۲۲۸۱۰۶
۹۴۲۸
۹۴۲۸

قیمت لمینت سرامیکی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲، مزایا و معایب آن

لمینت، روکشی سفارشی و همرنگ دندان است که باعث تغییر اندازه و رنگ و به طور کلی شکل ظاهری دندان‌های طبیعی می‌شود. لمینت دندان با زیباتر کردن لبخند افراد، به آن‌ها اعتماد به نفس می‌بخشد و انواع مختلفی دارد. قیمت لمینت سرامیکی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲ نیز طبق تعرفه‌ها محاسبه می‌شود.

قیمت لمینت سرامیکی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲، مزایا و معایب آن

لمینت دندان با زیباتر کردن لبخند افراد، به آن‌ها اعتماد به نفس می‌بخشد و انواع مختلفی دارد. قیمت لمینت سرامیکی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲ نیز طبق تعرفه‌ها محاسبه می‌شود.

در این مقاله می‌خوانید:

 • لمینت سرامیکی
 • مزایای لمینت سرامیکی
 • معایب لمینت سرامیکی
 • مراحل لمینت کردن دندان
 • قیمت لمینت سرامیکی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲
 • عوامل موثر بر قیمت لمینت سرامیکی
 • اهمیت مراجعه به متخصص زیبایی کاربلد
 • توصیه‌ی نهایی

البته باید بدانید که روکش‌ها نمی‌توانند جای دندان‌های از دست رفته را برای شما پر کنند. اما می‌توانند در اصلاح دندان‌های کج و ساییده شده کمک کنند و تغییر رنگ دندان‌ها را نیز برطرف کنند. به همین دلیل بیشتر برای اصلاح دندان‌های جلویی استفاده می‌شوند.

قبل از اقدام برای لمینت لازم است با مراجعه به دندان‌پزشک، علت ساییدگی یا پوسیدگی دندان خود را بررسی کنید و در صورت داشتن بیماری‌های لثه به جای لیمنت، مراحل درمان لثه را طی کنید.

همان طور که گفتیم چند نوع مختلف لیمنت یا روکش وجود دارد که لیمنت‌‌های سرامیکی یکی از رایج‌ترین انواع روکش‌ها هستند. پس قبل از بررسی قیمت لمینت سرامیکی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲، کمی درباره‌ی این نوع لمینت‌ها توضیح می‌دهیم.

قیمت لمینت سرامیکی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲، مزایا و معایب آن

لمینت سرامیکی

سرامیک، زیباترین و کم ضررترین ماده موجود برای ترمیم دندان‌ها محسوب می‌شود. هم‌چنین از بین سایر مواد روکش، قوی‌ترین و بادوام‌ترین گزینه است.

خوشبختانه لمینت‌های سرامیکی، بسیار زیست‌ سازگارند. به این معنا که به ندرت باعث آسیب بافت لثه و بافت‌های نرم اطراف دهان می‌شوند.

خوشبختانه لمینت‌های سرامیکی ، بسیار زیست‌ سازگارند. به این معنا که به ندرت باعث آسیب بافت لثه و بافت‌های نرم اطراف دهان می‌شوند و اغلب خطری ندارند. پس بدون هیچ مشکل و نگرانی، لبخند شما را به میزان قابل توجهی زیباتر می‌کنند و طبیعی به نظر می‌رسند.

مزایای لمینت سرامیکی

می‌تواند با رنگ طبیعی دندان فرد ترکیب شود.

لمینت سرامیکی به دلیل جنس سرامیکی خود، بسیار محکم و بادوام است. در نتیجه کمتر احتمال دارد که در اثر حادثه‌ای بشکند یا خرد شود.

در برابر لک شدن مقاوم است.

به دلیل جنس سرامیکی خود، بسیار محکم و بادوام است. در نتیجه کمتر احتمال دارد که در اثر حادثه‌ای بشکند یا خرد شود.

از نظر ظاهری نیز بافتی صاف و دندان مانند دارد.

به لثه‌ها، بافت‌های نرم دهان و دندان‌های اطراف آسیبی نمی‌رساند.

اگر مراقبت‌های دندانی لازم را مرتباً انجام دهید، پلاک کمتری روی آن جمع می‌شود.

اثرش طولانی‌مدت است و معمولاً 8 تا 15 سال ماندگاری دارد.

معایب لمینت سرامیکی

اثر طولانی‌مدت آن بعضی از افراد را نگران می‌کند.

قیمت لمینت سرامیکی 1403 و 1402 برای بعضی از افراد گران است.

قیمت لمینت سرامیکی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲، مزایا و معایب آن

مراحل لمینت کردن دندان

برای لمینت کردن دندان ابتدا باید به یک متخصص زیبایی و ترمیمی خوب مراجعه کنید.

در اولین جلسه، متخصص زیبایی بررسی‌های لازم را روی دندان شما انجام می‌دهد.

در اولین جلسه، متخصص زیبایی بررسی‌های لازم را روی دندان شما انجام می‌دهد. بعد از تراشیدن مینای دندان، از دندان‌هایتان قالب گرفته می‌شود.

بعد از تراشیدن مینای دندان، از دندان‌هایتان قالب گرفته می‌شود.

ابتدا روکش یا لمینت موقتی برایتان ساخته می‌شود که تا زمان آماده شدن لمینت دائمی از دندان‌هایتان محافظت می‌کند.

در این فاصله قالبی که از دندان‌هایتان گرفته شده به لابراتور می‌رود تا به شکل لمینت دائمی که قرار است به دندان‌هایتان متصل شود دربیاید.

در آخرین مرحله نیز متخصص زیبایی و ترمیمی، لمینت دائمی مذکور را با چسب مخصوص به دندان‌هایتان می‌چسباند.

قیمت لمینت سرامیکی 1403 و 1402

تا اینجا به طور مختصر با لمینت سرامیکی و مزایا و معایب آن آشنا شدید. حالا می‌خواهیم درباره‌ی قیمت لمینت سرامیکی سال جدید صحبت کنیم.

به طور کلی قیمت لمینت سرامیکی حدود 3 میلیون تومان می‌باشد. که البته قبل از آماده شدن لمینت دائمی باید از لمینت موقتی استفاده کنید که قیمت آن نیز به طور جداگانه حدود 1 میلیون تومان می‌باشد. هزینه‌ی ویزیت متخصص زیبایی نیز از 20 تا 50هزار تومان متغیر است که البته خیلی از جاها برای لمینت دندان دیگر پول ویزیت نمی‌گیرند.

قیمت لمینت سرامیکی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲، مزایا و معایب آن

عوامل موثر بر قیمت لمینت سرامیکی

اندازه و سایز دندان

طبیعی است که هر چه اندازه و سایز دندان بزرگتر باشد، مواد بیشتری هم برای روکش کردن آن نیاز است که باعث افزایش قیمت لمینت سرامیکی می‌شود. البته معمولاً برای تمام دندان‌ها قیمتی یکسان در نظر می‌گیرند پس منطقی نیست که تفاوت قیمت بسیار زیادی وجود داشته باشد.

میزان طبیعی بودن لمینت

میزان طبیعی بودن لمینت به کار دقیق و حرفه‌ای متخصص زیبایی بستگی دارد. یعنی هر چقدر بخواهید طبیعی‌تر به نظر برسد باید بیشتر پول هزینه کنید. البته دوباره تکرار می‌کنیم که قیمت لمینت سرامیکی باید محدوده‌ی مشخصی داشته باشد. پس اگر با قیمت‌های خیلی گران یا خیلی ارزان مواجه شدید، باید کمی مشکوک شوید.

قیمت لمینت سرامیکی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲، مزایا و معایب آن

علت گران بودن هزینه لمینت

طبیعی است که فکر کنیم قیمت لمینت سرامیکی 1403 / 1402 کمی گران به نظر می‌رسد. اما این گرانی بیشتر به دلیل موادی است که در روکش از آن استفاده می‌شود و بخشی از آن نیز مربوط به چسبی است که برای اتصال لمینت به دندان مصرف می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت بخش زیادی از هزینه لمینت صرف لابراتور می‌شود. هم‌چنین جایز نیست که بخواهیم از وقت و دقتی که متخصص زیبایی روی لمینت کردن می‌گذارد، چشم‌پوشی کنیم.

طبیعی است که فکر کنیم قیمت لمینت سرامیکی ۱۴۰۳ کمی گران به نظر می‌رسد. اما این گرانی بیشتر به دلیل موادی است که در روکش از آن استفاده می‌شود.

اهمیت مراجعه به متخصص زیبایی کاربلد

انتخاب متخصص زیبایی کاربلد و مجرب، نه تنها در تعیین قیمت لمینت سرامیکی اهمیت دارد، بلکه در نتیجه‌ا‌ی که از لمینت به دست می‌آید نیز موثر است. به عنوان مثال بعضی از متخصصین زیبایی سعی می‌کنند به لمینت نیز مثل دندان واقعی، شکل و زاویه و انحنا بدهند. آن‌ها وقت زیادی را برای تراش دادن حداقل ضخامت مینا صرف می‌کنند تا روکش‌ها ظاهر طبیعی‌تری داشته باشند و در عین حال دندان‌های واقعی کمتر آسیب ببینند.

قیمت لمینت سرامیکی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲، مزایا و معایب آن

توصیه‌ی نهایی

در آخر لازم است یادآوری کنیم که تمام انواع لمینت یا روکش‌های دندان دائمی هستند و بعد از قرارگیری، دیگر نمی‌شود آن‌ها را برداشت. پس برای قرارگیری صحیح لمینت یا روکش، باید به متخصصی مراجعه کنید که در این زمینه سابقه و مهارت کافی داشته باشد. هم‌چنین بهتر است قبل از تصمیم‌گیری، قیمت لمینت سرامیکی را در نظر بگیرید و خوب فکرهایتان را بکنید.

منبع: دندانه

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.