۲۲۶۰۵۰
۴۳۲۷۶
۴۳۲۷۶

دستگاه تناسلی نوزاد، علت ورم آن چیست؟

بسیاری از مادران از مشکلات دستگاه تناسلی نوزاد پسرشان اطلاعات کاملی ندارند.

بسیاری از مادران از مشکلات دستگاه تناسلی نوزاد پسرشان اطلاعات کاملی ندارند.داشتن اطلاعات کامل در مورد سلامت آلت تناسلی پسران می تواند به مادران کمک کند که به موقع هنگام بروز مشکلات رسیدگی کنند. ورم دستگاه تناسلی نوزادان پسر یکی از شایع ترین مشکلات آلت تناسلی نوزادان پسر می باشد.همچنین مشکلات دیگری در آلت تناسلی کودکان خردسال پسر ایجاد می شود که به شایع ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.مشکلات آلت تناسلی برای نوزادان پسر و خردسالان پسر همیشه شایع است اما با آگاهی از آن ها می توانید به مشکلات رسیدگی کنید و از مشکلات جدی بعدی جلوگیری کنید.

ورم اندام تناسلی نوزاد به دلیل مایعات اضافی در بدن
نوزادان با مایعات اضافی در بدنشان به دنیا می‌آیند. این مایع تمایل به تجمع در قسمت‌های خاصی از بدن دارد ، به ویژه در صورت که مجب می شود چشم هایشان پف باشد.این مایعات اضافی علاوه بر ورم کردن چشم ها می تواند موجب ورم کردن دستگاه تناسلی لبه‌های واژن در دختران یا کیسهٔ بیضهٔ در پسران ‌شود. دز اضافی هورمون‌هایی که نوزاد قبل از تولد از مادر می‌گیرد هم ممکن است به تورم اندام تناسلی او کمک کند.
نوزادان مایعات اضافی که اغلب آب است را در طول چند روز اول زندگی دفع می‌کنند که به طور معمول به از دست دادن حداقل ۱۰ درصد از وزن تولدشان منجر می‌شود. یک نوزاد پسر همچنین ممکن است مایع اضافی‌ای را در یک کیسه در اطراف یک یا هر دو بیضه داشته باشد که یک عارضهٔ شایع به نام هیدروسل است. هیدروسل معمولاً در چند ماه اول یا تا پایان سال اول زندگی از بین می‌رود.

ورم دستگاه تناسلی نوزاد پسر
ورم دستگاه تناسلی نوزاد پسر در بسیاری از مواقع قبل از ختنه ایجاد می شود و علت اصلی آن بهداشت است .قبل از اینکه ختنه انجام شود زیر پوست کلاهک می تواند مملو از آلودگی ها شود و همین آلودگی ها موجب ورم و یا عفونت شود.بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاق شست و شوی آلت تناسلی نوزاد پسر با دقت و حوصله می شود.

شوینده‌ لباس می تواند ورم دستگاه تناسلی نوزاد پسر را تشدید می ‌کند؟
بله .شوینده های لباس برای بسیاری از اسخاص بزرگسال می تواند حساسیت پوستی ایجاد کنند چه برسه به نوزادان و کودکان.اما در حقیقت شوینده های لباس نمی توانند در ورم آلت تنایلی نوزادان پسر نقش بسزایی داشته باشد و عوامل دیگر می توانند قوی تر باشند.

ختنه می تواند ورم دستگاه تناسلی نوزاد پسر را تشدید کند؟
خیر واتفاقا ختنه می تواند مشکل را حل کند.معمولا نوزادان پسر قبل ازینکه ختنه شوند دچار ورم های آلت تناسلی می شوند و بعد از ختنه این مشکل حل می شود.
معمولا بعد از ختنه ورم دستگاه تناسلی نوزاد رخ نمی دهد مگر در مواردی خاص که مشکلاتی به وجود بیاید و بتواند موجب ورم شود اما خود ختنه عامل ورم نیست.
قبل از ختنه نوزاد، محل ورم باید شسته شود اما برای مادر کار آسانی نیست که پوست ختنه نشده را عقب بزند و آن را بشوید.چون پوست حالت چسبندگی دارد و به راحتی کنار زده نمی‌شود. بنابر‌این بهتر این است که مادران برای ختنه‌ فرزند‌شان به متخصص مراجعه کنند.‏

آیا ورم دستگاه تناسلی نوزاد با آنتی بیوتیک درمان می شود؟
خیر. ورم دستگاه تناسلی نوزاد پسر نیازی به آنتی بیوتیک ها ندارد و اگر نوزاد هنوز ختنه نشده کافیست زیر پوست کلاهک آلت تناسلی شسته شود و تمیز نگه داشته شود و با کرم های مرطوب کننده ی مخصوی و ضدالتهاب ها از آن نگهداری شود تا زمان ختنه فرا رسد.
معمولاتنها راه درمان این التهاب ختنه است و معمولا بعد از ختنه‌کردن از بین می‌رود.
خوب است بدانید که اگر التهاب نادیده گرفته شود امکان دارد عفونی شود. اما در بیشتر بچه‌ها این حالت به مرحله‌ حاد نمی‌رسد و با شستن و ختنه کردن همه‌ این مشکلات برطرف می‌شود و التهاب‌شان از بین می‌رود.

۷ مشکل شایع آلت تناسلی در پسران
جراحت
به رنگ قرمز ظاهر می شود
خارش یا بثورات
عفونت ادراری (UTI)
پوست ختنه گاه دردناک
پوست درخت پوست ختنه گاه
چسبندگی آلت
جراحت
پسر بچه های کوچک خیلی پرانرژی هستند و به طور مداوم در حال شیطنت کردن می باشند.اسکوتر و دوچرخه سواری می کنند و هرکار خطرناکی را امتحان می کنند.شیطنت های آن ها گاه کار دستشان می دهد و می تواند موجب جراحت آن ها شود.ممکن است به علت ضربه ای که می خورند آلت تناسلی شان مدتی کبود شود و کمی دردناک باشد ، اما اگر به هر شکلی ضربه بخورد ، برش خورده یا پاره شود ، فوراً به مراقبت پزشکی احتیاج دارد (همین مورد در مورد بیضه ها نیز صدق می کند).
آلت تناسلی قرمز می شود
اگر آلت تناسلی پسرتان کاملاً قرمز به نظر می رسد ، نگران نباشید ، این قرمزی می تواند ناشی از تحریک زیاد بر اثر پوشک ماندن به مدت طولانی ، ساییدگی از شورت شنا ، یا بقایای صابون در قسمت جلوی است.برای جلوگیری از این کار ، همیشه حتماً آلت تناسلی فرزندتان را با دقت شستشو دهید (یا به او نشان دهید که چگونه این کار را انجام دهد) ، مرتباً پوشک را عوض کنید ، یا آنها را ترغیب کنید که لباس زیر بپوشند و از شناگرهای خود تغییر کنند. یکی دیگر از دلایل آلت تناسلی قرمز ، عفونی است که ممکن است باعث درد در ادرار شود. کرم های موضعی و حمام های گرم می توانند در این امر کمک کنند ، اما بهتر است در صورت شک و نگرانی به پزشک مراجعه کنید.
خارش یا بثورات
ممکن است فرزند شما در آلت تناسلی خود بثورات پوستی داشته باشد ، شکایت کند که خارش دارد یا سعی دارد آن را بیش از حد معمول بخاراند ، اگر چنین است ، بهتر است تحقیق کنید. این می تواند به علت هر گونه کنه یا کک باشد .پسر به ها اکثر اوقات دستان تمیزی ندارند و زمانی که یاد می گیرند که خودشان به دستشویی بروند در بیشتر مواقع آلودگی را به الت تناسلی خود منتقل می کنند .پس به آن ها یاد دهید دستانشان را مرتب بشویند و همیشه نظافت را رعایت کنند.یکی دیگر از علت های قرمز شدن آلت تناسلی پسران می تواند لوسیون ها و مواد شوینده باشد که می توانند به خودی خود حساسیت و خارش و بثورات ایجاد کنند.
عفونت ادراری (UTI)
UTIs مخصوصاً در پسران کوچک ختنه نشده در سال اول زندگی مشترک است. این امر به این دلیل است که باکتری ها می توانند در زیر پوست ختنه گاه گیر بیفتند که در مجاری ادراری پخش می شوند. علائم مربوط به اینکه فرزند شما ممکن است به عفونت مبتلا باشد شامل تب بالا ، تحریک پذیری ، درد هنگام ادرار کردن ، تغذیه ضعیف و بوی قوی ادرار است. اگر به UTI شک دارید ، باید سریعاً با پزشک صحبت کنید ، در صورت عدم درمان (به خصوص در نوزادان بسیار جوان) ممکن است باعث آسیب کلیه شود. خبر خوب این است که می توان آنتی بیوتیک ها را به طور موثری درمان کرد و خیلی سریع درمان جواب می دهد.
پوست ختنه گاه دردناک
پوست ختنه گاه لایه ای از پوست است که سر آلت را پوشانده و از بدو تولد به آن وصل شده است. مگر اینکه ختنه شود ، پوست ختنه گاه جدا می شود و می تواند پس از آن به عقب و پایین شافت کشیده شود. این معمولاً تا سن دو سالگی اتفاق می افتد ، گرچه می تواند طولانی تر شود و برای بعضی از پسران تا زمانی که به طور کامل جدا نشود ، می تواند باعث ایجاد یک درد نسبتاً بزرگ شود. معمولاً زمان مسئله را برطرف می کند .
چسبندگی پوست آلت تناسلی
در حالی که بسیاری از مشکلات آلت تناسلی مربوط به کودکانی می شود که ختنه نشده اند ، مواردی وجود دارد که می تواند از قطع شدن پوست ختنه گاه ناشی شود و یکی از این موارد چسبندگی آلت است. در جایی که بافت لبه ها بریده می شود ، گاهی اوقات می توانید مانند یک لایه نازک از فیلم به سمت آلت تناسلی بچسبانید ، و باعث می شود که ختنه ای نداشته باشد. در بیشتر موارد چسبندگی کاملاً بدون درد است و با گذشت زمان با بزرگ شدن آلت تناسلی برطرف می شود ، بنابراین اغلب نیازی به درمان نیست.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنید
اگر از شرایط آلت تناسلی پسرتان نگران هستید سریعا به پزشک مراجعه کنید. علائم اصلی که فرزند شما به مراقبت پزشکی احتیاج دارد عبارتند از:
آلت تناسلی متورم و یا بسیار قرمز است.
خون یا ترشح چرک مانند از آلت تناسلی وجود دارد.
فرزند شما هنگام ادرار گریه می کند یا ناراحت است (به خصوص اگر تب نیز داشته باشد)
پوست ختنه گاه گیر کرده است و نمی توان آنرا جدا کرد.

ورم دستگاه تناسلی نوزاد پسر بالانیت
برای یک پسر کوچک غیر معمول نیست که در اولین سال زندگی خود مشکل آلت تناسلی داشته باشد و بالانیت یک بیماری است که ممکن است ظاهر شود.
این می تواند برای کودک شما بسیار دردناک و تحریک پذیر باشد ، اما با چند قدم ساده او به هیچ وجه به حالت عادی باز نخواهد گشت.

بالانیت چیست؟
این عفونت در پسران است که باعث تورم در سر آلت می شود. گاهی اوقات ، جلوی پوست سر آلت نیز می تواند تحت تأثیر قرار گیرد.

چه موقع ممکن است رخ دهد؟
بالانیت در کودکان خردسال بیش از هر کس شایع تر است.
اگرچه بیماری بالانیت در هر سنی ممکن است رخ دهد ، اما انتخاب NHS تخمین می زند که از هر 20 پسر کمتر از 5 سال به این بیماری مبتلا می شوند.

علت ورم دستگاه تناسلی نوزاد پسر یا بالانیت چیست؟
بالانیت همچنین می تواند در اثر عفونت باکتریایی یا عفونت قارچی مانند برفک ایجاد شود.
در نوزادان ، بالانیت ممکن است به دلیل وجود بثورات پوستی ایجاد شود که به دلیل ایجاد رطوبت ادرار در پوشک او ایجاد می شود ، بنابراین مهم است که پوشک او را به دفعات تعویض کنید.در کودکانی که دارای مهارت های کوچک هستند ، اگر قطرات نهایی ادرار به طور صحیح در پایان ادرار قطع نشود ، ممکن است درد ایجاد شود.
بالانیت همچنین می تواند در اثر عفونت باکتریایی یا عفونت قارچی مانند برفک ایجاد شود.

بالانیت چه علائمی وجود دارد؟
ممکن است کودک احساس درد و تورم آلت تناسلی و پوست سرخ آلت تناسلی را تجربه کند.
درد و التهاب گاهی اوقات با ترشحات جزئی همراه است و ممکن است پوست جلوی آلت خشک شود و باعث تحریک بیشتر کودک شما شود.

چگونه بالانیت درمان می شود؟
روش های زیادی در خانه وجود دارد که می توانید برای رهایی از کودک خود از عفونت استفاده کنید.
سعی کنید به آرامی او را در آب گرم و صابون ملایم حمام دهید ، به محض خیس کردن او را عوض کنید و بگذارید تا زمانی که ممکن است ماساژ خالی داشته باشد تا همه چیز را از هوا بیرون کند. همچنین می توانید وازلین را بر روی آلت تناسلی وی بمالید ، که به عنوان سدی در برابر عفونت بیشتر عمل می کند.
اگر آلت تناسلی کودک شما درد دارد ، یا ترشحی وجود دارد ، باید به پزشک مراجعه کنید.در این حالت ، ممکن است پزشک برای کودک شما مقداری کرم آنتی بیوتیک برای درمان عفونت تجویز کند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.