۲۲۸۸۷۷
۴۵۱۰
۴۵۱۰
پ

مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

هر کودکی با استعداد ذاتی به دنیا می آید که برای پرورش و رشد آن به مرور زمان نیاز دارد. والدین و معلمان پیش دبستانی می توانند در بهره برداری از استعدادهای خفته کودکان در سنین پایین کمک کنند. مرکز استعدادیابی کودکان در تهران هم، مکانی مناسب برای کشف استعدادهای بچه ها است.

مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

هر کودکی با استعداد ذاتی به دنیا می‌آید که برای پرورش و رشد آن به مرور زمان نیاز دارد. والدین و معلمان پیش دبستانی می‌توانند در بهره برداری از استعداد‌های خفته کودکان در سنین پایین کمک کنند. مرکز استعدادیابی کودکان در تهران هم، مکانی مناسب برای کشف استعدادهای بچه ها است.
همانطور که کودکان رشد می‌کنند و پتانسیل‌های درونی خود را درک می‌کنند، اعتماد به نفس آن‌ها را افزایش می‌دهد و به آن‌ها در رشد و تکامل شناختی مناسب کمک می‌کند.

در واقع، برای والدین لذت‌بخش است که می‌بینند بچه‌های کوچکشان شکوفا می‌شوند و مهارت‌ها و علایق خود را تقویت می‌کنند.

در واقع، برای والدین لذت بخش است که می‌بینند بچه‌های کوچکشان شکوفا می‌شوند و مهارت‌ها و علایق خود را تقویت می‌کنند. اما همیشه برای کودکان آسان نیست که بدانند استعداد‌های واقعی آن‌ها در کجا نهفته است، به خصوص زمانی که این روز‌ها گزینه‌ها بسیار زیاد و متنوع هستند.
در زیر ۵ روش وجود دارد که چگونه به عنوان والدین و سرپرستان می‌توانید استعداد‌های طبیعی خود را شناسایی کرده و به آن‌ها کمک کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

 • با کودک خود بازی کنید.
 • تلاش‌های فرزندتان را تشویق کنید.
 • برای کشف استعداد کودکتان آن را تحسین کنید.
 • برای کشف استعداد کودک خود به اوزمان بدهید.
 • کاری که خانواده‌ها موظف به انجام آن هستند.
 • به کودک خود کمک کنید بفهمند چه چیزی را دوست دارد.
 • مراقب کودک خود باشید تا لحظات اشتعال را شناسایی کنید.
 • برای کشف استعداد کودک خود دستاورد‌های او را اطلاع رسانی کنید.
 • فرزندتان را به مکان‌هایی ببرید که از کاری که او دوست دارد حمایت کند.
 • در دوره‌ای شرکت کنید که به والدین آموزش می‌دهد تا استعداد‌های فرزندان خود را شکوفا کنند.

مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

برای پرورش امکانات درونی فرزندتان، باید از او پیروی کنید. کلاه راهنما بپوشید و بی سر و صدا ویژگی‌های خاصی را که فرزندتان به آن تمایل دارد مشاهده کنید.

 • چه چیزی کودک شما را هیجان زده می‌کند؟
  این فرزند شماست که در نهایت تصمیم می‌گیرد که آیا می‌خواهد در درازمدت برخی فعالیت‌ها را ادامه دهد، یا نه.
 • کودک شما به چه نوع فعالیت‌هایی علاقه‌مند است؟
 • کودک شما دوست دارد در ساعات آزاد خود چه کار کند؟

بر اساس مشاهدات خود، می‌توانید فعالیت‌های مختلف را به فرزند خود پیشنهاد دهید. اما به خاطر داشته باشید، این فرزند شماست که در نهایت تصمیم می‌گیرد که آیا می‌خواهد در درازمدت آن‌ها را ادامه دهد یا خیر. با این حال، هنگامی که از روش‌های هدایت شده توسط کودک پیروی می‌کنید، برای والدین و کودکان به طور یکسان حفظ تداوم در رشد مهارت آسان‌تر می‌شود.

مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

برای کشف استعداد کودک خود به او زمان بدهید

اگرچه، مهم است که از نشانه‌های کودک برای شناسایی و شکوفا کردن استعداد کودک پیروی کنید، اما بدانید که کودکان نیز ممکن است بی نظم باشند. علیرغم استعدادشان، ممکن است نظرشان تغییر کند و بعد از کسب یک امتیاز از آموزش خودداری کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه استعداد کودکان را کشف کنیم؟

برخی از کودکان با استعداد ممکن است تحت تأثیر بهترین دوستان خود قرار بگیرند و بخواهند خود را برای فعالیت‌هایی ثبت نام کنند که ممکن است فنجان چای آن‌ها نباشد. چنین مواردی نیاز به رسیدگی دقیق والدین دارد.

استعداد‌های طبیعی کودک خود را مشاهده کنید و آن‌ها را به رسمیت بشناسید.

اگر فکر می‌کنید فرزندتان مهارت‌های لازم برای پیشرفت در یک فعالیت خاص را دارد، اما از ادامه آن امتناع می‌کند، باید راه‌هایی ابداع کنید تا اطمینان حاصل کنید که فرزندتان به همان فعالیت علاقه دارد. در صورت نیاز یک استراحت موقت به فرزند خود بدهید تا مجدد برگردید.

برای کشف استعداد کودک‌تان او را تحسین کنید

استعداد‌های طبیعی کودک خود را مشاهده کنید و آن‌ها را به رسمیت بشناسید. همچنین، بر این اساس، او را به سمت تقویت آن مهارت‌های خاص راهنمایی کنید. این باعث افزایش عزت نفس فرزند شما می‌شود و به او انگیزه می‌دهد تا تمام پتانسیل‌های خود را بشناسد. وقتی متوجه سختی‌های تلاش او شدید، او را به خاطر این تلاش‌های صادقانه تحسین کنید.

مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

برای کشف استعداد کودک خود دستاورد‌های او را ببینید

هنگام پرورش سرگرمی یا استعداد کودک ، مهم است که او موضوع مورد نظر را عمیقاً درک کند.
به عنوان مثال، اگر فرزند شما به موسیقی علاقه است، در مورد انواع موسیقی با او صحبت کنید، بزرگ‌ترین نوازندگان و دستاورد‌های آن‌ها را معرفی کنید.
همچنین راه‌های غیرمستقیم زیادی برای ارائه اطلاعات در مورد فعالیت خاص وجود دارد تا علاقه و کنجکاوی آن‌ها حفظ شود.

به کودک خود کمک کنید بفهمد چه چیزی را دوست دارد

مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

یک کودک ممکن است استعداد‌های متعددی داشته باشد، کودک دیگری ممکن است برای کشف استعداد‌های طبیعی خود زمان لازم داشته باشد. نیازی به نگرانی در این مورد نیست، زیرا هر کودک منحصر به فرد است. اینکه چگونه بزرگسالان می‌توانند به کودکان کمک کنند، تا استعداد‌های خود را شناسایی و تقویت کنند، این است که در‌ها را به روی آن‌ها برای کشف فرصت‌های مختلف باز کنند.

بیشتر بخوانید: استعدادیابی ورزشی در کودکان، توسط بزاق دهان

والدین باید تلاش کنند تا اطمینان حاصل کنند که فرزندان ذاتا با استعداد و با استعداد آن‌ها از تجربیات مختلف، چه هنر و چه ورزش یا آشپزی و ... لذت ببرند. این به کودکان کمک می‌کند تا کار‌هایی را که از انجام آن‌ها بیشتر لذت می‌برند دنبال کنند.

یک کودک ممکن است استعداد‌های متعددی داشته باشد، کودک دیگری ممکن است برای کشف استعداد‌های طبیعی خود زمان لازم داشته باشد.

