۲۲۸۵۹۴
۳۲۱۶
۳۲۱۶

هر آنچه باید قبل از ایمپلنت دندان جلو فک بالا بدانید

ایمپلنت دندان جلو فک بالا خیلی واضح مشخص می‌شود. برای این‌که کاربردی‌ترین جایگزین دندان از دست‌رفته‌تان را داشته باشید؛ لطفا این صفحه نی‌نی‌بان را با دقت بخوانید.

با وجود پیشرفت در مراقبت از دندان ، هزاران ایرانی از دست دادن دنداشان رنج می برند - بیشتر به دلیل پوسیدگی دندان ، بیماری پریودنتال یا آسیبهای فیزیکی. سالها که تنها گزینه های درمانی موجود برای افرادی که دندان از دست رفته دارند بریج و دندان مصنوعی بود. اما امروزه ایمپلنت های دندانی در دسترس هستند. در ادامه درباره ایمپلنت دندان جلو فک بالا بیشتر می‌خوانیم.

در این مقاله می‌خوانید:

 • ایمپلنت دندان جلو فک بالا چیست؟
 • ایمپلنت دندان جلو فک بالا چه مزایایی دارد؟
 • ایمپلنت های دندانی چقدر موثر هستند؟
 • ایمپلنت دندان جلو فک بالا برای چه کسی مناسب است؟
 • آیا بیمه هزینه ایمپلنت دندان جلو فک بالا را پوشش می دهد؟
 • کاشت ایمپلنت دندانی شامل چه مواردی می شود؟
 • انتظارات شما از ایمپلنت دندان جلو فک بالا
 • رنگ ایمپلنت دندان جلو فک بالا
 • ایمپلنت دندان جلو فک بالا درد دارد؟
 • چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنم؟

هر آنچه باید قبل از ایمپلنت دندان جلو فک بالا بدانید

ایمپلنت دندان جلو فک بالا چیست؟

ایمپلنت های دندانی جایگزین ریشه های دندان هستند. ایمپلنت پایه محکمی برای دندانهای جایگزین ثابت (دائمی) یا متحرک است که برای مطابقت با دندانهای طبیعی شما ساخته شده است.

مطلب پیشنهادی: جراحی ایمپلنت دندان، هفت نکته دانستنی

هر آنچه باید قبل از ایمپلنت دندان جلو فک بالا بدانید

ایمپلنت دندان جلو فک بالا چه مزایایی دارد؟

کاشت دندان مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

بهبود ظاهر. ایمپلنت های دندانی شبیه دندان های خود شما هستند. و از آنجا که آنها برای استخراج با استخوان طراحی شده اند ، دائمی می شوند.
بهبود گفتار. با استفاده از پروتزهای نامناسب ، دندان ها می توانند در داخل دهان قرار بگیرند و باعث می شوند کلمات خود را زیر لب بکوبید یا ناهنجار کنید. ایمپلنت های دندانی به شما اجازه می دهند بدون نگرانی از لغزش دندان ها صحبت کنید.
بهبود راحتی. از آنجا که آنها بخشی از شما می شوند ، ایمپلنت ناراحتی پروتزهای متحرک را از بین می برد.
خوردن راحت تر کشیدن دندان مصنوعی می تواند جویدن را مشکل کند. ایمپلنت های دندانی مانند دندان های شما عمل می کنند و به شما این امکان را می دهند که غذاهای مورد علاقه خود را با اطمینان و بدون درد بخورید.
بهبود عزت نفس. ایمپلنت های دندانی می توانند لبخند شما را به شما باز گردانند و به شما کمک می کند احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.

بهبود سلامت دهان و دندان. ایمپلنت های دندانی نیازی به کاهش دندان های دیگر ندارند ، همانطور که یک بریج دندان پشتیبانی می کند. از آنجا که دندانهای مجاور برای حمایت از ایمپلنت تغییر نمی کنند ، تعداد بیشتری از دندانهای شما سالم باقی می مانند و باعث بهبود سلامت دهان و دندان در دراز مدت می شوند. ایمپلنت های جداگانه همچنین دسترسی آسان تر بین دندان ها و بهبود بهداشت دهان و دندان را امکان پذیر می کند.

هر آنچه باید قبل از ایمپلنت دندان جلو فک بالا بدانید

دوام ایمپلنت بسیار مهم است و سالها برای شما دندان خواهد بود. با مراقبت خوب ، بسیاری از ایمپلنت ها مادام العمر باقی می مانند.

راحتی پروتزهای متحرک فقط همین است: قابل جابجایی ایمپلنت های دندانی ناراحتی شرم آور در برداشتن پروتزها و همچنین نیاز به چسب های نامرتب برای نگه داشتن آنها را برطرف می کند.

ایمپلنت های دندانی چقدر موثر هستند؟

میزان موفقیت ایمپلنت های دندانی بسته به محل کاشت ایمپلنت در فک متفاوت است اما به طور کلی میزان موفقیت ایمپلنت های دندانی تا ۹۸ درصد است. با مراقبت مناسب (به شکل زیر مراجعه کنید) ، ایمپلنت ها می توانند یک عمر باقی بمانند.

هر آنچه باید قبل از ایمپلنت دندان جلو فک بالا بدانید

ایمپلنت دندان جلو فک بالا برای چه کسی مناسب است؟

در اکثر موارد ، هر فردی که به اندازه کافی سالم باشد و تحت عمل جراحی کشیدن دندان یا جراحی دهان قرار گیرد ، می تواند برای ایمپلنت دندان در نظر گرفته شود. بیماران باید دارای لثه سالم و استخوان کافی برای نگه داشتن ایمپلنت باشند. آنها همچنین باید به بهداشت دهان و دندان و ویزیت منظم دندانپزشکی متعهد باشند. افراد سیگاری شدید ، افرادی که از اختلالات مزمن کنترل نشده - مانند دیابت یا بیماری های قلبی رنج می برند - یا بیمارانی که تحت پرتودرمانی در ناحیه سر و گردن قرار گرفته اند ، باید به صورت فردی مورد ارزیابی قرار گیرند. اگر به ایمپلنت فکر می کنید ، با دندانپزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا برای شما مناسب است یا خیر.

مطلب پیشنهادی: بهترین دکتر کامپوزیت دندان در تهران

هر آنچه باید قبل از ایمپلنت دندان جلو فک بالا بدانید

آیا بیمه هزینه ایمپلنت دندان جلو فک بالا را پوشش می دهد؟

به طور کلی ایمپلنت های دندانی در حال حاضر تحت پوشش بیمه دندان قرار نمی گیرند. بسته به طرح بیمه و/یا علت از دست دادن دندان ممکن است تحت پوشش برنامه پزشکی شما باشد. سوالات مفصل در مورد نیازهای فردی شما و نحوه ارتباط آنها با بیمه باید با دندانپزشک و ارائه دهنده بیمه مورد بحث قرار گیرد.

مطلب پیشنهادی: ایمپلنت ارزان در سال ۱۴۰۰

کاشت ایمپلنت دندانی شامل چه مواردی می شود؟

اولین مرحله در فرآیند ایمپلنت دندان ، توسعه یک برنامه درمانی فردی است. این طرح نیازهای خاص شما را برآورده می کند و توسط تیمی از متخصصان که در جراحی دهان و دندانپزشکی ترمیمی آموزش دیده و با تجربه هستند تهیه شده است. این رویکرد تیمی بر اساس گزینه ایمپلنت که برای شما بهترین است ، مراقبت هماهنگ ارائه می دهد.

سپس ، ایمپلنت ریشه دندان ، که یک پست کوچک از تیتانیوم است ، در حفره استخوانی دندان از دست رفته قرار می گیرد. وقتی استخوان فک بهبود می یابد ، در اطراف پایه فلزی کاشته شده رشد می کند و آن را محکم در فک لنگر می زند. روند بهبود می تواند از شش تا ۱۲ هفته به طول انجامد.

هر آنچه باید قبل از ایمپلنت دندان جلو فک بالا بدانید

انتظارات شما از ایمپلنت دندان جلو فک بالا

هنگامی که ایمپلنت به استخوان فک متصل می شود ، یک پست اتصال دهنده کوچک - که اباتمنت نامیده می شود - به دندان متصل می شود تا دندان جدید را محکم نگه دارد. برای ساختن دندان یا دندان جدید ، دندانپزشک از دندان های شما تأثیر می گذارد و مدلی از نیش شما (که همه دندان ها ، نوع و ترتیب آنها را ثبت می کند) ایجاد می کند. دندان یا دندان جدید بر اساس این مدل است. سپس دندان جایگزینی که تاج نامیده می شود به تکیه گاه متصل می شود. به جای یک یا چند تاج فردی ، برخی از بیماران ممکن است دارای پیوندهایی روی ایمپلنت باشند که یک پروتز متحرک را نگه داشته و از آن حمایت می کند.

مطلب پیشنهادی: انواع لمینت دندان و هزینه آن‌ها

رنگ ایمپلنت دندان جلو فک بالا

دندانپزشک شما همچنین رنگ دندان های جدید را با دندان های طبیعی شما مطابقت می دهد. از آنجا که ایمپلنت در استخوان فک محکم شده است ، دندانهای جایگزین مانند دندانهای طبیعی شما ظاهر ، احساس و عملکرد دارند. اکثر افرادی که ایمپلنت دندان دریافت کرده اند می گویند ناراحتی بسیار کمی در این روش وجود دارد. در حین عمل می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد و اکثر بیماران گزارش می دهند که ایمپلنت درد کمتری نسبت به کشیدن دندان دارد.

ایمپلنت دندان جلو فک بالا درد دارد؟

بعد از کاشت دندان ، درد خفیف را می توان با داروهای ضد درد مانند تیلنول یا موترین درمان کرد.

هر آنچه باید قبل از ایمپلنت دندان جلو فک بالا بدانید


چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنم؟

ایمپلنت های دندان جلو فک بالا نیاز به مراقبت مثل دندانهای واقعی دارند، از جمله مسواک زدن، نخ دندان کشیدن، شستشو با دهانشویه ضد باکتری و معاینات منظم دندانپزشکی.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ایمپلنت های دندان جلو فک بالا می‌توانید از متخصصان کلینیک دندانپزشکی نی‌نی‌بان کمک بگیرید.

مطالب پیشنهادی:

منبع: webmd

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.