۲۲۸۰۵۱
۲۷۱۵۴
۲۷۱۵۴

مرکز ایمپلنت در تهران، ۸ ویژگی مهم که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید

برای یافتن بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران، باید چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم؟ آیا هر کلینیکی که بهترین تبلیغات را انجام می‌دهد برای ایمپلنت مناسب است؟ تمام نکات انتخاب یک مرکز خوب با متخصصان ایمپلنت با تجربه را در ادامه بخوانید.

مرکز ایمپلنت در تهران، ۸ ویژگی مهم که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید

برای این‌که بتوانید ایمپلنت‌هایی مناسب داشته باشید؛ لازم است که در بهترین مرکز ایمپلنت در تهران، این خدمات را انجام دهید. این مراکز کمک می‌کنند که ایمپلنت به طور دقیق روی فک شما قرار بگیرد و بعد از نصب آن، مشکلی نداشته باشید. همچنین بهترین برندهای ایمپلنت را برای شما فراهم می‌کنند. اگر قصد دارید به زودی چند ایمپلنت بگذارید؛ بهتر است این راهنما را بخوانید تا با مراجعه به یک مرکز معتبر ایمپلنت، دیگر لازم نباشد هزینه‌های جانبی بعد از این خدمات را پرداخت کنید و عوارض خدمات بی‌کیفیت، آگریبان شما را نگیرد.

در این مقاله می‌خوانید:


بیشتر بخوانید: کاشت دندان بدون ایمپلنت، انواع، مزایا و معایب آن


اهمیت مراجعه به بهترین مرکز ایمپلنت در تهران

آن دسته از ساکنین پایتخت، که قصد مراجعه به مرکز ایمپلنت دندان را داشته باشند، با این سوال مواجه خواهند بود که «بهترین مرکز ایمپلنت در تهران کدام است؟» یافتن بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران، مستلزم آگاهی نسبت به نکاتی است که شما را در یافتن مرکزی فوق تخصصی راهنمایی کرده و بهترین گزینه را پیش روی شما قرار دهد. پیش از انتخاب یک مرکز ایمپلنت دندان در تهران باید معیار‌هایی را در نظر بگیرید و با آگاهی کامل و شناخت کافی از مرکز، برای کاشت ایمپلنت دندان اقدام نمایید.

مرکز ایمپلنت در تهران، ۸ ویژگی مهم که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید

مراحل انجام خدمات ایمپلنت در مراکز معتبر

ایمپلنت دندان از سه بخش تشکیل می‌شود. بخش اول آن، که تحت عنوان فیکسچر شناخته می‌شود، پیچی از جنس تیتانیوم است که داخل استخوان فک فرد قرار می‌گیرد و پس از جوش خوردن با استخوان فک، دقیقا همانند ریشه دندان حقیقی انسان‌ها عمل می‌کند. جوش خوردن فیکسچر با استخوان فک بیمار حدود ۳ الی ۹ماه ممکن است زمان‌بر باشد. پس از اینکه این پیچ تیتانیومی به خوبی به استخوان فک جوش خورد، قسمت دوم ایمپلنت دندان، که تحت عنوان اباتمنت شناخته می‌شود، روی فیکسچر قرار می‌گیرد. سپس از دندان بیمار قالب‌گیری می‌شود و روکش ایمپلنت، که ظاهری کاملا مشابه دندان حقیقی فرد دارد، روی اباتمنت سوار می‌شود.

اهمیت انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت در تهران

ایمپلنت‌ها ساختاری کاملا مشابه دندان حقیقی انسان‌ها دارند و همین موضوع نیز سبب افزایش محبوبیت آن‌ها در میان مردم و در سراسر دنیا گشته است. قرار گرفتن صحیح ایمپلنت دندان در دهان بیمار و همچنین انجام صحیح مراحل ایمپلنت دندان، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین خاطر توصیه می‌شود برای کاشت دندان به روش ایمپلنت، حتما به دندانپزشکان متخصص ایمپلنت و مرکز تخصصی ایمپلنت مراجعه نمایید. اگر از ساکنین شهر تهران هستید و به دنبال بهترین مرکز ایمپلنت در تهران هستید، در ادامه فاکتور‌هایی را با شما در میان خواهیم گذاشت تا با کمک آن‌ها بتوانید بهترین مرکز ایمپلنت در تهران را انتخاب نموده و از کاشت صحیح دندان خود اطمینان داشته باشید.


پیشنهاد ویژه نی نی بان:  قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب


چه زمانی نیاز به ایمپلنت دندان داریم؟

حال که از اهمیت مراجعه به مرکز ایمپلنت در تهران آگاه شدید، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چه زمانی نیاز است که برای ایمپلنت دندان به یکی از این مراکز مراجعه کنید؟ در ادامه به این سوال پاسخی جامع خواهیم داد.

دندان های از دست رفته

یکی از شایع ترین دلایل نیاز به ایمپلنت، از دست دادن دندان است. زمانی که دندان به دلیل ضربه، پوسیدگی یا کشیدن دندان از بین برود، ایمپلنت های دندانی راه حلی دائمی برای جایگزینی دندان های از دست رفته ارائه می دهند.

اهمیت ایمپلنت دندان، ترمیم دندان ناموفق

در برخی موارد، ترمیم های معمول دندان مانند روکش، بریج یا پروتز ممکن است به دلیل عواملی مانند پوسیدگی، شکستگی یا تناسب نامناسب با شکست مواجه شوند. ایمپلنت های دندانی می توانند به عنوان یک جایگزین قابل اعتماد برای جایگزینی ترمیم های ناموفق عمل کنند و پایداری و دوام طولانی مدت ارائه دهند.

بهبود پایداری دندان مصنوعی

برای افرادی که پروتزهای متحرک دارند و در پایداری و ثبات پایه‌های این دندان‌ها مشکل دارند، ایمپلنت دندان می تواند راه حلی ارائه دهد. دندان‌های مصنوعی از ایمپلنت های دندانی به عنوان لنگر برای محکم شدن در جای خود استفاده می کنند و از لغزش، ناراحتی و تحریک لثه جلوگیری می کنند. این امر راحتی، توانایی جویدن و کیفیت کلی زندگی را برای دارندگان دندان مصنوعی افزایش می دهد.

حفظ ساختار صورت

از دست دادن دندان ها می تواند منجر به تغییراتی در ساختار صورت مانند از دست دادن تراکم استخوان فک و ظاهر فرورفته در طول زمان شود. ایمپلنت های دندانی با تحریک استخوان فک و جلوگیری از تحلیل استخوان به حفظ ساختار صورت کمک می کنند. این اقدام درمانی به ایجاد ظاهری جوان تر و طبیعی تر برای صورت بیمار کمک می کند.

مرکز ایمپلنت در تهران، ۸ ویژگی مهم که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید

افزایش سلامت دهان و دندان

ایمپلنت های دندانی با بازگرداندن عملکرد دندان های از دست رفته، بهبود هم ترازی بایت و جلوگیری از جابجایی دندان های مجاور به فضای خالی، سلامت دهان را ارتقا می دهند. بر خلاف بریج‌های سنتی، ایمپلنت‌ها نیازی به تغییر یا ایجاد آسیب به دندان‌های مجاور را ندارند و یکپارچگی دندان‌های سالم را حفظ می‌کنند.

راه حلی بلند مدت

ایمپلنت های دندانی به گونه ای طراحی شده اند که با مراقبت و نگهداری مناسب راه حلی طولانی مدت برای جایگزینی دندان به شمار می‌روند. برخلاف بریج ها یا پروتزهای سنتی که ممکن است به طور دوره ای نیاز به تعویض داشته باشند، ایمپلنت های دندانی می توانند با معاینات منظم دندانپزشکی، رعایت بهداشت دهان و دندان و پرهیز از عاداتی مانند سیگار کشیدن که موفقیت ایمپلنت را به خطر می اندازد، تا آخر عمر باقی بمانند.

فاکتور‌های انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت در تهران

تهران یکی از پرجمعیت‌ترین شهر‌های کشور ما به حساب می‌آید که همین موضوع سبب گشته مراکز تخصصی بسیاری در تمامی حوزه‌های پزشکی و دندانپزشکی در آن بوجود آیند. وجود تعداد زیادی مرکز ایمپلنت در تهران سبب می‌گردد که انتخاب بهترین گزینه از میان آن‌ها کار چندان آسانی نباشد. اما با در نظر گرفتن برخی فاکتور‌ها و با آشنایی با ویژگی‌های بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران، می‌توانید ساده‌تر انتخاب نمایید و شاهد نتایج بهتری باشید. برخی از اصلی‌ترین فاکتور‌ها به شرح زیر می‌باشند:

۱) متخصصین ماهر در مرکز ایمپلنت دندان

یک مرکز ایمپلنت دندان، مرکزی تخصصی است که در آن متخصصین ایمپلنت به انجام کاشت دندان با روش‌های مختلف ایمپلنت، می‌پردازند. پیش از اینکه یک مرکز ایمپلنت را انتخاب نمایید، اطمینان یابید که متخصصینی که در این مرکز فعالیت می‌کنند از تبحر و تجربه کافی در زمینه ایمپلنت دندانی برخوردار هستند. برای اطمینان از این موضوع می‌توانید با بیماران این مرکز مشورت نمایید. متخصصین ماهر در زمینه ایمپلنت دارای مدارک معتبر از مراجع بزرگ دانشگاهی و دندانپزشکی هستند و می‌توانند به شما این اطمینان را دهند که کاشت دندان شما با موفقیت و به بهترین شکل صورت خواهد گرفت.

۲) انجام ایمپلنت فوری و ایمپلنت دیجیتال

دو روش بسیار محبوب در ایمپلنت دندان، روش ایمپلنت فوری و ایمپلنت دیجیتال می‌باشد. در روش ایمپلنت فوری بلافاصله پس از قرار گرفتن فیکسچر در استخوان فک فرد، پروتزی موقتی روی آن قرار می‌گیرد تا در طول مدت زمانی که فیکسچر با استخوان فک جوش می‌خورد، فرد بدون دندان نماند و بتواند اعمالی از قبیل جویدن غذا و تکلم را سریع‌تر بازیابد. در روش ایمپلنت دیجیتال، دندانپزشک متخصص ایمپلنت با استفاده از مدل‌سازی‌های کامپیوتری سه بعدی، موقعیت استخوان فک و رشته‌های عصبی را بررسی می‌کند و کاشت ایمپلنت را با ایجاد کمترین شکاف در لثه فرد انجام می‌دهد. این موضوع سبب می‌گردد که درد حاصل از ایمپلنت دندان، به حداقل برسد.

بهترین مرکز ایمپلنت در تهران هر دو روش محبوب ایمپلنت را نیز انجام می‌دهد و می‌تواند رضایت بیماران را به صورت کامل جلب نماید. پس پیش از انتخاب یک مرکز ایمپلنت دندان در تهران، اطمینان یابید که تمام روش‌های ایمپلنت دندان در این مرکز، تحت نظر متخصصین با تجربه، انجام می‌شود.

۳) فناوری‌ها و تجهیزات پیشرفته

یک مرکز تخصصی ایمپلنت دندان باید تجهیزات لازم برای انجام انجام ایمپلنت بدون جراحی و به صورت دیجیتال را نیز داشته باشد و همچنین از بهترین فناوری‌ها و تجهیزات برای سهولت درمان بیمار برخوردار باشد. داشتن تجهیزات مناسب برای پیوند استخوان نیز یکی از اصلی‌ترین مواردی است که به هنگام انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران باید به آن توجه نمایید. ساخت روکش‌های دندانی نیز با استفاده از فناوری‌های روز دنیا ساده‌تر شده‌اند و رضایت بیماران را نیز بیشتر به خود جلب نموده‌اند.

