440
کد: 223528
23 مرداد 1399 - 09:31
با همسرم رابطه داشتم، جلوگیری کردم و قرص خوردم، ولی ترشحات سفید زیادی ازم میره.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام عزیزان من سه روز پیش با همسرم رابطه داشتم و جلوگیری کردم و قرص خوردم به موقع ولی ترشحات سفید زیادی ازم میره جوری که تو لباس زیرمم هست میشه بگید علتش چیه؟
 
 
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز ترشح سفید لزوما نشانه بارداری نیست. برای تعیین اینکه باردارید یا نه باید بعد از تاخیر در پریودتان تست بتا بدهید.
 
 
پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی:
دوست عزیز احتمال شکست قرص یک تا دو درصد است. مصرف قرص های اورژانسی سیستم هورمونی را بهم میریزد و باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی گاهی تا سه سیکل می شود، در ضمن واکنش هر بدنی به قرص های اورژانسی متفاوت است، ممکن است شما چند روز زودتر یا دیرتر و یا در تاریخ مقرر همیشگی پریود شوید. به پزشک برای ایجاد نظم قاعدگی مراجعه کنید. در ضمن دو بار در سال می توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید. مصرف این قرص ها به علت دوز بالای هورمون و عوارض زیاد (شامل عوارض جبران ناپذیر عروقی) اصلا توصیه نمیشود.
 
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: