۲۱۴۹۹۲
۱ نظر
۵۷۷۰
۱ نظر
۵۷۷۰

داروی جایگزین ویاگرا، چند مورد عالی

آیا به دنبال جایگزین هایی برای ویاگرا هستید؟ اینکه به دنبال راه هایی برای تقویت میل جنسی خود باشید امری غیر معمول نیست.

آیا به دنبال جایگزین هایی برای ویاگرا هستید؟ اینکه به دنبال راه هایی برای تقویت میل جنسی خود باشید امری غیر معمول نیست. اگرچه داروهایی نظیر ویاگرا در این راه به شما کمک می کنند اما برخی افراد جایگزین های طبیعی را ترجیح می دهند این جایگزین ها علاوه بر این که به راحتی در دسترس قرار می گیرند عوارض جانبی کمتری هم دارند.
جالب است بدانید تحقیقات نشان داده است که چندین ماده غذایی ممکن است به تقویت میل جنسی شما و درمان اختلال نعوظتان کمک کنند. در اینجا 7 نوع مواد غذایی و مکمل که ممکن است مانند ویاگرا عمل کرده و به تقویت میل جنسی شما کمک کند آورده شده است:

تریبولوس
خارخاسک یگ گیاه دارویی با برگ های کوچک که ریشه و میوه های آن در طب چینی و هندی بسیار محبوب می باشد. این گیاده همچنین به طور گسترده ای در مکمل های ورزشی استفاده شده و جهت افزایش سطح تستوسترون و بهبود میل جنسی به بازار عرضه می شود.
با اینکه مطالعات حاکی از آن است که تریبولوس سطح تستوسترون را افزایش می دهد اما هم برای زنان و هم برای مردان کاربرد دارد. یک تحقیق 90 روزه در زنان نشان داده است که زنانی که میل جنسی کمی داشته اند با مصرف 750 میلی گرم خارخاسک در طول روز رضایتمندیشان از رابطه جنسی 88 درصد افزایش یافته است.
همچنین یک تحقیق ۲ ماهه در مردان نشان داده است که مصرف ۱۵۰۰-۷۵۰ میلی گرم خارخاسک در طول روز باعث افزایش ۷۹ درصدی رضایت مردان از رابطه جنسی آن ها می شود. اما این نتایج در مردانی که دچار اختلال نعوظ هستند، متفاوت است.
یک مطالعه نشان داده است که مصرف 800 میلی گرم از این گیاه روزانه به مدت یک ماه برای مردانی که اختلال نعوظ دارند کافی نیست. در مقابل، در مطالعه دیگری، مصرف 1500 میلی گرم روزانه به مدت 90 روز موجب بهبود میل جنسی شده است. به این ترتیب، تحقیقات بیشتری در رابطه با خارخاسک و اختلال نعوظ مورد نیاز است.

ماکا
ماکا (Lepidium meyenii) از ریشه سبزیجات سنتی است که به منظور افزایش باروری و میل جنسی مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید مکمل ها را در اشکال مختلفف از جمله پودر، کپسول، عصاره و مایع خریداری کنید.
یک تحقیق 12 هفته ای نشان داده است که 42 درصد از مردانی که 3000-1500 ماکا را در طول روز مصرف می کنند تعداد دفعات رابطه جنسیشان افزایش یافته است.
علاوه براین، با مروری بر ۴ تحقیق انجام شده که در میان ۱۳۱ نفر صورت گرفته است، مصرف ماکا به مدت ۶ هفته باعث بهبود میل جنسی شده است. ماکا همچنین به درمان اختلال نعوظ خیف در مردان نیز کمک می کند.
بعلاوه، شواهد حاکی از آن است که احتمالا ماکا با از دست دادن میل جنسی ناشی از عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی مبارزه می کند. اغلب مطالعات نشان داده اند که مصرف 3.5-1.5 گرم در طول روز به مدت حداقل 12-2 هفته موجب تقویت میل جنسی می شود.

جینسینگ قرمز جایگزینی برای ویاگرا
جینسینگ و جینسینگ قرمز مخصوصا، کاهش میل جنسی و بهبود عملکرد جنسی کمک می کند. در یک تحقسق ۲۰ هفته ای که در میانن ۳۲ زن یائسه صورت گرفته است، نشان داده شده است که مصرف ۳ گرم جینسینگ قرمز در روز باعث بهبود قابل توجه میل و عملکرد جنسی می شود.
علاوه بر این، جینسینگ قرمز ممکن است با کمک به تولید اسید نیتریک (ترکیبی که به افزایش گردش خون کمک می کند) عضلات شل آلت تناسلی مرد را بهبود بخشد. در واقع، مطالعات نشان داده است،که این گیاه حداقل دو برابر به عنوان دارونما در افزایش عملکرد نعوظ موثر است.
با این حال، مطالعات دیگر هیچ نشانی از اثر جینسینگ قرمز در بهبود میل جنسی یا عملکرد جنسی پیدا نکرده اند، و توانایی و استحکام این مطالعات سوال برخی از کارشناسان است. بنابراین، تحقیقات بیشتری بایستی انجام شود.
جینسینگ قرمز عموما قابل تحمل است اما ممکن است عوارض جانبی مانند سردرد و نارحتی معده به دنبال داشته باشد. همچنین ممکن است با داروهای رقیق کننده خون تداخل داشته باشد. بنابراین کسانی که می خواهند این ماده را مصرف کنند باید اول با پزشک خود مشورت کنند.

شنبلیله
شنبلیله گیاهی محبوب در طب سنتی است که جایگزین مناسبی برای داروهای بهبود دهنده افزایش میل جنسی و عملکرد جنسی است. ترکیبات موجود در این گیاه باعث تولید هورمون های جنسی بدن شما از جمله استروژن و تستوسترون می شوند.
یک تحقیق 6 هفته ای که در میان 30 مرد صورت گرفته است نشان می دهد که استفاده از مکمل 600 میلی گرمی عصاره شنبلیله در طول روز باعث افزایش قدرت و بهبود عملکرد جنسی می شود.
به طور مشابه، یک مطالعه ۸ هفته ای در میان ۸۰ زن با میل جنسی کم نشان داد که مصرف ۶۰۰ میلی گرم شنبلیله به طور روزانه باعث بهبود قابل توجه افزایش و برانگیختگی میل جنسی در مقایسه با گروه دارونما می شود. گفته ها حاکی از آن است که تحقیقات بیشتری در زمینه اثرات شنبلیله بر بهبود میل و عملکرد جنسی مورد نیاز است.
علاوه بر این، این گیاه با رقیق کننده های خون مانند وارفارین تداخل دارد. شما قبل از مصرف آن اول باید با دکتر مشورت کنید.

زعفران جایگزینی برای ویاگرا
زعفران ادویه خوشمزه به دست آمده از گل زعفران است. از استفاده های سنتی این گیاه، اثرات کاهش استرس، افزایش قوای جنسی و افزایش میل جنسی ناشی از مصرف داروی ضد افسردگی آن است.
یک مطالعه 4 هفته ای که در میان 38 زن با میل جنسی کم ناشی از داروهای ضد افسردگی نشان داد که مصرف 30 میلی گرم زعفران در طول روز یاعث افزایش قابل توجه بهبود چندین مشکل جنسی از جمله، تحریک پذیری و روانسازی می شود.
به طور مشابه، در یک مطالعه ۴ هفته ای که در میان ۳۶ مرد دارای مشکلات کاهش میل و تحریک پذیری ناشی از مصرف داروهای ضد افسردگی صورت گرفت نشان داد که با مصرف ۳۰ میلی گرم زعفران در طول روز به طور قابل توجهی عملکرد و نعوظ بهبود خواهد یافت.
همچنین، با مروری بر 5 مطالعه انجام شده بر 173 نفر می توان به این نکته اشاره کرد که زعفران باعث بهبود قابل توجه جنبه های مختلف جنسی از جمله لذت جنسی، میل و تحریک پذیری در زنان و مردان می شود. با این حال، در افرادی که افسرده نیستند و یا داروهای ضد افسردگی مصرف نمی کنند نتایج بسیار مختلف است.

گیاه دارویی جینگو بیلوبا (Ginkgo Biloba)
جینگوبیلوبا مکمل گیاهی محبوب در طب سنتی چینی است. این گیاه ممکن است مسائل مختلف جنسی از جمله اختلال در نعوظ، میل جنسی کم را درمان کند. همچنین می تواند باعث افزایش سطح نیتریک اسید خون شود که کارش کمک به افزایش جریان خون از طریق گسترش خونی است.
برطبق گفته ها، تحقیقات نتایج مختلفی را نشان می دهد. یک مطالعه 4 هفته ای در میان 63 نفر نشان می دهد که مصرف یک دوز متوسط 209 میلی گرمی از این گیاه روزانه در 84 درصد شرکت کنندگان به درمان اختلالات مربوط به افسردگی جنسی، کاهش میل جنسی، کاهش تحریک پذیری و یا کاهش لذت کمک کرده است.
با این حال، مطالعه ای دیگر نشان داده است که این گیاه هیچ تاثیری بر میل جنسی و یا دیگر جنبه های اختلال عملکرد جنسی ندارد.

ال-سیترولین جایگزینی برای ویاگرا
ال-سیترولین یک آمینو اسید است که به طور طبیعی در بدن شما تولید می شود. بدن شما ال-سیترولین را به ال-آرژنین تبدیل می کند تا با تولید نیتریک اکساید عروق خونی را منقبض کرده و جریان خون را بهبود بخشد. این ماده نیز به نوبه خود باعث درمان اختلال در نعوظ می شود.
به عنوان مثال، یک مطالعه کوچک یک ماهه انجام شده در میان 24 مرد دارای اختلال نعوظ خفیف نشان داد که مصرف 1.5 میلی گرم ال-سیترولین در طول روز باعث بهبود قابل توجه در 50 درصد از شرکت کنندگان شد.
در یک مطالعه ۳۰ روزه در مردان، مصرف ترکیب ۸۰۰ میلی گرم ال-سیترولین و ۳۰۰ میلی گرم ترانس-رزوراتول باهعث بهبود عملکرد نعوظ و سختی می شود. ترانس-رزوراتول، معمولا به عنوان رزرواتول شناخته شده است، یک ترکیب گیاهی است که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و خواص در مانی متعددی دارد. ال-سیترولین به عنوان مکمل های غذایی به صورت کپسول و یا پودر موجود است اما به طور طبیعی در مواد غذایی مانند هندوانه، شکلات تلخ، و آجیل موجود است.

دیگر افزایش دهنده های میل جنسی بجز ویاگرا
مکمل ها و موادغذایی دیگری جهت افزایش میل و قوای جنسی ترویج داده شده اند. با این حال، آن ها شواهد و مدارک مستحکمی ندارند. در اینجا چند ماده غذایی که ممکن است میل جنسی شما را افزایش دهد آورده شده اند که عبارتند از:
صدف خوراکی. مطالعات علمی نشان داده است که مصرف چندین صدف ممکن است میل جنسی شما را تقویت کند اما هیچ مطالعه انسانی بر مبنای آن صورت نگرفته است.
شکلات. گرچه بر طبق باور عموم شکلات باعث افزایش میل جنسی می شود اما هیچ گونه مدرک و تحقیق بشری بر مبنای آن موجود نیست.
آجیل. برخی از شواهد نشان دهنده آن است که آجیل، خصوصا پسته، ممکن است میل جنسی مردان را افزایش می دهد. با این حال، تحقیقات بیشتری موردنیاز است.
هندوانه. این میوه محبوب منبع خوبی از ال-سیترولین است و ممکن است به اختلال نعوظ کمک کند. با این حال، هیچ مطالعه انسانی مصرف هندوانه و اختلال در نعوظ و یا میل جنسی را بررسی نکرده است.
قهوه. این نوشیدنی محبوب حاوی کافئین و چلی فنول است که برخی از مطالعات به کاهش خطر ابتلا به اختلال نعوظ اشاره دارد. با این حال، تحقیقات انسانی بیشتری مورد نیاز است.
علف هرز بز شاخی. این گیاه حاوی ترکیباتی است که ممکن است بر جریان خون آلت تناسلی تاثیر بگذارد و با بهبود عملکرد نعوظ در مطالعات حیوانی در ارتباط است. با این حال نیازمند تحقیقات انسانی بیشتری است.
الکل. اگرچه مصرف الکل ممکن است افراد را سرحال آورد اما به این معنی نیست که میل جنسی را افزایش دهد. در واقع مصرف زیاد الکل موجب اختلال در عملکرد جنسی می شود.

کلام آخر
اگر به دنبال افزایش میل جنسی خود هستید بدانید که تنها نیستید. تعدادی از مکمل ها و مواد غذایی که ممکن است به عنوان افزایش دهنده غرایز جنسی عمل کنند عبارتند از: تریبولوس ، ماکا، جینسینگ قرمز، شنبلیله، زعفران، جینگو بیلوبا ، و ال- سیترولین.
با توجه به محدود بودن تحقیقات انسانی چگونگی مقایسه این مواد غذایی و مکمل با با داروهایی مثل ویاگرا مشخص نیست. گفته ها حاکی از آن است که، با توجه به دسترسی آسان به این مواد و عوارض کم آن ها، استفاده آسان این مواد در رژیم غذایی شما بسیار آسان خواهد بود.
به خاطر داشته باشید که برخی از این مواد غذایی و مکمل ها، ممکن است با داروهای مشخصی تداخل ایجاد کنند. اگر در حال مصرف دارو های دیگری هستید قبل از مصرف این موادغذایی و مکمل ها با پزشک خود مشورت کنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • سعید
   درباره داروی جایگزین ویاگرا، چند مورد عالی

   آخه رحمت بر پدرت یه چیزی بذار که مردم بتونن راحت تهیه ش کنن
   اخه من از کجا گیاه جینکو.... اصلا اسمشم یادم رفت چ چبرسه به جاش

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.