۲۲۹۰۳۴
۲۰۸۱
۲۰۸۱

اولین سال ازدواج چرا مهم است؟

درست است که وقتی تازه ازدواج می‌کنید، همه چیز شیرین است، اما فراز و نشیب‌هایی هم وجود دارد. در این مقاله متوجه می‌شوید که اولین سال ازدواج چرا مهم است؟

اولین سال ازدواج چرا مهم است؟

درست است که وقتی تازه ازدواج می‌کنید، همه چیز شیرین است، اما فراز و نشیب‌هایی هم وجود دارد. در این مقاله متوجه می‌شوید که اولین سال ازدواج چرا مهم است؟
بسیار طبیعی است که در دو سال اول ازدواج به مشکلاتی بربخورید، اما نترسید. با درک برخی از سختی‌ها و موانعی که ممکن است در اوایل ازدواج تجربه کنید، شما و همسرتان می‌توانید برای ایجاد یک پایه قوی برای سال‌های آینده با یکدیگر همکاری کنید.


اولین سال ازدواج چرا مهم است؟
چرا اولین سال ازدواج مهم است؟
سال اول ازدواج پر از تغییرات است چون شما و همسرتان با نقش‌های جدید خود سازگار می‌شوید. به گفته محققان، با این حال نحوه مدیریت این دوره از سازگاری، برای طول عمر ازدواج شما بسیار مهم است.
زوج‌هایی که در دو سال اول طلاق می‌گیرند، نشانه‌هایی از سرخوردگی را نشان می‌دهند و در ۲ ماه اول ازدواجشان نسبت به یکدیگر منفی هستند.
زوج‌هایی که در ادامه ازدواج خود هنوز ازدواج خوشبختی دارند، زوج‌هایی هستند که توانسته‌اند در این دوره اولیه رابطه خود، احساسات مثبتی نسبت به همسرشان داشته باشند.

اولویت‌ها در سال اول ازدواج
اگر بعد از عروسی خود را کمی افسرده دیدید، اشکالی ندارد. این اتفاق، کاملا طبیعی است چون هر دو شما درگیر تدارکات زمان‌بر عروسی شده‌اید.
این اتفاق شبیه به ناامیدی پس از تعطیلات است که بسیاری از مردم آن را تجربه می‌کنند. با این حال، مهم است که این دوره از افسردگی را نادیده نگیرید.
آماده شدن برای این دوره می‌تواند به شما کمک کند از آن عبور کنید.
علاوه بر زنده نگه داشتن عشق، اولویت‌های دیگری هم وجود دارد که یک زوج باید با آن‌ها روبرو شوند.

بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت مردان به همسرانشان


اولین سال ازدواج چرا مهم است؟
تصمیم بگیرید چگونه پول خود را مدیریت کنید
با همسرتان صحبت کنید که آیا می‌خواهید امور مالی خود را به طور جداگانه، مشترک یا با ترکیبی از حساب‌های جداگانه و مشترک مدیریت کنید، یا نه. در هر صورت، هرگز دروغ نگویید . صداقت در اجتناب از درگیری بر سر پول، یک نکته کلیدی است.

نحوه رسیدگی به کارهای خانه را مدیریت کنید
تقسیم عادلانه کارهای خانه می‌تواند استرس را در خانه از بین ببرد و ازدواجی شاد را تضمین کند. به خاطر داشته باشید که به احتمال زیاد مجبور خواهید بود هر از چند گاهی، لیست کارهای خانه را دوباره ارزیابی کنید.


اولین سال ازدواج چرا مهم است؟
راه‌هایی برای گذراندن اوقات فراغت بیابید
در حالی که زمان با هم بودن مهم است، شما برای رشد شخصی و استقلال به زمان با کیفیتی خارج از رابطه خود، نیاز دارید که باید برای آن برنامه‌ریزی کنید.

برای رابطه جنسی وقت بگذارید
حتی زمانی که زندگی شلوغ و پرمشغله می‌شود، سالم نگه داشتن زندگی جنسی شما باید در اولویت باقی بماند . در حالی که اغلب زوج ها معمولا هفته‌ای یک بار رابطه جنسی دارند، مهم است که بفهمید چه چیزی برای حفظ صمیمیت برای شما مفیدتر است.

