۲۲۸۲۰۹
۹۱۶۷
۹۱۶۷

عوارض لیزر کم توان لاغری چیست؟

خلاصی از شر چربی‌های شکم و پهلو با لیزر کم توان لاغری، از آن شعارهای تبلیغاتی است که هر از گاهی می‌بینیم. آیا واقعا می‌توان رژیم گرفتن را کنار گذاشت و با اشعه لیزر وزن را کم کرد؟ عوارض لیزر کم توان لاغری چیست؟ همه بدون دردسر وزن‌شان را با این لیزرها کم می‌کنند؟ نی‌نی‌بان پاسخ همه این سوال‌ها را داده است.

عوارض لیزر کم توان لاغری چیست؟ می‌دانید لیزر کم توان لاغری چیست؟ اصلا باید برای استفاده از آن به کلینیک برویم یا دستگاه خانگی دارد؟ هزینه و عوارض‌اش چیست؟ واقعا چاقی با این دستگاه‌ها درمان می‌شود؟ در این مطلب به این موارد می‌پردازیم:

 1. لیزر کم توان لاغری چیست؟
 2. جدیدترین روش لاغری با لیزر چیست؟
 3. انواع دستگاه لیزر کم توان برای لاغری چیست؟
 4. لاغری موضعی با لیزر کم توان اثر دارد؟
 5. عوارض لیزر کم توان لاغری چیست؟
 6. لاغری موضعی شکم با لیزر
 7. هزینه لاغری موضعی با لیزر چقدر است؟
 8. لاغری موضعی شکم و پهلو با لیزر ممکن است؟
 9. اب کردن چربی شکم با لیزر جایگزین رژیم غذایی است؟
 10. بهترین کلینیک برای لاغری موضعی با لیزر کجاست؟

مطلب پیشنهادی: جراحی لاغری شکم خطرناک است؟

عوارض لیزر کم توان لاغری چیست؟

لیزر کم توان لاغری چیست؟

اخیرا گروهی از دستگاه‌های لیزر ضعیف در بازار تجهیزات پزشکی به فروش می‌رسند که سازندگان آنها، ادعا می‌کنند که به کمک این انواع لیزر کم توان لاغری می‌توانند، بهتر از لیپوساکشن، چربی‌های موضعی شکم، پهلو و دیگر نواحی دلخواه بیمار را از بین ببرند. چربی سوزی سریع در چند دقیقه!

مطلب پیشنهادی: راهی هست که در بارداری چاق نشویم؟

مکانیزم عمل لیزر کم توان لاغری چیست؟

شاید تصور کنید که لیزرهای کم توان لاغری با ایجاد حرارت، سبب ذوب چربی‌های موضعی می‌شوند. این تصور غلط است.لیزرهای کم توان را به نام لیزرهای سرد یا نرم هم می‌شناسند. یعنی اساس کارشان با حرارت نیست. این دستگاه‌های لاغری موضعی با ساتع کردن امواج الکترومغناطیسی می‌توانند چربی‌های بدن را در هم بشکنند. به طور کلی در ساخت و عملکرد لیزر کم توان لاغری از این مکانیزم‌ها استفاده شده است:

 • افزایش گردش خون بافتی
 • بالا بردن تخلیه مایع لنف و بین سلولی
 • افزایش متابولیسم سلول‌های چربی
 • افزایش دفع مواد زائد از بافت از طریق ادرار
 • از بین بردن بافت لیفی اطراف توده های چربی
 • ایجاد احساس بی‌اشتهائی به کمک متعادل سازی متابولیسم بدن

