۲۳۳۱۷۶
۹۷۱
۹۷۱
پ

۷ تکنیک تضمین‌کننده موفقیت ازدواج

روابط زن و شوهر از نظر روانشناسی و همچنین داشتن ارتباط موثر یکی از حیاتی ترین مسائلی است که همسرتان بعد از ازدواج از شما انتظار دارد.

۷ تکنیک تضمین‌کننده موفقیت ازدواج
به نقل از شما نیوز: روابط زن و شوهر از نظر روانشناسی و همچنین داشتن ارتباط موثر یکی از حیاتی ترین مسائلی است که همسرتان بعد از ازدواج از شما انتظار دارد. پس از ازدواج، زن و شوهر باید نسبت به هم قابل اعتماد و راستگو باشند، حتی وقتی که به مسائل بسیار کوچک و بی ربط مربوط می شود.

بیشتر بخوانید: با این ترفندها طرف رابطه‌ را به سادگی عاشق کنید!

نکاتی که در روابط زن و شوهر از نظر روانشناسی باید رعایت کرد


۷ تکنیک تضمین‌کننده موفقیت ازدواج
چگونه می توان با همسر خود ارتباطی موثر و پایدار داشت؟ در اینجا ۷ باید و نباید در روابط زن و شوهر از نظر روانشناسی برای برقراری ارتباطی مستحکم و قوی جمع آوری کرده ایم:

۱. احترام گذاشتن به نظرات همدیگر

پس از ازدواج و زندگی مشترک، باید در مورد انتظارات خود از یکدیگر و همچنین نحوه برقراری ارتباط، افکار و ایده های خود در هنگام مواجهه با چالش های زندگی صحبت کنید.

۷ تکنیک تضمین‌کننده موفقیت ازدواج
شاید در ابتدا این کار غیرعملی به نظر برسد، اما زمانی که با چالش های زندگی روبرو می شوید، واقعاً برایتان مفید خواهد بود.

وقتی درباره مجموعه قوانین زندگی مشترک خود بحث می کنید، به عنوان یک همسر و یک انسان با دیدگاه ها و نظرات یکدیگر آشنا می شوید و اگر به یکدیگر علاقه مند هستید، این قوانین را با احترام انجام می دهید و در نهایت با همسرتان به توافق و تفاهم خواهید رسید.

۲.هنگام صحبت درباره توقعات خود، آنها را به عنوان یک آرزو مطرح کنید

شاید برای شما چالش برانگیز باشد که انتظارات و توقعات زندگی تان را به همسرتان منتقل کنید و این باعث می شود همسرتان احساس ناچاری و اجبار کند. درست است که برای تحکیم پیوند زن و شوهر پس از ازدواج، باید احساس مسئولیت کنید و سعی کنید انتظارات همسرتان را برآورده کنید، اما شاید بهتر باشد در بیان خواسته های خود کمی مهربان تر و با ملاحظه تر عمل کنید.

۷ تکنیک تضمین‌کننده موفقیت ازدواج
به عنوان مثال، در حین صحبت با شریک زندگی خود، می توانید انتظارات و خواسته های خود را در قالب یک تمایل یا علاقه بیان کنید. یکی از نکات مهم روابط زن و شوهر از نظر روانشناسی همین است، و اگر به این شکل خواسته هایتان را بیان کنید، همسرتان نیز حسی مشابه خودتان در مورد این درخواست‌های زندگی مشترک خواهد داشت.

در میان گذاشتن انتظارات خود با همسرتان در قالب یک آرزو، آنها را تشویق می کند تا در دستیابی به این اهداف در زندگی مشترک با شما همراه شوند.

۳.برای حل مشکلاتتان با هم گفتگو داشته باشید

عدم ارتباط کلامی یکی از موقعیت های نامطلوبی است که زن و شوهر با آن مواجه می شوند و اینگونه به روانشناسان بیان می کنند که فقط برای مدت کوتاهی در طول روز با یکدیگر گفتگو داشته اند. اما با صحبت کردن با شریک زندگی خود، می توانید او را بهتر درک کنید، از طرز فکر او آگاه شوید و از تصمیم گیری های عجولانه جلوگیری کنید.

۷ تکنیک تضمین‌کننده موفقیت ازدواج
علیرغم ارتباط مکرر تلفنی یا اینترنتی، تحقیقات روانشناختی نشان داده است که بسیاری از زن و شوهرها نتوانسته اند با همسر خود ارتباط کلامی موثری برقرار کنند و در نتیجه ازدواج آنها ممکن است به ناسازگاری و طلاق ختم شود. برای حل مشکلات زناشویی و خانوادگی خود سعی کنید از روش ارتباط دوستانه، فردی و حضوری استفاده کنید.

در حالی که برقراری ارتباط مؤثر با همسرتان از طریق این ابزارها و فناوری‌های ارتباطی بسیار راحت است، اما تأثیر و اثر گذاری آن‌ها به اندازه یک گفتگوی رو در رو نیست.