بیشتر بخوانید: حقایقی درباره‌ی ارگاسم؛ ارگاسمی چیست؟


اولین سال ازدواج چرا مهم است؟
با پدر و مادر خود، حد و مرز تعیین کنید
مشخص کردن حد و مرزها به نفع همه زوج‌هاست. لازم است هر یک از شما این حد و مرز را با خانواده خودتان مشخص کنید، یعنی زن با خانواده خودش و مرد با خانواده خودش.

درک و احترام گذاشتن به این تفاوت‌ها به شما کمک می‌کند از قضاوت دوری کنید و رابطه خود را بهبود ببخشید.


تفاوت‌ها را درک کنید
در حالی که ارزش‌های اصلی شما احتمالا یکسان است، افکار و عقاید همسرتان ممکن است با شما متفاوت باشد. درک و احترام گذاشتن به این تفاوت‌ها به شما کمک می‌کند از قضاوت دوری کنید و رابطه خود را بهبود ببخشید.

بیشتر بخوانید: مشاوره ژنتیک قبل بارداری، پیشگیری از بیماری

مدیریت تعارض را یاد بگیرید
در حالی که درگیری اجتناب‌ناپذیر است، نحوه برخورد شما با تعارض می‌تواند در ازدواج شما تفاوت ایجاد کند . تمام تلاش خود را برای حفظ یک نگرش سازنده و احترام متقابل انجام دهید و مشتاق باشید که دیدگاه شریک زندگی خود را بشناسید.


اولین سال ازدواج چرا مهم است؟
در مورد انتظاراتتان بحث کنید
از مسئولیت‌های خانه گرفته تا صمیمیت جنسی، مهم است که در مورد آنچه از شریک زندگی خود انتظار دارید، صحبت کنید. به هر حال، انتظارات برآورده‌نشده، یا غیر واقعی می‌تواند استرس قابل توجهی در رابطه شما ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: اکسی توسین یا هورمون عشق چه کارکردهایی دارد؟

اگر در حال مبارزه هستید چه کاری باید انجام دهید
بهترین کار این است که با همسرتان بدون سرزنش درباره نگرانی‌هایتان گفتگوی آزاد و صادقانه داشته باشید.
لازم است بفهمید چه گزینه‌هایی برای حمایت از ازدواج هست که برای هر دو شما مناسب است. مثلا می‌توانید زمانی را برای خواندن و بحث در مورد کتاب‌های خودیاری، اختصاص دهید، یا در کلاس آموزش ازدواج، یا جلسات مشاوره زوج‌درمانی شرکت کنید.

از سرزنش شریک زندگی خود بپرهیزید
بازی سرزنش تنها باعث تشدید مشکلات شما و شریک زندگیتان می‌شود. در عوض، درباره آنچه احساس می‌کنید در حال وقوع است و اینکه چگونه می‌توانید به عنوان یک زوج برای پر کردن شکاف با یکدیگر همکاری کنید، صحبت کنید.

انتظارات واقع‌بینانه داشته باشید
توقعات نادرست می‌تواند رابطه شما را خراب کند . نباید از شریک زندگی خود انتظار داشته باشید که مانند آنچه در فیلم‌های عاشقانه می‌بینید، عمل کند.


اولین سال ازدواج چرا مهم است؟
به خودتان و شریک زندگی‌تان زمان بدهید تا سازگار شوید
ازدواج برای هر دو شما تازگی دارد، بنابراین مهم است که هنگام تطبیق با نقش‌ها و مسئولیت‌های جدید خود، صبر داشته باشید.

تلاش برای گفتن «متشکرم» و نشان دادن قدردانی می‌تواند به ایجاد احساسی خوب در مورد خودتان و رابطه‌تان کمک زیادی بکند.


نمی‌توانید شریک زندگی خود را تغییر بدهید
به یاد داشته باشید که می‌توانید به رشد همسر خود کمک کنید، اما نمی‌توانید شخصیت او را تغییر دهید.
در حالی که نمی‌توانید شریک زندگی خود را تغییر دهید، می‌توانید واکنش‌های خود را تغییر دهید .

برای همسرتان ارزش قائل شوید
برای شریک زندگی خود ارزش قائل باشید، تلاش‌های او را بدیهی نگیرید. تلاش برای گفتن «متشکرم» و نشان دادن قدردانی می‌تواند به ایجاد احساسی خوب در مورد خودتان و رابطه‌تان کمک زیادی بکند.

بیشتر بخوانید: حریم خصوصی بعد از ازدواج، کدام رازها را بگوییم؟

زمان با کیفیتی را با هم بگذرانید
لذت بردن از یک به یک لحظات می‌تواند به تقویت پیوند شما، ایجاد صمیمیت و ایجاد خاطرات ارزشمند در ازدواج‌تان کمک کند.


اولین سال ازدواج چرا مهم است؟
سئوالات متداول درباره اهمیت اولین سال ازدواج
در ادامه، سئوالات متداول درباره اهمیت اولین سال ازدواج را با هم مرور می‌کنیم:

چرا سال اول ازدواج اینقدر سخت است؟
دلایل مختلفی وجود دارد که سال اول ازدواج می‌تواند سخت باشد، با این حال، اغلب به دلیل تغییرات زیاد و غیرمنتظره‌ای است که با نقش‌ها و مسئولیت‌های جدید شما همراه است.

در سال اول ازدواج چه انتظاری باید داشته باشیم؟
البته سال اول ازدواج برای هر زوج منحصر به فرد است. در حالی که همه ممکن است انتظار داشته باشند سال اول ازدواج چیزی جز سعادت و خوشی نباشد، شما همچنین با یاد گرفتن زندگی جدید و نقش‌های جدید، فراز و نشیب‌هایی را هم تجربه خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: رنگ اتاق خواب در فنگ شویی، انرژی‌های مثبت را به اتاق خواب خود هدایت کنید!

در سال اول ازدواج چه چیزی یاد می‌گیریم؟
باز هم تجربه هر کسی در ازدواج متفاوت است. با این حال، برای بسیاری از زوج‌ها، سال اول ازدواج زمانی است که می‌توانند چیزهای زیادی درباره خود و همسرشان بیاموزند.
این یادگیری از همکاری با یکدیگر برای مدیریت امور مالی، تقسیم کارها، درک تفاوت‌ها، مدیریت درگیری‌ها، تعیین مرزها، مدیریت انتظارات و موارد دیگر ایجاد می‌شود.


اولین سال ازدواج چرا مهم است؟
چند درصد از ازدواج‌ها در سال اول به پایان می‌رسد؟
آمار روشنی از میزان طلاق در سال اول ازدواج وجود ندارد، اما بر اساس جدیدترین داده‌ها (2011-2015 میلادی) بیش از 20درصد از اولین ازدواج‌ها در پنج سال اول به طلاق ختم می‌شود، در حالی که بیش از 50درصد ازدواج ها در 20 سال نخست به پایان می‌رسد.

بیش از ۲۰درصد از اولین ازدواج‌ها در پنج سال اول به طلاق ختم می‌شود.


اهداف واقع بینانه برای سال اول ازدواج چیست؟
تعیین اهداف ازدواج در نهایت به شما و شریک زندگیتان بستگی دارد. با این حال، این اهداف هر چه که باشند، مهم است که آن‌ها را به وضوح تعریف کنید و درباره‌شان واقع‌بینانه بیندیشید.

بیشتر بخوانید: چطور خودمان را آرام کنیم؟

سخن آخر
اگر چه گفته می‌شود که دو سال اول ازدواج سخت‌ترین سال‌ها هستند، اما اغلب از آن‌ها به عنوان شادترین سال‌ها یاد می‌شود. این دو سال می‌توانند زمانی فوق‌العاده برای صمیمیت و کشف یکدیگر باشند.
چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد یکدیگر و چیزهای زیادی برای بیان به یکدیگر وجود دارد. در این مرحله از ازدواج، می‌توانید پایه و اساس یک شراکت مادام‌العمر و معنادار را بسازید. پس، از یکدیگر لذت ببرید و عاشقانه زندگی کنید.

اگر سئوال بیشتری دارید، متخصصان روانشناسی در کلینیک نی نی بان می‌توانند به شما کمک کنند.

منبع: verywellmind

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.