مرکز ایمپلنت در تهران، ۸ ویژگی مهم که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید

4) استفاده از لیزر دندانپزشکی

استفاده از لیزر در دندانپزشکی‌ها سبب گشته که انجام بسیاری از امور ساده‌تر شده و در مدت زمان کوتاه‌تری انجام شودند. لیزر‌ها می‌توانند کمک کنند که کاشت ایمپلنت دندان با درد و خونریزی کمتری همراه باشد و بیمار در مدت زمان کوتاه‌تری بهبود یابد. از لیزر‌ها علاوه بر کاشت ایمپلنت دندان، در زمینه سفید کردن دندان‌ها و بسیاری از جراحی‌های دهانی نیز استفاده می‌شود. اما امروزه استفاده از آن‌ها در مراکز ایمپلنت دندان، رواج بیشتری نسبت به سایر حوزه‌ها دارد.

بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران، با بهره‌مندی از بهترین تجهیزات و همچنین داشتن لیزر دندانپزشکی، می‌تواند رضایت بیماران به بهترین نحو جلب نماید و نتایج بسیار خوبی را برای آن‌ها به همراه داشته باشد. پس حتما در نظر داشته باشید که مرکز ایمپلنت دندان در تهران انتخابی شما دارای تجهیزاتی از جمله لیزر دندانپزشکی باشند. استفاده از این تجهیزات پیشرفته می‌تواند سلامت لثه بیمار را با خود به همراه داشته باشد.

5 ) استفاده از برند‌های معتبر ایمپلنت دندان

بهترین برند‌های ایمپلنت دندان برند‌های آلمانی، آمریکایی و سوئیسی می‌باشند. این برند‌ها دارای مواد مرغوب‌تر و باکیفیت‌تری هستند و به همین خاطر نیز هزینه‌های بیشتری دارند. اما باید در نظر داشته باشید که کیفیت بالای ایمپلنت دندان را به قیمت آن اولویت دهید.

6) احترام به بیماران و حفظ حقوق آن‌ها

به هنگام انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران به رفتار پرسنل توجه نمایید. تمام پرسنل و همچنین متخصصین ایمپلنت دندان باید رفتار صحیح و محترمانه‌ای با بیماران داشته باشند، زمان‌بندی تعیین شده برای هر بیمار را رعایت نمایند و همچنین فضایی دلنشین برای بیماران آماده سازند تا بیمار در محیط احساس آرامش نماید.

۷) داشتن محیط تمیز و سالم

یک مرکز ایمپلنت دندان در تهران باید محیطی استریل شده و تمیز داشته باشد تا هیچگونه بیماری عفونی از افراد به یکدیگر منتقل نشود و درمان در محیطی کاملا سالم و تمیز انجام شود. داشتن این ویژگی، به خصوص در دوران فعلی کرونا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مرکز ایمپلنت در تهران، ۸ ویژگی مهم که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید

چه افرادی می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

انجام ایمپلنت دندان در مرکز ایمپلنت در تهران ممکن است برای تمامی افراد مناسب نباشد و افراد متقاضی باید برخی از ویژگی‌های اپلیه برای انجام این درمان را داشته باشند تا واجد شرایط محسوب شوند.

تراکم استخوان کافی

یکی از الزامات اولیه برای کاندید مناسب بودن انجام ایمپلنت دندان، داشتن تراکم استخوان کافی در استخوان فک برای حمایت از ایمپلنت است. در طول فرآیند بهبودی، ایمپلنت از طریق فرآیندی به نام osseointegration با استخوان اطراف ترکیب می شود. بیماران با تراکم استخوان ناکافی ممکن است برای تقویت استخوان فک و ایجاد بستر مناسب برای کاشت ایمپلنت، به روش‌های پیوند استخوان نیاز داشته باشند.

سلامت دهان و دندان

کاندیدای کاشت دندان باید از سلامت کلی دهان و دندان از جمله لثه و دندان سالم برخوردار باشند. شرایطی مانند بیماری لثه (بیماری پریودنتال) می تواند موفقیت درمان ایمپلنت دندان را با تأثیر بر پایداری و طول عمر ایمپلنت ها به خطر بیندازد. بیماران مبتلا به بیماری لثه ممکن است قبل از انجام جراحی ایمپلنت نیاز به درمان پریودنتال داشته باشند.

سلامت و رفاه عمومی

کاندیدهای کاشت دندان باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند و از شرایط پزشکی که ممکن است در روند بهبودی اختلال ایجاد کند یا خطر عوارض را افزایش دهد، عاری باشند. شرایطی مانند دیابت کنترل نشده، اختلالات خودایمنی و برخی بیماری‌های قلبی عروقی ممکن است بر موفقیت ایمپلنت دندان تأثیر بگذارند.

تعهد به بهداشت دهان و دندان

درمان موفقیت آمیز ایمپلنت دندان مستلزم تعهد به اقدامات عالی بهداشت دهان از جمله مسواک زدن منظم، نخ دندان کشیدن و معاینات معمول دندانپزشکی است. کاندیدهای ایمپلنت دندان باید مایل به حفظ عادات بهداشتی دهان و دندان باشند تا از موفقیت طولانی مدت ایمپلنت خود اطمینان حاصل کنند و سلامت دهان و دندان را حفظ کنند.

عدم استعمال دخانیات

استعمال دخانیات می تواند بر روند بهبودی تأثیر منفی بگذارد و خطر شکست ایمپلنت را افزایش دهد. کاندیدای ایمپلنت دندان باید غیرسیگاری باشند یا قبل از انجام جراحی ایمپلنت، سیگار را ترک کنند. ترک سیگار می تواند جریان خون را بهبود بخشد، بهبود بافت را تسریع کند و میزان موفقیت درمان ایمپلنت دندان را افزایش دهد.

مرکز ایمپلنت در تهران، ۸ ویژگی مهم که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید

تمایل به تعویض دندان دائمی

کاندیدای ایمپلنت دندان باید تمایل واقعی برای راه حل دائمی و قابل اعتماد برای جایگزینی دندان داشته باشند. ایمپلنت‌های دندانی ثبات، عملکرد و زیبایی شبیه به دندان‌های طبیعی را ارائه داده و به بیماران اعتماد به نفس تازه‌ای نسبت به لبخند و عملکرد دهان خود می‌دهند.


مطالب پیشنهادی: ایمپلنت دیجیتال چیست و چه مزایا، عوارض و هزینه ای دارد؟


قیمت ایمپلنت دندان در مرکز ایمپلنت در تهران چقدر است؟

قبل از پرداختن به قیمت ایمپلنت دندان در مرکز ایمپلنت در تهران، بهتر است عواملی را که می‌توانند بر هزینه این روش تاثیر بگذارند، مورد بررسی قرار دهیم.

از جمله عواملی که می‌توانند بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر بگذارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد ایمپلنت های مورد نیاز: تعداد ایمپلنت های دندانی مورد نیاز برای درمان به طور مستقیم بر هزینه کلی تأثیر می گذارد.
 • مواد و طراحی ایمپلنت: ایمپلنت های دندانی در مواد مختلفی از جمله تیتانیوم و زیرکونیا موجود هستند که هر کدام هزینه مربوط به خود را دارند.
 • برند ایمپلنت مورد استفاده: برند و سازنده ایمپلنت های دندانی می تواند نقش بسزایی در تعیین هزینه درمان داشته باشد.
 • درمان‌های تکمیلی: در برخی موارد، ممکن است قبل از کاشت ایمپلنت یا در حین کاشت، برای بهینه سازی نتایج درمان نیاز به درمان‌های تکمیلی باشد.
 • موقعیت جغرافیایی: موقعیت جغرافیایی مطب دندانپزشکی می تواند بر قیمت درمان ایمپلنت دندان تأثیر بگذارد.
 • تخصص و مهارت دندانپزشک: مهارت، تجربه و شهرت دندانپزشک که عمل ایمپلنت را انجام می دهد، می تواند بر قیمت گذاری تاثیر بگذارد.

همان طور که اشاره شد، هزینه ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما اگر بخواهیم قیمتی حدودی برای این درمان مشخص کنیم می‌توان گفت که هزینه این روش بین ۸ تا ۲۵ میلیون تومان متغیر است.

مرکز ایمپلنت در تهران، ۸ ویژگی مهم که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید

سوالات متداول

برای گذاشتن ایمپلنت باید به معتبرترین و بهترین مرکز آن در تهران مراجعه کنید. این مراکز اگرچه برای شما بهترین خدمات را ارائه می‌دهند؛ اما باید دقت داشته باشید که خود پروسه ایمپلنت چیست و چطور انجام می‌شود؟ در ادامه به این سوال‌های شما پاسخ داده‌ایم.

ایمپلنت دندان چیست؟

پروتز‌های دندانی و دندان مصنوعی از جمله قدیمی‌ترین روش‌هایی بودند که برای پر کردن جای خالی دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند. با روی کار آمدن ایمپلنت‌های دندانی، دندان‌های مصنوعی جای خود را به آن‌ها دادند تا ایمپلنت‌ها به محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم برسند.

آیا ایمپلنت گذاشتن بهتر از دندان مصنوعی است؟

ایمپلنت یا کاشت دندان روشی بسیار کارآمد و محبوب برای پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته می‌باشد که امروزه توسط متخصصین ایمپلنت در مراکز ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

به طور کلی طول عمر ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی از جمله عادات بهداشت دهان و دندان بیمار، سلامت کلی و رعایت دستورالعمل های مراقبت پس از درمان بستگی دارد. با نگهداری مناسب و معاینات منظم دندانپزشکی، ایمپلنت های دندانی این پتانسیل را دارند که برای بسیاری از بیماران مادام العمر باقی بمانند. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که تجربیات فردی ممکن است متفاوت باشد و عواملی مانند تراکم استخوان، سلامت لثه و انتخاب سبک زندگی می‌توانند بر طول عمر ایمپلنت دندان تأثیر بگذارند.


بیشتر بخوانید: ایمپلنت کره ای بهتر است یا آمریکایی؟


کلام آخر

همان طور که در این مقاله اشاره کردیم، توجه به ویژگی‌های کلیدی مرکز ایمپلنت در تهران می‌تواند این تضمین را برای متقاضیان ایجاد کند که درمانی موفقیت آمیز و تحت نظر مجرب‌ترین متخصصان را تجربه خواهند کرد. اگر به کاشت ایمپلنت دندان فکر می کنید، با یک متخصص دندانپزشک واجد شرایط مشورت کنید تا مشخص شود آیا درمان ایمپلنت برای شما مناسب است یا خیر و گزینه های خود را برای دستیابی به لبخندی سالم و زیبا بررسی کنید.

مرکز ایمپلنت در تهران، ۸ ویژگی مهم که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید

دکتر نیما نداف پور، متخصص جراحی لثه و ایمپلنت

جهت مشاوره فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

مرکز ایمپلنت در تهران، ۸ ویژگی مهم که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید

nadafpourimplantcenter

مرکز ایمپلنت در تهران، ۸ ویژگی مهم که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید

۲۶۷۶۷۷۶۸

۰۹۱۰۵۴۵۵۵۷۰

مرکز ایمپلنت در تهران، ۸ ویژگی مهم که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید

DrNima_Naddafpour

مرکز ایمپلنت در تهران، ۸ ویژگی مهم که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید

آدرس: سعادت آباد، چهارراه سرو، ضلع شمال شرقی، نبش کوچه جوی پا (صنوبر)، پلاک ۳۸، طبقه ۴، واحد ۲۴

محتوای حمایت شده

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.