۴.آستانه تحمل و صبر خود را افزایش دهید


۷ تکنیک تضمین‌کننده موفقیت ازدواج
شما و همسرتان لزوماً فقط به این دلیل که در یک رابطه هستید مالک یکدیگر نیستید. مهم است به خاطر داشته باشید که اگر اخیراً ازدواج کرده اید، طبیعی است که اختلاف نظرهای زیادی داشته باشید، زیرا شما و همسرتان در حال حاضر اختلاف فکری زیادی دارید. ظرفیت بیشتر برای تحمل و صبر در ازدواج مستلزم این است که به همسرتان اجازه دهید موقعیت های زندگی اش را به عنوان فردی مستقل، خودش مدیریت کند.

وابستگی عاطفی میزان اعتماد و سازش زوجین را ارزیابی می کند و اگر به همسرتان اعتماد داشته باشید، در نتیجه تا حد زیادی می توانید زندگی مشترک موفقی همراه با سازش و شکیبایی داشته باشید.

۵.هیچگاه با گله و شکایت، گفتگو با همسرتان را شروع نکنید

همه دوست دارند که مورد توجه و محبت شریک زندگی خودشان قرار بگیرند و از حمایت عاطفی همسرشان برخوردار شوند، به خصوص زمانی که در زندگی زناشویی خود با مشکلاتی روبرو هستند.

۷ تکنیک تضمین‌کننده موفقیت ازدواج
هنگامی که شما و شریک زندگی تان چالش ها و مشکلات مهمی را در رابطه خود تجربه می کنید، اگر برای بیان احساس ناراحتی خود با دید منفی با مشکلات برخورد کنید و تصور کنید که شریک زندگی شما دلیل اصلی این مشکلات است، باید بگوییم که این رویکردی کاملا اشتباه و غلط است. زیرا این کار همسر شما را تحقیر می کند و باعث می شود او احساس بی اهمیتی کند و ممکن است برای حفظ آرامش شما سکوت کند و یا حتی شاید با خودش فکر کند بهتر است برای طلاق تصمیم بگیرد .

۷.همیشه نسبت به احساسات یکدیگر توجه کنید

طبق مطالعات روابط زن و شوهر از نظر روانشناسی، تقاضای طلاق اغلب در خانواده‌هایی اتفاق می‌افتد که توجه چندانی به احساسات یکدیگر ندارند. آنها آسایش و رفاه خود را بر حل چالش های موجود در زندگی مشترک خود اولویت می دهند و به مسائل شخصی خود توجه بیشتری می کنند. آنها اختلافات خود را از هم مخفی می کنند و با ظاهری بهتر و غیر واقعی از آنچه در واقع اتفاق افتاده است، برای همسرشان آشکار می کنند.

۷ تکنیک تضمین‌کننده موفقیت ازدواج
اگر به احساسات همسرتان اهمیت می دهید، یعنی می توانید احساسات، باورها و انتظارات او را شناسایی کنید. اگر در این زمینه حساسیت بیشتری داشته باشید، می توانید از طریق تصمیم گیری ها و مشکلات مربوط به زناشویی، ارتباط موثرتری با همسرتان برقرار کنید. بر اساس مطالعات انجام شده در مجله روانشناسی شخصیت، موفق ترین و راضی ترین زوج ها کسانی هستند که آشکارا به تفاوت های شخصی خود با یکدیگر می پردازند و دارای هوش هیجانی بالایی هستند. هوش هیجانی یا هوش عاطفی به افراد کمک می کند تا احساسات و عواطف همسرشان را بهتر درک کنند.

وقتی همسرتان به شما می گوید «به نظر می رسد عصبانی هستی»، در واقع او ازحالات چهره، زبان بدن و رفتار ساکت و سرد شما متوجه این رفتار شما شده است. ما اغلب این کار را در روابط خود با همسرمان انجام می دهیم، اما به ندرت آن را یک مهارت ارتباطی می دانیم.

مطالعات نشان می دهد که زنان دارای هوش هیجانی بالاتری نسبت به مردان هستند. علاوه بر این، زنان احساسات و عواطف بیشتری را برای قوی نگه داشتن ازدواج و زندگی مشترک خود صرف می کنند.

این افکار، احساسات و رفتارها، زن و شوهر را متعهد می کند که برای رفع نیازهای عاطفی طرف مقابل با یکدیگر همکاری کنند. "مسئولیت عاطفی" مستلزم داشتن همدلی در رابطه شماست.

همانطور که شریک زندگی خود را تشویق می کنید تا در مورد احساسات، نگرانی ها، اضطراب، خشم و ناامیدی های خود صحبت کند، از او بپرسید که چگونه می توانید به او کمک کنید تا احساس بهتری در او ایجاد کنید.

پ

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند