکن است بیماری‌هایی مثل هپاتیت از طریق خون آلوده به شما منتقل شوند.

قبل از تاتو کردن چکار باید بکنیم؟

یک تاتو کار خوب باید مجوز خالکوبی داشته باشد و تمام پروتکل‌های بهداشتی را هم موبه‌مو رعایت کند.

مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید، پیدا کردن یک تاتو کار خوب است. وقتی می‌گوییم یک تاتو کار خوب، فقط منظورمان این نیست که او بتواند طرح‌های مدنظر شما را به‌خوبی بکشد؛ بلکه تاتو کارهای مختلف پروتکل‌های متفاوتی دارند و کسی واقعاً کارش خوب است که اول از همه، مجوز خالکوبی داشته باشد و تمام پروتکل‌های بهداشتی را هم موبه‌مو رعایت کند.
بعضی از تاتو کارها برای کاهش درد ممکن است از نوعی ب ی‌حس کننده‌ی موضعی به نام لیدوکائین استفاده کنند. متاسفانه بعضی از افراد به این ماده آلرژی دارند.
در نتیجه توضیه می‌کنیم اگر می‌خواهید ببینید آلرژی دارید یا نه، 24 ساعت قبل از مراجعه به تاتو کار خود، مقدار کمی لیدوکائین را روی ناحیه‌ی کوچکی از پوست بمالید و صبر کنید. اگر هیچ واکنشی انجام نشد، یعنی آلرژی ندارید و می‌توانید با خیال راحت از این بی‌حس کننده‌ی موضعی استفاده کنید.

تاتو کار خوب در تهران، تاتو کردن درد دارد؟

آیا تاتو کردن درد دارد؟

تاتو کار، جوهر خالکوبی را با میکرونیدل به پوست شما تزریق می‌کند و همین باعث می‌شود که سوزش خفیف تا شدیدی را تجربه کنید.

تاتو کار، جوهر خالکوبی را با میکرونیدل به پوست شما تزریق می‌کند و همین باعث می‌شود که سوزش خفیف تا شدیدی را تجربه کنید.
تاتو کار ابتدا یک طرح کلی را روی پوست رسم می‌کند. سپس برخی مناطق را رنگ می‌زند یا سایه می‌اندازد. بعضی از افراد می‌گویند خطوط کلی بیشتر از سایه زدن درد دارد. به هر حال، درد خالکوبی در افراد مختلف متفاوت است.
در ضمن تاتوهای آرایشی مثل تاتوی ابرو، اطراف چشم و خط لب هم با همین میکرونیدل‌ها انجام می‌شوند. در نتیجه، آن‌ها نیز ممکن است مثل تاتوی بقیه‌ی نواحی بدن درد داشته باشند.
به طور کلی، عواملی که بر میزان دردناک بودن خالکوبی تاثیر می‌گذارند، عبارتند از:

 • محل تاتو
 • اندازه، شکل و ترکیب طرح تاتو
 • آستانه‌ی درد
 • و حتی جنسیت شما!

شواهد زیادی نشان می‌دهند که تاتو کردن برای زنان بیشتر از مردان دردناک است. دانشمندان هنوز به توضیح بیولوژیکی این تفاوت پی نبرده‌اند.
اگر از درد خالکوبی می‌ترسید، اما در عین حال دوست دارید حتماً آن را انجام دهید، بهتر است اول قسمت خارجی و بالای ران، باسن، شانه یا پشت خود را تاتو کنید. چرا که این نواحی، عضله و چربی بیشتری دارند که می‌تواند به کمتر شدن درد خالکوبی کمک کند.

تاتو کار خوب در تهران، تاتو کردن درد دارد؟

آیا از بین بردن تاتو درد دارد؟

متخصصان پوست بیشتر از لیزر درمانی برای پاک کردن تاتو استفاده می‌کنند. لیزرها با امواج نوری خود، به ذرات جوهر در پوست حرارت می‌دهند و آن‌ها را تجزیه می‌کنند.

اگر از کرده‌ی خود پشیمان شدید، چه؟ بعضی از افراد معتقدند از بین بردن تاتو از خود تاتو کردن دردناک‌تر است. البته این گزاره بیشتر براساس تجربه‌ی شخصی افراد است، نه شواهد علمی.
از آن جایی که تاتوها دائمی هستند، متخصصان پوست بیشتر از لیزر درمانی برای پاک کردن تاتو استفاده می‌کنند. لیزرها با امواج نوری خود، به ذرات جوهر در پوست حرارت می‌دهند و آن‌ها را تجزیه می‌کنند. وقتی ذرات جوهر به اندازه‌ی کافی کوچک شدند، ادامه‌ی کار را سیستم ایمنی بدن انجام داده و آن‌ها را کاملاً پاک می‌کند.
البته برای پاک کردن تاتو فقط یک جلسه کافی نیست. در ضمن، حذف کردن برخی از رنگ‌ها هم دشوارتر است. در نتیجه معمولاً به بیشتر از یک جلسه نیاز دارید.
برخی از افراد درد لیزر درمانی را این‌گونه توصیف می‌کنند:« مثل کوبیدن یک نوار لاستیکی سنگین روی پوست، آن هم به طور مکرر! » با این حال، داروهای بی‌حسی موضعی می‌توانند درد لیزر درمانی را تا حد زیادی کاهش دهند.
علاوه بر لیزر، تکنیک‌های دیگری نیز برای پاک کردن تاتو استفاده می‌شوند، اما آن‌ها نیز بدون درد نیستند. دو نمونه از این تکنیک‌های جراحی عبارتند از: درم ابریژن و لایه برداری شیمیایی .

تاتو کار خوب در تهران، تاتو کردن درد دارد؟

جمع‌بندی

تاتو کار، جوهر مخصوص تاتو را با میکرونیدل به لایه‌ای از پوست شما تزریق کرده و طرحی که قبلاً روی آن با هم توافق کرده‌اید را رسم می‌کند. هم‌چنین یک تاتو کار خوب در تهران باید از وسایل یک‌بار مصرف و ضدعفونی شده استفاده کند؛ تا سلامت مراجعین خود را به خطر نیندازد.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: بهترین دکتر جراح بینی در تهران

پیشنهاد ویژه نی نی بان: لابیاپلاستی چیست و چه مراقبت‌هایی دارد؟

پیشنهاد ویژه نی نی بان: بهترین سونوگرافی تهران

پیشنهاد ویژه نی نی بان: درمان ناباروری در مردان، وقتی هیچ اسپرمی ندارند!

برای مراجعه به متخصصان پوست‌، مو و زیبایی می‌توانید به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.