۲۳۲۰۸۹
۱۳۲۹
۱۳۲۹

روش های ترک عادت های غلط دهانی در کودکان

انتخاب‌هایی که شما به عنوان والدین انجام می‌دهید می‌تواند تاثیر زیادی بر لبخند فرزندتان داشته باشد! بخشی از اطمینان از سلامت دندان آن‌ها این است که بدانند چگونه عادات بد دهانی را که می‌توانند بر لبخند کودک شما تأثیر بگذارند را شناسایی کنید.

روش های ترک عادت های غلط دهانی در کودکان
انتخاب‌هایی که شما به عنوان والدین انجام می‌دهید می‌تواند تاثیر زیادی بر لبخند فرزندتان داشته باشد! بخشی از اطمینان از سلامت دندان آن‌ها این است که بدانند چگونه عادات بد دهانی را که می‌توانند بر لبخند کودک شما تأثیر بگذارند، شناسایی کنند و درک کنند که چه زمانی باید آن را برطرف کرد.
انتخاب‌هایی که به عنوان والدین انجام می‌دهید می‌تواند تاثیر زیادی بر لبخند فرزندتان داشته باشد.
بچه‌ها معمولا عادت‌هایی را انتخاب می‌کنند که به راحتی نادیده گرفته می‌شوند، اما برخی از آن‌ها می‌توانند ظاهر، احساس یا عملکرد دندان‌ها و فک را تحت تاثیر قرار دهند.
در حالی که نادیده گرفتن این عادات بد می‌تواند وسوسه انگیز باشد، انجام این کار می‌تواند منجر به بسیاری از مسائل مختلف شود از جمله:
 • پوسیدگی دندان
 • مشکلات گفتاری
 • الگو‌های خواب قطع شده
 • مشکل در خوردن یا جویدن
 • ناهماهنگی دندان‌ها و فک‌ها
ما از نزدیک دیدیم که چگونه برخی عادات می‌توانند برای سلامت دهان و دندان کودک مضر باشند یا برنامه درمانی او را مختل کنند. برای آشنایی بیشتر با عادت‌های بدی که اغلب با آن‌ها مواجه می‌شویم و اینکه چگونه می‌توانیم به کودکان در غلبه بر آن‌ها کمک کنیم، به خواندن زیر ادامه دهید.
روش های ترک عادت های غلط دهانی در کودکان

مکیدن شست و انگشت

این یکی از متداول‌ترین عادت‌هایی است که در تمرین خود می‌بینیم. در حالی که معمولاً محدود به سال‌های شیرخوار و نوپا است، گاهی اوقات می‌تواند تا نوجوانی یا حتی بزرگسالی ادامه یابد. این نوع مکیدن طولانی شست یا انگشت ممکن است در رشد فک، شکل دهان و نحوه رشد دندان‌ها اختلال ایجاد کند.
مکیدن انگشت شست نیز می‌تواند باعث بدشکلی سقف دهان شود و ظاهر زیبایی لبخند کودک را تحت تاثیر قرار دهد. برخی از کودکان ممکن است دچار مشکلات گفتاری شوند، به ویژه در تلفظ صدا‌هایی مانند d و t. این مسائل می‌توانند از خفیف تا شدید متغیر باشند و ممکن است برای اصلاح آن‌ها به درمان خاصی از جمله ارتودنسی نیاز داشته باشند.
روش های ترک عادت های غلط دهانی در کودکان

خوردن ناخن

خواه ریشه در اضطراب، کسالت یا نیاز به حواس پرتی داشته باشد، ناخن جویدن در بین کودکان و بزرگسالان به طور یکسان غیرعادی نیست. این عادت می‌تواند زود شروع شود و ممکن است با بزرگتر شدن کودک بدتر شود. همانطور که به نظر می‌رسد بی ضرر است،
جویدن ناخن می‌تواند خطر شکسته شدن مینای دندان و ترک خوردگی دندان‌ها را افزایش دهد. مورد دوم همچنین می‌تواند منجر به تحریک بافت‌های نرم داخل دندان شود. این عادت خاص می‌تواند از راه دیگری نیز مضر باشد.
جویدن ناخن می‌تواند خطر شکسته شدن مینای دندان و ترک خوردگی دندان‌ها را افزایش دهد.
انتقال باکتری از دست کودک به دهان را آسان می‌کند. اگر سال گذشته چیزی به ما یاد داده باشد، دستان ما چقدر می‌تواند میکروب باشد! اکنون مهمتر از هر زمان دیگری جلوگیری از هرگونه عملی است که می‌تواند خطر عفونت را افزایش دهد؛ که شامل جویدن ناخن‌ها و کوتیکول‌ها می‌شود.
روش های ترک عادت های غلط دهانی در کودکان

دندان قروچه

دندان قروچه اغلب به صورت ناخودآگاه اتفاق می‌افتد. در حالی که بیشتر بچه‌ها در نهایت این عادت را ترک می‌کنند، اما تا زمانی که ادامه پیدا می‌کند، می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود. عمل ساییدن می‌تواند مینای دندان را از بین ببرد و به آن‌ها آسیب برساند و احتمالاً منجر به اختلال در خواب شود. این همچنین می‌تواند منجر به علائم فیزیکی مانند سردرد، گوش درد و درد فک شود.
دندان قروچه اغلب به صورت ناخودآگاه اتفاق می‌افتد. در حالی که بیشتر بچه‌ها در نهایت این عادت را ترک می‌کنند،
دلایل زیادی برای دندان قروچه وجود دارد، اما اغلب در کودکانی که با بایت و همراستایی خود مشکل دارند، آن را می‌بینیم. برای این نوع موارد، درمان ارتودنسی اغلب بسیار سودمند است!
اگر کودکی دارید که با عوارض دندان قروچه دست و پنجه نرم می‌کند، یک مشاوره رایگان با دکتر فاگالا می‌تواند پاسخ‌ها (و راه حل هایی) را که به دنبالش بودید به شما بدهد.
روش های ترک عادت های غلط دهانی در کودکان

بهداشت ضعیف دهان

بهداشت خوب دندان چیزی بیش از یک مسواک زدن سریع در صبح یا نخ دندان کشیدن قبل از خواب است. حتی چیز‌های کوچک هم می‌توانند تفاوت ایجاد کنند! برای کودکان نوپا، مسواک‌هایی را توصیه می‌کنیم که دسته‌هایی با دست گرفتن آسان و مو‌های نرم دارند.
بهداشت خوب دندان چیزی بیش از یک مسواک زدن سریع در صبح یا نخ دندان کشیدن قبل از خواب است.
بچه‌های بزرگ‌تر که هماهنگ‌تر هستند، می‌توانند وقتی قدرت دست لازم را داشته باشند، به مسواک بزرگسالان ارتقا دهند.
مسواک هایی با مو‌های نرم بهتر از مسواک هایی با مو‌های سفت هستند، زیرا روی لثه‌ها ملایم‌تر هستند. مسواک‌ها باید هر ۳-۴ ماه یا زودتر در صورتی که کودک سرماخوردگی یا بیماری دیگری داشته است تعویض شود.
نحوه مسواک زدن کودکان تقریباً به اندازه دفعات انجام آن مهم است! کودکان بالای سه سال باید حداقل دو بار در روز و هر بار به مدت دو دقیقه با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنند.
نحوه مسواک زدن کودکان تقریباً به اندازه دفعات انجام آن مهم است! کودکان بالای سه سال باید حداقل دو بار در روز و هر بار به مدت دو دقیقه با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنند.
نخ دندان کشیدن هر شب قبل از خواب همچنین به حذف ذرات غذا و پلاک کمک می‌کند و احتمال ایجاد حفره و پوسیدگی دندان در کودکان را کاهش می‌دهد. افشای شستشو‌ها نیز می‌تواند ابزار مفیدی باشد، به ویژه برای کودکانی که نحوه مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را به طور موثر یاد می‌گیرند.
آن‌ها در واقع پلاک روی دندان‌های کودک را لکه دار می‌کنند و به آن‌ها کمک می‌کنند هر نقطه‌ای را که هنگام مسواک زدن از دست داده اند نشان دهند.
روش های ترک عادت های غلط دهانی در کودکان

ارزیابی اولیه ارتودنسی چقدر می‌تواند کمک کند؟

برای والدین مهم است که به فرزندان خود در ایجاد عادات دهانی خوب از سنین پایین کمک کنند. این شامل مسواک زدن و نخ دندان کشیدن موثر است، اما شناسایی عادات بد نیز بخشی از حفظ سلامت دهان است! اگر مطمئن نیستید که چه چیزی یک عادت دهانی مضر را تشکیل می‌دهد، ارزیابی اولیه ارتودنسی می‌تواند کمک کند.
بیشتر بخوانبد: دندانپزشکی برای کودکان
یک متخصص ارتودنسی با تجربه می‌تواند بایت کودک را ارزیابی کند و همچنین می‌تواند روابط جلو به پشت و پهلو به پهلو را مشاهده کند. ما ارزیابی‌های اولیه را دوست داریم، زیرا به ما امکان می‌دهد رشد دهان و دندان کودک را در حین رشد کنترل کنیم! این به ما این فرصت را می‌دهد تا قبل از اینکه مشکل‌سازتر شوند، مشکلات احتمالی را کشف کنیم.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.