هنگامی که فرزند شما شروع به رفتن به پیش دبستانی کرد و در محیط جدید مستقر شد، ممکن است رفتار کودک خود را از نزدیک مشاهده کنید و علایق و استعداد‌هایی را که او به تدریج در حال رشد است درک کنید. اوایل دوران کودکی قطعاً مرحله خوبی برای درک و هدایت کودک به سمت استعداد‌های طبیعی خود است، تا بتواند در انتخاب فعالیت خود آموزش ببیند و از انجام آن نیز لذت ببرد، قبل از اینکه فشار تحصیلی وارد شود.

کارها‌یی که خانواده‌ها موظف به انجام آن هستند

هر پدر و مادری صرف نظر از سطح تحصیلات و وضعیت مالی خود می‌تواند به فرزند خود کمک کند تا استعداد‌های خود را کشف کند و روی آن کار کند.

هر پدر و مادری صرف نظر از سطح تحصیلات و وضعیت مالی خود می‌تواند به فرزند خود کمک کند تا استعداد‌های خود را کشف کند.

برخی از راه‌هایی که خانواده‌ها می‌توانند به این هدف دست یابند عبارتند از:

مراقب کودک خود باشید تا لحظات مهم را شناسایی کنید

وقتی هویت کودک با یک هدف خاص همسو می‌شود، آن کودک محرک‌ها و انگیزه‌هایی را برای انجام کار‌ها تجربه می‌کند. این یک زمان ضروری برای والدین است تا متوجه شوند فرزندانشان در چه چیز‌هایی خوب هستند و آن‌ها را در معرض تمرین بیشتری قرار دهند تا روی آنچه دوست دارند کار کنند.

تلاش‌های فرزندتان را تشویق کنید نه توانایی‌های طبیعی او را.

بیشتر بخوانید: سن استعدادیابی کودکان، شناسایی این کودکان

با کودک خود بازی کنید ، شرکت در بازی با کودک به والدین کمک می‌کند تا بفهمند از انجام چه کاری لذت می‌برند و در چه کاری مهارت دارند. با این درک، والدین باید فرصت‌های کافی را در اختیار کودکان قرار دهند تا آنچه را که دوست دارند و در انجام آن خوب انجام دهند، تمرین کنند.

مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

تلاش‌های فرزندتان را تشویق کنید نه توانایی‌های طبیعی او، تمجید از توانایی‌های طبیعی کودکان باعث می‌شود که آن‌ها آرام شوند و از ریسک کردن اجتناب کنند. با این حال، هنگامی که تلاش آن‌ها را تحسین می‌کنیم، آن‌ها با ریسک بیشتر واکنش نشان می‌دهند که منجر به یادگیری و تمرین بیشتر می‌شود. علاوه بر این، آن‌ها از اشتباه کردن قدردانی می‌کنند و آن‌ها را فرصت‌های یادگیری می‌دانند.

تمجید از توانایی‌های طبیعی کودکان باعث می‌شود که آن‌ها آرام شوند و از ریسک کردن اجتناب کنند.

فرزندتان را به مکان‌هایی ببرید که از کاری که او دوست دارد حمایت کند، پس از درک علایق کودک ، والدین باید به دنبال مکان‌هایی در جامعه بگردند که در آن این علایق و همچنین فعالیت‌های غنی‌سازی حمایت می‌شوند.

در دوره‌ای شرکت کنید که به والدین آموزش می‌دهد تا استعداد‌های فرزندان خود را شکوفا کنند، چنین دوره‌ای ضروری است تا والدین بتوانند به راحتی استعداد‌ها و توانایی‌های فرزندان خود را شناسایی کنند.

معرفی چند مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

موسسه فرزندان برتر
خیابان یوسف آباد (اسد آبادی)، کوچه پانزدهم، پلاک ۴۷

تلفن:۰۲۱۸۸۷۰۳۴۲۰

مرکز مشاوره روانشناسی ذهن آرا
خیابان، شریعتی، بالاتر از دوراهی قلهک، بن بست صنایع، پلاک ۳، مرکز مشاوره روانشناسی ذهن آرا

۰۲۱۲۶۴۲۱۸۳۱

پ

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند