۲۳۰۶۰۵
۲۱۰۵
۲۱۰۵

دیجیتال بلیدینگ لب در مقایسه با میکروبلیدینگ

دیجیتال بلیدینگ انقلاب جدیدی در حوزه میکاپ و آرایش دایم است. دیجیتال بلیدینگ که روشی بسیار پیشرفته‌تر از میکروبلیدینگ است که جدیدترین تکنیک برای ایجاد طبیعی‌ترین ظاهر در حوزه آرایش محسوب می‌شود.

دیجیتال بلیدینگ لب در مقایسه با میکروبلیدینگ

دیجیتال بلیدینگ (Digital blading) انقلاب جدیدی در حوزه میکاپ و آرایش دایم است. دیجیتال بلیدینگ که روشی بسیار پیشرفته‌تر از میکروبلیدینگ است که جدیدترین تکنیک برای ایجاد طبیعی‌ترین ظاهر در حوزه آرایش محسوب می‌شود.

به‌لطف تکنولوژی پیشرفته این متد می‌توان خطوط نازک و ظریفی کشید، و حجم و رنگ اضافه کرد. دیجیتال بلیدینگ علاوه بر لب برای ابرو هم کاربرد دارد. این روش آرایشی دایم ماندگاری بالایی دارد و مناسب هر سنی و انواع پوست‌های مختلف است. بله درست شنیدید! حتی پوست‌های چرب هم می‌توانند از این روش بهره ببرند. در ادامه بیشتر به انواع دیجیتال بلیندیگ و دیجیتال بلیدینگ لب می‌پردازیم.

دیجیتال بلیدینگ لب در مقایسه با میکروبلیدینگ

دیجیتال بلیدینگ چیست؟

دیجیتال بلیدینگ روشی است برای انتقال رنگدانه‌های با کیفیت زیر پوست با استفاده از سوزن مخصوص که ماندگاری بلند مدتی دارند. مهمترین مزیت دیجیتال بلیدینگ جلوه طبیعی و ظرافت بالایش است.

به‌علاوه اینکه در مقایسه با سایر روش‌های مشابه، آسیب کمتری به پوست رسانده و از امنیت بالاتری برخوردار است. به‌طورکلی، دیجیتال بلیدینگ برای سه ناحیه ابرو، چشم و لب‌ها اجرا می‌شود.

بیشتر بخوانید: دیجیتال بلیدینگ ابرو؛ به زیبایی ابرو اهمیت دهید!

دیجیتال بلیدینگ لب در مقایسه با میکروبلیدینگ

دیجیتال بلیدینگ ابرو

افرادی که به هر دلیلی دچار ریزش ابرو شده‌اند می‌توانند از این روش استفاده کنند که هم ابروها را پرپشت نشان داده و هم عدم تقارن ابروها را از بین می‌برد.

دیجیتال بلیدینگ لب در مقایسه با میکروبلیدینگ

دیجیتال بلیدینگ چشم

یکی از روش‌های رایج دیجیتال بلیدینگ، انجام آن روی چشم‌ است که برای ایجاد خط چشم و سایه دایم چشم به‌کار می‌رود. برای اصلاح خط چشم‌های قدیمی هم می‌توان از دیجیتال بلیدینگ ابرو استفاده کرد.

دیجیتال بلیدینگ لب در مقایسه با میکروبلیدینگ

دیجیتال بلیدینگ لب

عدم قرینگی، جای زخم و اختلال رنگی لب‌ها را می‌توان با دیجیتال بلیدینگ لب برطرف کرد. این روش به‌عنوان تکنیک آرایش دایمی لب‌ها محسوب می‌شود و بعد از آن دیگر نیازی به رژ لب نیست.

دیجیتال بلیدینگ لب چیست؟

دیجیتال بلیدینگ لب روشی است برای کاشت رنگدانه‌های مناسب با رنگ لب با استفاده از دستگاه آمیا و کارتریج‌های میکروپیگمنتیشن که سوزن‌هایی به قطر نانو دارد و خطوط آرایش دایمی داخل بافت پوست لب ایجاد می‌کند.

در این روش، رنگدانه‌هایی که در لب کاشته می‌شود پر رنگ است اما کم‌کم بعد از گذشت 5 تا 7 روز، رنگ لب به حالت طبیعی و ملایم درمی‌آید و ظاهری زیبا به خود می‌گیرد. دیجیتال بلیدینگ لب از روش‌های آرایشی دایمی محسوب می‌شود و عمدتا 1 تا 3 سال ماندگاری دارد.

دیجیتال بلیدینگ لب در مقایسه با میکروبلیدینگ

کاربردهای دیجیتال بلیدینگ لب

از کاربردهای اصلی این روش زیبایی می‌توان به اصلاح رنگدانه‌های لب و ایجاد زیبایی طبیعی در لب‌ها اشاره کرد. به‌علاوه اینکه به لطف دیجیتال بلیدینگ لب می‌توان مشکلات ظاهری لب‌ها را برطرف کرد. با انجام دیجیتال بلیدینگ لب، همیشه رژ لب ملایمی روی لب‌هایتان قرار می‌گیرد که باعث ایجاد شادابی ظاهری در چهره می‌شود.

دیجیتال بلیدینگ لب از روش‌های آرایشی دایمی محسوب می‌شود و عمدتا 1 تا 3 سال ماندگاری دارد.

از دیگر کاربردهای دیجیتال بلیدینگ لب می‌توان به خوش‌رنگ سازی لب‌های کبود یا بی‌رنگ اشاره کرد که با دادن رنگ طبیعی به لب‌ها، زیبایی صورت و لب را دو چندان می‌کند.

این روش همچنین برای آن دسته از افرادی کاربرد دارد که مشکل عدم تقارن لب دارند یا به‌خاطر بخیه و زخم، لب‌هایشان نامتقارن شده است. دیجیتال بلیدینگ لب با کاشت رنگدانه‌ها در محل زخم، بخیه یا قسمت نامتقارن، رنگ طبیعی به لب داده و باعث زیبایی می‌شود.

دیجیتال بلیدینگ لب در مقایسه با میکروبلیدینگ

ماندگاری دیجیتال بلیدینگ لب

ماندگاری دیجیتال بلیدینگ لب به‌نسبت همین روش برای ابروها طولانی‌تر است و بین 1 تا 3 اثر آن باقی می‌ماند. البته این نکته مهم را درنظر بگیرید که ماندگاری این روش به دستگاه، رنگ استفاده شده، تکنیک، ویژگی‌ها و نوع پوست، و مراقبت‌های بعد از آن بستگی دارد.

از آنجایی که پوست لب نسبت به پوست سایر قسمت‌های صورت حساس‌تر و نازک‌تر است، تشخیص لایه پوستی مناسب برای کاشت رنگ برای دیجیتال بلیدینگ لب اهمیت زیادی دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم که برای انجام این کار حتما تحقیق زیادی انجام دهید. می‌توانید سری هم به کلینیک نی نی بان بزنید.

عوارض دیجیتال بلیدینگ لب

فرقی نمی‌کند که دیجیتال بلیدینگ لب انجام شود یا ابرو و چشم در هر صورت ممکن است این روش عوارض موقتی برای فرد ایجاد کند از جمله: التهاب، سوزش، خارش و پوسته پوسته شدن.

مزایای دیجیتال بلیدینگ

برخی از مزایای مهم دیجیتال بلیدینگ لب را با هم بخوانیم:

 • امکان کنترل عمق نفوذ سوزن برای کاشت رنگدانه در عمق مناسب
 • عدم آسیب رسیدن به لایه‌های عمیق پوستی
 • عدم ایجاد زخم و اسکار به‌خاطر مکانیسم کاشت رنگ
 • استفاده از سوزن‌های نانو

نکات بهداشی دیجیتال بلیدینگ لب

پوست لب‌ها به‌نسبت پوست سایر نواحی صورت نازک‌تر است و طبعا از حساسیت بالاتری برخوردار است. به‌علاوه اینکه به‌خاطر نزدیکی لب‌ها به مخاط دهان، حتما باید نکات بهداشتی حین دیجیتال بلیدینگ لب‌ها رعایت شود.

تمام ابزار و تجهیزات دستگاه دیجیتال بلیدینگ ابرو باید استریل باشند. بهتر است از اپراتور یا پیگمنتر بخواهید که تجهیزات یکبار مصرف را جلوی خود شما باز کند. ابزار و دستگاه‌هایی که یکبار مصرف نیستند هم بایدقبل از شروع کار ضدعفونی شوند تا احتمال انتقال آلودگی به فرد به حداقل برسد.

اگر آلودگی وجود داشته باشد و به پوست لب‌ها برسد، ممکن است لب‌ها عفونی شوند و ظاهر نازیبایی ایجاد شود.

بیشتر بخوانید: قیمت دیجیتال بلیدینگ، پشیمان نمی‌شوید!

مراقبت‌های بعد دیجیتال بلیدینگ لب

حساسیت بالاتر لب‌ها به نسبت سایر بخش‌ها باعث شده که اهمیت مراقبت‌های بعد دیجیتال بلیدینگ لب چند برابر بیشتر شود. توصیه می‌شود که حتما یک روز پیش از دیجیتال بلیدینگ، قرص ضد تبخال آسیکلوویر مصرف کرده و تا سه روز ادامه دهید. بعد از دیجیتال بلیدینگ هم باید لب‌ها را با ویتامین A مخصوص چشم چرب کنید تا از خشکی لب‌ها جلوگیری شود.

