125
کد: 221031
17 خرداد 1399 - 13:33
من 40 روزه حامله بودم که قرص سایتوتک مصرف کردم، 3 روزه که اکثرا بعد از چند ساعت خوابیدن دل درد شدیدی میگیرم و اسهال و استفراغ میشم.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام خسته نباشید
من 40 روز حامله بودم که قرص سایتوتک مصرف کردم
6 عدد
بعد از 2 ساعت جنین و بعد از 2.5 ساعت تکه بزرگی که احتمالا جفت بوده خارج شد
الان بعد از 6 روز خونریزیم خیلی کم شده
اما 3 روزه هر روز سر یه ساعت خاص که اکثرا بعد از چند ساعت خوابیدن هست دل درد شدیدی میگیرم و اضحال و استفراغ میشم
میشه راهنمایی کنید و شهر ما خیلی کوچیک هست و تو این اوضاع کرونا همون 1 دونه دکتر هم که وجود داشته رفته شهر خودش
ممنوووون
 
 
پاسخ دکتر نوشین نظری، متخصص زنان و زایمان:
دوست عزیز این دارو موارد استفاده بسیار متغیری دارد و در شرایط بدنی مختلف پاسخ‌های غیر قابل انتظاری رخ میدهد. مصرف این دارو حتما تحت نظر مراکز درمانی و یا فردی خبره در امور تزریق سرم انجام شود. این دارو عوارضی نظیر تهوع، تب بالا، لرز، تپش قلب، تنگی نفس، افت فشار و اسهال دارد. 
 
 
پاسخ دکتر فریبا الماسی، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی:
دوست عزیز حتما سونوگرافی انجام دهید تا مشخص شود رحم شما پاک شده است یا خیر. سپس با جواب به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. احتمال سقط موفق با سایتوتک قبل از هفته هشت حدود 80 تا 90 درصد است و هر چه سن بارداری بیشتر شود احتمال موفقیت کاهش پیدا می کند. اگر خانمی برای انجام سقط از این قرص استفاده کند و مصرف منجر به سقط نشود حتما باید کورتاژ انجام دهید. زیرا این قرص تراتوژن است و باعث آنومالی در جنین می شود.
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: