۲۳۳۹۱۱
۶۹۱۱
۶۹۱۱

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

این روزها با وجود شرایط اقتصادی قشر زیادی از جامعه بودجه های در نظر گرفته برای مراسم عروسی با محدودیت روبرو است. از طرفی هزینه های جشن عروسی بسیار سنگین و گران شده است برای مثال هزینه تالار و آرایشگاه عروس و داماد و هم چنین لباس عروس و داماد و ... سر به فلک می کشد.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

آرزوی هر عروس و دامادی است که جشن عروسی با شکوه و بی نظیری داشته باشند تا حتی بعد از سال ها هرگاه به شب عروسی خود فکر می کنند لبخندی بر لب آن ها بنشیند. این روزها با وجود شرایط اقتصادی قشر زیادی از جامعه بودجه های در نظر گرفته برای مراسم عروسی با محدودیت روبرو است.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

از طرفی هزینه های جشن عروسی بسیار سنگین و گران شده است برای مثال هزینه تالار و آرایشگاه عروس و داماد و هم چنین لباس عروس و داماد و ... سر به فلک می کشد. ممکن است در بین بسیاری از جوان ها نتوانند بودجه زیادی را برای مراسم عروسی خود اختصاص بدهند بنابراین جوانان باید در هزینه های خود مدیریت داشته باشند تا با کسری بودجه مواجه نشوند.

بیشتر بخوانید: ایده‌های جدید مدل تور عروس که تا حالا ندیده‌اید!

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

نکاتی برای کاهش هزینه های عروسی

شما می توانید با رعایت نکات ساده و هم چنین با برآورد هزینه های خود و مدیریت آن ها جشن با شکوهی برای خود برگزار کنید و از بهترین شب زندگی خود لذت ببرید.

مدیریت بودجه خود به نحو احسنت

برای کاهش هزینه های مراسم عروسی بهتر است روی مواردی که وجود و کیفیت آن ها خیلی برایتان مهم است تمرکز کنید و از بقیه مسائلی که برایتان بی اهمیت است درست بردارید، به عنوان مثال اگر همیشه در آرزوی این بودید که جشن عروسی خود را در سالن خاصی برگزار کنید یا در روز عروسی تان همیشه لباس خاصی را برای خود متصور می شدید لازم نیست برای کاهش هزینه ها از آن ها چشم پوشی کنید.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

تعداد میهمانان را کاهش دهید

لازم نیست برای جشن عروسی شما فامیل های بسیار دور پدر یا مادرتان هم حضور داشته باشد! برای کاهش هزینه ها، دوباره به سراغ لیست میهمان هایتان بروید و اسم کسانی را که خیلی کم می بینید یا لزومی بر حضور آن ها در مراسم عروسی شما نیست از لیست خود حذف کنید و از این کار اصلا خجالت نکشید به دلیل آن که مراسن عروسی تان باید به بهترین نحو ممکن و هم چنین با مقدار بودجه در نظر گرفته شده توسط شما اجرا شود و باید بعضی از آیتم هایی را که بود و نبودشان فرقی نمی کند را حذف کنید .

مثلا اگر به جای ۳۰۰ نفر میهمان ۲۵۰ نفر را دعوت کنید در حالی که قرار است به صورت میانگین برای هر نفر ۲۰۰ هزار تومان هزینه کنید. با حذف اسم آن ۵۰ نفر از لیستتان، ده میلیون تومان صرفه جویی کرده اید! همان طور که می بینید اصلاح لیست میهمان ها گزینه بسیار مناسب و خوبی برای کاهش هزینه های عروسی و جشن شما است.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

کارت دعوت مراسمتان را ارزان انتخاب کنید

واقعیتی که دوست داشتنی نیست ولی باید آن را بپذیرید این است که کارت دعوت عروسی شما یک بار توسط میهمان ها مطالعه می شود و سپس به سطل های زباله پرت می شود، مگر افراد خاص فامیل و دوستان بسیار نزدیک شما که شاید آن را برای یادگاری نگه دارند پس لازم نیست برای کارت دعوت هزینه های آن چنانی و بسیار زیادی را در نظر بگیرید.

کاغذهای گلاسه گران قیمت، کارت های با جعبه های چوبی یا کارتهایی که به صورت دست ساز سفارش داده می شوند جزو هزینه های بی مورد در عروسی هستند حتی می توانید برای کارت دعوت مراسمتان خودتان دست به کار شوید و آن را درست کنید. هم خلاقانه تر است هم مقرون به صرفه! شما می توانید با سلیقه خودتان یک کارت بسیار زیبا برای مراسم عروسی تان بسازید و آن را تزیین کنید. در این کار شاید کمی زحمت شما بیشتر شود اما بسیار مقرون به صرفه از سفارش کارت های عروسی خواهد بود.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

برای ساختن گیفت عروسی خودتان دست به کار شوید

سفارش گیفت عروسی یکی از هزینه هایی است که می توانید کنار بگذارید و خودتان با هزینه ایی کم تر آن را بسازید و به این شکل می توانید در هزینه های عروسی خود صرفه جویی کنید. کمی فکر کنید و ببینید که در کدام زمینه هنری حرفی برای گفتن دارید؟ خیاطی ؟ مروارید دوزی؟ ساختن پاکتهای کاغذی؟ و ... می توانید به جای اینکه برای سفارش گیفت عروسی متحمل هزینه های بالا شوید آن ها را خودتان بسازید و مطمئن باشید خاطره این کار همیشه در ذهن خود و همسرتان باقی خواهد ماند. گیفت های عروسی مراویدی و خیاطی شده بسیار زیبا و به روز هستند و هم چنین شما می توانید طرح های بسیار زیبا را از اینترنت مشاده کنید و طرز تهیه و ساختن گیفت ها را به خوبی با دیدن فیلم ها بیاموزید.

برای صرفه جویی در هزینه ها به سراغ المان های دیگر بروید. این مقاله را از دست ندهید تا به شما بگوییم چگونه می توانید هزینه های مراسم عروسی را کاهش دهید در حالی که آب از آب تکان نخورد. شما می توانید از بعضی چیز ها در مراسمتان که بود و نبودشان فرقی نمی کند صرف نظر کنید نه آن چیز هایی که همیشه آرزویش را داشتید یا دوست داشتید در مراسم عروسی تان اتفاق بیفتد.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

لباس عروسی و تور سر خود را اجاره کنید

اگر سری به مزون های لباس عروس بزنید اکثر آن ها دو انتخاب را پیش روی شما قرار می دهند. لباس های اجاره ای یا لباس های سفارشی . لباس های اجاره، لباس هایی هستند که از قبل در مزون موجود هستند و فقط آن ها را برای یک شب به شما اجاره می دهند و فردای عروسی دوباره باید آن را برگردانید اما لباس های سفارشی لباس های مخصوص خودتان است که صرفا برای شما دوخته می شود.

لباس های اجاره ای هم در صورتی که درست نگهداری شده باشند و فرم اولیه خود را حفظ کرده باشند، برای سایز شما مناسب باشند، مدل آن ها هماهنگ با خواسته شما باشد و از قبل به خشکشویی رفته باشند و کاملا تمیز و سالم باشند انتخاب خوبی برای شما هستند تا بتوانید هزینه های جشن عروسی خود را کاهش دهید. علاوه بر این ها، لباس های اجاره ای دردسرهای نگه داری لباس عروس بعد از مراسم عروسی را هم ندارند.

