۲۳۱۱۶۰
۱۴۸۰۰
۱۴۸۰۰

۹ تکنیک کاربردی برای آرایش چشم‌پف دار

مشخص بودن برآمدگی استخوان پیشانی در ناحیه ابرو که به آن brow می‌گویند، یکی از ویژگی‌های ضروری در زیباتر کردن چهره هر فردی است، اما بسیاری از افراد از این موهبت بی‌بهره‌اند و ممکن است این ناحیه از ابرو در آنها پف‌دار به نظر برسد و یا حتی در کنار آن، پلک افتاده هم داشته باشند. اگرچه راه‌هایی مانند جراحی می‌تواند این پف را کمتر کند، اما روش‌های آسان‌تری نیز وجود دارد، مانند ترفندهایی که برای آرایش چشم پف دار استفاده می‌شود. در ادامه جزئیات این ترفندها را بررسی کرده‌ایم.

۹ تکنیک کاربردی برای آرایش چشم‌پف دار

آرایش چشم پف دار

مشخص بودن برآمدگی استخوان پیشانی در ناحیه ابرو که به آن brow می‌گویند، یکی از ویژگی‌های ضروری در زیباتر کردن چهره هر فردی است، اما بسیاری از افراد از این موهبت بی‌بهره‌اند و ممکن است این ناحیه از ابرو در آنها پف‌دار به نظر برسد و یا حتی در کنار آن، پلک افتاده هم داشته باشند. اگرچه راه‌هایی مانند جراحی می‌تواند این پف را کمتر کند، اما روش‌های آسان‌تری نیز وجود دارد، مانند ترفندهایی که برای آرایش چشم پف دار استفاده می‌شود. در ادامه جزئیات این ترفندها را بررسی کرده‌ایم.

۱. قبل از آرایش چشم، نکات زیر را رعایت کنید

تلاش کنید از دلایلی که منجر به بیشتر شدن چشم‌های پف‌دار (Puffy eyes) که با نام bags هم شناخته می‌شوند، بپرهیزید، مهم‌ترین آنها موارد زیر هستند:

 • خم کردن سر برای ساعت‌های طولانی
 • شب بیداری‌های زیاد
 • داشتن آلرژی
 • مسائل هورمونی
 • فرایند پیری
 • مشکلات تیروئیدی مانند بیماری گریوز

همچنین برای کمتر کردن پف چشم می‌توانید این موارد را رعایت کنید: صاف و به پشت بخواهید و سرتان را خم نکنید، قبل از خوابیدن، مایعات زیادی ننوشید. از مصرف زیاد نمک بپرهیزید. در هنگام شستن صورت، از آب کاملا سرد استفاده کنید و اگر می‌توانید اینکار را برای چندبار در طول روز انجام دهید. آب سرد التهاب این ناحیه از چشم را کم می‌کند.

 1. ابتدا به سراغ کانسیلر بروید

کانسیلرها، مواد آرایشی هستند که برای پوشاندن لک‌ها و تیرگی زیر چشم استفاده می‌شوند و زمانی که روی پلک بالایی چشم استفاده شوند، باعث می‌شود سایر مواد آرایشی راحت‌تر روی پوست این ناحیه قرار گیرد، ماندگاری سایه چشم و سایر مواد را در تمام طول روز بیشتر می‌کند و باعث درخشان‌تر دیده شدن چشم می‌شود. اما به خاطر داشته باشید که در زمان تهیه کانسیلر، فقط یک درجه روشن‌تر از رنگ پوست خود را خریداری کنید.

در انتخاب کانسیلر خوب، می‌توانید از روی مواد تشکیل دهنده و بالطبع آن قیمت، تصمیم بگیرید. اگر مایلید به سراغ برندهای ایرانی بروید، به طور معمول کانسیلر مای، پرایم، شون و کالیستا، ترکیبات خوبی دارند و از محبوب‌ترین برندهای ایرانی محسوب می‌شوند. اما اگر قصد خرید یک کانسیلر با برند خارجی دارید، می‌توانید به سراغ کانسیلر میبلین ساخت کشور آمریکا بروید. این کانسیلرها اگر چه قیمتی دوبرابری نسبت به انواع ایرانی دارند، اما در عین حال کیفیت مناسبی دارند.

۹ تکنیک کاربردی برای آرایش چشم‌پف دار

۳. مهارت استفاده از سایه چشم را یاد بگیرید

در استفاده از سایه چشم، باید چندین نکته را به خاطر داشته باشید: بخش‌های نزدیک‌تر به مژه‌ها با رنگ تیره‌تر و هر چه به سمت بیرون پلک می‌روید، رنگ روشن‌تر به کار می‌رود.

بنابراین سایه با رنگ روشن را روی پلک بالایی بزنید و به خوبی با انگشت دست و یا یک براش خوب، آن را پخش کنید. سپس از یک سایه تیره‌تر برای رنگ کردن خط نزدیک به مژه‌ها استفاده کنید و بعد از آنکه آن را به خوبی پخش کردید، از یک سایه با رنگ متوسط برای رنگ زدن بین ناحیه سایه روشن و تیره استفاده کنید.

در نهایت از یک سایه پررنگ برای گوشه چشم یعنی قسمتی که به طور طبیعی تیره‌تر است، استفاده کنید. اینکار تورم چشم‌ها را کمتر نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید مقداری از سایه را در زیر چشم هم بکشید. اما به خاطر داشته باشید از سایه‌های با توناژ قرمز استفاده نکنید. این رنگ‌ها سرخی چشم را بیشتر نشان می‌دهند.

استفاده صحیح از سایه بسیار مهم است، چرا که نقش زیادی در کم نشان دادن پف چشم دارد، بنابراین سعی کنید، سایه را دنباله‌دار و تا روی گوشه بیرونی چشم امتداد دهید.

۴. خط چشم بکشید

اگر مایل نیستید از سایه چشم استفاده کنید، از خط چشم استفاده کنید. برای اینکار خط چشم را باید از یک پنجم به بعد گوشه داخلی چشم تا انتهای پلک امتداد دهید و هر چه به گوشه بیرونی چشم نزدیک می‌شوید، آن را پهن‌تر کنید.

برای استفاده از خط چشم می‌توانید سراغ خرید اینترنتی انواع خط چشم ماژیکی بروید یا از نوع مویی استفاده کنید. یکی از محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین خط چشم‌های مویی که هنوز هم طرفداران زیادی دارد، خط چشم پاریس است که قیمت نسبتا ارزانی دارد و خط چشم کشیدن با آن راحت است.

۵. از ریمل‌های بلندکننده مژه استفاده کنید

بعد از اتمام آرایش سایه و خط چشم، به طور حتم باید به سراغ مژه‌ها، بلند کردن و حجیم‌تر کردن آنها بروید. چرا که هر چه مژه‌ها مشخص‌تر باشند، پف چشم کمتر نشان داده می‌شود. برای این کار می‌توانید از برندهای خارجی ریمل مانند ریمل تارت و یا رولوشن کمک بگیرید. اما اگر به دنبال ریمل‌های ارزان‌ قیمت هستید، ریمل هدی بیوتی از انواع بسیار ارزان محسوب می‌شود.

اما به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از ریمل، حتما از فرمژه استفاده کنید تا مژه‌ها بیشتر به سمت بالا بروند و پس از آن از ریمل استفاده کنید.

۹ تکنیک کاربردی برای آرایش چشم‌پف دار

۶. از مژه‌های کوتاه مصنوعی برای گوشه چشم استفاده کنید

اگر مایلید، می‌توانید به جای استفاده از ریمل، از مژه‌های کوتاه مصنوعی، به ویژه در انتهای گوشه چشم استفاده کنید. اینکار برای کمتر نشان دادن پف چشم عالی است.

۷. از ابروها غافل نشوید

مشخص کردن خط ابرو و تو پر بودن آن، باعث برجسته کردن چشم و زیباتر کردن صورت می‌شود. اما افرادی که چشم‌های پف‌دار دارند، باید حواسشان باشد از حالت کاملا صاف و یا هشتی ابرو بپرهیزند، اینکار چشم را پف‌دارتر نشان می‌دهد.

۸. از هایلایتر و کانتور استفاده کنید

استفاده از هایلایترها که معمولا به رنگ سفید هستد، می‌تواند تاثیرات زیادی در کمتر نشان دادن پف چشم داشته باشد. هایلایتر را باید زیر خط ابرو بکشید و آن را به خوبی روی پوست مخلوط کنید. همچنین کانتور کردن در زاویه‌دار کردن صورت استفاده می‌شود، اما اگر به خوبی این مهارت را بلد باشید، چشم‌های شما زیباتر دیده می‌شود. در این زمینه می‌توانید از این مطلب کمک بگیرید.

۹. از کرم‌ پودرهای با رنگ روشن استفاده کنید

وقتی به سراغ زدن ضد آفتاب و یا کرم پودر برای صورت می‌روید، یادتان باشد نباید از رنگ‌های تیره استفاده کنید، اینکار باعث می‌شود گودی چشم بیشتر نمایان شود و در نتیجه پف چشم بیشتر نشان داده می‌شود.

مهم‌ترین آرایش‌های چشم برای کاهش پف چشم، استفاده صحیح از سایه و ریمل است، اما اگر باقی نکات را رعایت کنید، شرایط ایده‌ال‌تری را برای زیبایی صورت و چشم فراهم کرده‌اید.

بیشتر بخوانید: ترفندهای جادویی پوشاندن جای آکنه با آرایش+ عکس

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.