۲۲۹۳۶۲
۲۷۹۱
۲۷۹۱
پ

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟

بوتاکس که از سم بوتولینوم تشکیل شده است، به کمرنگ و برطرف شدن خطوط پیشانی کمک فراوانی می‌کند. اما ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟ در این مطلب به شما خواهیم گفت.

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟

بوتاکس یکی از مؤثرترین تزریقات زیبایی برای برطرف کردن خطوط افقی پیشانی است. در واقع یک تعدیل کننده عصبی است که از پروتئین خاصی به نام سم بوتولینوم تشکیل شده است. هنگامی که این پروتئین به پیشانی تزریق می‌شود، ارتباط بین پایانه‌های عصبی شما و عضلات کنترل کننده خطوط پیشانی مسدود می‌شود. به این ترتیب، تزریق بوتاکس در پیشانی به طور موقت ماهیچه‌های مسئول خطوط پیشانی شما را فلج می‌کند که منجر به صاف شدن خطوط آن ناحیه می‌شود. اگر قصد انجام بوتاکس روی پیشانی خود را دارید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید، شما را بیشتر با این نوع بوتاکس آشنا می‌کنیم و به شما خواهیم گفت که ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است.

در این مطلب می‌خوانید:

 • چه چیزی باعث ایجاد چین و چروک می‌شود؟
 • بوتاکس چگونه به کاهش چین و چروک عمل می‌کند؟
 • عوامل مؤثر بر ماندگاری بوتاکس پیشانی
 • نکاتی برای افزایش ماندگاری بوتاکس پیشانی

بیشتر بخوانید: هزینه بوتاکس صورت سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

چه چیزی باعث ایجاد چین و چروک می‌شود؟

وقتی چین و چروک‌ها در سطح پوست ظاهر می‌شوند، ممکن است تصور کنید که تنها به دلیل گذر عمر ایجاد شده‌اند اما عوامل مختلفی در ایجاد و بروز این چین و چروک‌ها مؤثر هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

تولید کلاژن

پروتئین کلاژن را می‌توان به عنوان چسبی توصیف کرد که سلول‌ها و لایه‌های پوست ما را در کنار هم نگه می‌دارد.

پروتئین کلاژن را می‌توان به عنوان چسبی توصیف کرد که سلول‌ها و لایه‌های پوست ما را در کنار هم نگه می‌دارد و باعث می‌شود که سطح پوست ما سفت، صاف و روشن به نظر برسد. وقتی ما جوان هستیم، این کلاژن‌ها تعداد بالاتری دارند و قوی‌تر عمل می‌کنند.
کلاژن با الاستین و اسید هیالورونیک کار می‌کند که پوست ما را انعطاف پذیر نگه می‌دارد و موجب می‌شود که پس از جابه‌جایی و کشیده شدن، به جای خود بازگردد. اسید هیالورونیک رطوبت را به پوست جذب می‌کند و پوست را نرم و لطیف نگه می‌دارد. با افزایش سن، تولید هر سه کاهش می‌یابند.

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟

حرکت عضلات

برخی از خطوط و چین و چروک‌ها در اثر حرکت‌های تکراری عضلات ایجاد می‌شوند و به عنوان چین و چروک‌های پویا شناخته می‌شوند زیرا فقط نتیجه از دست دادن کلاژن و جاذبه نیستند و به مرور زمان خطوطی را در پیشانی، گوشه چشم، کنار بینی، گردن و اطراف دهان ایجاد می‌کنند. ما در طول روز از مجموعه‌ای از عضلات استفاده می‌کنیم، مانند:

 • اخم کردن
 • بالا بردن ابرو
 • چشمک زدن
 • خندیدن

بیشتر بخوانید: بهترین مارک بوتاکس صورت کدام است؟

بوتاکس چگونه به کاهش چین و چروک عمل می‌کند؟

هنگامی که تزریقات بوتاکس روی عضلات شما انجام می‌شود، عضله شل می‌شود و سم بوتولینوم موجود در بوتاکس، موجب انسداد ارتباط بین پایانه‌های عصبی و عضلات کنترل کننده خطوط در بدن شما می‌شود. بنابراین قادر به فلج کردن این عضلات و در نتیجه، از بین بردن و کاهش چین و چروک‌ها و خطوط خواهد بود. با این حال، مهم است بدانید که ب وتاکس برای همیشه دوام نمی‌آورد.