مطلب پیشنهادی: استفاده از روش‌های لیزر درمانی در دوران بارداری خطرناک است؟

چربی‌ها بعد از عمل لیزر کم توان لاغری چه می‌شوند؟

همان طور که در تصاویر این مطلب می‌بینید، لیزر کم توان لاغری دارای صفحاتی است که پرتوهای لیزر کم توان را وارد بدن می‌کنند. ایت پرتوهای لیزر به چربی‌های بدن می‌تابند و باعث خروج اسیدهای چرب از این سلول‌ها می‌شوند. این اسیدهای چرب بعد از خروج از سلول‌های چربی وارد سیستم لنفی بدن می‌شوند. فضای میان بافتی و سیستم انفی، سریع تعادل لازم را ایجاد می‌کند. عروق لنفی، اسیدهای چرب را دریافت می‌کند. سیستم گردش مایعات در بدن، اسیدهای چرب را وارد عروق لنفی کرده و به کبد می‌رساند. چربی‌های رسیده به کبد در کبد دچار فعل و انفعالات شده و به قند و منبع تامین انرژی تبدیل می‌شوند. سپس دوباره وارد سیستم گردش خون می‌شوند؛ سپس به میتوکندری سلول وارد شده و انرژی مورد نیاز بدن را ایجاد می‌‎‎‌کنند.

عوارض لیزر کم توان لاغری چیست؟

عمق نفوذ لیزر کم توان لاغری چقدر است؟

اگر برای‌تان سوال پیش آمده که که لیزر کم‌توان می‌تواند در عمق چربی‌های شکم و پهلو نفوذ کند؛ باید بگوییم، این لیزرها عمق نفوذ زیادی ندارند. تنها تا نیم سانتی‌متر زیر پوست اثر می‌گذارند. انرژی آنها شدت کمی دارد و نمی‌توانند دور شکم و پهلوی‌تان را کاملا خالی از چربی سازند.

جدیدترین روش لاغری با لیزر چیست؟

اگر بخواهید چربی‌های شکم و پهلو را به صورت کامل برطرف کنید باید به جدیدترین روش لاغری با لیزر روی بیاورید. این لیزرها پرتوان به لیپولیز معروف‌اند. در این روش از دو عامل لیزر و جراحی با هم استفاده می‌شود. با این حال یادتان باشد این روش عوارض و درد بیشتری دارد و مانند روش لیزر کم توان لاغری، بی خطر و بدون درد نیست.

مطلب پیشنهادی: جدیدترین دستگاه لاغری سال 2021 کدام است؟

انواع دستگاه لیزر کم توان برای لاغری چیست؟

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های دستگاه‌های لیزر کم توان لاغری در میزان داغ شدن و شرایط استفاده راحت‎‌شان است. انواعی از این دستگاه‌های کوچک هم برای استفاده در خانه به فروش می‌رسند. که عملا بی‌اثرند و خرج کردن پول برای‌شان وافعا فایده‌ای ندارد. هرچه دستگاه جدیدتر باشد، شرایط استعمال راحت‌تر و سریع‌تری دارد. البته قیمت خدمات‌اش هم بالاتر می‌رود. این دستگاه‌های انرژی بسیار کمی را به سلول‌های چربی وارد می‌کنند. یعنی زیر ۲۵۰ میلی وات.

برای درک بهتر این میزان انرژی وارده به سلول‌های چربی و شدت اثرشان بیایید این دسته بندی را نگاه بیاندازید:

 • لیزرهای پر توان یا گرم لاغری : این لیزرها توان بسیار بالایی دارند. انرژی آنها بالای ۵/. وات است. این میزان انرژی، انرژی جنبشی مولکول‌های بافتی داخل بدن را افزایش می‌دهد و با تولید حرارت، سبب تغییرات گسترده‌ای در باتف چربی می‎‌شود. خطرات این روش بسیار بالاست و حتما باید توسط متخصصان و فوق تخصصان جراحی، انجام شود.
 • لیزرهای حد متوسط: در این روش‌های دستگاهی از لیزرهایی با توان بین ۵۰۰-۲۵۰ میلی وات استفاده می‌شود اما خطرات تهاجمی در آنها کمتر است.
 • لیزهای کم توان لاغری: این لیزرها توانزیر 250 میلی‌تر یا در حد نانو ایجاد می‌کنند. انرژی تابیده به سلول‌های چربی، سبب تخریب سلول نمی‌شود. بلکه تنها گروهی از واکنش‌های فوتوشیمیایی در سلول رخ می‌دهد. متابولیسم سلول تغییر می‌کند. سپس خود سیستم گردش خون و لنف بدن، چربی‌های آزاد شده را از سلول تخلیه کرده و به کبد می‌رساند. بعد از تغییرات لازم، این چربی‎‌ها تبدیل به انرژی می‌شوند و در بدن به کار می‎‎‌روند. چنانچه فرد مراقبت های تغذیه ای بعد از آن را رعایت نکند، بازگشت چربی های منطقه مورد نظر بسیار محتمل است.

عوارض لیزر کم توان لاغری چیست؟

لاغری موضعی با لیزر کم توان اثر دارد؟

بله با لیزر کم توان لاغری می‌توانید به صورت جزئی چربی‌های موضعی‌تان را برطرف کنید. بنا به نتایج تحقیقات محققان، در یک گروه مطالعه 689 نفره، افرادی که تحت در مان موضعی با لیزر کم توان لاغری قرار گرفتند؛ به طور متوسط 12 سانتی‌متر از دور شکم‌شان کم شد.

نواحی مناسب برای لیزر کم توان

لیزر کم توان لاغری می‌تواند چربی‌های این نواحی را کم‌تر کند:

 • ران و باسن
 • شکم و پهلوها
 • کمر
 • نیمه پشت
 • بازو
 • غبغب

مطلب پیشنهادی: لاغری با آب ممکن است؟ یک روش جدید و جالب!

عوارض لیزر کم توان لاغری چیست؟

عوارض لیزر کم توان لاغری چیست؟

با لیزر کم توان لاغری نمی‌توانید خوش اندام و فیت شوید؛ باید حتما سبک زندگی خود را اصلاح کنید. زیرا در این روش امواج دستگاه لیزر کم توان لاغری نمی‌توانند دیواره سلول‌های چربی را از بین ببرند. از دیگر نکات منفی درباره لیزرهای کم توان لاغری، دستگاه‌های قدیمی است. برخی کلینیک‌های بی‌کیفیت و غیر مجهز، دستگاه‌های از رده خارج را برای لاغری موضعی با لیزر استفاده می‌کنند. این دستگاه‌های قدیمی و بی‌کیفیت ممکن است سبب آسیب به پوست یا چشم مراجعین شود.

مطلب پیشنهادی: روش‌های علمی لاغری پهلو را یاد بگیرید.

عوارض لیزر کم توان لاغری چیست؟

چه کسانی نباید از لیزر کم توان لاغری استفاده کنند؟

 • زنان باردار وشیرده
 • بیماران دارای نقص سیستم ایمنی مانند ایدز
 • بیماران افراد مبتلا به بیماریهای قلبی عروقی و مشکلات وریدی
 • اشخاصی که دارای مشکلات پوستی هستند
 • بیماران مبتلا به تومورهای سرطانی: لیزر می‌تواند رشد تومور را فعال کند.

مطلب پیشنهادی: عوارض مصرف قرص لاغری در دوران بارداری چیست؟

مزایای دستگاه لیزر کم توان لاغری چیست؟

لیزرهای کم توان لاغری برای یک عمل غیر تهاجمی و ساده مناسب‌اند:

 • درد، بخیه و عوارض بی‌هوشی را ندارد.
 • نیاز به گذراندن دوره نقاهت ندارند.
 • برای درمان سلولیت مناسب هستند.
 • چربی‌های موضعی را سفت می‌کنند.

هزینه لاغری موضعی با لیزر چقدر است؟

هزینه لاغری موضعی با لیزر کم توان کاملا به کلینیک و تجهیزات مورد استفاده در آن بر می‌گردد. اگر در کلینیک از جدیدترین دستگاه لیزر کم توان لاغری استفاده شود؛ برای هر جلسه باید بین ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان پرداخت کنید. اما کلینیک‌هایی هستند که در دوران تخفیف هر جلسه را با قیمت حدود ۲۰۰ هزار تومان هم انجام می‌ دهند.

مطلب پیشنهادی: هزینه لاغری با دستگاه لاغری ار اف چقدر است؟

عوارض لیزر کم توان لاغری چیست؟

لاغری موضعی شکم و پهلو با لیزر ممکن است؟

بله می‌توانید لاغری موضعی داشته باشید اما در صورتی که ورزش و رژیم غذایی‌تان را زیر نظر یک متخصص تغذیه انجام دهید.

