۱۱۸۵۵۷
۱۱ نظر
۴۱۳۸۴۴
۱۱ نظر
۴۱۳۸۴۴
پ

برای دختردار شدن، بهترین زمان نزدیکی

رژیم های اسیدی بر خلاف رژیم های قلیایی برای دختردار شدن بسیار مناسب تر است.

تمام مردان دنیا دختر دوست دارند و اگر صاحب فرزند دختر شوند همه چیزهای عالم را برای فرزندشان میخواهند. داشتن دختر نعمت بزرگیست که هر خانواده ای نمیتواند آن را تصاحب کند. علم پیشرفت شگرفی در زمینه مامایی داشته است، اگر دوست دارید فرزندتان دختر به دنیا بیاید، در ادامه توصیه های ما را جدی بگیرید حتما به کارتان می آید.
محققان امریکایی دریافته‌اند که غذاها می‌توانند سیستم تولید مثل زنان را از طریق فعال و انفعالات هورمونی دچار تحول کنند تا مطمئن شوند جنسیت جنین قوی‌تر با شانس دوام و بقای بیشتر را می‌سازند. بنابراین، میزان شکر و چربی در بدن مادر تاثیر خاصی بر نوع جنسیت فرزند شما می‌گذارد. اگر دوست دارید دسر بیشتری بخورید، به احتمال زیاد دختردار خواهید شد.
دانستن زمان تخمک گذاری، نداشتن رابطه عمیق، مصرف سبزیجات و نداشتن ارگاسم، برخی از روش هایی است که می توانید برای دختردار شدن به کار ببندید.

برای دختردار شدن، بهترین زمان نزدیکی
تعیین جنسیت نوزاد دختر
زمان تخمک گذاری خود را مشخص کنید
تنها راه برای اینکه از زمان تخمک گذاری خود مطمئن شوید این است که زمان های تخم گذاری تان را ثبت و یادداشت کنید. بسیاری از پزشکان و بیشتر خانم ها، زمان باروری تخمک را به صورت یک چرخه ۲۸ روزه در نظر می گیرند که در تخمک گذاری در روز چهاردهم انجا می شود. به راحتی می توان گفت که این موضوع برای بسیاری از خانم ها درست نیست و فقط برای درصد خیلی کمی از خانم ها صدق می کند. چرخه باروری بیشتر خانم ها از ۲۱ تا ۳۵ روز متغیر است و زمان تخمک گذاری نیز متفاوت است. بهترین روش برای تعیین زمان تخمک گذاری این است که چرخه خودتان را ثبت و یادداشت کنید. روش های زیادی برای ثبت زمان باروری تان وجود دارد اما بهترین و کاملترین روش این است که روزانه دمای پایین تنه خود، غلظت مایع داخل واژن و میزان حساسیت آن منطقه را اندازه بگیرید.
نزدیک زمان تخمک گذاری یا بعد از آن زمان رابطه جنسی نداشته باشید
سعی کنید که در روز چهارم، سوم یا دوم پیش از تخمک گذاری رابطه جنسی داشته باشید. نباید نزدیک به روز تخمک گذاری یا کمی بعد از تخمک گذاری مقاربت داشته باشید. دلیل این موضوع این است که مدارکی وجود دارد که نشان می دهد که اسپرم های مولد مرد کوچک و ضعیف هستند و اگر محیط آماده باشد، به سرعت به تخمک می رسند و آن را بارور می کنند. این در حالی است که اسرم مولد زن قوی تر اما آهسته تر است. اگر چند روز قبل از تخمک گذاری مقاربت داشته باشید، احتمال اینکه اسپرم مرد پیش از رسیدن به تخمک بمیرد، بیشتر است و در عوض اسپرم زن که مقاوم تر است، پیروز می شود و باروری را انجام می دهد. همچنین باید ۳ یا چهار روز بعد از تخمک گذاری صبر کنید و سپس رابطه جنسی داشته باشید، چراکه نمی خواهید اسپرم های مرد را وارد محیط رحم کنید.
برای دختردار شدن، بهترین زمان نزدیکی
سبزیجات برای دختردارشدن
مدارکی وجود دارد که نشان می دهد رژیم های اسیدی برخلاف رژیم های قلیایی برای دختردار شدن بسیار مناسب تر است. اسپرم مرد در محیط های اسیدی در بارور کردن تخمک پیروز نمی شود بنابراین خوردن غذاهایی که سرشار از کلسیم، منیزیم یا غذاهایی مانند پرتقال ، لبنیات ، سبزیجات مانند اسفناج و بروکلی ، بلغور ، انواع دانه های خوراکی ، آجیل ها، ماست ، پنیر ، بادام ، انواع تت ها مانند توت فرنگی، تمشک و قره قاط و دوری از الکل و مصرف مقدار بسیار کم نمک و کافئین بدن شما را ایدی تر می کند و برای اسپرم مرد محیطی نامناسب تر خواهد بود. این رژیم در دانشگاه ماستریکت هلند آزمایش شد و در ۸۰ درصد مواقع نتیجه موفقیت آمیز داشت. از خوردن غذاهای پرنمک مانند ماهی کولی ، زیتون ، گوشت نمک سود و دیگر گوشت های فرآوری شده و غذاهای حاوی کربوهیدرات مانند نان و کلوچه ها خودداری کنید.
رابطه جنسی عمیق نداشته باشید
پوزیشنی که در هنگام مقاربت انتخاب می کنید تاثیر مستقیمی در جنسیت فرزند شما دارد. به این معنی است که از آن جایی که اسپرم مرد سریع و ضضعیف است، بهترین پوزیشن برای تعیین جنسیت نوزاد دختر، وضعیتی در رابطه جنسی است که در آن اسپرم مرد دیرتر به تخمک برسد و در زمانی که این مسافت را طی می کند این اسپرم بمیرد. رو در رو، قاشقی و خانم در بالا از جمله این پوزیشن ها هستند. وضعیت رو در رو اسپرم را در معرض دهانه واژن قرار می دهد که محیطی بسیار اسیدی است و مسافتی طولانی را برای رسیدن به رحم مهیا می کند. در این وضعیت اسپرم مولد زن که آهسته تر و قوی تر است در این مسابقه با اسپرم مرد پیروز می شود. در هر دو وضعیت قاشقی و خانم در بالا، اسپرم ها مجبور هستند که برخلاف نیروی گرانش حرکت کنند. به طور کلی هر پوزیشنی که در آن مقاربت عمیق انجام نمی شود، احتمال تعیین جنسیت نوزاد دختر را بیشتر می کند.
با ارگاسم خداحافظی کنید
متاسفانه اینطور گفته می شود که ترکیباتی که در دیواره رحم و ورودی رحم تولید می شود، اسپرم را به سمت رحم و تخمک ها هدایت می کند و نهایتا باعث می شود که احتمال تعیین جنسیت فرزند پسر بیشتر شود. برای دختردار شدن بهتر است که خانم ها به ارگاسم نرسند تا کمک بیشتری برای اسپرم های مرد فراهم نشود.
شوهر خود را پیش از رابطه جنسی گرم کنید
مدارکی موجود است که می گوید گرما تاثیر منفی روی اسپرم های مولد مرد دارد. پس شوهرتان را پیش از رابطه جنسی به یک حمام آب گرم بفرستید تا شانس دخترها برای پیروزی با اسپرم های مرد بیشتر شود.
شوهرتان شورت کوتاه (همان شورت هفتی) بپوشد
اگر شوهرتان شورت کوتاه نمی پوشد از او بخواهید که از این نوع شورت ها استفاده کند. هرچه قدر آلت تناسلی مرد به بدن او نزدیک تر باشد، آن منطقه گرم تر می شود و شانس اسپرم ها بیشتر می شود.
شکلات زیاد بخورید
بعضی خانم ها و خرافات بر این باورند که خوردن غذاهای شیرین بدن شما را برای دختردار شدن آماده تر می کند.
برنامه غذایی حاوی کلسیم و منیزیم
این برنامه غذایی بر اساس مصرف چهار نوع املاح معدنی سدیم ، پتاسیم ، کلسیم و منیزیم می باشد به طوری که برای دختردار شدن، زن باید تا آنجا که می تواند از مواد غذایی حاوی کلسیم و منیزیم استفاده کند.
برای دختردار شدن، بهترین زمان نزدیکی
از تقویم قمری چینی ها استفاده کنید
این تقویم بر اساس سن مادر و ماه قمری زمان مناسب برای رابطه جنسی و مقاربت را تعیین می کند. عده ای هستند که بر روی این تقویم و نتیجه بخش بودن آن قسم می خورند.
وضعیت ماه و فصل ها را بررسی کنید
یک تئوری وجود دارد که می گوید انتخاب جنسیت نوزاد از وضعیت ماه و یون های مثبت و منفی موجود در هوا تاثیر می پذیرد. عقدیده دارند که دختردار شدن در وضعیت ماه جدید و در فصول بهار و زمستان امکان پذیرتر است به این دلیل که تعیین جنسیت نوزاد دختر در یون های منفی بهتر انجام می شود. معمولا امید بر این است که دختردار شدن در وضعیت ماه جدید (وضعیتی که در آن ماه جدید است تا روز قبل از ماه کامل) و فصل بهار و تابستان محتمل تر است.

مهم‌ترین مطالب در این‌باره:
اگر در حال اقدام برای بارداری هستید، احتمالا با اصول تخمک گذاری آشنا شده اید. در هر سیکل قاعدگی یک تخمک بالغ از یکی از تخمدان‌ها آزاد می‌شود و برای باروری در دسترس قرار می‌گیرد. پنجره باروری (زمانی احتمال باروری بسیار بالا است) ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از تخمگ گذاری است.
تخمک گذاری تقریبا در میانه سیکل قاعدگی اتفاق می‌افتد. اما سیکل قاعدگی در هر زن متفاوت است و تخمک گذاری هر فرد نیز در هر دوره متفاوت با دوره قبل است. راه‌های مختلفی برای تشخیص زمان تخمک گذاری وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از کیت تخمک گذاری است.
اما روش استفاده از این کیت چگونه است و آیا با استفاده از آن می‌توان جنسیت جنین را قبل از بارداری تعیین کرد؟ چه راهکاری برای استفاده از کیت تخمک گذاری برای دختردار شدن وجود دارد؟ این راهکار‌ها چقدر موثرند؟ پاسخ به تمام این پرسش‌ها، پیش روی شما قرار دارد.

کیت پیش بینی تخمک گذاری
کیت پیش‌بینی تخمک گذاری (OPK) یک آزمایش خانگی برای تعیین زمان تخمک گذاری است. از آنجایی که در حدود بازه تخمک گذاری، بدن در بارور‌ترین حالت قرار دارد، استفاده از این کیت‌ها می‌تواند شانس موفقیت در باروری را افزایش دهد.
نوار تست تخمک گذاری با اندازه گیری سطح هورمون لوتئینیزه (LH) در ادرار کار می‌کند. هنگامی که سطح هورمون LH به میزان خاصی بالا رود تخمک گذاری در عرض ۱۲ تا ۳۶ ساعت بعد رخ می‌دهد.
تخمک گذاری معمولا در نیمه سیکل قاعدگی اتفاق می‌افتد، بنابراین بهتر است از ۳ یا ۴ روز زودتر از آن، اولین تست را انجام دهید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

روش استفاده از کیت تخمک گذاری برای دختردار شدن
استفاده از کیت تخمک گذاری برای دختردار شدن، در علم پزشکی امروزه تایید نمی‌شود. شتلز در دهه ۱۹۶۰ یک تئوری در این زمینه بیان کرده است که به روش شتلز (Shettles) معروف شده است. البته همانگونه که گفته شد، این تئوری با نتایج تحقیقات علمی امروزه سازگاری ندارد.
شتلز مهمترین عامل تعیین جنسیت جنین را «زمان مقاربت» می‌داند. از نظر او اگر رابطه جنسی در حوالی تخمک گذاری اتفاق بیفتد، احتمال پسر دار شدن بیشتر می‌شود. پس برای دختر دار شدن بایستی در این محدود زمانی رابطه جنسی نداشته باشید.
به عقیده شتلز اسپرم مردانه (Y) بسیار کوچکتر، ضعیف‌تر و سریع‌تر از اسپرم زنانه (X) است. همچنین اسپرم Y طول عمر کمتری نسبت به اسپرم X دارد. (البته تحقیقات پزشکی امروزه تفاوت سرعت میان اسپرم X و Y را رد کرده است.)
پارامتر‌های دیگری که در تئوری شتلز برای دختر دار شدن موثرند عبارتند از:
pH واژن: اگر محیط واژن اسیدی باشد، احتمال دختر دار شدن بیشتر است. زیرا اسپرم Y در محیط اسیدی طول عمر کمی دارد و زود از بین می‌رود.
زمان بندی رابطه جنسی: برای دختر دار شدن، بایستی از چهار روز قبل از تخمک گذاری تا ۲۴ ساعت پیش از آن برای بارداری اقدام کرد. زیرا اسپرم Y زودتر از بین می‌رود و اسپرم X در محیط رحم باقی می‌ماند تا با تخمک لقاح کند.
بنابراین از یک روز قبل از تخمک گذاری بایستی از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.
موقعیت (پوزیشن) در رابطه جنسی: شتلز توصیه می‌کند که برای داشتن جنین دختر، در پوزیشن missionary رابطه جنسی داشته باشید. بدین ترتیب که مرد در حالت خوابیده بر روی زن قرار داشته باشد.
ارگاسم: به عقیده شتلز ارگاسم زن در رابطه جنسی موجب افزایش احتمال پسردار شدن می‌شود. در نتیجه برای داشتن جنین دختر بهتر است زن به ارگاسم نرسد.
شتلز ادعا می‌کند که این روش برای باروری جنین دختر ۷۵-۸۰ درصد اعتبار دارد. اگرچه مطالعات امروز این عدد را تایید نمی‌کند.

برای دختردار شدن، بهترین زمان نزدیکی
بهترین مارک کیت پیش بینی تخمک گذاری
در میان انواع گوناگون کیت‌های پیش‌بینی تخمک‌گذاری؛ Clearblue Easy و First Response از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. این تست‌ها با توجه به تکنولوژی مورد استفاده در آنها، قیمت‌های متفاوتی دارند. ارزان‌ترین آن‌ها تست‌های کاغذی و گران‌ترین آن‌ها انواع دیجیتال آن هستند.

روش کار کیت پیش بینی تخمک گذاری
پیش از استفاده از کیت پیش بینی تخمک گذاری طول چرخه قاعدگی خود را حساب کنید. طول چرخه قاعدگی تعداد روز‌ها از شروع پریود تا اولین روز پریود بعدی است.
سپس میانه دوره را ملاک تخمک گذاری قرار دهید. اگر پریود‌های نامنظمی دارید، از کوتاهترین طول دوره خود این زمان را محاسبه کنید. اولین تست خود را سه یا چهار روز قبل از نیمه دوره انجام دهید.

دستورالعمل استفاده از کیت تخمک گذاری
از ادرار صبح زود برای آزمایش استفاده نکنید، زیرا غلظت بالای آن احتمال خطا را افزایش می‌دهد.
درون یک ظرف استریل ادرار کنید.
نوار تست را در حالت عمودی نگه دارید و از سمتی که فلش دارد داخل ادرار فرو کنید.
نوار را تقریباً به اندازه ۱ سانتی متر در ادرار فرو کنید و حداقل پنج ثانیه در آن نگه دارید (فرو بردن نوار برای مدت طولانی‌تر، نتیجه کاذب در پی نخواهد داشت)
از خط نشانه عبور نکنید.
نوار را بیرون آورده و روی سطح صافی قرار دهید.
نتایج را پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه بخوانید. (از دستورالعمل نوشته شده روی بسته‌بندی کیت پیروی کنید.)
اگر خط کنترل قابل مشاهده نباشد، آزمایش نامعتبر است.
اگر خط تست مانند خط کنترل یا تیره‌تر از خط کنترل باشد، LH افزایش یافته است. در نتیجه تخمک گذاری در ۳۴ تا ۳۶ ساعت آینده شروع می‌شود.
پس از افزایش LH (مشاهده خط تست تیره)، دیگر نیازی به ادامه آزمایش نیست.
اگر دو خط قابل مشاهده باشد، اما خط تست کمرنگ‌تر از خط کنترل تیره باشد، سطح LH بالا نرفته است و بایستی در فواصل زمانی معین آزمایش را تکرار کنید.
برای داشتن پاسخ‌هایی دقیق‌تر بهتر است:
سعی کنید هر روز آزمایش را در یک ساعت معین انجام دهید.
به محض بیدار شدن آزمایش را انجام ندهید.
از ۲ ساعت قبل از انجام آزمایش مایعات کمتری بنوشید. نوشیدن مایعات بیش از حد، ادرار را رقیق می‌کند و تشخیص افزایش LH را دشوار می‌سازد.
نتیجه آزمایش را ظرف ۱۰ دقیقه بخوانید. نتیجه مثبت با گذشت زمان از بین نمی‌رود. اما برخی از نتایج منفی بعد از مدتی، خط کم‌رنگی را نشان می‌دهد که ممکن است به عنوان نتیجه مثبت کاذب گزارش شود.
پس از انجام آزمایش، نوار تست را دور بیاندازید، زیرا قابل استفاده مجدد نیست.

میزان دقت کیت‌های تخمک گذاری
کیت‌های تخمک گذاری در تعیین پنجره باروری، بسیار دقیق‌تر از روش‌های بر پایه تقویم قاعدگی یا اندازه گیری دمای پایه بدن هستند.
در صورت استفاده صحیح، این تست با دقت ۹۹ ٪ زمان تخمک گذاری را پیش بینی می‌کند.
البته گاهی اوقات افزایش هورمون LH در زنان منجر به تخمک گذاری نمی‌شود که به سندروم (Luteinized Unruptured Follicle Syndrome (LUFS معروف است. در این شرایط LH بالا می‌رود، ولی تخمکی آزاد نمی‌شود.
از آنجایی که کیت‌های پیش بینی تخمک گذاری تنها افزایش هورمون را در بدن تشخیص می‌دهند و آزاد شدن تخمک را تایید نمی‌کنند، نتیجه تست نامعتبر است.
در هر صورت، داشتن رابطه جنسی منظم در پنجره باروری بهترین راه برای افزایش احتمال بارداری است.
پ

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • فاطمه حسین پور
   درباره برای دختردار شدن، بهترین زمان نزدیکی

   دختر دار شوم

  • پریسا
   درباره برای دختردار شدن، بهترین زمان نزدیکی

   ببخشید سوال پرسیدم جواب دادین جوابش اصلا کجا میاد

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید
    https://bit.ly/31AMOqp

  • بدون نام
   درباره برای دختردار شدن، بهترین زمان نزدیکی

   سلام من العان یک روزکه نزدیکی داشتم برای بارداری حالا میخوام بدونم بایدچکارکنم که اگه حامله بشم جنین دختربشه

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

  • بدون نام
   درباره برای دختردار شدن، بهترین زمان نزدیکی

   سلام من دهم هر ماه پریود میشم میشه لطفا بگین بهترین زمان نزدیکی برای دختر دار شدن چه زمانیه

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

  • ارزو
   درباره برای دختردار شدن، بهترین زمان نزدیکی

   با سلام من قصد باردار شدن دارم و. میخوام دختر دار بشم. میشه بگین راهکارهای دختر دارشدن و

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

  • بدون نام
   درباره برای دختردار شدن، بهترین زمان نزدیکی

   من قصد بارداری دارم که دختر باشه چه کار کنم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند