352
کد: 216402
03 دی 1398 - 20:55
من قرص تنسی مصرف کردم و دچار لکه بینی شدم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام و عرض ادب من 38 ساله هستم دوره پریود من 25 تا 27 روزه است تیرویید دارم و دارو مصرف میکنم معمولا پریودم پنج روزه است روز ششم رابطه داشتم و کاملا منی داخل رحم تخلیه شد شستشو دادم بار دوم هم همین اتفاق افتاد به فاصله کمتر از دو ساعت قرص اورژانسی مصرف کردم دوتا باهم تنسی 75 دقیقا هشت روز بعد دچار لکه بینی قهوه ای به مدت دو روز و نیم شدم بعد دو روز ترشح داشتم الان اصلا لکه ندارم وزنم تغییر کرده شکمم ورم داره و حالت بیحالی و افسردگی قبل از پریود رو دارم با توجه به توضیحات بالا و استرس بیش از حد از شما پزشک گرامی کمک میخوام که بدونم احتمال بارداری الان هست یا خیر؟ در ضمن سینه هام دردناک شدن خیلی و ورم دارم 

پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:
دوست عزیز اگر قرص اورژانسی را بلافاصله بعد از نزدیکی و به درستی استفاده کرده باشید احتمال شکست قرص یک تا دو درصد است. مصرف قرص های اورژانسی سیستم هورمونی شما را بهم میریزد و باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی گاهی تا سه سیکل می شود، در ضمن واکنش هر بدنی به قرص های اورژانسی متفاوت است، ممکن است شما چند روز زودتر یا دیرتر و یا در تاریخ مقرر همیشگی پریود شوید. به پزشک برای ایجاد نظم قاعدگی مراجعه کنید.

مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: