۲۱۶۴۰۱
۱۴۸۴۱
۱۴۸۴۱

درمان انزال زودرس، معرفی قرص های تاخیری گیاهی

زود انزالی از مشکلات نسبتا شایع در میان زوج‌هاست. معمولا انزال زودرس بین ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه بعد از شروع دخول صورت می‌گیرد.

برای درمان زودانزالی استفاده از داروهای گیاهی به نسبت داروهای شیمیایی عوارض کمتری دارد. کپسول کیمیاگر (Kimiagar)، قرص جینسینگ (Ginseng) و کپسول لیبیمکس باریج اسانس (Libimax barij) برخی از انواع قرص های تاخیری گیاهی هستند.
زودانزالی از مشکلات نسبتا شایع در میان زوج‌هاست. معمولا انزال زودرس بین ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه بعد از شروع دخول صورت می‌گیرد. انزال زودرس موجب عدم رضایت زوجین از کیفیت رابطه جنسی و زندگی زناشویی شده و موجب اضطراب می‌شود. به گفته متخصصان متاسفانه مشکل زودانزالی در کشور ما بسیار بیشتر از سایر کشورهاست و بیشتر به علل روانی زود انزالی و آمادگی ذهنی و جسمی فرد هنگام آمیزش جنسی مربوط می‌شود. به طور کلی مردی که در بیش از نیمی از مقاربت‌های خود دچار انزال زودرس شود، به زودانزالی مبتلاست؛ در این شرایط بهترین کار مراجعه به پزشک است، اما ما در این مقاله شما را با قرص های تاخیری گیاهی نیز آشنا خواهیم کرد.

معرفی برخی از قرص های تاخیری گیاهی برای رفع زودانزالی
روش‌های مختلفی برای درمان زودانزالی معرفی شده است. یکی از درمان‌های متداول استفاده از قرص‌های تاخیری است که این روزها در انواع و اقسام مختلف، بسیار تبلیغ می‌شود. این که کدام یک از این داروها به واقع می‌تواند بدون بروز هیچ‌گونه عارضه ناراحت‌کننده‌ای، انزال زودرس را درمان کند؛ سوالی است که تنها می‌توان در لابراتوارهای آزمایشگاهی و بررسی ترکیبات به کار رفته در ساخت این داروها، به آن پاسخ داد. ما در این مقاله تنها به معرفی برخی از این داروها تحت عنوان قرص های تاخیری گیاهی می‌پردازیم و ترکیبات به کار رفته در ساخت هر کدام را طبق ادعای سازندگان آن‌ها، ذکر خواهیم کرد.
۱. کیمیاگر (Kimiagar)
کپسول تاخیری دیلی کم (Deley Kim) کیمیاگر از داروهای گیاهی است که به منظور جلوگیری از زودانزالی و افزایش مدت زمان رابطه جنسی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو حاوی ترکیبات گیاه تمر هندی است که با کم کردن حساسیت اعصاب اندام تناسلی موجب کمک به دیرانزالی و یا رفع انزال زودرس در آقایان می‌شود. گفته می‌شود این فرآورده به خصوص در افراد با طبع مزاجی گرم، بسیار موثر است.
توجه داشته باشید که مصرف همزمان کپسول کیمیاگر با مواد اسیدی مانند سرکه، آبلیمو و… باعث خنثی شدن اثرات این دارو می‌شود. اگرچه این دارو به صورت بسته‌های ۱۰ عددی و به راحتی در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد و می‌توان آن را تهیه کرد، اما مصرف آن برای بیماران حاد قلبی و همچنین افراد با فشار خون بسیار بالا بهتر است با تجویز پزشک، صورت گیرد.
روش مصرف: مقدار مصرف کپسول گیاهی کیمیاگر به ژنتیک و بدن هر فرد بستگی داشته و معمولا بعد از یکی الی دو بار، مقدار مصرف را متوجه خواهید شد. به طور معمول مقدار مصرف این دارو، یک تا ۲ کپسول، به فاصله زمانی دو تا دو و نیم ساعت قبل از آمیزش است که با یک لیوان آب میل می‌شود. مدت زمان اثربخشی این دارو ۳۰ الی ۴۵ دقیقه است.
عوارض: به دلیل گیاهی بودن ماهیت کپسول کیمیاگر؛ مصرف آن عوارض جانبی خاصی به دنبال ندارد، اما ممکن است در مواردی به صورت کوتاه مدت یبوست، دل درد و انقباضات شکمی، بروز کند. اگر این عوارض شدت پیدا کرد؛ نباید مصرف دارو را ادامه دهید.
۲. جینسینگ (Ginseng)
قرص گیاهی روجینسینگ از داروهای گیاهی تقویت جنسی آقایان است که به بهبود قوای جسمانی، افزایش انرژی و رفع خستگی، کمک می‌کند. علاوه بر رفع زودانزالی، از این دارو می‌توان در مواردی همچون مقابله با استرس، افزایش قدرت و بهبود پاسخ سیستم ایمنی، کاهش قند خون و کمک به بهبود عملکرد ذهنی هم استفاده کرد. توجه داشته باشید که این دارو در صورت حساسیت به ترکیبات گیاه جینسنگ و یا هر یک از اجزاء فرمولاسیون این فرآورده، نباید مصرف شود. همچنین مصرف این فرآورده در صورت ابتلا به بیماری فشار خون بالا، توصیه نمی‌شود. قرص جینسینگ با برخی از داروها مثل داروهای کاهنده قند خون، داروهای ضدانعقاد خون، داروهای تحریک‌کننده اعصاب یا داروهای ادرارآور تداخل داشته و باید با احتیاط، مصرف شود. قرص گیاهی جینسینگ در بسته‌های ۳۰ عددی در داروخانه‌ها، به فروش می‌رسد.
روش مصرف: قرص گیاهی جینسینگ برای بزرگسالان، یک قرص یک یا دو بار در روز، ترجیحاً به فاصله دو ساعت با صبحانه یا ناهار، مصرف می‌شود.
عوارض: رایج‌ترین عارضه مشاهده شده در مصرف فرآورده‌های حاوی جینسنگ، بی‌خوابی و بی‌قراری است. درد سینه، تپش قلب، تغییرات فشار خون، کاهش قند خون، اسهال، سردرد، سرگیجه، عصبی بودن و خون دماغ، از عوارض کمتر شایع مصرف داروی گیاهی جینسنگ است. به همین منظور از مصرف مقادیر بیش از حد فرآورده و به مدت طولانی (بیشتر از ۳ ماه)، باید خودداری شود.
۳. لیبیمکس باریج اسانس (Libimax barij)
کپسول لیبیمکس باریج از دیگر داروهای گیاهی است که برای به تعویق انداختن انزال و همچنین درمان بی‌میلی جنسی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این داروی گیاهی از اسانس خالص و طبیعی استخراج شده از گل سرخ و ژرانیوم معطر، تولید شده است. این دو گیاه دارویی با دارا بودن اثر افزایش شادابی جنسی و افزایش میل جنسی، باعث رفع سردمزاجی و بی‌میلی جنسی می‌شوند.
از سوی دیگر، از آنجا که مشکلات روانی و عاطفی مثل استرس، افسردگی و فشارهای عصبی کاری و خانوادگی از مهمترین دلایل ضعف و بی‌میلی جنسی هستند، لیبیمکس به بهترین نحو ممکن با بهبود حالات روحی و درمان افسردگی، باعث افزایش میل جنسی می‌شود.
لیبیمکس می‌تواند هم برای آقایان و هم برای بانوان استفاده شود. به این صورت که مصرف آن بانوانی را که به بی‌میلی جنسی ناشی از افسردگی مبتلا هستند؛ درمان می‌کند.
روش مصرف: کپسول لیبیمکس باریج روزی ۲ بار، هر بار یک عدد همراه با مقداری مایعات (آب یا آبمیوه)، میل می‌شود. توجه داشته باشید که ممکن است مصرف همزمان این فرآورده با داروهای آرامبخش و ضدافسردگی موجب تشدید اثرات آن‌ها گردد.
عوارض: عارضه جانبی خاصی برای این دارو گزارش نشده است. با این وجود در صورت بروز هر گونه عوارضی، مصرف آن را ادامه ندهید.

روش‌های طبیعی برای درمان زودانزالی
اگرچه مصرف قرص یا کپسول تاخیری برای درمان زودانزالی آقایان یک راه سریع و آسان است، اما قطعا بدون عارضه نبوده و در دراز مدت عوارضی را برای مصرف کننده به دنبال خواهد داشت. برای اجتناب از این مسائل بد نیست با برخی از روش‌های طبیعی درمان این مشکل که متاسفانه خیلی‌ها از بازگویی آن خجالت زده می‌شوند، آشنا شویم. در زیر به ۵ مورد از راه‌های طبیعی درمان زودانزالی پرداخته‌ایم:
کرم‌ها و داروهای بی‌حس‌کننده موضعی قادر به کاهش حساسیت و تحریک‌پذیری آلت بوده و باعث تاخیر در انزال می‌شوند. این کرم‌ها از کم خطرترین داروهایی هستند که برای درمان زود ارضایی مصرف می‌شوند. در صورتی‌که مصرف‌کننده حساسیت خاصی به این داروها نداشته باشد، عوارض جانبی بسیار کمی در پی دارند. "لیدوکائین" و "پریلوکائین" از جمله داروهای بی‌حس‌کننده موضعی هستند.
پرهیز از هیجان‌زدگی و حفظ آرامش نه تنها باعث از بین رفتن انزال زودرس می‌شود، بلکه باعث طولانی شدن رابطه و احساس رضایت طرفین خواهد شد. پیشنوازی یک تجربه جنسی شامل لمس کردن، ماساژ دادن و نوازش دادن بدن شریک جنسی بدون انجام دخول است که در صورتی که با نفس‌های عمیق و آرام همراه باشد؛ می‌تواند به درمان زودانزالی کمک فراوانی بکند.
افزایش تعداد دفعات نزدیکی در طول هفته و روز می‌تواند به درمان زودانزالی کمک کند، به طوری که اگر هفته‌ای دو بار نزدیکی دارید و آن را به هفته‌ای ۴ الی ۶ بار برسانید؛ بعد از چند هفته مشکل زود انزالی‌تان تا حدودی، برطرف می‌شود.
استفاده از کاندوم به خیلی از مردان مبتلا به زودانزالی کمک می‌کند. کاندوم در بیشتر مردان میزان تحریک را کاهش داده و از این طریق زمان انزال را افزایش می‌دهد.
استفاده از گیاهان دارویی مثل "هسته انبه"، "هسته عناب" و "هسته تمبر هندی" از بهترین روش‌های درمان زودانزالی هستند. همچنین نوشیدن روزانه دو بار دم‌کرده گل میخک نیز توصیه شده است. نوشیدن دم‌کرده زنجبیل و عسل و مصرف روزانه سیر نیز، مفید است. توصیه می‌شود از مصرف ترشی‌ها یا خوراکی‌های ترش‌مزه پرهیز شود، زیرا این خوراکی‌ها باعث تسریع انزال می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این گیاهان که قطعا مصرف آن‌ها عارضه بسیار کمتری نسبت به داروهای شیمایی دارد، مطلب با عنوان درمان انزال زودرس مردان با داروهای گیاهی را مطالعه کنید.

سخن آخر
در پایان لازم به ذکر است که زودانزالی در اصل مشکل یا بیماری محسوب نمی‌شود و می‌توان گفت که در اغلب موارد این وسواس فکری افراد و اضطراب آن‌ها از داشتن یک رابطه باکیفیت است که منجر به بروز این امر می‌شود، لذا کاهش اضطراب و حفظ آرامش کمک زیادی به پیشگیری و درمان این مشکل می‌کند. بهترین راه درمان زود انزالی انجام ورزش‌های مرتبط مثل تمرینات کیگل و درمان‌های روانشناسی و فکری است. در واقع استفاده از قرص‌های تاخیری، درمانی موقتی و نسبتا خطرناک به شمار می‌رود که بهتر است تا حد امکان از آن پرهیز شود.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.