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟

بدن شما به تولید انتقال دهنده‌های عصبی جدید ادامه می‌دهد، بنابراین اثرات مسدود کننده تزریق بوتاکس در نهایت از بین خواهد رفت. به طور کلی، تزریق بوتاکس در پیشانی تقریبا ۴ ماه طول می‌کشد. با این حال، طول عمر درمان به دوز بوتاکس، تحمل شما نسبت به تزریق، میزان فعالیت و سایر عوامل بستگی دارد که به صورت جزئی‌تر در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: موارد استفاده از بوتاکس، چیست؟

ماندگاری بوتاکس در پیشانی چقدر است؟

نتایج حاصل از تزریق بوتاکس در پیشانی را در حدود ۲-۱ روز مشاهده خواهید کرد زیرا ماهیچه‌های شما به آرامی شل می‌شوند و پوست شروع به صاف شدن می‌کند. درنهایت، نتایج کامل در ۱۰-۷ روز به دست می‌آید. نتایج طولانی مدت نیز برای حدود ۴-۳ ماه قابل مشاهده خواهد بود.
پیش از انجام بوتاکس، باید با پزشک خود برای تعیین یک برنامه منظم مشورت کنید تا قادر به مشاهده نتایج مثبت از جلسات بوتاکس خود باشید. هرچه مدت بیشتری این عضلات را شل نگه دارید، خطوط نرم‌تر شده و در نهایت از بین خواهند رفت.

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟

عوامل مؤثر بر ماندگاری بوتاکس پیشانی

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد، عوامل مختلفی بر ماندگاری و دوام بوتاکس پیشانی تأثیرگذارند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

متابولیسم بدن

افراد میزان متابولیسم متفاوتی دارند. به همین دلیل، بسته به سطح متابولیسم بدن هر فرد ، میزان دوام و ماندگاری بوتاکس متفاوت خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل و بوتاکس، بهترین زمان کی است؟

خطوط پیشانی

طول عمر بوتاکس به اندازه و عمق خطوط پیشانی شما نیز بستگی دارد. خطوط خفیف پیشانی ممکن است برای مدت طولانی‌تری از بین بروند اما خطوط عمیق‌تر ممکن است زودتر نمایان شوند.

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟

میزان فعالیت

تمرینات ورزشی بیش از حد ممکن است منجر به افزایش انقباضات عضلانی شود که باعث می‌شود بوتاکس سریع‌‌تر از بین برود.

بیشتر بخوانید: بوتاکس واژن چیست؟ فواید و مضرات آن

مقدار مصرف

طول عمر بوتاکس به مقدار مصرف بوتاکس نیز بستگی دارد. دوز کمتر ممکن است برای خطوط ظریف و کمتر مناسب باشد اما اثرات آن نیز ممکن است زودتر از بین بروند. در همین حال، دوز بالاتر ماندگاری بیشتری دارد اما خطر فلج بیش از حد عضلات را نیز به دنبال دارد.

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟

حالت‌های صورت

هرچه بیشتر از حالات صورت خود استفاده کنید، خطوط پیشانی تقویت شده و عمیق‌تر می‌شوند. به این ترتیب، به همین دلیل، مهم است که تلاش کنید حالات صورت خود را تا حد ممکن کاهش دهید.

استرس

در صورت وجود استرس یا بیماری، نتایج بوتاکس سریع‌تر از بین می‌روند.

بیشتر بخوانید: ماندگاری بوتاکس ابرو چه مدت است؟

تعداد دفعات تزریق

تعداد دفعات تزریق بوتاکس شما نیز طول عمر درمان را تعیین می‌کند. بیمارانی که تزریق‌های خود را هر ۲ تا ۳ ماه (قبل از از بین رفتن نتایج قبلی) دریافت می‌کنند، حدود یک سال می‌توانند از نتایج بهره‌مند باشند.

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟

نکاتی برای افزایش ماندگاری بوتاکس پیشانی

 • برای دریافت بوتاکس، به مراکز معتبر مراجعه کنید
 • در ۲۴ ساعت اول پس از دریافت تزریق، از تمرینات شدید ورزشی خودداری کنید
 • در معرض نور مستقیم و شدید خورشید قرار نگیرید
 • هر زمان که بیرون می‌‌روید، از کرم ضد آفتاب به میزان بالا استفاده کنید
 • پوست خود را مرطوب کنید و هیدراته بمانید
 • از استرس دوری کنید یا آن را مدیریت کنید
 • از مکمل‌های روی برای کاهش بروز خطوط استفاده کنید
 • سیگار نکشید
 • برای دریافت نتایج بهتر، درمان‌های خود را در فواصل زمانی منظم و مناسب انجام دهید
پ

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند