۲۲۶۰۷۸
۱۲۸۰
۱۲۸۰

گریه نوزاد نشانه چیست؟

نوزادان معمولاً ۲ تا ۳ ساعت در روز گریه می کنند. گریه ی کودک می تواند برای والدین ناراحت کننده باشد.

نوزادان معمولاً ۲ تا ۳ ساعت در روز گریه می کنند. گریه ی کودک می تواند برای والدین ناراحت کننده باشد.
معمولاً نوزادان از لحظه تولد گریه می کنند. طبیعی است و بخشی از پیشرفت آنهاست. نوزادان در اواخر بعد از ظهر یا عصر تمایل به گریه ی بیشتری دارند. گریه معمولاً در 6 تا 8 هفته به اوج می رسد و در سن 3 تا 4 ماهگی کاهش می یابد. در حدود 4 تا 5 ماهگی، بیشتر نوزادان گریه شان کمتر می شود ، اگرچه برخی ممکن است طولانی تر گریه کنند.
نوزادان گاهی بدون هیچ دلیل واضح و یا حتی گرسنگی گریه می کنند. اما بارهای دیگر ، آنها در تلاشند تا چیزی را با اشکشان به شما بگویند.

چرا نوزادان گریه می کنند؟
آگاهی از چیزهایی که نوزادان را ناراحت می کند می تواند به شما در حل مشکل کودکتان کمک کند. بیشتر اوقات گریه به دلیل مشکل پزشکی نیست. دلایل شایع گریه نوزادان شامل موارد زیر است:
گرسنگی یا تشنگی - بررسی کنید که آیا در کنار شیر به مادر تغذیه با شیرخشک نیازی هست
خیلی گرم یا خیلی سرد شدن دمای بدن نوزاد
احساس ترس
خستگی و نیاز به خوابیدن
ناراحتی - به دلیل کثیف کردن پوشک یا احساسات ناراحتی جسمی طبیعی مانند هضم شیر
بدون هیچ دلیل خاصی
شما می توانید نوزاد خود را نوازش کنید و کودک خود را آرام کنید ، به او شیر بدهید، پوشکش را عوض کنید یا آنها را به صورت گهواره ای تکان دهید تا به آنها کمک کند احساس راحتی کنند تا بتوانند بخوابند.

دلایل گریه
با کمی حس مشترک و توجه به گریه های نوزادتان کم کم می توانید بفهمید که علت گریه هایش چیست. ، ممکن است بتوانید بفهمید که چگونه کودک خود را آرام کنید.

گرسنگی
در طی ۳ ماه اول زندگی ، نوزادان معمولاً هر دو ساعت یکبار تغذیه می کنند. وقتی می خواهند غذا بخورند ، معمولاً فریادهایی می زنند که کوتاه و بلند می شوند .

چگونه می توانید کودک را تسکین دهید؟
خب معلوم است باید سینه خود و یا شیشه شیر را به او بدهید .این یک پیشنهاد از جانب شما می باشد ممکن است کودک گرسنه هم نباشد اما برای اینکه آرام شود ممکن است مقداری شیر بخورد.در این شرایط ممکن است از پستانک استفاده کنید.

گریه های نوزاد نشانه چیست
بر خلاف اکثر بزرگسالان ، نوزادانی که خسته هستند به جای اینکه بخوابند گریه می کنند.خستگی زیاد نوزاد را ناآرام می کند .

چگونه می توانید کودک را تسکین دهید؟
یکی از بهترین راهها برای تشویق خوابیدن نوزاد، لالایی کردن نوزاد با پتو پیچ کردنشان است. با سر و گردن آن ها را بیرون بگذارید و دست و پاهایش را در پارچه ای ببندید. این کار به تقلید از رحم مادر است و حس آرامشی را به نوزاد می دهد. تغییر موقعیت نیز ممکن است موجب آرامش کودک شود. با قدم زدن در خانه می توانید فضا را برایش متفاوت کنید. یا کودک خود را در صندلی ماشین بگذارید و با ماشین بگردانید. لرزیدن ماشین و حرکت آن می تواند باعث شود که گریه اش آرام شود.

آلرژی
مادر ممکن است آنچه را مصرف می کند از طریق شیر به نوزاد ، منتقل کند. این اتفاق ممکن است معده کودک را اذیت کند. اگر این اتفاق رخ دهد ، شیرخوار شما ممکن است نسبت به غذاهایی که شما می خورید حساس است.

چگونه می توانید نوزاد را تسکین دهید؟
اگر فکر می کنید کودک شما حساسیت غذایی دارد ، با پزشک متخصص اطفال خود صحبت کنید. اگر در حال شیردهی هستید ، پزشک ممکن است به شما توصیه کند که یک هفته از خوردن یک غذای منفرد (به عنوان مثال شیر یا تخم مرغ) خودداری کنید تا ببینید که آیا ناراحتی کودک کاهش می یابد یا خیر. اگر از شیر خشک استفاده می کنید ، از پزشک خود در مورد عوض کردن شیرخشک سؤال کنید.

ریفلاکس
گریه درست بعد از تغذیه می تواند نشانه سوزش معده باشد. اما مطمین شوید که به علت نفح و هوا در معده نمی باشد.سوزش معده کودک را بسیار اذیت می کند.

چگونه می توانید نوزاد را تسکین دهید؟
هوای معده ی کودک را بعد از هر بار تغذیه خالی کنید در واقع آروق کودک را بگیرید.ممکن است اگر نوزادتان شیر خشک مصرف میک ند بطری های مخصوصی را امتحان کنید که از بلع زیاد هوا جلوگیری می کنند. اگر این امر کمکی نکند ، ممکن است رفلکس باشد. با متخصص اطفال خود صحبت کنید. حدود ۸۰٪ از مواقع ، نوزادان بهتر می شوند.

کولیک
حدود ۱ از ۵ نوزاد به این بیماری مبتلا می شوند به نفخ موجود در معده کولیک می گویند. معمولاً در ماه اول بعد از تولد اتفاق می افتد. این گریه های ناگهانی ممکن است بلندتر از حد معمول باشند. ممکن است صورت کودک شما قرمز شود ، شکم آنها بزرگ شود و ممکن است پاهای شان را جمع کنند.

گریه و بیماری
مواقعی وجود دارد که کودک شما به دلیل بیماری گریه می کند. در صورت مراجعه به پزشک یا پرستار بهداشت کودک خود مراجعه کنید:
کودک شما مریض یا ناخوشایند به نظر می رسد.
کودک شما به اندازه کافی تغذیه نمی کند یا به اندازه کافی گریه نمی کند.
صدای گریه کودک شما تغییر می کند.
کودک شما علائم دیگری مانند استفراغ ، اسهال ، تب یا بثورات را نشان می دهد. اگر کودک شما ۳ ماه یا کوچکتر است و تب دارد ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

دلایل گریه بیش از حد
همه نوزادان با یکدیگر متفاوت هستند. در ۶ تا ۸ هفته ، نوزادان اغلب در طی یک دوره ۲۴ ساعته به طور کلی ۲ تا ۳ ساعت گریه می کنند. به نظر می رسد برخی از نوزادان بیش از دیگران گریه می کنند. گریه در مدت ۲۴ ساعت یا بیشتر می تواند ۵ ساعت طول بکشد. وقتی کودک زیادی گریه می کند ، گاهی اوقات قولنج گفته می شود.
نوزادان با گریه زیاد معمولاً دلیل جسمی یا پزشکی خاصی برای گریه ندارند. آنها معمولاً در حال تغذیه و افزایش وزن هستند. این دوره "دوره گریه بنفش" نامیده شده است. این مرحله در زندگی کودک است و معمولاً تا زمان سن 3 تا 4 ماهگی کودک بهبود می یابد.
اگر کودک شما زیاد گریه می کند ، می تواند بسیار خسته کننده باشد. همچنین ممکن است توصیه های بسیاری از افراد مختلف دریافت کنید ، اما فقط آنچه را که بی خطر است و مناسب شماست را در نظر بگیرید.

هرگز کودک خود را تکان ندهید
گریه کودک شما می تواند بسیار استرس زا باشد. ممکن است ناامید شوید که به نظر نمی رسد جلوی گریه را بگیرید.
با این حال ، شما هرگز نباید کودک خود را تکان دهید. لرزش کودک شما یک کار بسیار خطرناک است. لرزش کودک شما می تواند باعث خونریزی در مغز آنها شود و منجر به آسیب مغزی و حتی مرگ شود. اگر احساس می کنید کنترل خود را از دست می دهید ، 5 دقیقه در حالی که آرام می شوید کودک خود را در یک مکان امن بگذارید.

مدیریت کولیک علت اصلی گریه های بنفش
یکی از هدف های درمان کولیک کاهش گریه ی نوزاد می باشد.گریه ی نوزاد در زمانی که کولکیک دارید بسیار آزار دهنده است و مادر را بسیار پریشان و ناراحت می کند پس بهتر است برای کنترل آن راه هایی را بلد باشید و آن ها را امتحان کنید تا آرامش را به خودتان و کودکتان برگردانید.

استراحت والدین
والدین نوزادان مبتلا به کولیک به دلیل گریه کودک ، اغلب احساس ناامیدی ، عصبانیت ، فرسودگی ، گناه و درماندگی می کنند. این احساسات طبیعی است و نشانگر عدم توانایی مراقبت از فرزندتان نیست.
استراحت کنید - این طبیعی است که شما نیاز به استراحت از کودکی دارید که بیش از حد گریه می کند. اگر تنها هستید و به استراحت احتیاج دارید ، کودک را برای چند دقیقه در یک مکان بخوابانید و زمانی که خواب است به خود آرامش دهید.
استراحت شما می تواند از آسیب احتمالی کودک شما جلوگیری کند.عصبانیت و پریشانی، سیگار کشیدن یا دعوا کردن کودک باعث متوقف شدن گریه نوزاد نمی شود بلکه می تواند به کودک به شدت آسیب رسانده یا حتی آن را بکشد.

رژیم غذایی و روش تغذیه تغییر می کند
شیرخوارانی که از بطری شیرخشک تغذیه می کنند - دستگاه هایی(نوک سینه ، بطری) برای کاهش میزان بلع هوا در هنگام تغذیه طراحی شده اند. ممکن است سعی کنید هنگام تغذیه شیرخوار خود را در حالت عمودی (در حالت نشسته) قرار دهید. همچنین ممکن سعی کنید با
رفتن آروغ نوزادتان او را آرام کنید. این تکنیک ها می توانند میزان بلع هوا را کاهش دهند ، که ممکن است باعث کاهش قولنج در برخی از نوزادان شود.
برخی از مطالعات نشان می دهند که نوزادان مبتلا به کولیک وقتی فرمول شیر خشکشان به فرمول سویا یا هایپالرژنیک تبدیل می شود ، بهبود می یابند. با این حال ، نتایج این مطالعات بی نتیجه است. برای تعیین اینکه آیا تغییر فرمول مفید است ، با پزشک یا پرستار نوزاد خود مشورت کنید.
برخی پزشکان آزمایش یک فرمول متفاوت را برای یک هفته (برای شیرخوارانی که از بطری شیر خشک تغذیه می شوند) پیشنهاد می کنند. در صورت عدم تغییر ، فرمول اصلی مجدداً تکرار می شود. حساسیت کم (هایپالرژنیک) و فرمول های مبتنی بر سویا گران تر از فرمول سنتی هستند و در صورت عدم بهبود گریه پس از یک هفته آزمایش فرمول جدید ، نیازی به ادامه آن نیست.

آیا کودک به اندازه کافی شیر می خورد؟
مادرانی که شیر می دهند ممکن است برای کاهش کولیک شیرخوار خود سعی کنند از رژیم غذایی هیپوآلرژیک استفاده کنند.این رژیم ها معمولا مادر را از خوردن شیر ، تخم مرغ ، آجیل و گندم منع می کند.
برای امتحان کردن یک رژیم غذایی ضد حساسیت ، هنگام نظارت بر گریه نوزاد ، یک گروه غذایی واحد را برای یک دوره آزمایشی یک هفته ای متوقف کنید. اگر بهبودی ندیدید می توانید غذا را مجدداً راه اندازی کنید. به نظر می رسد این نوع رژیم برای کودکانی که مادران آنها مبتلا به اگزما ، آسم یا رینیت آلرژیک هستند ، مؤثرتر باشد.
هیچ مدرکی در دست نیست که متوقف کردن شیردهی و شروع شیرخشک در نوزادان مبتلا به کولیک فایده ای دارد. شیردهی با شیر مادر فواید زیادی دارد که با شیرخشک قابل مقایسه نیست.

حمل نوزاد و تکان دادن اصولی آن
بعضی از والدین متوجه می شوند که حمل کودک در آغوش ، گهواره ای تکان دادن آن ،دور دادن با ماشین می تواند موثر باسد اگره باری برخی نوزادان جواب نمی دهد و با این روش ها آرام نمی شوند اما اگر کودک شما به سایر درمانها پاسخ نداد ، ارزش آن را دارد که امتحان کنید.
تغییر در محیط - تکنیک های بسیار دیگری وجود دارد که ممکن است به کاهش گریه کمک کند: پستانک ، سوار شدن در اتومبیل ، تغییر منظره ، حمام گرم پیشنهاد شده است و ممکن است به تسکین کودک با کولیک کمک کند.
بسیاری از والدین با صدای سشوار توانسته اند کولیک نوزاد خود را آرام کنند.صدای سشوار همانند سازی صدای رحم مادر است و تاثیر بسیاری دارد.

پروبیوتیک
برخی مطالعات نشان می دهد که یک پروبیوتیک خاص ، ممکن است در کودکان مبتلا به کولیک مفید باشد. با این حال ، برای تأیید این نتایج و تعیین اینکه آیا سایر پروبیوتیکها ممکن است مفیدتر باشند ، مطالعات دیگری لازم است.
قبل از هرگونه پروبیوتیک به نوزاد خود با پزشک یا پرستار خود صحبت کنید. ممکن است پروبیوتیک مناسب نباشد و در بعضی موارد خطرناک باشد.

داروهای گیاهی
تصور می شود گیاهانی مانند بابونه ، تخم رازیانه و نعناع دارای خاصیت ضد اسپاسم بوده و در نوزادان مبتلا به کولیک مورد استفاده قرار می گرفته است. اگرچه چند مطالعه نشان داده است که استفاده از آن ها در شیرخواران بهبود یافته است ، اما والدین باید در تلاش برای این نوع درمان احتیاط کنند.
قبل از دادن داروی گیاهی به نوزاد خود با پزشک یا پرستار خود صحبت کنید. داروهای گیاهی ممکن است مناسب نباشد و در بعضی موارد خطرناک باشد.

ماساژ نوزاد
ماساژ نوزاد به والدین نوزادان مبتلا به کولیک توصیه شده است ، اگرچه هیچ مطالعه ای اثبات نکرده است که از این فایده برخوردار باشد.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.