شرایط لازم برای لاغری با لیزر کم توان چیست؟

اگر سبک زندگی سالم پیش گرفته‌اید؛ ورزش و رژیم غذایی‌تان را رعایت می‌کنید؛ سلامت عمومی خوبی هم دارید؛ می‌توانید این روش لاغری را امتحان کنید:

بهترین سن برای لاغری با لیزر کم توان 30-50 سال است اما به طور کلی افراد 16-60 سال می‌توانند از این روش استفاده کنند.

برای لاغری با لیزر کم توان چند جلسه نیاز داریم؟

برای از بین بردن چربی‌های موضعی باید حداقل 4 جلسه از لیزر کم توان لاغری استفاده کنید. هر جلسه هم بسته به قدرت دستگاه و سرعت کار اپراتور بین 30-60 دقیقه طول می‌کشد.

در کلینیک‌های ما معمولا چند سانتی‌متر از دور شکم کم می‌شود؟

بنا به گزارشاتی که از کلینیک‌های لیزر کم توان لاغری در اصفهان و تهران، منتشر شده است؛ افراد با طی جلسات درمان لیزر لاغری کم توان توانسته‌اند بین 6-10 سانتی‌متر از دور شکم خود را کم کنند. البته در این دوره درمان حتما باید رژیم غذایی درستی هم گرفته شود. همچنین فرد تحرک کافی داشته باشد. استفاده از مشروبات الکلی و فست فود هم ممنوع است. اگر فرد روش درمانی را به صورت گسترده و مداوم ادامه دهد. طی 12 ماه می‌تواند تا 18 سانتی‌متر هم کاهش دور شکم خود را تجربه کند.

عوارض لیزر کم توان لاغری چیست؟

آزاد شدن چربی ها با لیزر کم توان چقدر طول می‌کشد؟

برای شکسن چربی با لیزر کم توان لاغری حدود ۱۰ دقیقه زمان نیاز است اما هرجلسه تراپی حداقل ۳۰ دقیقه طول می‌کشد علت این پروسه این است که اسیدهای چرب آزاد شدن در سلول‌ها می‌توانند باهم ترکیب شوند و دوباره تری گلیسرید ایجاد کنند. پس باید تابش لیزر ادامه یابد تا مانع از ترکیب مجدد اسیدهای چرب شود

توصیه‌های قبل و بعد از تراپی با لیزر کم توان لاغری

قبل از درمان : اگر تصمیم گرفته‌اید از روش درمان لیزر کم توان لاغری استفاده کنید؛ حتما از چند ماه قبل رژیم غذایی و برنامه ورزشی صحیح و اصولی را زیر نظر متخصصان تغذیه و طب فیزیکی، شروع کنید. چربی‌هایی که در بدن شما آزاد می‌شوند، به انرژی تبدیل می‌شوند و حتما باید آنها را بسوزانید تا دوباره تبدیل به بافت ذخیره ای چربی نشوند.

طی درمان : درهر جلسه تراپی با لیزر کم توان لاغری حدود ۶۰ - ۴۰ گرم چربی، معادل ۵۰۰ - ۴۰۰ کالری آزاد می‌شود. خودتان به تنهایی نمی‌توانید این انرژی را مدیریت کنید؛ حتما از متخصص تغذیه و مربی ورزشی برای مهار این انرژی کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی: راهنمای لاغری ماه به ماه وزن بارداری، بعد از زایمان.

عوارض لیزر کم توان لاغری چیست؟

بهترین کلینیک برای لاغری موضعی با لیزر کجاست؟

تمام نکات مهم درباره لیزر کم توان لاغری را برای‌تان توضیح دادیم؛ با این حال در صورتی که رژیم غذایی‌تان را رعایت نکنید؛ سبک زندگی سالمی نداشته باشید؛ در روز به مقدار کافی ورزش و پیاده روی نکنید؛ هیچ روش معجزه آسایی برای لاغری وجود ندارد. در صورتی‌که عادت‌های زندگی خود را اصلاح کرده‌اید و مایلید به کمک لیزرهای کم توان لاغری کمی چربی مانده موضعی روی شکم و پهلوی خود را از بین ببرید؛ توصیه می‌کنیم با متخصصان کلینیک‌ نی‌نی‌بان هم مشورت کنید؛ سپس برای رزور وقت برنامه ریزی داشته باشید.

مطالب پیشنهادی:

منبع: webmd

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.