۲۲۹۲۳۹
۲۷۵۵
۲۷۵۵

آنجلینا جولی؛ سفیر سازمان ملل در یمن

آنجلینا جولی؛ بازیگر محبوب هالیوود به عنوان سفیر سازمان ملل به کمپ پناهندگان در یمن رفت. آنجلینا سال‌هاست که به عنوان سفیر سازمان ملل در امور پناهندگان، با آژانس پناهندگان سازمان ملل به نام UNHCR همکاری می‌کند.

آنجلینا جولی؛ بازیگر محبوب هالیوود به عنوان سفیر سازمان ملل به کمپ پناهندگان در یمن رفت.

سرتیتر خبرها:

 • آنجلینا جولی؛ سفیر سازمان ملل در یمن
 • خطرات خانه تکانی چیست؟ چطور پیشگیری کنیم؟
 • واکسن اضافی کووید۱۹ برای افراد در معرض خطر
 • پیش‌بینی کاهش آمار مبتلایان به کرونا
 • کدام استان رکورددار بیماری سرطان است؟
 • تاثیر داروهای مسکن بر واکشن ایمنی بدن

آنجلینا جولی؛ سفیر سازمان ملل در یمن

آنجلینا جولی؛ سفیر سازمان ملل در یمن

آنجلینا جولی؛ سفیر سازمان ملل در یمن
آنجلینا جولی؛ بازیگر و فیلمساز محبوب هالیوود به عنوان سفیر سازمان ملل به کمپ پناهندگان در یمن رفت. آنجلینا سال‌هاست که به عنوان سفیر سازمان ملل در امور پناهندگان، با آژانس پناهندگان سازمان ملل به نام UNHCR همکاری می‌کند. او به کمپ‌های مختلف پناهندگان می‌رود، با پناهندگان حرف می‌زند و کمک‌های غذایی و دارویی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.
آنجلینا، از وضعیت یمن به عنوان یکی از بدترین بحران‌های انسانی در جهان نام برده و در صفحه اینستاگرام خود نوشته: «من وارد عدن شدم تا با خانواده آوارگان و پناهجویان دیدار و حمایت خود را از ملت یمن اعلام کنم.»


آنجلینا جولی؛ سفیر سازمان ملل در یمن

خطرات خانه تکانی چیست؟ چطور پیشگیری کنیم؟
حالا که در روزهای پایانی سال هستیم، مردم در حال خانه‌تکانی برای شروع سال جدید هستند، اما خطرات خانه‌تکانی چیست؟
«جعفر جندقی»؛ رئیس مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از استفاده از مواد پاک‌کننده و شوینده و افزودن آن‌ها به آب گرم به عنوان بدترین شکل استفاده از مواد شوینده نام برده و تاکید کرده که مردم از مصرف مواد شوینده و پاک‌کننده‌ها در فضاهای بسته خودداری کنند.

بخار متصاعد شده از ترکیب جوهرنمک و وایتکس برای چشم، پوست و ریه بسیار خطرناک است و باید از ترکیب این دو ماده جدا پرهیز شود.

رئیس مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفته: «بخار متصاعد شده از ترکیب جوهرنمک و وایتکس برای چشم، پوست و ریه بسیار خطرناک است و باید از ترکیب این دو ماده جدا پرهیز شود.»
یکی از خطراتی که جندقی در رابطه با خانه‌تکانی از آن نام برده، خطر مصرف مواد شوینده توسط کودکان است که استفاده اتفاقی آن‌ها باعث التهاب و سوختگی دستگاه گوارش می‌شود.
بنابراین نیاز است در یک خانه‌تکانی ایمن افراد، در استفاده، نگهداری، یا جابجا کردن مواد شونیده دقت ویژه داشته باشند و به‌ویژه این وسایل را از دسترس کودکان دور نگه دارند.
افراد باید از کندن برچسب وسایل شوینده خودداری کنند. نگه داشتن محصولات شیمیایی و شوینده در ظرف‌های اصلی آن‌ها و پرهیز از قرار دادن آن‌ها در ظروف مواد غذایی (حتی شیشه نوشابه)، استفاده از ماسک ، باز کردن پنجره‌ها یا تهویه مناسب هنگام شستن حمام و سرویس بهداشتی و استفاده از دستکش ، برخی از نکاتی است که می‌توانید برای ایمنی بیشتر هنگام خانه‌تکانی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: خانه تکانی ایمن، آسان و به صرفه

آنجلینا جولی؛ سفیر سازمان ملل در یمن

واکسن اضافی کووید19 برای افراد در معرض خطر
دکتر «علیرضا ناجی»؛ رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اعلام کرده که حتی واکسن‌های یادآور کووید۱۹ هم نمی‌توانند از عفونت های ویروس کرونا به طور صد در صد پیشگیری کنند.
بر اساس گفته‌های وی پس از تزریق دوز سوم، آنتی‌بادی‌ها به سرعت در بدن بالا می‌رود ، اما پس از حدود یک ماه کاهش پیدا می‌کند و بعد از حدود سه ماه، ایمنی در مقابل بیماری به 50درصد می‌رسد.
دکتر ناجی تاکید کرده است که تزریق سه دوز، تا حدود ۹۰درصد از احتمال بستری شدن در بیمارستان می‌کاهد.
تزریق بوستر اضافی هم به افزایش محافظت در برابر بیماری‌های شدید در افراد بالای ۶۵ سال، آن‌هایی که بیماری زمینه‌ای و سیستم ایمنی ضعیف دارند، کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: کریستین استوارت، برنده جایزه فستیوال سانتا باربارا

آنجلینا جولی؛ سفیر سازمان ملل در یمن

پیش‌بینی کاهش آمار مبتلایان به کرونا
دکتر «مسعود مردانی»؛ عضو کمیته علمی کرونا پیش‌بینی کرده است که در روزهای آتی آمار مبتلایان به کرونا کاهش می‌یابد و مرگ و میر ناشی از بیماری هم کمتر می‌شود.
دکتر مردانی تاکید کرده است که در روزهای نوروز هم مردم باید سلامت خود را در اولویت قرار دهند .

بیشتر بخوانید: نامزدی جویی کینگ و استیون پیت

آنجلینا جولی؛ سفیر سازمان ملل در یمن

کدام استان رکورددار بیماری سرطان است؟
«قربانعلی روشنی»؛ رئیس هیئت مدیره موسسه پیشگیری و کنترل سرطان ایران از راه‌اندازی دفتر موسسه پیشگیری و کنترل سرطان ایران در استان‌های تهران ، تبریز ، خراسان رضوی، اصفهان و گلستان خبر داده و گفته دفتر این موسسه در گلستان، ۲۱ اسفند راه‌اندازی می‌شود.

استان گلستان رکورددار بیماری‌های سرطانی در سطح کشور است که سالانه حدود ۲هزار و ۵۰۰ نفر به تعداد بیماران سرطانی در این استان افزوده می‌شود.

بر اساس گفته‌های وی، استان گلستان رکورددار بیماری‌های سرطانی در سطح کشور است که سالانه حدود ۲هزار و ۵۰۰ نفر به تعداد بیماران سرطانی در این استان افزوده می‌شود.
روشنی، برخی از عادات ناسالم مانند نوشیدنی نوشیدنی‌های گرم را یکی از علل ابتلا به سرطان دانسته و تاکید کرده که با اصلاح سبک زندگی می‌توان از این بیماری پیشگیری کرد.

بیشتر بخوانید: سوالات در مورد سرطان سینه، 8پرسش رایج

آنجلینا جولی؛ سفیر سازمان ملل در یمن

تاثیر داروهای مسکن بر واکشن ایمنی بدن
دانشمندان دانشگاه سیدنی به تازگی کشف کرده‌اند که داروهایی که برای کنترل درد و تب مورد استفاده قرار می‌گیرند، ممکن است بر واکنش ایمنی بیماری‌های عفونی مانند کووید۱۹ تاثیر منفی داشته باشند.

استفاده از ایبوپروفن هم در شرایط تزریق واکسن آبله‌مرغان، خطر عفونت‌های باکتریایی ثانویه پوست را افزایش می‌دهد.

بر اساس این یافته‌ها برخی از داروهای رایج درد و تب می‌توانند برای مبارزه با عفونت موثر باشند، در صورتی که برخی دیگر عکس این واکنش را دارند و خطر ابتلا، یا واکنش بد به بیماری‌های عفونی را افزایش می‌دهند.
این تیم تحقیقاتی به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف پاراستامول ، یا ایبوپروفن قبل یا بلافاصله بعد از واکسیناسیون می‌تواند پاسخ ایمنی مطلوب بدن به واکسن را کاهش دهد.
استفاده از ایبوپروفن هم در شرایط تزریق واکسن آبله‌مرغان، خطر عفونت‌های باکتریایی ثانویه پوست را افزایش می‌دهد.
بر اساس نتایج این تحقیق، ممکن است داروی ضدالتهابی «ایندومتاسین» تکثیر ویروس را در کووید19 کاهش دهد، اما لازم است آزمایش‌های بیشتری در این زمینه صورت بگیرید.

بیشتر بخوانید: بریتنی و سام اصغری ازدواج کردند؟

برای مطالعه خبرهای بیشتر به بخش اخبار و ایونت ها سر بزنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.