۲۳۳۹۷۲
۵۰۷۲
۵۰۷۲
پ

با این راهکارها شناخت بیشتری از خواستگارتان پیدا کنید

برای شناخت خواستگار هر چه زمان آشنایی بیشتر شود شما می‌توانید بیشتر با تفکرات و شخصیت واقعی خواستگار خودتان آشنا شوید.

با این راهکارها شناخت بیشتری از خواستگارتان پیدا کنید
برای شناخت خواستگار قبل از انتخاب به جز حرف‌هایی که میزند، تفکراتی که دارد و رفتاری که از خودش بروز می‌دهد راه دیگری وجود ندارد، هر چه زمان آشنایی بیشتر شود شما می‌توانید بیشتر با تفکرات و شخصیت واقعی خواستگار خودتان آشنا شوید. در خواستگاری سنتی باید از معرف و اطرافیان خواستگار تحقیق کنید، آشنایی‌ها در محل کار و تحصیل یک شناخت نسبی و کلی بین دو نفر ایجاد می کند، ولی با این حال برای شناخت بهتر باید در مورد خانواده اش تحقیق لازم را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: لیست سوالات مهم جنسی که باید قبل ازدواج از خواستگار بپرسید!

ظاهر خواستگار


با این راهکارها شناخت بیشتری از خواستگارتان پیدا کنید
اولین چیزی که در برخورد با یک فرد غریبه جلب توجه می‌کند ظاهر او است. آراستگی ظاهری و مطلوبیت ظاهری اولین قدم برای تصمیم گیری در مورد صحبت کردن با خواستگار است. اولین روش شناخت خواستگار خوب، پوشش ظاهری او است که متناسب با معیار‌های شما باشد. اگر نمی‌توانید ظاهر خواستگار خود را قبول کنید بعید است بتوانید روی او حساب باز کنید. شما باید خودتان در کنار خواستگارتان بتوانید تصور کنید نه این که از نشان دادن او به دوستان یا فامیل سرافکنده باشید.

صحبت کردن خواستگار

مسلما در جلسات خواستگاری و آشنایی‌های اولیه صحبت‌های زیادی بین خانواده و بین شما دو نفر اتفاق می‌افتد. به حرف‌هایی که می‌زند و پاسخ‌هایی که می‌دهد دقت کنید. آیا مستقیم و با صداقت پاسخ می‌دهد یا حرف‌ها را می‌پیچاند. لحن صحبت کردنش با خانواده خودش یا هنگام صحبت کردن چطور است. آیا فرد دنیا دیده‌ای است و ارتباطات اجتماعی خوبی دارد، خوش صحبت است یا کم صحبت و گوشه گیر. نحوه پاسخ دادن یک فرد به سوالات پدر و مادر شما و صحبت کردن از تجربیاتی که داشته است نشان می‌دهد که شما با یک فرد اجتماعی طرف هستید یا یک فرد گوشه گیر.

با این راهکارها شناخت بیشتری از خواستگارتان پیدا کنید

سطح تحصیلات

اگر سطح تحصیلات خواستگارتان برای شما مهم است می‌توانید در مراحل آخر خواستگاری از او مدرک بخواهید در غیر اینصورت نوع صحبت کردن و جمله بندی‌ها میتواند نشان دهنده سطح تحصیلات فرد باشد. برای شناخت بهتر میتوانید سطح تحصیلات خانواده اش را هم بپرسید. شما باید از نظر تحصیلات در سطحی باشید که بتوانید دغدغه‌های هم و دغدغه‌های خانوادگی همدیگر را درک کنید.

شوخ طبع بودن خواستگار

افردی که شوخ طبع هستند معمولا در برخورد‌های اول سعی میکنند حرفه‌ای خنده داری بزنند تا یخ میان جمع آب شود. در صورتی که آدمای جدی حاشیه نمی‌روند و به سوالات کوتاه و مختصر در حد اطلاعات لازم صحبت میکنند. برخی دیگر لودگی می‌کنند و احترام جمع را حفظ نمی‌کنند. میزان درونگرا و برونگرا بودن فرد را نیز در همین مکالمات متوجه خواهید شد. افراد برونگرا معمولا پرحرف‌تر هستند و بیشتر از میزان مورد نیاز در سوال به شما پاسخ می‌دهند، ولی افراد درونگرا شاید حتی پاسخشان به قدری کوتاه باشد که شما را متعجب کند. یکی از راه‌های شناخت خواستگار خوب این است که به میزان پرحرفی و کم حرفی، جدی و شوخ بودن، حفظ حرمت هنگام صحبت کردن، دقت کنید.

با این راهکارها شناخت بیشتری از خواستگارتان پیدا کنید

آینده نگری خواستگار

یکی از روش‌های شناخت و امتحان خواستگار این است که میزان آینده نگری او را بسنجید. فردی می‌تواند در زندگی پیشرفت کند که برای آینده اش برنام ریزی داشته باشد. مسلما شما ریسک زندگی با فردی که آینده نگری ندارد را نمی‌پذیرید؛ بنابراین باید سوالاتی که در باره آینده نگری فرد و چشم اندازش برای آینده است را از او بپرسید تا بدانید آیا برنامه مشخصی برای آینده اش دارد یا خیر.

روابط اجتماعی خواستگار

از خواستگارتان بپرسید که چقدر وقت با دوستانش می‌گذراند، چقدر به مسافرت می‌رود و چقدر وقت صرف روابط اجتماعی اش می‌شود. رفت و آمد‌های خانوادگیشان چقدر است و او تا چه حد در این مراسمات حضور دارد. رفتار و روابط اجتماعی فعلی او میتواند دیدگاهی در زمینه روابط اجتماعی و خانوادگی در آینده به شما بدهد. مثلا اگر شما خیلی اهل مهمانی و دورهمی و مسافرت هستید، ولی خواستگارتان تنهایی را ترجیح بدهد نمی‌تواند زوج مناسبی برای شما باشد. یا اگر خواستگار شما زمان زیادی را صرف دوستانش می‌کند، ولی شما دوستی برای وقت گذرانی ندارید مسلما بعد از ازدواج احساس تنهایی زیادی خواهید داشت.

با این راهکارها شناخت بیشتری از خواستگارتان پیدا کنید

شباهت عقیده‌ها با خواستگار

یکی از مهم‌ترین مسائلی که نشان دهنده یک خواستگار خوب برای شما است شباهت عقاید است. شاید فرد مقابل شما انسان خیلی خوبی باشد، ولی تضاد عقاید باعث می‌شود نتوانید زوج خوبی برای یکدیگر باشید. بزرگترین اشتباه هنگام ازدواج این است که به امید تغییر طرف مقابل پاسخ مثبت بدهید و توقع داشته باشید بعد از مدتی به دلیل علاقه به شما عقایدش تغییر کند و شبیه شما شود. در صورتی که این امر تا حدود زیادی غیر ممکن است و می‌تواند عاملی برای طلاق شود.

استقلال مالی خواستگار

داشتن استقلال مالی خواستگار یکی از پایه‌های زندگی مستقل است. زمانی که شما از استقلال مالی برخوردار نباشید و برای تامین هزینه‌ها دستتان جلوی خانواده‌ها دراز شود، مسلما نمی‌توانید مطابق میل و سلیقه خودتان زندگی کنید و دائما باید پاسخگوی نظرات بزرگتر‌ها و دخالت آن‌ها در زندگیتان باشید. شاید خواستگار شما در حال حاضر سرمایه یا شغل مناسبی نداشته باشد، ولی حداقل باید پتانسیل درآمد زایی را در او ببیند. اگر خواستگار شما هنوز شرایط مالی اداره کردن ساده‌ترین زندگی را هم ندارد گزینه مناسبی نیست مگراین که هر دو شما سن کمی داشته باشید و قرار باشد مدتی طولانی در عقد و منزل پدر و مادرتان بمانید.

با این راهکارها شناخت بیشتری از خواستگارتان پیدا کنید

صداقت خواستگار

یک خواستگار واقعی به سوالات شما دقیق و با صداقت پاسخ می‌دهد. شما باید حرف‌هایی که در مورد درامد، موقعیت شغلی، جایگاه اجتماعی وغیر می‌زند را با تحقیق، تایید نمایید. صداقت شرط اصلی خوب بودن خواستگار است.

مطمئن بودن از خواستگاری

مسلما شما قرار است مدتی را به صورت خصوصی با خواستگارتان صحبت کنید. خواستگار شما ممکن است به دلیل فرار از شرایط فعلی، شکست عشقی یا اجبار والدین به خواستگاری شما آمده باشد بنابراین باید به نوع صحبت کردن او با خودتان، نوع نگاهش به شما و سوالاتی که از شما می‌پرسد دقت کنید.

 • آیا علاقه‌ای به شناخت شما از خودش نشان میدهد یا صرفا به سوالات شما پاسخ می‌دهد و شما را تایید می‌کند؟
 • آیا سوالاتش هدفمند و است و خواستگاری را جدی گرفته است یا فقط کلی گویی می‌کند و سوالات کلی و اساسی را میپرسد.
 • آیا درباره اهداف شما، خصوصیات شما و نظر شما درباره زندگی آینده سوال می‌کند؟

با این راهکارها شناخت بیشتری از خواستگارتان پیدا کنید

هدفش از ازدواج چیست

هدف یک نفر برای ازدواج می‌تواند امتحان خواستگار خوب باشد. معمولا این سوالات در جمع پرسیده می‌شود تا همه با هدف او از ازدواج آشنا شوند، شما باید به پاسخی که می‌دهد دقت کنید، مفهوم کلی پاسخ او باید موارد زیر را در بر بگیرید: گذر از مرحله مجردی و ورود به مرحله‌ای جدید اززندگی.

کنار او بودن چه حسی به شما می‌دهد

احساسی که در معاشرت با خواستگارتان به شما دست می‌دهد اهمیت بسیار زیادی دارد. منظور من احساس دل تنگی یا احساس جذب شدن به سمت خواستگارتان نیست، چون تمام این مواد به دلیل به هم خوردن تعادل هورمونی و جاذبه جنسی طرف مقابل برای شما ایجاد شده است و چیزی از شخصیت و هماهنگی بین شما دو نفر نمی‌گوید.

آیا کنار او احساس اعتماد به نفس دارید و برای ارتباط گرفتن با دیگران و فعالیت‌هایی که به پیشرفت فردی شما کمک میکند میل و رغبت بیشتری دارید یا این که در تماس‌های تلفنی و هنگامیکه کنارش هستید احساس حقارت به شما دست می‌دهد و نسبت به کارهایتان احساس شرمندگی می کنید؟ اگر احساسات منفی‌ای که هنگام معاشرت و در کنار خواستگارتان تجربه میکنید بیشتر از احساسات مثبت است باید از او صرف نظر کنید.

با این راهکارها شناخت بیشتری از خواستگارتان پیدا کنید

مهربانی و درک متقابل

اگر خواستگار شما بلد از چطور از نظر عاطفی از شما حمایت کند و رفتارش با شما مهربان است مسلما با اطیمنان بیشتری میتوانید به او فکر کنید. در جلسات آخر سعی کنید از نظر مسائل جنسی طبع یکدیگر را بشناسید، تناسب بین گرم مزاج بودن و سرد مزاج بودن دو نفر بعد از ازدواج اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر یکی از شما هفته‌ای یک بار تمایل به رابطه جنسی داشته باشد، ولی دیگری هر روز خواهان رابطه باشد با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهید شد.

به خصوص در اوایل ازدواج که ممکن است یکی از شما روزی چند بار تمایل به رابطه داشته باشد، ولی این رفتار از نظر دیگری کار ناپسندی باشد و روزی بیشتر از یک بار را زیاده روی بداند. اگر زبان محبت و عشق ورزی شما به هم شباهت نداشته باشد به مشکل می‌خورید مثلا یک نفر ابراز علاقه کلامی را بپسندد، ولی دیگری فقط با رفتارش محبت خود را نشان دهد. یکی از شما برای ابراز علاقه هدیه بخرد، ولی دیگری هدیه دادن را کاری بیهوده بداند مشکلات عدیده‌ای برای شما ایجاد خواهد شد.

پ
منبع: بیتوته

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند