۲۲۶۴۶۲
۴۷۴۸
۴۷۴۸

مو شکم در بارداری، آیا عادی است؟

رشد موهای شکم در بارداری نگرانی های زیادی را در بین زنان باردار ایجاد می کند.

بارداری تغییرات بسیار زیادی با خود به همراه دارد و علاوه بر تغییراتی در سایز بدن و شکم، تغییراتی در حال جسمانی، تغییراتی در حال روجی تغییراتی در موهای بدن هم رخ می دهد.در دوران بارداری موهای بدن درخشان تر و پرپشت تر می شود مخصوصا موهای سر، اما ممکن است رشد این موها در جایی از بدن رخ دهد که جذابیت چندانی ندارد مانند رشد موهای شکم در بارداری.رشد موهای شکم در دوران بارداری در برخی مواقع می تواند غیر طبیعی و نگران کننده باشد اما آیا واقعا نگران کننده است ؟ آیا رشد موهای شکم در بارداری می تواند نشان از مشکلی در دوران بارداری باشد؟ آیا این مشکل می تواند به جنین آسیب وارد کند؟
رشد بیش از حد مو یا هیرسوتیسم یک بیماری شایع در بین زنان در دوران بارداری است. مو در ناحیه شکم یا سایر نواحی ناخواسته بدن مانند صورت یا اطراف نوک پستان رشد می کند. با این حال ، خبر خوب این است که این موها تا ابد باقی نخواهند ماند و حدود 6 ماه پس از زایمان ناپدید می شوند.
توچه داشته باشید خانم های بارداری برای هر تغییر عجیب و غریب بهتر است با پزشک خود مشورت کنند.

آیا موی شکم در دوران بارداری طبیعی است؟
رشد موهای شکم در بارداری نگرانی های زیادی را در بین زنان باردار ایجاد می کند. بیشتر زنان از آن متنفر هستند. اگرچه موهای هر قسمت از بدن غیر از سر و ابرو بسیار آزار دهنده است ، اما شکم مودار در دوران بارداری کاملاً طبیعی است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که با صبر و تحمل با آن مقابله کنید.

چه عواملی باعث رشد موهای شکم در بارداری می شود؟
در دوران بارداری بدن مقدار بیش از حد آندروژن تولید می کند. این باعث رشد بیش از حد مو ، نه تنها در مناطق مناسب رشد مو می شود بلکه در نواحی ناخواسته نیز رشد مو اتفاق می افتد. دلیل دیگر تیره تر شدن موها به دلیل کار ملانین است ، یک رنگدانه در بدن ما.

چرا برخی از خانم های باردار موهای شکمی دارند در حالی که برخی از زنان ندارند؟
اگرچه همه خانم ها در دوران بارداری هورمون های زنانه و مردانه را تولید می کنند ، اما همه خانم ها رشد بیش از حد مو به خصوص در مناطق ناخواسته را تجربه نمی کنند. از طرف دیگر برخی از زنان ، پرفشاری خون ، آکنه و تورم را تجربه می کنند.

آیا رشد موهای شکم در بارداری از تولد کودک متوقف می شود؟
بارداری عوارض جانبی زیادی به همراه دارد. یکی از این تأثیرات ، هیرسوتیسم یا رشد بیش از حد مو در دوران بارداری به دلیل کار بیش از حد هورمون ها است. با این حال ، هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. موهای شکمی که در دوران بارداری رشد می کنند ، به محض بازگشت هورمون ها به حالت عادی ، به خودی خود از بین می روند. اگر رشد موهای شکم در بارداری حتی بعد از تولد هم متوقف نشد می توانید با متخصص پوست مشورت کنید و درمان های پیشنهادی او را انجام دهید.

علائم هشدار دهنده برای رشد موهای شکم در بارداری
رشد موهای شکم در بارداری طبیعی است اما ظاهری غیر طبیعی به شکم یک خانم می دهد و ظاهر نازیبایی دارد. رشد موهای شکم در بارداری به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد می شود. با این حال ، رشد مو روی شکم در دوران بارداری ممکن است گاهی اوقات ترسناک باشد.
میزان بیش از حد رشد موهای شکم در بارداری می تواند نشان دهنده هایپراندروژنیسم ، یک بیماری نادر باشد. این اتفاق می افتد که آندروژن های هورمون جنسی مرد بیش از حد تولید شود. همچنین هنگامی اتفاق می افتد که زن باردار از سندرم تخمدان پلی کیستیک رنج می برد و یا در صورت مراجعه به دارو برای درمان صرع استفاده می کند.
این وضعیت همچنین می تواند باعث فشار خون بالا ، آکنه ، کاهش قاعدگی یا فقدان دوره قاعدگی ، صدای مردانه ، افزایش وزن بیش از حد ، طاسی و افزایش حجم عضلات شود.
هایپراندروژنیسم ناشی از پزشکی ، هر چند نادر است ، می تواند بسیار نگران کننده باشد. اگر مادر مقدار زیادی آندروژن در خون داشته باشد ، می تواند بر نوزاد متولد نشده نیز تأثیر بگذارد. اگر زنی (مبتلا به این بیماری) دختر بچه ای به دنیا بیاورد ، نوزاد ممکن است خطر ابتلا به خصوصیات مردانه (ویرالیزاسیون) را داشته باشد.
به طور کلی علاوه بر موهای شکم ، هایپراندروژنیسم همچنین می تواند باعث شود:
فشار خون بالا
آکنه
دوره های نامنظم (قبل از بارداری)
بزرگ شدن کلیتوریال
صدای کلفت تر
افزایش سریع وزن
توده عضلانی بزرگتر

می تواند بر جنین تاثیر بگذارد؟
اگرچه این بیماری نادر است ، اما می تواند بر فرزند متولد نشده شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، دختران کودک در معرض خطر ابتلا به خصوصیات مردانه از آندروژن های بیش از حد در خون مادر خود هستند. در صورت بروز علائم پرکاری بیش از حد بدن به پزشک خود بگویید. آنها می توانند سطح هورمون شما را آزمایش کرده و در صورت لزوم دارو تجویز کنند.

از بین بردن موهای شکم در بارداری
موهای شکمی معمولاً در یک دوره ۶ ماه تا ۹ ماه پس از زایمان از بین می روند. با این حال ، اگر همچنان ادامه یابد یا به نظر برسد موها ضخیم تر رشد می کنند ، باید با پزشک مشورت کنید.
درمان موهای شکم ناخواسته در دوران بارداری بسیار محدود است. اگرچه ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشید . به گزینه های ایمن مانند موچین ، اپیلاسیون یا اصلاح روس بیاورید. افزایش جریان خون ممکن است پوست شما را در دوران بارداری حساس کند ، بنابراین سعی کنید از روشهای تهاجمی تر برطرف کردن مو مانند مواد شیمیایی ، سفید کننده ها و لیزر خودداری کنید. آنها ممکن است روی جنین شما نیز تأثیر بگذارد. بنابراین ، بهترین راه این است که حتی اگر به نظر ناخوشایند است ، با جریان بارداری پیش بروید.

کدام روش برای از بین بردن موهای شکم در بارداری ایمن است؟
دوران بارداری برای خانم ها تغییرات زیادی به همراه دارد که برخی از این تغییرات خوشایند نیستند و به نظر خانم ها از جذابیت آن ها کم می کند .همانطور که گفتیم رشد موهای شکم در بارداری یکی از این تغییرات ناخوشایند برای خانم هاست که تلاش می کنند برای بهتر شدن آن ها را از بین ببرند.راه هایی مثل استفاده از موچین ، اصلاح و اپیلاسیون و یا سفید کردن آن ها وجود دارد اما کدام یک در دوران بارداری ایمن است .توجه داشت هباشید پوست در دوران بارداری بسیار حساس می شود و سفید کردن موها می تواند موجب شود پوست از خود واکنش نشان دهد.پس استفاده از روش سفید کردن پوست را قبل از انجام حتما امتحان کنید .روش های دیگر مانند اپیلاسیون هم می تواند برای برخی ایجاد حساسیت کند پس به طور کلی توصیه می شود قبل از انجام هر روشی ابتدا آن را در گوشه ای از بدن امتحان کنید و سپس آن را در قسمت های مختلف بدن انجام دهید .

روش های حرفه ای از بین بردن رشد موهای شکم در بارداری
روشهای حرفه ای از بین بردن مو هنوز به طور گسترده ای برای ایمنی در دوران بارداری مورد بررسی قرار نگرفته است. این شامل:
نازک شدن موها و راهکارهایی برای مقابله با آن
عوارض جانبی لیزر موهای زائد و مقایسه ی آن با الکترولیز
لیزر موهای زاید
سفید کننده
الکترولیز
لیزر موهای زائد
کرم های رفع مو
با این حال ، اگر رشد بیش از حد مو بعد از بارداری برطرف نشود ، ممکن است بخواهید در مورد گزینه های زیبایی فوق برای رهایی از موهای ناخواسته با پزشک خود صحبت کنید.

آیا رشد موهای شکم در بارداری به معنای داشتن پسر است؟
این یک افسانه ی قدیمی است . که رشد موهای شکم در بارداری این معنی است که شما پسر دارید .همانطور که گفتیم رشد موهای شکم به علت تغییرات هورمونی اتفاق می افتد و نمی تواند تاثیری بر جنسیت جنین و یا کلا ربطی به جنسیت جنین داشته باشد.خانم های زیادی با رشد موهای شکم در بارداری روبه رو می شوند و هر دو جنسیت را به دنیا می آورند و هیچگونه روند خاصی ندارد.
اگر در مورد جنسیت کودک خود کنجکاو هستید ، سونوگرافی در حدود نیمه راه بارداری بهترین شرط بندی شماست.
موهای زائد علاوه بر شکم شما ، می توانند در چه قسمت های دیگری رشد کنند؟
بازوها
سینه
صورت
گلو
کمر
گردن
شانه ها
پشت

علاوه بر رشد موهای شکم در بارداری شایع ترین عوارض حاملگی چیست؟
علائم طبیعی بارداری و علائم عارضه گاهی اوقات شبیه به یکدیگرند و تشخیص آن ها بسیار دشوار است. اگرچه بسیاری از مشکلات خفیف هستند و پیشرفت نمی کنند ، اما در صورت بروز هرگونه نگرانی در دوران بارداری باید همیشه با پزشک خود مشورت کنید. بیشتر عوارض بارداری با درمان به موقع قابل کنترل هستند.
این ها شایعترین عارضه ای است که خانم ها در دوران بارداری تجربه می کنند:
فشار خون بالا
فشار خون بالا هنگامی اتفاق می افتد که شریان هایی که خون را از قلب به اندام ها و جفت می برند باریک می شوند. فشار خون بالا با خطرات بیشتر دیگری مانند پره اکلامپسی همراه است. این خطر بیش از پیش فرزندتان را در معرض خطر قرار می دهد. به این زایمان زودرس گفته می شود. همچنین خطر به دنیا آمدن نوزاد نارس را افزایش می دهد. مهم است که فشار خون خود را با داروها در دوران بارداری کنترل کنید.
دیابت بارداری
دیابت حاملگی هنگامی رخ می دهد که بدن شما نتواند قندها را به طور مؤثر پردازش کند. این منجر به بالاتر رفتن حد طبیعی قند در جریان خون می شود. برخی از خانم ها برای کمک به کنترل قند خون باید برنامه های غذایی خود را اصلاح کنند. برخی دیگر ممکن است نیاز به انسولین داشته باشند تا قند خون خود را کنترل کنند. دیابت حاملگی معمولاً بعد از بارداری برطرف می شود.
پره اکلامپسی
به پره اکلامپسی نیز توکسمی هم گفته می شود. این بیماری پس از 20 هفته اول بارداری رخ می دهد و باعث فشار خون بالا و مشکلات احتمالی کلیه های شما می شود. درمان توصیه شده برای پره اکلامپسی ، زایمان نوزاد و جفت برای جلوگیری از پیشرفت بیماری است. پزشک شما در مورد خطرات و مزایای مربوط به زمان زایمان صحبت خواهد کرد. اگردر هفته 37 تا 40 بارداری باشید ممکن است پزشک زایمان را انجام دهد.
اگر زایمان زودرس داشته اید ، پزشک شما باید از نزدیک شما و نوزادتان را تحت نظر داشته باشد. پزشک ممکن است دارویی برای کاهش فشار خون برای شما تجویز کند. ممکن است شما برای نظارت و مراقبت در بیمارستان بستری شوید.
زایمان زودرس
زایمان زودرس هنگامی رخ می دهد که قبل از هفته ۳۷ بارداری زایمان اتفاق بی افتد. این اتفاق قبل از کامل شدن اعضای بدن نوزاد مانند ریه ها و مغز اتفاق می افتد. برخی داروهای خاص می توانند کار را متوقف کنند. پزشکان معمولاً استراحت در رختخواب را برای جلوگیری از تولد زودرس نوزاد توصیه می کنند.
سقط جنین
سقط جنین از دست دادن حاملگی در طی ۲۰ هفته اول است. طبق آمار انجمن بارداری آمریکا (APA) ، تا ۲۰ درصد از بارداری ها در بین زنان سالم به سقط جنین می انجامد. گاهی اوقات ، این اتفاق می افتد قبل از اینکه یک زن حتی از بارداری آگاه باشد. در بیشتر موارد ، سقط جنین قابل پیشگیری نیست.
در بیشتر موارد ، رشد موهای شکم در بارداری طبیعی است ، حتی اگر به نظر می رسد طولانی تر یا ضخیم تر از بقیه موهای بدن باشد. برای اکثر خانم ها ، این موهای اضافی ظرف شش ماه پس از زایمان شروع به ریزش می کنند. با این حال ، اگر علائم پرکاری بیش از حد بدن دارید ، با پزشک خود تماس بگیرید. اگرچه این یک عارضه نادر است ، اما اغلب به دارو نیاز دارد.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.