۲۲۶۰۱۲
۴ نظر
۱۱۹۹
۴ نظر
۱۱۹۹

آیا بعد از پریودی بارداری رخ میدهد؟

چرخه قاعدگی شما از روز اول دوره شما شروع می شود و تا روز اول دوره بعدی شما ادامه می یابد.

برای بسیاری از خانم ها این سوال پیش می آید که حاملگی بلافاصله بعد از اتمام پریودی می تواند رخ دهد؟ اصولا بارداری و خبر بارداری ، خبر شیرینی است اما برای برخی از زوجین که تمایلی به فرزندآوری ندارند و توانایی برای داشتن فرزند ندارند نمی تواند خبر خوشایندی باشد.به همین دلیل دانستن این اطلاعات برای پیشگیری از بارداری ناخواسته برایشان بسیار مهم است.بارداری زمانی رخ می دهد که اسپرم به تخمک برسد و لقاح صورت گیرد و برای اینکه تخمکی وجود داشته باشد باید تخمک گذاری حتما صورت گرفته باشد.هر خانمی باید زمان دقیق تخمک گذاری خود را بداند تا در صورتی که تمایل به بارداری دارد بتواند مطمین تر عمل کند و زمانی که تمایل به بارداری ندارد بتواند از وقوع بارداری جلوگیری کند.

آیا می توانم بعد از اتمام دوره پریود باردار شوم؟
بله ، گرچه خیلی محتمل نیست. اگر بدون استفاده از روشهای پیشگیری از بارداری رابطه جنسی دارید ، می توانید در هر زمان و در حین چرخه قاعدگی ، حین بارداری یا درست بعد از شروع دوره بارداری ، باردار شوید.
همچنین اگر قبل از این ، در دوره اول یا بعد از اولین بار رابطه جنسی نداشته باشید ، می توانید باردار شوید.
هیچ زمانی "ایمن" در ماه وجود ندارد که بتوانید بدون پیشگیری از بارداری رابطه جنسی داشته باشید و خطر باردار شدن نداشته باشید.
در هر زمان از چرخه قاعدگی احتمال بارداری وجود دارد.

شناخت چرخه قاعدگی
چرخه قاعدگی شما از روز اول دوره شما شروع می شود و تا روز اول دوره بعدی شما ادامه می یابد.
شما در زمان تخمک گذاری بارور هستید (وقتی تخم مرغ از تخمدان شما رها می شود) ، که معمولاً 12 تا 14 روز قبل از شروع دوره بعدی شما رخ می دهد. این زمان ماه است که به احتمال زیاد باردار می شوید.
بعید است که شما بعد از پریود شدن باردار شوید ، اگرچه این اتفاق می افتد. یادآوری این نکته حائز اهمیت است که اسپرم گاهی بعد از برقراری رابطه جنسی ممکن است تا ۷ روز در بدن زنده بماند.
این بدان معنی است که اگر زود تخمک گذاری کنید ، می توانید باردار شوید ، به خصوص اگر شما یک چرخه قاعدگی کوتاه داشته باشید.
اگر نمی خواهید باردار شوید همیشه باید از راه های پیشگیری از بارداری استفاده کنید.

آیا ممکن است بعد از شروع دوره یا پایان دوره بارداری، باردار شوید؟
هر خانمی باید از زمان شروع دوره پریودی خود آگاه باشد و سعی کنید بدانید چه زمانی شورع می شود و دوره چه مدت طول می کشد و بدانید که در این زمان می توانید باردار شوید .
اگر به طور مرتب تخمک گذاری کنید (همه خانمها به طور مرتب تخمک گذاری ندارند) ، می توانید به راحتی باردار شوید.تخمک گذاری از زنی به زن دیگر فرق دارد و در برخی خانم ها در بعضی ماه ها ممکن است تخمک گذاری صورت نگیرد.
تشخیص اینکه بدانید چه زمانی تخمک گذاری دارید و در بالاترین درجه باروری هستید می تواند سخت باشد.اگر چرخه شما ۲۸ روزه باشد ، که زمان تخمک گذاری معمولا ۱۴ روز بعد از اولین روز پریودی می باشد.
بعضی از خانمها به طور طبیعی چرخه کوتاه تری دارند که تقریباً 21 روز است و در این خانم ها ممکن است درست بعد از اتمام پریودی بارداری بتواند صورت گیرد.
اگر به طور پراکنده اوایل یا دیر تخمک گذاری کنید ، ممکن است با داشتن رابطه جنسی درست قبل ، حین یا بعد از قاعدگی باردار شوید - اما این امر محتمل نیست.
اگر سعی می کنید از بارداری پیشگیری کنید ، حتی اگر پریود هستید و یا بلافاصله پریودی تان تمام شده همیشه از راه های جلوگیری از بارداری استفاده کنید.و اگر سعی در بارداری دارید سعی کنید اغلب رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید و از زمان تخمک گذاری خود اطلاع داشته باشید تا بتوانید زمان دقیق تری برای بارداری اقدام کنید و شانس بارداری بیشتر شود.

همه چیز در مورد زمان بندی
زمان بندی در زندگی تقریباً همه چیز است ، به خصوص وقتی که قصد بارداری دارید یا اگر تمایل به بارداری ندارید و باید حتما زمان مناسب برای برقراری ارتباط را بدانید.
تخمک گذاری در هر ماه حدود شش روز است که احتمال بارداری در آن بیشتر است. این شامل:
پنج روز منتهی به تخمک گذاری
خود روز تخمک گذاری
پس از وارد شدن اسپرم به رحم ، تخمک تا ۲۴ ساعت بارور می شود.
به نظر می رسد که ساده باشد، درست است؟ اما اینگونه نیست.پیدا کردن زمان تخمک گذاری برای جلوگیری از بارداری بسیار مهم است.
در حالی که پریود هستید ، لایه ای از رحم شما ریزش می کند ، زیرا بارداری صورت نگرفته. هورمون های مورد نیاز برای حفظ بارداری ، مانند پروژسترون ، در این زمان بسیار کم هستند. با این وجود ، بدن شما در حال آماده شدن برای بارور بعدی شما است.
ممکن است شما یک چرخه قاعدگی داشته باشید که به موقع پریودی در آن صورت می گیرد و سپس به طور ناگهانی یک ماه ، چند روز زودتر یا دیرتر از حد معمول تخمک گذاری کنید. شما حتی ممکن است یک ماه پریود نشوید و تخمک گذاری نداشته باشید.
دلایل زیادی برای پریود نشدن در یک ماه وجود داشته باشد.ممکن است به دلیل تغییر سن این اتفاق رخ دهد.وزن شما ممکن است تغییر کند ، و باعث ایجاد نوسانات هورمونی می شود. استرس زیاد نیز ممکن است در تخمک گذاری تأثیر بگذارد. برخی از خانمها مانند پزشکی PCOS شرایط پزشکی دارند ، که تخمین تخمک گذاری را بسیار سخت می کند.
بسیاری از خانم ها به طور معمول حدود 12 تا 14 روز پس از روز اول آخرین دوره خود تخمک گذاری می کنند ، اما برخی از آنها دارای چرخه طبیعی کوتاه هستند. آنها ممکن است به محض شش روز یا پس از روز اول آخرین دوره خود تخمک گذاری کنند.
و پس از آن اگر اسپرم وجود داشته باشد. به نظر می رسد که می توانند تخمک را بارور کنند.
بعد از انزال ، اسپرم ممکن است در بدن شما تا پنج روز کامل زنده بماند و در هر زمان ممکن است در طی آن تخمک بارور شود. بنابراین حتی اگر شما در زمان رابطه جنسی به تخمک گذاری نزدیک نبودید ، بارداری هنوز هم می تواند اتفاق بیفتد.
در حالی که شما در دوره خود هستید
ممکن است جریان قاعدگی شما شروع به کم شدن باشد و خون شما روشن شود ، یا در انتهای چرخه قاعدگی رنگ خون قاعدگی به قهوه ای تبدیل شود. به نظر می رسد که هنوز قاعدگی دارید ، اما بدن شما برای بارور بعدی شما در حال آماده سازی است.
اگر در آخر دوره خود رابطه جنسی دارید ، در واقع ممکن است به زمان باروری خود نزدیک شده باشید ، به خصوص اگر یک چرخه کوتاه داشته باشید.
بگویید زود تخمک گذاری می کنید ، حدود شش روز پس از شروع دوره شما. شما در روز سوم دوره خود رابطه جنسی دارید. اسپرم هیچ تخمکی برای بارور کردن ندارد ، اما آنها ماندگارند و در رحم تا چند روز باقی می مانند .
چند روز بعد ، در حالی که آنها هنوز رحم هستند ، شما تخمک گذاری می کنید و آنها مانند یک ماهی به سمت تخمک روانه می شوند. یکی از آنها وارد تخمک می شود و لقاح صورت می گیرد.
درست بعد از پایان دوره شما
بسیاری از خانمها بعد از پایان دوره پریود ، رابطه جنسی بدون بارداری ندارند. درست است که بعید است که شما یک یا دو روز بعد از قطع قاعدگی باردار شوید ، اما با توجه به طول عمر اسپرم و چالش های پیش بینی تخمک گذاری - این اصلاً غیرممکن نیست.
این امر به ویژه در صورتی که زودتر از حد معمول تخمک گذاری کنید ، یا اگر چرخه قاعدگی طبیعی کوتاهی در حدود 21 روز دارید ، صادق است.

چه مدت باید صبر کنید؟
با توجه به اینکه بدن شما دائماً در حال تغییر است ، در صورت جلوگیری از بارداری ، در صورت داشتن رابطه جنسی محافظت نشده ، صد در صد ایمن بودن بسیار غیرممکن است.
چرخه قاعدگی شما از روز اول پریود شما شروع می شود و در آخرین روز قبل از شروع دوره بعدی شما پایان می یابد. اگر چرخه قاعدگی ساعت کاری شما 28 روز باشد ، شما در "امن ترین" حالت خود برای باردار نشدن قرار دارید. اما کاملاً در یک هفته یا بعد از تخمک گذاری کاملاً مشخص نیست. به خاطر داشته باشید که اسپرم می تواند در بدن شما به زندگی خود ادامه دهد ، بنابراین اگر شما رابطه جنسی محافظت نشده ای داشته اید ، ممکن است ایمن نباشد و بارداری صورت گیرد.
اگر دوره های شما حتی کمی نامنظم باشد ، باروری ناگهانی شما امکان پذیر است. و بخاطر داشته باشید که چرخه شما می تواند در هر زمان تغییر کند ، بدون اینکه متوجه شوید.
اگر می خواهید باردار شوید
اگر می خواهید باردار شوید ، مشخص کردن تخمک گذاری اولین قدم اساسی است.
چندین روش وجود دارد که می توانید الگوهای تخمک گذاری خود را مشخص کنید. آنها شامل موارد زیر هستند:
کیت های پیش بینی تخمک گذاری در خانه.
این آزمایشات با شناسایی LH (هورمون لوتئین کننده) انجام می شود ، که 1-2 روز قبل از وقوع تخمک گذاری افزایش می یابد. بنابراین این کیت ها می توانند زمان تخمک گذاری را به شما بگویند ، اما نمی توانند به شما بگویند چه زمانی تخمک گذاری رخ داده است.
کیت های تست پروژسترون.
برخی از خانمهایی که دوره نامنظم دارند ، مانند مواردی که دارای PCOS هستند ، دریافتند که استفاده از کیت که پروژسترون را تشخیص می دهد - هورمونی که بلافاصله پس از تخمک گذاری آزاد می شود - علاوه بر یک کیت تخمک گذاری استاندارد ، استفاده از آن مفید است. تعیین اینکه آیا بدن شما پروژسترون تولید کرده است یا خیر ، به شما کمک می کند که تخمک گذاری دارید یا نه.
برنامه های باروری برنامه های ردیابی تخمک گذاری ضبط ماهانه چندین فاکتور مانند درجه حرارت پایه بدن و مخاط دهانه رحم را تشکیل می دهند. آنها می توانند به زنان در دوره های منظم کمک کنند که تعیین کنند چه زمانی تخمک گذاری می کنند.

ردیابی دمای پایه بدن (BBT)
استفاده از این روش به عنوان "کنترل تولد" منجر به تولد بسیاری از نوزادان شده است. اما ، اگر می خواهید باردار شوید ، ممکن است در نزدیکی هر ماه تخمک گذاری شما را به هم نزدیک کند.
برای ردیابی BBT خود ، نیاز به دماسنج BBT دارید که برای این منظور طراحی شده است. هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید ، دمای خود را مشخص کنید ، حتی قبل از حرکت حتی یک قدم. هر روز دمای بدن خود را به همان زمان در روز ، بنویسید. هنگامی که به مدت سه روز مستقیم دما در حدود 0.4 درجه فارنهایت را مشخص می کنید ، احتمالاً تخمک گذاری می کنید.
تخمک گذاری تنها یک عامل برای بروز حاملگی است. اگر بعد از گذشت یک سال از رابطه جنسی محافظت نشده نتوانسته اید باردار شوید و زیر ۳۵ سال دارید ، به یک متخصص باروری مراجعه کنید. اگر بیش از ۳۵ سال داشته باشید، چهار تا شش ماه برای بارداری تلاش کرده اید ، به پزشک زنان و متخصصین ناباروری مراجعه کنید.
اگر شما در طی یا درست بعد از دوره پریودی خود ، رابطه جنسی محافظت نشده ای داشته اید و از خود سوال می کنید که باردار هستید ، پاسخ کوتاه این است - شما می توانید باردار باشید. قطعاً با پزشک خود صحبت کنید یا آزمایش بارداری خانگی انجام دهید.
شما می توانید در هر زمان در طول چرخه خود باردار شوید. زمان تخمک گذاری متفاوت است و اسپرم در رحم ماندگار است تا چند روز.بارداری برای بعضی از خانمها می تواند خبر خوبی باشد و برای برخی دیگرا خیر.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • بدون نام
   درباره آیا بعد از پریودی بارداری رخ میدهد؟

   چرخه قاعدگی من 22 روز است تخمگذاری من کی هست

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید
    https://bit.ly/31AMOqp

  • ستاره حسنقلی پور
   درباره آیا بعد از پریودی بارداری رخ میدهد؟

   سلام من سیزدهم ماه پیش رابطه محافظ نشوده داشتم هفدهم فقرص اورژانسی مصرف کردم والان که ۱۴۰۱/۴/۱ من هنوز پریود نشدم چیکار باید بکنم سه روز بعد از مصرف قرص تست بیبی چک زدم منفی بود

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.