۲۳۹۶۷۸
۸۷۰۸
۸۷۰۸

نشانه های رابطه جنسی بد و انواع راه حل برای این مشکل!

رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی زناشویی است که باید به آن اهمیت دهید تا ازدواج خوبی داشته باشید. روی این مقاله کلیک کنید تا با نشانه های رابطه جنسی بد و انواع راه حل برای این مشکل آشنا شوید.

نشانه های رابطه جنسی بد و انواع راه حل برای این مشکل!

نشانه های رابطه جنسی بد می‌توانند گسترده باشند و بسته به تعریفی که ممکن است از رابطه جنسی بد داشته باشید، فرق می‌کنند. عدم اعتماد دو طرفه، بی توجهی به خواسته‌های همدیگر و خشونت، چند مورد از علائم رابطه جنسی بد و سمی هستند که باید برای آن‌ها راه چاره پیدا کنید.


بیشتر بخوانید: توصیه هایی برای داشتن یک رابطه جنسی خوب  


در این مقاله می‌خوانید:

رابطه جنسی بد چیست؟

رابطه جنسی بد را می‌توان به روش‌های مختلفی تعریف کرد. به عنوان مثال، بعضی از افراد عدم ارگاسم، ناراحتی عاطفی یا جسمی، درد یا خیره شدن به سقف در حین رابطه جنسی را به عنوان رابطه جنسی بد تعریف می‌کنند و از این موارد ناراضی هستند. چیزی که رابطه زناشویی را به یک رابطه خوب تبدیل می‌کند، ارتباط و سازگاری است. به همین دلیل، اگر این دو مورد را نداشته باشید، ممکن است فکر کنید که رابطه شما با مشکل روبه‌رو شده است و درصدد ایجاد تغییر باشید.

نشانه های رابطه جنسی بد و انواع راه حل برای این مشکل!


بیشتر بخوانید: طول مدت استاندارد رابطه جنسی چقدر باید باشد؟/ مدت زمان مناسب رابطه زناشویی!


دلایل رابطه جنسی بد

گاهی اوقات می‌توان نشانه های رابطه جنسی بد را در دلایل آن جستجو کرد. عواملی که می‌توانند در نارضایتی شما از زندگی زناشوییتان نقش داشته باشند، عبارتند از:

 • ارتباط ضعیف بین زوجین: ارتباط موثر برای داشتن یک ازدواج موفق ضروری است و این به ویژه در مورد رابطه جنسی نیز صدق می‌کند. زوج‌هایی که می‌توانند آشکارا و صادقانه در مورد تمایلات، نیازها و ترجیحات جنسی خود صحبت کنند، احتمال بیشتری دارد که در رابطه خود به رضایت جنسی دست یابند.
 • نبود صمیمیت بین زوجین: صمیمیت یکی دیگر از عوامل مهم در دستیابی به رضایت جنسی در ازدواج است. این نه فقط صمیمیت جنسی، بلکه صمیمیت عاطفی، مانند به اشتراک گذاشتن افکار، احساسات و تجربیات خود با یکدیگر را شامل می‌شود.
 • نبود اعتماد دو طرفه: اعتماد در هر ازدواج سالم ضروری است و این امر به ویژه در رضایت جنسی نیز اهمیت دارد. اگر با همسر خود احساس امنیت یا راحتی نکنید، لذت بردن کامل از رابطه جنسی و کشف تمایلات جنسی می‌تواند دشوار باشد و این یکی از علائم رابطه جنسی بد است.
 • مشکلات جسمی و عاطفی: در نهایت، سلامت جسمی و عاطفی نیز از عوامل مهم دستیابی به رضایت جنسی در ازدواج محسوب می‌شوند. بنابراین، اگر دچار مسائل جسمی یا عاطفی مانند استرس، اضطراب یا افسردگی هستید، طبیعی است که داشتن یک رابطه جنسی خوب و رضایت‌بخش برایتان سخت باشد.

نشانه های رابطه جنسی بد و انواع راه حل برای این مشکل!


بیشتر بخوانید: این موقع ها رابطه جنسی نداشته باش/بهترین زمان برای داشتن رابطه زناشویی


نشانه های رابطه جنسی بد

بعضی از علائمی که می‌توانند نشان دهنده رابطه جنسی بد باشند، عبارتند از:

 • همسرتان تمایلات و علایق مشروع جنسی شما را نادیده می‌گیرد: به طور کلی، اشکالی ندارد که به چیزهای مختلف علاقمند باشید و یکدیگر را به چالش بکشید. هم‌چنین، اگر با چیزی که همسرتان پیشنهاد می‌کند راحت نیستید، حتماً «نه» بگویید. در واقع، مهم این است که حرف‌ها و پیشنهادهای همسر خود را بشنوید و درباره آن‌ها با هم صحبت کنید.
 • بی اعتمادی بزرگی بین شما و همسرتان وجود دارد: یکی از نشانه های رابطه جنسی بد بی اعتمادی است. فقدان اعتماد بین زوجین می‌تواند منجر به رابطه جنسی ناامن و خشونت جنسی شود که یک زنگ خطر بزرگ است.
 • به جای سازش کردن با همسرتان، تسلیمش می‌شوید: هر نوع رابطه‌ای نیاز به سازش و مصالحه دارد، اما این‌که شما به طور مکرر علایق و نیازهای خود را در مقابل علایق و نیازهای همسرتان تسلیم می‌کنید، ممکن است برای رابطه شما خوب نباشد.
 • مرز بین رابطه جنسی و خشونت برای شما و همسرتان مبهم است: این یکی باید زنگ خطر را در سر شما به صدا درآورد. اغلب مرز باریکی بین رابطه جنسی خشن و خشونت وجود دارد که مهم است آن را بشناسید و در خطر رابطه جنسی سمی و سوء استفاده قرار نگیرید.

نشانه های رابطه جنسی بد و انواع راه حل برای این مشکل!


بیشتر بخوانید: خانم ها و آقایان بخوانید: کارهایی که در رابطه جنسی ممنوع هستند!


عوارض رابطه جنسی بد

رابطه جنسی بد در ازدواج می‌تواند عوارض زیادی داشته باشد که عبارتند از:

 • بروز مشکلات زناشویی: رابطه جنسی بخشی از زندگی مشترک است. به همین دلیل، کیفیت پایین آن می‌تواند روی زندگی دو نفره شما نیز تاثیر بگذارد و باعث مشکلات ریشه‌ای شود. به همین دلیل، شناخت علائم رابطه جنسی بد و تلاش برای برطرف کردن آن‌ها ضروری است.
 • ایجاد مشکلات جسمی: نداشتن رابطه جنسی خوب می‌تواند بر کیفیت خواب شما تاثیر منفی بگذارد. هم‌چنین، ممکن است برای سلامت واژن شما نیز خطرناک باشد.
 • بروز مشکلات روحی روانی: رابطه جنسی بد می‌تواند برای سلامت روحی روانی شما نیز خطرناک باشد و احتمال ابتلا به افسردگی و اضطراب را افزایش دهد.

نشانه های رابطه جنسی بد و انواع راه حل برای این مشکل!


بیشتر بخوانید: طولانی تر شدن رابطه جنسی با ترفندهای زنانه که نمی دانستید!


راهکارهای برطرف کردن رابطه جنسی بد

انواع راه حل برای برطرف کردن مشکل رابطه جنسی ناخوشایند عبارتند از:

 • یک گفتگوی آزاد و صادقانه با همسر خود داشته باشید: در مورد چیزهایی که دوست دارید و چیزهایی که هیچ علاقه‌ای به آن‌ها ندارید شفاف باشید و همسرتان را نیز به انجام این کار تشویق کنید. از سرزنش یا انتقاد از یکدیگر بپرهیزید و در عوض روی یافتن راه‌های خوب برای بهبود روابط جنسی خود تمرکز کنید.
 • صمیمیت بین خود و همسرتان را تقویت کنید: علائم و نشانه های رابطه جنسی بد را بشناسید و برای بهبود صمیمیت در ازدواج‌تان، سعی کنید هم در اتاق خواب و هم در بیرون از آن با همسر خود وقت بگذرانید. این می‌تواند مواردی از جمله در آغوش گرفتن، دست همدیگر را گرفتن و ماساژ دادن را شامل شود.
 • اعتماد از دست رفته را بازیابی کنید: برای ایجاد دوباره اعتماد در ازدواج، سعی کنید در مورد افکار، احساسات و خواسته‌های خود با همسرتان صادق و شفاف باشید. پنهان کاری را کنار بگذارید و برای گوش دادن به نگرانی‌ها و ترس‌های همسر خود میل و رغبت نشان دهید.

نشانه های رابطه جنسی بد و انواع راه حل برای این مشکل!


بیشتر بخوانید: مهارت های کاربردی برقراری رابطه جنسی/ با این ترفندها از رابطه جنسی بیشتر لذت ببرید!


کلام آخر

نشانه های رابطه جنسی بد مواردی از جمله کاهش اعتماد، نبود صمیمیت و از بین رفتن مرز بین خشونت و رابطه را شامل می‌شوند که همه آن‌ها را باید جدی بگیرید و برای برطرف کردن آن‌ها به کمک همسرتان تلاش کنید.  

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: extension

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.