در مزون ها لباس های اجاره ایی بسیار زیبایی وجود دارد که فقط یک بار تن خورده اند و بسیار تمیز و خاص هستند شما می توانید این موضوع را با مزون در میان بگذارید و از آن ها لباس های یک بار تن خورده را کرایه کنید. شما هم چنین می توانید تور سر عروس را از مزون ها اجاره کنید و بدانید که قطعا مناسب ترین را پیدا خواهید کرد.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

لباس عروستان را خودتان تزئین کنید

در قیمت یک لباس عروس معمولا دو فاکتور بسیار مهم دخیل هستند. جنس پارچه و نوع کارهای دستی که روی آن انجام شده است. شما برای کاهش هزینه های لباس عروس می توانید یک لباس ساده سفارش دهید ولی خودتان با دانتل های زیبا، نگین های کریستالی، مروارید و یا منجوق آن ها را به صورت بسیار شیک و آنطور که دل خواه خودتان است سوزن دوزی کنید. همچنین می توانید لباس عروس هایی را از طریق صفحه های مجازی مشاهده کرده و از آن ها ایده بگیرید تا به راحتی لباس عروس خود را تزیین کنید و از آن لذت ببرید.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

به دنبال وسایل برند نباشید

بر خلاف لباس عروس لباس داماد تنوع بسیار کمی دارد و تقریبا تمام داماد ها در جشن عروسی خود کت و شلوار مشکی و عده کمی کت و شلوارهای با رنگ روشن بر تن می کنند. برای کاهش هزینه های مراسم عروسی می توانید به جای فروشگاه های برند به سراغ فروشگاه های کت و شلوارهای معمولی بروید و گاهی با یک سوم هزینه کت شلواری مشابه با کت شلوارهای برند بخرید.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

هیچ کس کفش های شما را نمی بیند

کفش عروسی از جمله مواردی است که گاهی هزینه های گزافی برای آن صرف می شود ولی در نهایت به جز یکی دو تا عکس در آتلیه در هیچ کجا دیده نمی شوند چون اکثر افراد لباس عروس خود را بلند انتخاب می کنند بنابراین اگر جزو عروس هایی که دوست دارند لباس کوتاه بپوشند نیستید برای کاهش هزینه های خود برای مراسم عروسی کفشی ارزان قیمت ولی راحت بخرید. باید بدانید که نیازی نیست کفش های عروسی تان برند باشد به دلیل آن که همان طور که بیان کردیم کفش های شما زیر لباس عروس اصلا معلوم نمی شود.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

موهایتان را خودتان در خانه رنگ کنید

معمولا وقتی با میکاپ آرتیست خود برای مراسم عروسی مشورت می کنید رنگ موهای مناسب برای شما را پیشنهاد می دهد. می توانید برای کم کردن هزینه های آرایشگاه، خودتان به کمک یکی از اعضای خانواده یا ساقدوش ها، موهای خود را رنگ کنید.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

خودتان طراحی ناخن هایتان را انجام دهید

اگر میکاپ آرتیست شما قصد گذاشتن ناخن های آماده و مصنوعی را برای شما دارد پس خیلی به صرفه تر است که خودتان با سلیقه خودتان ناخن ها را تهیه کنید و در منزل آنها را بچسبانید. اما اگر قصد کاشتن ناخن و طراحی آنها را دارید می توانید بعد از کاشت ناخن طراحی آن ها را خودتان بر عهده بگیرید. شابلون های طراحی ناخن در بازار موجود وبا هزینه کمی قابل تهیه هستند. شما می توانید به راحتی در خانه خود ناخن هایتان را فرنچ کنید و این را بدانید که فرنچ ناخن برای عروس خانم ها بسیار زیبا و جذاب است.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

از ساقدوش ها بخواهید لباسشان را خودشان تهیه کنند

از این کار اصلا خجالت نکشید! به طور معمول همین طور است و اکثر عروس خانم ها تهیه لباس را به خود ساقدوش ها محول می کنند. برای انتخاب مدل لباس ها و رنگ آن ها یک جلسه با همه ساقدوش های خود بگذارید و با آنها مشورت کنید. سعی کنید نظر تک تک آن ها را با جان و دل بشنوید و تا حد امکان در انتخاب نهایی نظر همه آنها را دخیل کنید به این صورت فضای دوستانه ای بین شما برقرار می شود و می توانید از آنها بخواهید لباس شان را خودشان تهیه کنند تا مجبور به تحمل هزینه برای لباس ساقدوش ها نشوید.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

ماشین عروستان را خودتان را گل بزنید

یکی از راه های بسیار ساده برای کم کردن هزینه های مراسم عروسی این است که به خودتان متکی باشید! ماشین خودتان یا یکی از اقوام درجه یک را گل آرایی کنید و از فانتزی هایی مثل پورشه های کوپه، بنزهای شش در و ... دوری کنید. اگر برای بودجه دچار محدودیت هستید اتومبیل خودتان بهترین انتخاب است.در این صورت حتی اگر مشکلی برای اتومبیل پیش بیاید و یک گوشه آن خراب شود هم دچار اضطراب نمی شوید و آرامش بیشتری دارید.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

گل های فصلی و ارزان قیمت را برای گل آرایی انتخاب کنید

گل آرایی معمولا در مراسم عروسی هزینه بسیار بالایی را می طلبد. از گل آرایی ماشین عروس گرفته تا گل آرایی باغ تالار و جایگاه عروس و داماد. برای کم کردن هزینه های گل آرایی می توانید از گل های فصلی و ارزان قیمت تر استفاده کنید، مثلا به جای گل آنتوریوم و لیلیوم از رزهای باغچه ای و داوودی استفاده نمایید. در انتخاب گل ها و رنگ آنها مشورت با دکوراتور می تواند بسیار کمک کننده باشد.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

میهمانان را با خوراکی های مختلف خفه نکنید

در مراسم های عروسی معمولا غذاها به میزان بسیار زیاد و در تعداد بالا سرو می شوند که متاسفانه بعد از مراسم، مقدار بسیار زیادی از آنها دور ریخته می شود. برای کم کردن هزینه ها و همچنین جلوگیری از اسراف در منوی غذایی خود فقط ۲ نوع غذا را جای دهید و مقدار آن را متناسب با تعداد میهمانان در نظر بگیرید.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

کیک عروسی را خاص و زیبا ولی کوچک انتخاب کنید

برای صرفه جویی در هزینه ها کیک عروسی هم فکر بدی نیست! هر ایده خاصی که برای کیک عروسی دارید و هر تزئینی که دوست دارید، داشته باشید ولی می توانید برای کم شدن هزینه ها کیک عروسی را کوچک انتخاب کنید. یک کیک 4 کیلویی هم می تواند برای عروسی مناسب باشد. میهمانان شما در مراسم عروسی شما با انواع شیرینی ها مواجه می شوند و میلی برای خوردن کیک ندارند پس می توانید کیک عروسی را متناسب با تعداد خود و خانواده هایتان در نظر بگیرید.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

می توانید به جای طلا از نقره استفاده کنید

یکی از سنگین ترین هزینه های عروسی تهیه حلقه های طلا با نگین های الماس برلیان است. حلقه شما یک مساله کاملا شخصی است. می توانید به جای تحمل این هزینه های زیاد از حلقه های نقره استفاده کنید که امروزه در بازار مدل های متنوعی وجود دارد که تراش آن ها بسیار شبیه به حلقه های طلاست و بسیار زیبا است.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

نقره برای حلقه آری! ولی برای تاج و آینه شمعدان خیر

یکی دیگر از مواردی که می توانید از لیست تان حذف کنید بدون اینکه آب از آب تکان بخورد خرید تاج و آینه شمعدان نقره است که به نوبه خود به کاهش هزینه های شما بسیار کمک می کند.

ترفندهای طلایی برای کم کردن هزینه عروسی

سخن آخر

مراسم عروسی، تالارها و باغ تالارهای لوکس، گل آرایی های چند ده میلیون تومانی، پنجاه مدل غذا و دسر در منوی غذایی مراسم عروسی و ... همه و همه پیشنهادات هیجان انگیز و وسوسه کننده ای هستند که میتوانند شبی زیبا و خاطره انگیز را برای شما رقم بزنند اما به یاد داشته باشید که هیچکدام از این ها تضمین کننده آرامش و خوشبختی شما در زندگی مشترک با همسرتان نیستند پس واقع بینانه و با توجه به محدودیت هایی که دارید بهترین مراسم عروسی را برگزار کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.