دیجیتال بلیدینگ لب در مقایسه با میکروبلیدینگ

استعمال دخانیات تا سه روز بعد این کار ممنوع است و نباید به لب‌ها آب بخورد. چند روز بعد از دیجیتال بلیدینگ، پوست لب ترمیم شده و پوسته‌پوسته می‌شود. بهتر است دست به لب‌هایتان نزنید و اجازه بدهید که پوست لب خود به خود ترمیم شود و پوسته‌ها به‌شکل طبیعی بریزند.

حتما یک روز پیش از دیجیتال بلیدینگ، قرص ضد تبخال آسیکلوویر مصرف کرده و تا سه روز ادامه دهید.

از دست برای کندن پوسته‌ها استفاده نکنید. بعد از این چند روز، رنگ طبیعی و زیبایی روی لب‌ها ایجاد می‌شود و لب شاداب و زیبایی خواهید داشت. درمجموع، برای اینکه دوره نقاهت کوتاهتر و ماندگاری طولانی‌تر شود باید این مراقبت‌ها را رعایت کنید:

 • عدم تماس لب‌ها با آب به‌مدت سه روز
 • پرهیز از قرار گرفتن در معرض آفتاب
 • استخر رفتن ممنوع است
 • لب‌ها باید همیشه تمیز نگه داشته شوند تا عفونت ایجاد نشود

دستگاه دیجیتال بلیدینگ

دستگاه مورد استفاده در ایران برای دیجیتال بلیدینگ لب از برند آمیا است که دستگاهی مجهز با دقت و ظرافت بالا به‌شمار می‌آید. دستگاه آمیا یک قلم دارد که سوزن‌های مختلف یکبار مصرفی رویش قرار می‌گیرند. هرچقدر کیفیت دستگاه دیجیتال بلیدینگ بیشتر باشد، نتیجه کار ماندگارتر و طبیعی‌تر به‌نظر می‌رسد. قیمت این دستگاه‌ها بسته به کارایی و کیفیت‌شان متغیر است.

هزینه انجام دیجیتال بلیدینگ لب

بسته به اینکه چشم، ابرو یا لب‌ها قرار است مورد اصلاح قرار بگیرند، هزینه انجام دیجیتال بلیدینگ فرق می‌کند. البته مرکزی که قرار است این کار را در آن انجام دهید هم از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه انجام دیجیتال بلیدینگ لب محسوب می‌گردد.

دیجیتال بلیدینگ لب در مقایسه با میکروبلیدینگ

میکرو بلیدینگ چیست و چه تفاوتی با دیجیتال بلیدینگ دارد؟

میکروبلیدینگ از روش‌های سنتی میکاپ دایم محسوب می‌شود که رنگدانه‌ها را با تیغ و باز کردن بافت پوست داخل پوست می‌گذارند. میکروبلیدینگ امروزه برای میکاپ دایم ابروها به‌کار می‌رود و به‌خاطر ایجاد نتیجه زیبا و طبیعی‌اش محبوبیت بالایی دارد.

در کنار ظاهر طبیعی، میکروبلیدینگ عوارضی هم دارد مثلا اینکه به بافت پوست آسیب می‌زند. دیگر عیب این روش سنتی و دستی بودنش است. اپراتور با دست و با استفاده از تیغ این کار را انجام می‌دهد. بنابراین، احتمال خطای انسانی بالا است و ممکن است تیغ به لایه‌های زیرین پوست برسد.

احتمال به‌جا ماندن زخم‌های ناشی از تیغ روی پوست وجود دارد چرا که بافت پوست کاملا پاره می‌شود. به‌خاطر همین معایب بود که میکروبلیدینگ جای خود را به روش جدیدی به‌نام دیجیتال بلیدینگ داد.

مقایسه میکروبلیدینگ و دیجیتال بلیدینگ

این دو روش را می‌توان از نظر تاثیری که روی بافت پوست می‌گذارند، ماندگاری و نتیجه نهایی کار مقایسه کرد. در ر.وش سنتی که با دست انجام می‌گیرد، می‌توان خطوط نازک و ظریفی مثل تار مو ایجاد کرد. اما در دیجیتال بلیدینگ از سوزنی با قطر نانو استفاده می‌شود.

دیجیتال بلیدینگ لب در مقایسه با میکروبلیدینگ

کلام آخر

دیجیتال بلیدینگ تحولی در عرصه زیبایی ایجاد نمود؛ روشی که رنگدانه‌های با کیفیت را به‌کمک سوزنی در سایز نانو زیر پوست ابرو، لب و چشم‌ها انتقال می‌دهد. مهمترین خصیصه این روش، ظرافت و جلوه طبیعی آن است.

به‌علاوه اینکه احتمال آسیب دیدگی، عفونت و زخم در دیجیتال بلیدینگ به‌نسبت سایر روش‌ها کمتر است. نکته مهم برای انجام دیجیتال بلیدینگ لب انتخاب مرکز و پیگمنتری است که از تخصص و مهارت کافی برخورار باشد.

منبع: healthline

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.