۲۲۹۶۵۵
۹۸۹۶
۹۸۹۶
پ

سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ نکاتی که بهتره بدونیم

اگر به فکر ایجاد یک فضای منظم و مشخص برای خشکبار و حبوبات در آشپزخانه خود هستید، با ما همراه شوید. در این مقاله به شما می‌گوییم که سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ و چگونه فضایی مشخص برای این مواد غذایی در آشپزخانه تعبیه کنیم.

سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ نکاتی که بهتره بدونیم
خشکبار و حبوبات از جمله مواد غذایی هستند که می‌توانند ماه‌ها در در گوشه کابینت باقی بمانند و تاریخ انقضای بلند مدتی دارند. به همین دلیل است که در بسیاری از خانه‌ها خرید این مواد غذایی در حجم بالا انجام می‌شود تا دیگر نیازی به خرید روزانه یا هفتگی این مواد نباشد. اما نگهداری حبوبات آن هم در حجم بالا می‌تواند گاهی پر دردسر باشد. از همین رو در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ و چطور حبوبات را داخل آن‌ها قرار دهیم تا آشزخانه خانه‌مان ظاهری منظم‌تر به خود گیرد.

در این مقاله می‌خوانید:

 • چرا بهتر است حبوبات را در ظروف مشخصی قرار دهیم؟
 • انواع سرویس حبوبات پلاستیکی، کدام جنس بهتر است؟
 • سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟
 • مزایای استفاده از سرویس حبوبات پلاستیکی
 • هنگام خرید و جاگذاری سرویس حبوبات پلاستیکی به چه نکاتی دقت کنیم؟

بیشتر بخوانید: چیدمان قفسه های آشپزخانه چطور باشد؟

سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ نکاتی که بهتره بدونیم
یکی از بهترین روش‌ها برای نظم دادن به کابینت حبوبات، استفاده از بانکه یا همان ظروف هم اندازه‌ و در داری است که می‌توان از هر مغازه لوازم خانه و آشپزخانه تهیه کرد. اما فراموش نکنید که هنگام خرید این وسیله‌های به ظاهر پیش پا افتاده نیز باید نکاتی را رعایت کنیم. از آن جایی که جنس و کیفیت ظروف پلاستیکی بر سلامت ما تاثیر مستقیمی دارد، در ادامه با ما همراه شوید تا به شما بگوییم سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ و هنگام خرید به چه نکاتی دقت کنیم.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: عمل لیزیک برای چه کسانی مناسب است؟

چرا بهتر است حبوبات را در ظروف مشخصی قرار دهیم؟


سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ نکاتی که بهتره بدونیم
قرارد دادن مواد غذایی خشک مانند حبوبات در ظروف یا بانکه‌های مخصوص، نه تنها باعث مرتب‌تر دیده شدن فضای کابینت‌ها می‌شود، بلکه دسترسی به آن‌ها را نیز هنگام آشپزی بسیار ساده‌تر می‌کند. همچنین استفاده از سرویس‌های نگهداری حبوبات از ن فوذ رطوبت و آلودگی به داخل این مواد جلوگیری می‌کند.

نگهداری حبوبات در بانکه‌های پلاستیکی مخصوص، از نفوذ رطوبت، آلودگی و تکثیر لارو حشرات در آن‌ها جلوگیری می‌کند.

درست است که حبوبات جزو موادی در آشپزخانه هستند که می‌توان آن‌ها را برای مدتی طولانی در کابینت نگهداری کرد. اما نگهداری غیر اصولی از این مواد باعث تکثیر لارو حشرات در آن‌ها و غیر قابل استفاده شدن حبوبات خواهد شد. پس دقت بر نحوه نگهداری این مواد غذایی نیز مانند دیگر مواد خوراکی موجود در آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است.

مطالب پیشنهادی: خرید وسایل آشپزخانه ارزان، برای خانم‌های خوش‌سلیقه

انواع سرویس حبوبات پلاستیکی، کدام جنس بهتر است؟


سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ نکاتی که بهتره بدونیم
بانکه‌ها یا همان ظروف مخصوص برای نگهداری حبوبات و خشکبار از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند. این موضوع که کدام جنس برای نگهداری حبوبات از بقیه بهتر است، کاملا به نیاز شما و حجمی که قصد نگهداری آن را دارید بستگی دارد.

این موضوع که کدام جنس برای نگهداری حبوبات از بقیه بهتر است، کاملا به نیاز شما و حجمی که قصد نگهداری آن را دارید بستگی دارد.

بانکه‌ها معمولا در جنس‌های زیر تولید و روانه بازار می‌شوند:

 • سرویس حبوبات شیشه‌ای
 • سرویس حبوبات فلزی یا استیل
 • سرویس حبوبات چوبی
 • سرویس حبوبات پلاستیکی

بیشتر بخوانید: آشپزخانه‌ای بدون لکه و آلودگی بسازید!

سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟


سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ نکاتی که بهتره بدونیم
دقت داشته باشید که ظروف پلاستیکی دارای سطوح مختلفی از کیفیت و مرغوبیت هستند و هنگام خرید آن‌ها باید به برخی موارد دقت کنید. به طور کلی زیر ظروف پلاستیکی یک کد شناسایی بین اعداد ۱ تا ۷ درون یک مثلث قرار دارد.

بهترین نوع بانکه‌های پلاستیکی برای نگهداری مواد غذایی، بانکه‌هایی هستند که کد شناسایی ۱، ۲، ۴ و ۵ دارند.

بهترین نوع بانکه‌های پلاستیکی برای نگهداری مواد غذایی، بانکه‌هایی هستند که کد شناسایی ۱، ۲، ۴ و ۵ دارند.

پلاستیک‌های شماره ۳، ۶ و ۷ در ساختارشان حاوی PVC، BPA و پلی استایرن هستند که وجود تمامی این موارد در ساختار ظروف نگهداری مواد غذایی سلامتی ما را به خطر می‌اندازند.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: داروهای خطرناک در بارداری، کدامند؟

مزایای استفاده از سرویس حبوبات پلاستیکی


سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ نکاتی که بهتره بدونیم
همان‌طور که اشاره کردیم، جنس بانکه‌هایی که برای نگهداری حبوبات در آشپزخانه خود استفاده می‌کنید، کاملا به نیاز شما و حجم حبوبات دارد. با این حال سرویس حبوبات پلاستیکی طرفدار بیشتری نسبت به جنس‌های دیگر دارد. پر تقاضا بودن بانکه‌های پلاستیکی به دلیل مزایایی است که این ظروف در اختیار مصرف کنندگان می‌گذارند.

سرویس حبوبات پلاستیکی طرفدار بیشتری نسبت به جنس‌های دیگر دارد. پر تقاضا بودن بانکه‌های پلاستیکی به دلیل مزایایی است که این ظروف در اختیار مصرف کنندگان می‌گذارند.

از جمله مزایای سرویس حبوبات پلاستیکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سبک و قابل حمل بودن
 • تولید در ابعاد و حجم‌های بزرگ
 • قابل بازیافت بودن
 • جلوگیری از بروز رطوبت

مطالب پیشنهادی: روش نظافت آشپزخانه، خانمها نکاتش را بدانید

هنگام خرید و جاگذاری سرویس حبوبات پلاستیکی به چه نکاتی دقت کنیم؟


سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ نکاتی که بهتره بدونیم
خرید بانکه‌های نگهداری مواد غذایی و حبوبات در اندازه‌های مختلف و جا دادن آن‌ها در کابینت، بدون شک کاری وسوسه انگیز خواهد بود. زیرا فضایی مرتب‌تر و زیباتر به قفسه‌های کابینت‌های آشپزخانه می‌بخشد. اما توجه به برخی نکات هنگام خرید آن‌ها، می‌تواند نتیجه‌ای رضایت‌بخش‌تر را برای شما به ارمغان آورد.

قبل از اقدام به خرید فضای کابینت‌های خود را اندازه‌گیری کنید

اندازه‌گیری قفسه‌ها و فضایی که برای نگهداری حبوبات در آشپزخانه دارید، به شما کمک می‌کند تا یک سرویس حبوبات پلاستیکی متناسب با فضای خود را تهیه کنید و تمامی بانکه‌ها در قفسه‌های کابینت‌ها جا داده شوند.

ظروف قدیمی پلاستیکی را به مراکز بازیافت بدهید

برخی از بانکه‌ها و ظروف قدیمی پلاستیکی بعد از مدتی کدر شده و به نوعی منقضی می‌شوند. بله درست است، ظروف پلاستیکی نیز تاریخ انقضای مشخصی دارند و باید بعد از مشاهده تغییر در ظاهر و ساختارشان به مراکز بازیافت داده شوند. پاکسازی کابینت‌ها از این ظروف باعث می‌شوند تا فضای بیشتری برای جا دادن بانکه‌های جدید داشته باشید و همچنین سلامت مواد غذایی خود را حفظ کنید.

محتویات داخل بانکه را روی آن بنویسید


سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ نکاتی که بهتره بدونیم
نوشتن محتویات داخل بانکه‌ها باعث می‌شود تا شما به راحتی هرکدام از حبوباتی را که هنگام آشپزی به آن نیاز دارید به سرعت پیدا کنید. این کار از به هم ریختن قفسه‌های نگهداری حبوبات نیز جلوگیری می‌کند و همیشه مرتب باقی خواهند ماند.

بیشتر بخوانید: امنیت کودک در خانه، چگونه آشپزخانه را بی خطر کنیم؟

کلام آخر


سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ نکاتی که بهتره بدونیم
همان‌طور که اشاره کردیم، استفاده از بانکه‌ها و سرویس‌های نگهداری حبوبات باعث می‌شود تا هم قفسه‌هایی مرتب‌تر داشته باشید و هم بتوانید مدت زمان طولانی‌‌تری این مواد غذایی را بدون هیچ مشکلی نگهداری کنید. ما با پاسخ به سوال سرویس حبوبات پلاستیکی چی بخریم؟ قصد داشتیم تا شما را بیشتر با ظروف مناسب نگهداری حبوبات آشنا کنیم و شما را از اهمیت توجه به متناسب بودن آن‌ها برای نگهداری مواد غذایی آگاه سازیم.

پ
منبع: insider

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.